Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rafal_s napisał:

Jest jakaś naklejka znamionowa na tych Aku?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Cholera juz schowałem. Jest wytłoczone standard 5200 mAh (5,2Ah); 14,4V DC. W zasadzie standardowe ogniwo bym powiedział... Ale to tylko na tej plastikowej pomarańczowej obudowie, bo do samego ogniwa się nie dostałem, bo nie rozbierałem obudowy plastikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasz odkurzacz też ma problem z firanami/ zasłonami? ciągle się blokuje...

Nie mam firan ani zasłon default_biggrin.png

Ale zmieniła się powierzchnia z parkietu na panele i bardziej koła się ślizgają. Przez to przez nogi suszarki do ubrań już nie może przejechać :/

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam firan ani zasłon default_biggrin.pngAle zmieniła się powierzchnia z parkietu na panele i bardziej koła się ślizgają. Przez to przez nogi suszarki do ubrań już nie może przejechać :/
Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Ja się właśnie martwię o to przejeżdżanie przez nogi suszarki żeby się coś nie uszkodziło. Jest na to jakaś rada żeby takiego progu nie pokonywał?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie martwię o to przejeżdżanie przez nogi suszarki żeby się coś nie uszkodziło. Jest na to jakaś rada żeby takiego progu nie pokonywał?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wirtualna ściana ;) ostatnio widziałem białą a nie czarną
Raczej nic nie powinno się stać.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firan to w v2 1632 dodali wirtualne sciany i mozna na stale zaznaczyc gdzie robot ma nie sprzatac. Moze to rozwiaze problem. 

U mnie po aktualizacji przestawily sie strefusprzatania (te kwadraty po ktorych robot sprzata) i zaczal sprzatac po 3 pokoje jednoczesnie co jak wiadomo jest bardzo niewygodne. Licze ze to naprawia :/

1BFDB3C6-FF78-4CF5-900A-C397BEC2320A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rockykon napisał:

Wirtualne ściany? Mówisz o tym Edit map na górze po prawej?
 

Tak, albo zaznaczasz obszar którego ma nie sprzątać (no-go zone), albo odcinasz obszar którego ma nie sprzątać - do którego ma dojechać (barrier tape). Wg opisu ustawienie działa na stałe do momentu zmiany.

Edytowane przez qubap
1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowym posiadaczem Roborock S50 i w związku z tym mam pytanie :) 

Jak to jest z ładowaniem tego urządzenia tzn. czy trzeba coś nacisnać na urządzeniu/w aplikacji czy ładuje się on automatycznie, kiedy jest w bazie?

Przez noc bateria spadła do 76 procent po tym jak pod odkurzaniu wjechał do bazy i przeszedł w tryp uśpienia ( dodatkowo był naładowany praktycznie do pełna). nie wiem czy jest to niepokojący sygnał..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, albo zaznaczasz obszar którego ma nie sprzątać (no-go zone), albo odcinasz obszar którego ma nie sprzątać - do którego ma dojechać (barrier tape). Wg opisu ustawienie działa na stałe do momentu zmiany.
Dziwne. Zaktualizowałem soft za pomocą floevac i nie mam tego edit map. Mam wersję z mopem europejska. Może to tylko w chińskich się pojawia..

Dokupiłem sobie jeszcze głos polski damski. Ale angielski był głośniejszy. Ten jest komputerowy nie zbyt fajny.
Są jeszcze inne głosy? Możecie jakiś polecić?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



czy trzeba coś nacisnać na urządzeniu/w aplikacji czy ładuje się on automatycznie, kiedy jest w bazie?
 


