Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rafal_s napisał:

Co daje floevac, czego nie daje mi home?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Np. wgraniem dowolnego firmware 

Po dzisiejszej aktualizacji nie kasuje mapy pomieszczeni po strefowym sprzątaniu, szybciej znajduje bazę i łatwością do niej się łączy ( mam ją w mało dostępnym miejscu )

Screenshot_20180901-202324_FloleVac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. wgraniem dowolnego firmware 
Po dzisiejszej aktualizacji nie kasuje mapy pomieszczeni po strefowym sprzątaniu, szybciej znajduje bazę i łatwością do niej się łączy ( mam ją w mało dostępnym miejscu )
Screenshot_20180901-202324_FloleVac.thumb.jpg.9fa7ec9f272d69fc82e7cee76d80fd67.jpg
A jak to się ma do gwarancji?


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rafal_s napisał:

A jak to się ma do gwarancji?


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Hello, the Updates are coming directly from the manufacturer of the robot. Usually you can install all the updates, as there is the possibility to downgrade. You might want to check in some forum's if the updates are working better or worse, and then choose your favourite firmware version which you use. Kind regards Flole

Taką otrzymałem odpowiedz na pytanie czy mogę wgrać najnowszą wersje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krskrab napisał:

Po dzisiejszej aktualizacji nie kasuje mapy pomieszczeni po strefowym sprzątaniu, szybciej znajduje bazę i łatwością do niej się łączy ( mam ją w mało dostępnym miejscu )

W MiHome dla V1 też nie kasuje mapy po Zone Cleanup.... co do szybkości połączenia i znalezienia bazy nie mam porównania, ale u mnie nie ma z tym problemu. Serwer Mainland China.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2018 o 20:43, ploplus napisał:

W MiHome dla V1 też nie kasuje mapy po Zone Cleanup.... co do szybkości połączenia i znalezienia bazy nie mam porównania, ale u mnie nie ma z tym problemu. Serwer Mainland China.

Jestem w UK nie mogę ustawić innego serwera, pracuje tylko na "serwer Europa"   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was czyścił filtr pod wodą? mój zmienił kolor na różowy... odkurzacz coś jęczał po Angielsku. Wymieniłem na nowy i jest wszystko ok
Może zakleił się pyłem wymieszanym z wodą. Polecam najpierw dokładnie wytrzymać, wystukać o asfalt w pobliżu śmietnika i dopiero płukać

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krskrab napisał:

Jestem w UK nie mogę ustawić innego serwera, pracuje tylko na "serwer Europa"

Bo prawdopodobnie masz wersję odkurzacza "europejską" - jaką masz wtyczkę?

Ja filtr na razie tylko wystukuję, ale robię to zawsze przy każdym opróżnieniu zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem odkurzacz Mi z polskiej dystrybucji. Po polaczeniu z Mi Home ( jedyny mozliwy serwer to Europe) nie ma mozliwosci czyszczenia stefowego?

Przejrzalem watek i nadal nie wiem jak moge to obejsc, niestety nie moge zainstalowac floevac bo nie mam telefonu z androidem...

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy bylibyście tak uprzejmi odpowiedzieć na kilka moich pytań? Zastanawiam się nad zakupem albo pierwszej wersji Xiaomi Mi Vacuum Cleaner albo drugiej Roborock. Trochę o nich przeczytałem - niemniej większość porównań znalezionych w sieci nie mówi precyzyjnie o różnicach między nimi. Stąd prosiłbym o odpowiedź:

1) Czy obie te wersje w razie gdy np. odkurzacz się rozładuje wracają wcześniej do bazy aby się naładować i samodzielnie dalej kontynuują sprzątanie?

2) Czy w wersji pierwszej można jakoś określić mu obszar sprzątania aby np. odkurzył tylko pokój a nie wjeżdżał do sąsiedniego otwartego pomieszczenia?

3) Czy wersję pierwszą można ręcznie sterować - np. gdy nie posprząta dokładnie - skierować go aby przejechał jeszcze określone miejsce?

4) Czy obecne pierwsze wersje mają już przynajmniej język angielski w aplikacji oraz w dźwiękach wydawanych przez odkurzacz w standardzie? (czy trzeba kombinować wgrywając jakieś dodatkowe konfiguracje, aplikacje, itp.)

No i na koniec - gdybyście nie mieli jeszcze tego odkurzacza to czy kupilibyście wersję 2. czy też pierwsza w zupełności by Wam wystarczyła?

Dzięki serdeczne!

 

PS: Gdzie obecnie najlepiej kupić? kusi mnie polski sklep z racji na 2-letnią rękojmię bez konieczności wysyłania do producenta, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć jak na pierwszej generacji uzyskuje się te 2 opisane niżej efekty? jaką aplikacją i czy to wymaga jakichś przeróbek softu?

2) Czy w wersji pierwszej można jakoś określić mu obszar sprzątania aby np. odkurzył tylko pokój a nie wjeżdżał do sąsiedniego otwartego pomieszczenia?

