Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jeździ codziennie od 4 miesięcy, przez pierwszy tydzień myślałem że wyzbiera większość i potem będę go puszczał raz na 2-3 dni, ale po 3 tygodniach w pojemniku po każdym sprzątaniu ciągle było tyle samo brudu, pojemnik opróżniany był codziennie. Zresztą przy 2 futrzakach to raczej konieczność.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy ktoś podłączył odkurzacz do domoticz? Mam problem z usyskaniem tokenu z urządzenia. Czy ktoś może podpowiedzieć jak to zrobić w łatwy sposób? Chciałem skorzystań z mitoolkit ale pojawia się komunikat po niemiecku z problemem ADB chociaż mam debugowanie USB. Instalowałem też starsze wersje Mihome ale nie mogę wejść wtedy w ustawienia gdzie jest token. dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 14:39, rockykon napisał:

Dotarła paczka z Proline. Działa odkurzanie strefowe. Wygląda że wszystko ok. Zdaje się że sprzedawca jest zobowiązany dać instrukcje po polsku..dopytam.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

A jaka wersja? International czy chińska? Na jakim serwerze w mi home działasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chce po testować FloleVac, ale nie mam dostępu do mapy. Wyrzuca mi dwa komunikaty. Nie mam podwójnej autoryzacji konta, może ktoś wie o co tu chodzi? d9f89adb57a87513f8ade7f5bc0d17e3.jpg0630499a24edf39d2b4060c83190dcd1.jpg
 
 
Masz podwójną autoryzację, najszybciej będzie założyć nowe konto xiaomi i dodać tam odkurzacz, potem FloleVac


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sytuacja w ktorej po dłuższym nie uzywaniu odkurzacz nie moze sie polaczyc z apka mi home jest normalna? Caly czas jest status GETTING INFO. Natomiast po odpaleniu odkurzania przez przycisk na odkurzaczu sytuacja wraca do normy i jest normalne sparowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2018 o 20:13, rafal_s napisał:

Jak długo nie będziesz korzystać? Dzień? Imo bez sensu, po to masz takiego robota, aby zapitalał dzień w dzień.

Zrób test, odkurzaj co 24h i zobacz ile farfocli się zbiera. Jak masz dzieci/zwierzęta to tym bardziej.

 

Baterii nic się nie stanie, została do tego zaprojektowana

 

Co do strefowego sprzątania to nie wiem co u Ciebie nie działa. Uruchomiłeś sprzątanie i sam zakończył? Najpierw uruchamiasz"clean" i jedzie po całej chacie i skanuje, a potem możesz używać strefowego. Ale jak użyjesz znowu clean to znowu musisz czekać, az ukończy sprzątanie całości

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Powinna być opcja zapisywania do pamięci kilku wybranych map pomieszczeń, wtedy ułatwiło by strefowe sprzątanie 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panowie proszę o pomoc. Po roku użytkowania dzisiaj pojawił się problem. Przy próbie puszczenia robota wyjechał ze stacji z 10cm i zgasł...zero reakcji oraz t diody również się nie świecą. Po wciśnięciu go s powrotem w bazę miga parę razy dioda mówi jedno słowo darning i po chwili puszcza styki i odskakuje i gaśnie. Można go przytrzymać aby nie odskoczyl to w tedy cały czas się pali dioda. Przy kolejnym uruchomieniu znowu rusza 10cm i gaśnie. ...Czy miał ktoś podobnie? Czy mogę przypuszczać ze bateria powiedziała papa... W aplikacji widnieje naładowania 100 procent. ...hm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie pomogę bezpośrednio Ale w jaki sposób w tych odkurzaczach diagnozuje się usterki są jakieś kody błędu liczba mrugnięć albo coś takiego?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Odkurzacz w apce mówi co mu dolega

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Witam
Panowie proszę o pomoc. Po roku użytkowania dzisiaj pojawił się problem. Przy próbie puszczenia robota wyjechał ze stacji z 10cm i zgasł...zero reakcji oraz t diody również się nie świecą. Po wciśnięciu go s powrotem w bazę miga parę razy dioda mówi jedno słowo darning i po chwili puszcza styki i odskakuje i gaśnie. Można go przytrzymać aby nie odskoczyl to w tedy cały czas się pali dioda. Przy kolejnym uruchomieniu znowu rusza 10cm i gaśnie. ...Czy miał ktoś podobnie? Czy mogę przypuszczać ze bateria powiedziała papa... W aplikacji widnieje naładowania 100 procent. ...hm....
Raczej nie bateria. Bym powiedział że coś z oprogramowaniem lub sprzętem. Jeżeli brak błędu to nie wraca info od odkurzacza.
Resetowales do fabrycznych?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak z dnia na dzień padła? Przeleciałem cały ten wątek i w początkowych postach również był taki przypadek. Jednak kolega miał 2 takie odkurzacze i zamiana baterii nic nie dała. ..niestety nie pisał już nic więcej. Wysłałem PW. Jak widać zdarzają się takie awarie niestety i nie wiadomo co padło i jaka część zamówić. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerabest napisał ze gwarancja nie obowiązuje już i ze bardzo jestem ważnym klientem i mogą mi dać 200 punktów (3$)....
Haha ważnym klientem ;)

No tak, sprawdziłem jeszcze wczoraj wieczorem i oni mają siedzibę w Chinach, więc rok tylko :(

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dwa lata gwarancji tylko 2 lata rękojmi. Gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym producenta i xakby Xiaomi, czy inny producent, chciało to w polskiej dystrybucji mogliby dać miesiąc. Dwuletnia rękojmia dotyczy sprzedawcy, a Skoro Gearbest jest w Chinach to może robić co chce :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po mojej reklamacji gearbest uznał gwarancję. Zaproponował 4 rozwiązania.
1. Wysyłka na mój koszt do Chin w celu naprawy/wymiany na odnowiony.
2. Bez wysyłki przelanie na konto gerabest 30 dolarów plus 30 punktów
3. Przelanie na paypal 30 dolarów
4. Zakup u nich nowego odkurzacza za 270 dolców....

Musze teraz podjąć decyzję. Musze się zorientować ile będzie kosztowało wysłanie odkurzacza do Chin najtańsza przesyłka. Raczej w Pl nie naprawie go za te 30 dolców ale z drugiej strony jak przesyłka będzie droga i jeszcze przy powrocie wpadnie na VAT to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...