Tak. Powinien sie ładować automatycznie. Po najechaniu na bazę mówi - ładowanie. Jak go poruszę i straci kontakt to sam wyjeżdża i wjeżdża żeby rozpocząć ładowanie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przelogowalem się na EU i na other i opcji nie ma. Jest tylko na china. 
No to teraz mnie zaskoczyłaś W jaki sposób można zmienić serwer? Myślałem że się nie da. Mi z China nie chce się łączyć.. każe zmienić region

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rockykon napisał:

No to teraz mnie zaskoczyłaś W jaki sposób można zmienić serwer? Myślałem że się nie da. Mi z China nie chce się łączyć.. każe zmienić region

W porownaniu do china, eu i other laczy sie w jakas minute. China duzo dluzej. Trzeba odczekac. Niby pisze ze jest problem i zeby jeszcze raz laczyc przez wifi ale robie wtedy powrot i wchodze w odkuracz. Wtedy wchodzi inicjalizacja. Jak dojdzie do akceptacji postanowien to juz smiga. Roznica moze byc taka ze mam wersje chinska.

Edytowane przez qubap
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowym posiadaczem Roborock S50 i w związku z tym mam pytanie :) 
Jak to jest z ładowaniem tego urządzenia tzn. czy trzeba coś nacisnać na urządzeniu/w aplikacji czy ładuje się on automatycznie, kiedy jest w bazie?
Przez noc bateria spadła do 76 procent po tym jak pod odkurzaniu wjechał do bazy i przeszedł w tryp uśpienia ( dodatkowo był naładowany praktycznie do pełna). nie wiem czy jest to niepokojący sygnał..
 
W tryb uśpienia to przechodzi, kiedy właśnie nie jest w bazie, bo nie może jej znaleźć albo znajduje się na innym piętrze.
Jesteś pewien, że odkurzacz prawidłowo zadokował?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2018 o 11:37, michuuk napisał:

Cześć, jestem nowym posiadaczem Roborock S50 i w związku z tym mam pytanie :)

Jak to jest z ładowaniem tego urządzenia tzn. czy trzeba coś nacisnać na urządzeniu/w aplikacji czy ładuje się on automatycznie, kiedy jest w bazie?

Przez noc bateria spadła do 76 procent po tym jak pod odkurzaniu wjechał do bazy i przeszedł w tryp uśpienia ( dodatkowo był naładowany praktycznie do pełna). nie wiem czy jest to niepokojący sygnał..

 

To wygląda na brak napięcia w stacji dokującej lub brak kontaktu na stykach robota i stacji. A tak na marginesie to podczas uśpienia mógłby mniej energii tracić, bo myślę że nie ma potrzeby go ładować po każdym sprzątaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sebii20 said:

Cześć.

 

Czy mając zalogowany odkurzacz na serwer midland china można go przelogować na inny serwer, np w europie? Serwer chiński ostatnio bardzo powoli działa, w zasadzie prawie nie działa.

Hej - wczoraj zmieniałem serwer w ustawieniach na europejski. Musialem zrobic reset WIFI - wcześniej nie wykrywał mi na nowo urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebii20 napisał:

Czy mając zalogowany odkurzacz na serwer midland china można go przelogować na inny serwer, np w europie? Serwer chiński ostatnio bardzo powoli działa, w zasadzie prawie nie działa.

Można zmienić serwer. Tylko, że jak zmienisz, to trzeba na nowo dodać odkurzacz co raczej nie stanowi problemu. Spróbuj Europę, ponieważ już nie ma ograniczeń związanych z tym serwerem. Gorzej, jeżeli masz więcej urządzeń, ponieważ nie wszystkie da się dodać na europejskim serwerze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój problem z akumulatorem znowu dał się we znaki. Odkurzałem pokój 2x, wyczerpałem akumulator niemal do cna, do granic działania (miał 35% - kiedyś na tej pojemności poodkurzałbym jeszcze pół mieszkania, dziś modlę się o to,żeby dojechał do docka). Skończył, dał "going back to the dock" i pojechał się ładować. Dziś wstaję, patrzę a jego LED okalający przyciski miga na czerwono (jakby błąd). W notifications w appce mam ostatnią wiadomość że zakończył odkurzanie i wraca do docku. Kurcze od zakończenia odkurzania i wjazdu do docku do dziś rano minęło prawie 16godzin. Tyle się ładuje 65% akumulatora? 

