Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, darekgra napisał:

U mnie V2 na eu i other nadal 1518 i żadnej aktualizacji nie widzi.

W niedziele dostałem .....1632 

Screenshot_20180924-234540_FloleVac.jpg

Screenshot_20180924-234701_FloleVac.jpg

4 godziny temu, witek_77 napisał:

moj flolevac twierdzi, ze nie ma polaczenia i koniec. Mi home ma 3.3.9_001518 i koniec. Tez mi sie zdaza, ze czasami zrobi jeden pokoj i twierdzi, ze koniec. Dam jeszcze raz GO i zrobi caly dom.

Miałem podobnie .Sprawdź czy ustawiłeś serwer (europa) w flolevac.

 i czy ruter nie zmienia IP Najlepiej przypisać na stałe  

Edytowane przez krskrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dałem region EU, wywaliłem odkurzacz z mi home, sparowałem odkurzacz na nowo na nim, w flolevac dałem wyczysc wszystko i na nowo konfigurację z EU serwerem i ruszył. Wgrałem mu najnowsze dostępne tj 3.3.9_001632 i posprzątał cały dom bez problemu. Zobaczymy na dłuższa metę czy będzie ok. Język polski został nie ruszony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami z 3 dni użytkowania odkurzacza, może to będzie mój pierwszy i ostatni post, kto wie :).

Moje spostrzeżenia dot. Roborock Vacumm (s50)
- daje rade przejechać po grubych kablach,
- skarpetki, gumki do włosów oraz inne części ubrań :) wciągnie i zablokuje szczotki, ale poinformuje o tym. Nie będzie jeżdził mimo braku możliwości odkurzania,
- około 100m2 sprząta w 84 minuty zużywając 45% baterii, przy mocy ssania na medium ( sam wskazuje że sprzątnął 79 m2),
- nie zatrzaskuje drzwi, mimo że są w połowie otwarte,  nie dobija do nich co mogłoby spowodować zamknięcie się w pomieszczeniu,
- znajdzie stacje dokującą jeżeli ma ją na mapie, lub jest w tym samym pomieszczeniu. Jeżeli z jakiegoś powodu zresetuje mapę lub zostanie przeniesiony ręcznie do innego pomieszczenia niż stacja bazowa to jej nie znajdzie,
- niestety dostałem egzemplarz, który lekko piszczy jak robi obrót, nie jest to uciążliwe bo jeżdzi jak mnie nie ma,
- Aplikacja Mi-Home dla mnie lepsza bo mogę się połączyć z odkurzaczem będąc poza domem. Ten plus pewnie ma znaczenie na początku gdy jesteśmy na etapie zabawy urządzeniem. Odpowiedni harmonogram i łączenie z zewnątrz będzie niepotrzebne,
- Aplikacja FloleVac wymaga podłączenie w tej samej podsieci co odkurzacz, ale za to dostępne jest nowsze frimware niż w mi-home z możliwością downgrade (nie testowałem downgrade) ,
- resetowanie się map bywa uciążliwe jeżeli chce się korzystać z sprzątania strefowego (możę w 1632 będzie lepiej),


Zaktualizowałem 1518 do 1632 przy pomocy flolevac. 
Różnica którą zauważyłem to sprzątanie pokój po pokoju, wcześniej sprzątał część pokoju, przejeżdzał do innego pomieszczenia, gdzie sprzątał i dopiero później wracał do opuszczonego obszaru w poprzednim pokoju. 
W 1518 optymalizował sprzątanie na prostokąty tak aby jak najmniej przejeżdzać po obsarze na którym był (dlatego też nie kończył pomieszczenia tylko trafiał do innego) Teraz 1632 dużo częściej przejeżdża po obsarze na którym już był, ale najpierw kończy pomieszczenie i dopiero później idzie do drugiego.

Czy znacie stronę gdzie jest opisany changelog frimware ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam sie do kupna odkurzacza. A poniewaz juz zaczynam tez kompletowac powoli xiaomi smart home, bede to ustawial na dniach bo czekam na przesylki - czyli swiatla, gateway, switche, rice cooker - to rozumiem z tego co tu czytam ze najlepiej z gearbest zamowic wersje china a nie international. Bo smart home mam na serwerze china mainland i wtedy juz odkurzaczem international sie nie polacze. 

Jest obecnie wersja china na 276 dolarow, a international 269.

Jezeli cos pokrecilem prosze o wyprowadzenie mnie z bledu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić odkurzacz Xiaomi 1wszej generacji (zakup na firmę, FVAT).

Czy sklep mi-home.pl, to jedyne miejsce, ktore na firmę daje 24m gwarancji?

