Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi





Wersja EU ma strefowe sprzątanie.



W takim razie jak je uruchomić? W aplikacji na serwerze EU nie ma możliwości skorzystania ze sprzątania strefowego, a wersji international nie można podłączyć do Mainland China.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






W takim razie jak je uruchomić? W aplikacji na serwerze EU nie ma możliwości skorzystania ze sprzątania strefowego, a wersji international nie można podłączyć do Mainland China.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Niestety nie pomogę, może coś by się udało wykombinować w praktyce.
Spróbuj napisać do xiaomi Polska lub poszukać info po angielsku

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę, może coś by się udało wykombinować w praktyce.
Spróbuj napisać do xiaomi Polska lub poszukać info po angielsku

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

No ale napisałeś, że ma sprzątanie strefowe. To jak to jedno z drugim teraz się ma do siebie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale napisałeś, że ma sprzątanie strefowe. To jak to jedno z drugim teraz się ma do siebie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Mam robota 2 gen od tygodnia, odpaliłem go, połączyłem z mi home i strefowe było od razu.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalne.

Wgrałem 3.3.9_001570 i na tym chodzi wspaniale .

Lepiej rysuję mapę (laser odczytuje więcej szczegółów ) jak tak będzie działał jak teraz to super :-D

Jakby dodali język polski, sprzątanie strefowe sterowane Alexą lub Google home, IFTTT,  to by był super wypas :-D:-D

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v2  .

Miałem v 3.3.9_001556. Po zainstalowaniu programu FloleVac zobaczyłem że mam starszy soft , zapytałem producenta programu (sklep google) czy mogę zainstalować najnowszy odpowiedział:

Flole19 sierpnia 2018

Hello, the Updates are coming directly from the manufacturer of the robot. Usually you can install all the updates, as there is the possibility to downgrade. You might want to check in some forum's if the updates are working better or worse, and then choose your favourite firmware version which you use. Kind regards Flole

 

 

Screenshot_20180820-230424_FloleVac.jpg

Screenshot_20180820-230619_FloleVac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy Wy też tak mieliście, bo chyba padła mi ładowarka. Ciągle wskakuje mi błąd 13 że nie można ładować bo styki są prawdopodobnie brudne. Problem w tym że są czyste a błąd pojawia się nadal. Na początku zakupu miałem t ten problem raz na 20 ładowań, z czasem zrobiło się to raz na 10, A teraz kurde 3 miesiące po zakupie raz na 10 to ładowanie przebiega bez problemu. Nie wiem może ładowarka, jak przyłożyć do niej ucho to coś w niej wyje jak karetka łiju łiju takie bardzo ciche, ale nie wiem czy to tak ma być i u was też jest czy jak. Co to może być? Przetrzeć te styki papierem ściernym żeby się Tak nie błyszczały czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz sprawdzić czy mój też tak ma, ale taki dziwny okresowy dźwięk to normalne dla zasilaczy impulsowych. Sprawdź ładowarkę do telefonu, będzie bardzo podobnie brzmieć.

A odnośnie samej awarii to raczej jeżeli styki wyglądają normalnie to nie szukałabym w nich problemu. Raczej gdzie indziej coś nie styka, albo zasilacz w ładowarce szwankuje i robot stwierdza, że coś jest nie tak i nie rozpoczyna ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym użytkowaniem Roborock S50. Wszystko działa tak jak powinno. Mam jednak pytanie, gdzie kupujecie rolki, szczotki, ogólnie akcesoria, takie w miarę dobrej jakości?

 

 

Edit. Przy okazji nie chcę robić reklamy ale u sprzedawcy klimasklep.pl na allegro dostępna jest za darmo instrukcja w wersji polskiej do odkurzacza.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj uaktualniałem nowy odkurzacz v1, wgrałem mu język eng z apki. Pojeździł 30 minut po czym zaczął drzeć się Error 3. Przestawiałem w różne miejsca i ciągle Error 3.

Macie pomysł co go boli ?

Mam dwa v1 u mnie i takich jaj nie robią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może następna generacja będzie umiała wchodzić po schodach?

Imo 5-10 lat.

Wystarczy obejrzeć najnowsze filmy Boston Dynamics. Roboty robiące salta, skaczące itp.

Zresztą za te około 10 lat już pewnie pojawiają się roboty humanoidalne, które będą odkurzaly, ścierały kurze itp.

 

Edit wchodzące po schodach już teraz technicznie są możliwe, tylko jakiej wielkości by on był. To lepiej by zrobili dostawke na schody, która by go wciągała na górę.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, geforc napisał:

Panowie, ta aplikacja FloloeVac jest coś warta? jest lepsza od tej domyślnej od Mi ??