Ludzie mają po rok, półtora odkurzacz i akumulator im wytrzymuje. Ja się obawiam,że u mnie to wina softu chyba. Poprowadzi mnie ktoś jak zrobić downgrade do czasu sprzed przypuśćmy 3 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 10:54, jotcekaes napisał:

Cześć. Mam pewien problem z moim Mi Vacuum 1st gen. Zamówiłem go około rok temu. Przejechał mi 4800minut, około 4000m2, 223 sprzątania.

Ustawiony region - EU, połączony idealnie wszystko gra.

 

Problemem prawdopodobnie jest akumulator, chociaż może coś innego mi podpowiecie. Podczas odkurzania (wyjeżdza ze stacji 100% naładowany) i odkurza przypuśćmy mieszkanie około 50m2. Procenty na balanced ustawieniach schodzą sobie mniej więcej 1%/1m2 sprzątania. I nagle gdzieś tak po 20-30 minutach sprzątania staje w losowym miejscu i ani be ani me. Przenoszę go ręcznie do stacji dokującej i wkładam, załącza się bez żadnego erroru, po prostu się włącza. W appce mihome sprawdzam, a tam (różnie) od 35% - 50% po włączeniu. Czy to koniec akumulatora? Jak to najlepiej sprawdzić, jak zdiagnozować pojemność akumulatora? Jest na to jakaś szansa?
A może to kwestia softu? Wgrałem Flolevac, ale tam niczego nie umiem poustawiać, a nie wiem też czy downgrade softu zrobić. Odkurzacz u mnie jest ruszany raz na 2/3 dni z czego cały czas stoi w docku i się ładuje. Prosze o pomoc. Pozdrawiam!

 

Dodam,że w 15 minut naładowała się ze stanu 61% i już ma 100% znowu.. Akumulator stracił pojemność? Jeśli tak, to jak unikać jego tak szybkiej degradacji? Przerabiał ktoś już akumulatory sklepowe do xiaomi? Widziałem fajne 5Ah 14,8V (tutaj 14,4) na allegro za 200zł modelarskie, tylko mają więcej pinów. Xiaomi ma 4 : plus, minus i dwa od czujnika temperatury.

 

@edit 

Rozkręciłem roborocka, wyciągnąłem naładowane ogniwo, między czerwonym (pierwszy z lewej) pinem a kolejnymi ciągle wskazywało 15,62V. Czyli to wynika jakby były szeregowo wpięte i co ogniwo wyciągnięty minus do kontroli poziomu napięcia między komorami akumulatora? Nie ma tam innej kontroli termicznej czy prądowej chyba. 

Mam dokładnie taki sam problem. W grudniu minie rok od kiedy mam odkurzacz. Od jakiegoś czasu sam się wyłącza chociaż jest naładowany w 100%. Zawsze się to dzieje mniej więcej po 30 minutach. Włącza się dopiero jak sam go odłożę do stacji (wtedy w aplikacji mam ~50% baterii).

Właśnie wyłączył się przy 64%

odkurzacz.png

Edytowane przez kndmichal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kndmichal napisał:

Mam dokładnie taki sam problem. W grudniu minie rok od kiedy mam odkurzacz. Od jakiegoś czasu sam się wyłącza chociaż jest naładowany w 100%. Zawsze się to dzieje mniej więcej po 30 minutach. Włącza się dopiero jak sam go odłożę do stacji (wtedy w aplikacji mam ~50% baterii).

Właśnie wyłączył się przy 64%

odkurzacz.png

Otóż to. Może downgrade. Albo podmianka z kimś z poznania akumulatora albo stacji dokującej celem diagnostyki. Chociaż najbardziej mi zależy na tym sofcie najpierw, bo to najprościej wykonać. Zmieniałem region, hard resety itd. Nic nie pomogło... 
Myślę, że downgrade softu do czasu sprzed 3 miesięcy albo jeszcze wcześniej byłby wiarygodny, bo wiem, ze wtedy działał mi dobrze. Wyczyszczone wszystkie czujniki, wszystkie filtry i nadal taki efekt.