Orientujecie się?

Chyba, że tak nie jest i coś nie doczytałem...?

Na Allegro widzę tylko opcje z 1 rokiem gwarancji na firmę - z reguły realizowanej przez sprzedającego i czasem jakis inny serwis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wolvie napisał:

Czy sklep mi-home.pl, to jedyne miejsce, ktore na firmę daje 24m gwarancji?

przerabiałem temat z telefonami na FV,  pisałem, dzwoniłem do kilku sklepów i tylko mi-home.pl dawała na fakturę 24 miesiące gwarancji. Sferis też dawał 24 miesiące ale jako "gwarancja sklepu" a nie dystrybutora. A teraz u nich widzę tylko gen. 2  i to w cenie kosmicznej trochę.

Na allegro, trzeba by pewnie się dopytywać czy biorą od oficjalnego dystrybutora xiaomi na polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawdźcie u siebie, bo u mnie właśnie pojawiło się sprzątanie strefowe oraz go to w mi home. Mam odkurzacz pierwszej generacji, kupiony na gearbest w wersji international z wtyczką europejską. Do wczoraj tych funkcji nie miałem i musiałem korzystać z FloleVac. A tutaj nagle bez żadnej aktualizacji się to pojawiło. 

 

Screenshot_20180926-165422_Mi Home.jpg

Screenshot_20180926-165744_Mi Home.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam może mniej oczywiste pytanie, czy bezpieczna jest instalacja najnowszego dostępnego softu z flolevac'a ? Nie mieliście nigdy problemów z taką świeżą wersją nie jest to jakaś beta?

 

I drugie pytanie, miał ktoś problem z pobraniem map pomieszczenia z tej aplikacji? U mnie wywala błąd autoryzacji choć wszystkie inne opcje w tym sterowanie ręczne działa bez problemu ? Roborock S50 jeśli to ma znaczenie, wersja europejska.

 

Dzięki z góry za pomoc

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wgrywac aktualizacje zanim pojawia się oficjalnie w apce ? Rozumiem swieżo po zakupie jak soft jest z momentu produkcji a odkurzacz kupiliśmy rok później, ale te aktualizację wiele nie zmieniają żeby warto było wymuszać ich pojawienie się tydzień czy miesiąc wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marianos napisał:

Udało się wydobyć token z v1 int. wg tego: https://gadget-freakz.com/adding-xiaomi-mii-robot-vacuum-into-domoticz/amp/?espv=1#Prerequisites

Pierw instalacja javy w kompie, a pozniej reszta.

Dzięki wielkie udało się. Gdyby ktoś miał problemy to u mnie zadziałało w następujący sposób.

1. Usunięcie odkurzacza z podstawowej wersji mihome

2. instalacja mihome 5.0 beta na tablecie

3. dodanie odkurzacza na tablecie 

4. Wydobycie tokena za pomocą mitoolkit 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/26/2018 at 1:11 PM, MeFi_u said:

przerabiałem temat z telefonami na FV,  pisałem, dzwoniłem do kilku sklepów i tylko mi-home.pl dawała na fakturę 24 miesiące gwarancji. Sferis też dawał 24 miesiące ale jako "gwarancja sklepu" a nie dystrybutora. A teraz u nich widzę tylko gen. 2  i to w cenie kosmicznej trochę.

Na allegro, trzeba by pewnie się dopytywać czy biorą od oficjalnego dystrybutora xiaomi na polskę.

Ktoś może polecić jakiś sklep w Polsce, ze sprawdzonym serwisem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2018 o 10:40, kubackjeee napisał:

Witam,

Przymierzam sie do kupna odkurzacza. A poniewaz juz zaczynam tez kompletowac powoli xiaomi smart home, bede to ustawial na dniach bo czekam na przesylki - czyli swiatla, gateway, switche, rice cooker - to rozumiem z tego co tu czytam ze najlepiej z gearbest zamowic wersje china a nie international. Bo smart home mam na serwerze china mainland i wtedy juz odkurzaczem international sie nie polacze. 

Jest obecnie wersja china na 276 dolarow, a international 269.

Jezeli cos pokrecilem prosze o wyprowadzenie mnie z bledu

 

Pomoże ktoś czy brać wersję international czy chińczyka, jak chce mieć jeszcze inne Smart urządzenia w mi home? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acidmka po co kupować jak na forum są głosy ? Nasze forumowe z ipmarta. Sciagasz win mirobo, dodajesz dzwieki do voices, uzupelniasz win-mirobo.ini o swoje ip i token i odpalasz. Jest instrukcja tu gdzieś, ale to już dawno było

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pewien problem z moim Mi Vacuum 1st gen. Zamówiłem go około rok temu. Przejechał mi 4800minut, około 4000m2, 223 sprzątania.