Przez FloloeVac mażna

1.Aktualizować  fimware do najnowszego lub w razie problemów z softem można przywrócić starą wersje(tak jak na foto powyżej)  .

2 Posiada widget który możesz ustawić na "ekran główny"  

3 Myślę, że łączy się z tym samym serwerem więc wszystko jest podobne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krskrab napisał:

Przez FloloeVac mażna

1.Aktualizować  fimware do najnowszego lub w razie problemów z softem można przywrócić starą wersje(tak jak na foto powyżej)  .

2 Posiada widget który możesz ustawić na "ekran główny"  

3 Myślę, że łączy się z tym samym serwerem więc wszystko jest podobne.  

czyli to co najważniejsze nie zmienione ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafal_s napisał:

Imo 5-10 lat.

Wystarczy obejrzeć najnowsze filmy Boston Dynamics. Roboty robiące salta, skaczące itp.

Zresztą za te około 10 lat już pewnie pojawiają się roboty humanoidalne, które będą odkurzaly, ścierały kurze itp.

 

Edit wchodzące po schodach już teraz technicznie są możliwe, tylko jakiej wielkości by on był. To lepiej by zrobili dostawke na schody, która by go wciągała na górę.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Myślałem raczej o czymś takim, fakt, że już pod szafkę nie wjedzie... Ale jako osobny moduł w który odkurzacz sam wjeżdża, podjeżdża pod schody, uwalnia się i sprząta dalej piętro :)

Najprościej byłoby pewnie kupić drugi odkurzacz haha

 

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) kupiłem S50 i mam problem z połączeniem przez aplikację. Mam bazę plus kilka czujników ustawionych na region Mainland China. S50 dodałem w aplikacji i prosi o zmianę regionu. Ustawiłem więc na Europa i zaczęło chodzić lecz jest to mało komfortowe przełączyć się ciągle między regionami do czujników i odkurzacza. Ktoś coś doradzi?.

Mam również jedno pytanie. Po naładowaniu odkurzacz ciągle się świeci. Czy jest on w trakcie czuwania? Trzeba go wyłączyć środkowym guzikiem? Naciskając środkowy guzik odkurzacz nie wyłącza się tylko gada. Po odłączeniu od prądu dopiero można go wyłączyć guzikiem...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) kupiłem S50 i mam problem z połączeniem przez aplikację. Mam bazę plus kilka czujników ustawionych na region Mainland China. S50 dodałem w aplikacji i prosi o zmianę regionu. Ustawiłem więc na Europa i zaczęło chodzić lecz jest to mało komfortowe przełączyć się ciągle między regionami do czujników i odkurzacza. Ktoś coś doradzi?.
Mam również jedno pytanie. Po naładowaniu odkurzacz ciągle się świeci. Czy jest on w trakcie czuwania? Trzeba go wyłączyć środkowym guzikiem? Naciskając środkowy guzik odkurzacz nie wyłącza się tylko gada. Po odłączeniu od prądu dopiero można go wyłączyć guzikiem...
 
 
 
Kupiłeś wersję EU więc musisz mieć region EU. Jedynie co to klon aplikacji, jedna na EU druga MC. W xiaomi telefonach działa bez problemu, w innych przypadkach pisał kolega wyżej, że się namęczył z klonem.

Jak się naładuje to jest po prostu w trybie sleep do którego przechodzi po chyba 12h od ostatniego sprzątania. Sprawdzę przy okazji w instrukcji.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Sleep mode włącza się, gdy nie stoi na stacji. Po 12h sleep mode wyłącza się.

Nie wiem jak to się ma do naładowanego robota, który jest zadokowany.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Aplikacje sklonowałem i jest ok :) czyli lepiej go odłączyć od prądu jeśli wiem, że nie będę z niego korzystać? Czy zostawić? Jak ma się do tego wbudowana bateria? Nie popsuje się z biegiem czasu?

Po odkurzeniu domu wchodząc w historię mam piękna mapę mieszkania. Z głównego menu tylko niebieskie tło. Nie powinno wyświetlać mapy żeby ustawić strefę czyszczenia? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo nie będziesz korzystać? Dzień? Imo bez sensu, po to masz takiego robota, aby zapitalał dzień w dzień.

Zrób test, odkurzaj co 24h i zobacz ile farfocli się zbiera. Jak masz dzieci/zwierzęta to tym bardziej.

 

Baterii nic się nie stanie, została do tego zaprojektowana

 

Co do strefowego sprzątania to nie wiem co u Ciebie nie działa. Uruchomiłeś sprzątanie i sam zakończył? Najpierw uruchamiasz"clean" i jedzie po całej chacie i skanuje, a potem możesz używać strefowego. Ale jak użyjesz znowu clean to znowu musisz czekać, az ukończy sprzątanie całości

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...