U mnie jest wersja z Chin zamawiana rok temu. Gdzie mogę sprawdzić czy jest global czy china? Może to RODO spowodowało,że coś się popsuło?

Może to ma coś wspólnego z zasięgiem WiFi? Może tam ,gdzie go nie ma to po prostu po pewnym czasie się wyłącza. Chociaż czy miałoby to coś wspólnego z poziomem baterii? Powinien być zawsze 100% przy ciągłym odpoczywaniu w chargerze. W appce pokazuje się 100% a po kilkudziesięciu minutach jest 35% i wyłącza się sam. Kiedyś przy 64% mi się wyłączył, a w docku się obudził i dalej mógł sprzątać. Sprawdzałem połączenie z akumulatorkiem - jest ok. Nie wiem, nie wyświetla nawet błędu w appce, tylko po prostu pada tak jak stoi i tyle. Włącza się potem w docku i tyle.

Edytowane przez jotcekaes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rockykon napisał:

Obawiam się że to bateria. Jedno ogniwo pada i daje takie efekty. niby jest napięcie a za chwilę brak. Chwila w ładowarce i na trochę wystarczy..masz tam dostęp do poszczególnych ogniw?

Ps ile masz czasu sprzątania total?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Total time: 5178 min. Sprawdzę jeszcze czy jak się wyłączy to po odstawieniu do ładowarki będzie można znowu włączyć odkurzanie.  A gdzie można kupić nowy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, rockykon napisał:

Obawiam się że to bateria. Jedno ogniwo pada i daje takie efekty. niby jest napięcie a za chwilę brak. Chwila w ładowarce i na trochę wystarczy..masz tam dostęp do poszczególnych ogniw?

Ps ile masz czasu sprzątania total?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie wygląda mi to na ogniwo, ale czemu padł aku tak szybko a u innych pięknie działa? Myślisz,że wadliwa sztuka? Mogę wyciągnąć ogniwo, jednak jest w plastikowej obudowie i niestety nie dam rady bez uszkodzenia obudowy dojść do środka i do pojedynczych ogniw. Kurcze no teoretycznie zawsze był doładowywany po odkurzaniu.

 

Wyczytałem gdzieś w necie, ze jeśli się wyłącza sam z siebie to może być to spowodowane zadziałaniem zabezpieczenia termicznego. Np. jak jest już zapchany pojemnik czy jak się np. dostaną włosy na ośkę któregoś kółeczka. Rozłożyłem przed chwilą cały odkurzacz, poczyściłem wszystko. Faktycznie jedno kółko tarło o obudowę. Mimo wszystko zabezpieczenie termiczne pewnie by wyrzuciło error jakiś i tyle. To samo z silnikiem. Przy włączeniu po złożeniu miałem 91% battery. Po wsadzeniu do docka (bo nie mógł go znaleźć) - nagle 100%... ogniwo mierzyłem, to były wartości poprawne, oczywiście nie było to pod obciążeniem, musiałbym jakaś żarówkę 12V najlepiej podłączyć i mierzyć spadki, jednak kurcze no to nadal jest wg mnie nierealne,żebym zamordowął akumulator bez głębokiego rozładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kndmichal napisał:

Właśnie po wyłączeniu odstawiłem go do stacji i od razu puściłem na nowo. Po 1 minucie wyłączył się, czyli raczej akumulator do wymiany. Gdzie najlepiej kupić nowy?

na aliexpress jest za około 350zł. Na allegro przestrzegam, bo jest napisane, ze wysyłka bezposrednio do klienta od producenta, czyli ktoś w Twoim imieniu zamawia z aliexpress, tylko jak cło zatrzyma albo zaginie to już ich to nie interesuje.
Jak wymienisz to daj znać czy pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...