Ustawiony region - EU, połączony idealnie wszystko gra.

 

Problemem prawdopodobnie jest akumulator, chociaż może coś innego mi podpowiecie. Podczas odkurzania (wyjeżdza ze stacji 100% naładowany) i odkurza przypuśćmy mieszkanie około 50m2. Procenty na balanced ustawieniach schodzą sobie mniej więcej 1%/1m2 sprzątania. I nagle gdzieś tak po 20-30 minutach sprzątania staje w losowym miejscu i ani be ani me. Przenoszę go ręcznie do stacji dokującej i wkładam, załącza się bez żadnego erroru, po prostu się włącza. W appce mihome sprawdzam, a tam (różnie) od 35% - 50% po włączeniu. Czy to koniec akumulatora? Jak to najlepiej sprawdzić, jak zdiagnozować pojemność akumulatora? Jest na to jakaś szansa?
A może to kwestia softu? Wgrałem Flolevac, ale tam niczego nie umiem poustawiać, a nie wiem też czy downgrade softu zrobić. Odkurzacz u mnie jest ruszany raz na 2/3 dni z czego cały czas stoi w docku i się ładuje. Prosze o pomoc. Pozdrawiam!

 

Dodam,że w 15 minut naładowała się ze stanu 61% i już ma 100% znowu.. Akumulator stracił pojemność? Jeśli tak, to jak unikać jego tak szybkiej degradacji? Przerabiał ktoś już akumulatory sklepowe do xiaomi? Widziałem fajne 5Ah 14,8V (tutaj 14,4) na allegro za 200zł modelarskie, tylko mają więcej pinów. Xiaomi ma 4 : plus, minus i dwa od czujnika temperatury.

 

@edit 

Rozkręciłem roborocka, wyciągnąłem naładowane ogniwo, między czerwonym (pierwszy z lewej) pinem a kolejnymi ciągle wskazywało 15,62V. Czyli to wynika jakby były szeregowo wpięte i co ogniwo wyciągnięty minus do kontroli poziomu napięcia między komorami akumulatora? Nie ma tam innej kontroli termicznej czy prądowej chyba. 

Edytowane przez jotcekaes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pewien problem z moim Mi Vacuum 1st gen. Zamówiłem go około rok temu. Przejechał mi 4800minut, około 4000m2, 223 sprzątania.
Ustawiony region - EU, połączony idealnie wszystko gra.
 
Problemem prawdopodobnie jest akumulator, chociaż może coś innego mi podpowiecie. Podczas odkurzania (wyjeżdza ze stacji 100% naładowany) i odkurza przypuśćmy mieszkanie około 50m2. Procenty na balanced ustawieniach schodzą sobie mniej więcej 1%/1m2 sprzątania. I nagle gdzieś tak po 20-30 minutach sprzątania staje w losowym miejscu i ani be ani me. Przenoszę go ręcznie do stacji dokującej i wkładam, załącza się bez żadnego erroru, po prostu się włącza. W appce mihome sprawdzam, a tam (różnie) od 35% - 50% po włączeniu. Czy to koniec akumulatora? Jak to najlepiej sprawdzić, jak zdiagnozować pojemność akumulatora? Jest na to jakaś szansa?
A może to kwestia softu? Wgrałem Flolevac, ale tam niczego nie umiem poustawiać, a nie wiem też czy downgrade softu zrobić. Odkurzacz u mnie jest ruszany raz na 2/3 dni z czego cały czas stoi w docku i się ładuje. Prosze o pomoc. Pozdrawiam!
 
Dodam,że w 15 minut naładowała się ze stanu 61% i już ma 100% znowu.. Akumulator stracił pojemność? Jeśli tak, to jak unikać jego tak szybkiej degradacji? Przerabiał ktoś już akumulatory sklepowe do xiaomi? Widziałem fajne 5Ah 14,8V (tutaj 14,4) na allegro za 200zł modelarskie, tylko mają więcej pinów. Xiaomi ma 4 : plus, minus i dwa od czujnika temperatury.
 
@edit 
Rozkręciłem roborocka, wyciągnąłem naładowane ogniwo, między czerwonym (pierwszy z lewej) pinem a kolejnymi ciągle wskazywało 15,62V. Czyli to wynika jakby były szeregowo wpięte i co ogniwo wyciągnięty minus do kontroli poziomu napięcia między komorami akumulatora? Nie ma tam innej kontroli termicznej czy prądowej chyba. 
Jest jakaś naklejka znamionowa na tych Aku?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...