3) Czy wersję pierwszą można ręcznie sterować - np. gdy nie posprząta dokładnie - skierować go aby przejechał jeszcze określone miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet jest potrzebny do zdalnego uruchomienia robota oraz chyba pobrania mapy poprzedniego sprzątania w celu wyznaczenia stref do sprzątania. Tego drugiego nie jestem pewny bo nie próbowałem wyznaczać stref bez Internetu.
Można natomiast normalnie sprzątać bez Internetu. Wciskasz przycisk na robocie i rozpoczyna skanowanie pomieszczeń i sprzątanie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Możesz zamknąć drzwi do pokoju i go nie sprzątnie
A tak już bez żartów to można wyznaczać strefy do sprzątania na planie domu wykonanym w czasie ostatniego sprzątania.
Jeżeli robot sprzątnął cały dom to będziesz mógł wyznaczyć strefy w całym domu. Jeśli sprzątnął tylko jeden pokój, to strefy wyznaczysz tylko w nim.
Jest jeszcze funkcja "Go To" w której kierujesz robota w jakieś miejsce domu i wtedy po drodze robi skanowanie i możesz mu wyznaczyć strefę do sprzątania. Jest też funkcja kierowania robotem jak samochodzikiem, ale to tylko dla chwilowej zabawy tylko gdyż jest to nie wygodne.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zuku1786 napisał:

Internet jest potrzebny do zdalnego uruchomienia robota oraz chyba pobrania mapy poprzedniego sprzątania w celu wyznaczenia stref do sprzątania. Tego drugiego nie jestem pewny bo nie próbowałem wyznaczać stref bez Internetu.
Można natomiast normalnie sprzątać bez Internetu. Wciskasz przycisk na robocie i rozpoczyna skanowanie pomieszczeń i sprzątanie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Możesz zamknąć drzwi do pokoju i go nie sprzątnie emoji16.png
A tak już bez żartów to można wyznaczać strefy do sprzątania na planie domu wykonanym w czasie ostatniego sprzątania.
Jeżeli robot sprzątnął cały dom to będziesz mógł wyznaczyć strefy w całym domu. Jeśli sprzątnął tylko jeden pokój, to strefy wyznaczysz tylko w nim.
Jest jeszcze funkcja "Go To" w której kierujesz robota w jakieś miejsce domu i wtedy po drodze robi skanowanie i możesz mu wyznaczyć strefę do sprzątania. Jest też funkcja kierowania robotem jak samochodzikiem, ale to tylko dla chwilowej zabawy tylko gdyż jest to nie wygodne.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Te opcje stref i ręcznego kierowania to w standardowej aplikacji miHome i na pierwszej wersji mi Robota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że z tego co czytałem opcji sprzątania strefowego nie ma w wersji europejskiej, gdyż może się ona łączyć tylko z serwerem w Europie, a na nim nie ma tej funkcji.Tak więc trzeba mieć wersję chińską robota.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że ja mam wersję Europejską kupowana w Polsce i jest czyszczenie strefowe.

Co do wyznaczania strefowego czyszczenia nie potrzebujesz skanować całej powierzchni. Wystarczy że zaznaczysz obszar gdzie znajduje się twoje pomieszczenie a on nie musi być zeskanowanie robot tam pojedzie i sobie po skanuje. Wyznaczacz trochę na ślepo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ta opcja pod ikoną "GO"
e5017dac4c89ac337608308475930a54.jpge4c75fb32cbf49046b176639730a6f3b.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ja też kupiłem w Polsce ale mam wersję chińską.
Jaka masz wtyczkę, chińską z przejściówka czy europejską?

Zdaje się że ja mam wersję Europejską kupowana w Polsce i jest czyszczenie strefowe.

Co do wyznaczania strefowego czyszczenia nie potrzebujesz skanować całej powierzchni. Wystarczy że zaznaczysz obszar gdzie znajduje się twoje pomieszczenie a on nie musi być zeskanowanie robot tam pojedzie i sobie po skanuje. Wyznaczacz trochę na ślepo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszania się z tymi wersjami narobiło - piszecie, że niby tylko chińska wersja 1 ma  strefowe sprzątanie ale pojawiły się głosy, że europejska również :-/

Ten mop to daje rade panele rzeczywiście wytrzeć? czy lepiej nawet o tym nie myśleć? cały czas waham się pomiędzy wersją 1 i 2. W sumie różnice w cenie wersji 2 czy to z Chin czy z Polski są nieco podobne (1600-1800zł), za to wersja 1 jakoś bardziej jest zróżnicowana (1000zł z Chin i pod 1300zł z Polski).

Czy macie doświadczenia w zakupach z Gearbest z magazynu w Hong-Kong? czy wysyłane z tamtąd też będą zwykle miały doliczone cło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa Możesz porównać do przecierania mokrą ścierką. zabrudzeń jakiś nie doczyścić ale zawsze będzie wytarte i na pewno dużo lepiej niż jakby go nie było. Praktycznie za każdym sprzątaniem mam ściereczkę czarną brudną. Więc coś musi sprzątać..

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał go puszczać bez nadzoru przy panelach. Zawsze się może zdarzyć że gdzieś stanie bo złapie awarię albo w coś się wkręcić i woda będzie się lała na panele aż mu się skończy w zbiorniku, albo ktoś go znajdzie. Przy kafelkach nie ma już takiego ryzyka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z sierścią psa? mam w domu goldena, który okresowo leni się niemiłosiernie (na dobrą sprawę aby mieć idealnie czysto musiałbym 2x dziennie odkurzać). Nie mam dywanów ale ciekawy jestem czy te kłaki z psa się gdzieś nie wkręcają w te szczotki. Myślicie, że będzie w stanie odkurzyć powierzchnię ~50m2 (panele+kafle) z sierści przy założeniu, że chodzi raz dziennie lub raz na 2 dni? starczy mu tego pojemnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...