Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/25/2018 at 10:23 PM, ploplus said:

Stref nie można zapisać na stałe i wg mnie przy posiadanym przez odkurzacz osprzęcie nigdy się to nie zmieni.

On nie ma GPS więc lokalizuje się zawsze w odniesieniu do swojej ostatniej pozycji na mapie, którą rysuje. Jak go przestawisz o metr to już nie bardzo będzie wiedział gdzie jest. Oznaczając strefę odkurzacz wie gdzie ma sprzątnąć, bo już tam był (lub w zasięgu tego miejsca, które "obmierzył" swoim dalmierzem), a algorytm oblicza ile i w jakim kierunku ma pojechać, żeby znaleźć się tam ponownie na podstawie poprzednio pokonanej trasy.

W sumie można zapisać sobie strefy, ale nie  w aplikacji którą dostarcza Xiaomi. Ja sobie zintegrowałem robota z własnym serwerem HA. Podefiniowałfem strefy w odniesieniu do bazy  i puszczam odkurzacz automatem jak wszyscy opuszczą dom. Nie jest to idealne rozwiązanie ale rozwiązuje problem kręcącej się mapy i innych takich. Poniżej przykład

vacuum_livingroom_clean:
  sequence:
  - service: vacuum.send_command                   
    data:
      entity_id: vacuum.malami  
      command: app_zoned_clean  
      params: [[21600,23800,25600,26700,1]]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej ja i dalej z tym samym problemem. Nie mogę znaleźć urządzenia poza innnym regionem niż China (ale tutaj nie mam żadnych opcji oprócz włączenia odkurzacza i powrotu do bazy). Poniżej podam wszystkie informacje to może coś doradzicie.
Telefon xiaomi mi 1a
Router TP-Link Wr1043 z podstawą konfiguracją (było szybkie ustawienie plus zmiana hasła i tyle)
Teraz ogólnie już nawet stawiam odkurzacz przy routerze siadam z telefonem obok włączony bluetooth i wybieram add device, home appliances, Mi robot vacuum, potwierdzam reset wifi i zaczyna wyszukiwanie. I szuka i szuka i szuka i nic nie znajduje . Wybór znajdź urządzenia w pobliżu też nic nie daje .
Jakieś pomysły cokolwiek co może pomóc ?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym półrocznym używaniu (niezbyt intensywnym ) pokazał się sławny error 1, czyli wysiadł laser. Po przedmuchaniu chodzi z 5 minut i błąd się pojawia na nowo. Dziwne jak dla mnie, bo jak się coś popsuło w elektronice, to jaki wpływ może mieć na to wdmuchiwane powietrze.

Kupione w gearbest. Właśnie zgłosiłem awarię. Pewnie będą chcieli aby im wysłać odkurzacz i tu się zastanawiam. Różne dziwne historie  związane z naprawą krążą po internecie. Pomijając, że trwa to w nieskończoność, to można otrzymać nie swój egzemplarz. Nie wiem czy nie lepiej jednak zamówić cały moduł i samemu nie wymienić.  Kosztuje ok 400 zł ale oszczędzam czas i nie ma ryzyka, że otrzymam jakiś inny zajechany egzemplarz. 

Czy ktoś korzystał już z ich gwarancji ?  Jakbyście postąpili ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma 360 ... Mam ich kamerę ale jest tak poblokowana że nie da się jej użyć innym oprogramowaniem - brak ONVIF
Więc nie spodziewam się że będzie można użyć tego odkurzacza np przez Home Assistant
Z drugiej strony, apka działa naprawdę dobrze ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym półrocznym używaniu (niezbyt intensywnym ) pokazał się sławny error 1, czyli wysiadł laser. Po przedmuchaniu chodzi z 5 minut i błąd się pojawia na nowo. Dziwne jak dla mnie, bo jak się coś popsuło w elektronice, to jaki wpływ może mieć na to wdmuchiwane powietrze.
Kupione w gearbest. Właśnie zgłosiłem awarię. Pewnie będą chcieli aby im wysłać odkurzacz i tu się zastanawiam. Różne dziwne historie  związane z naprawą krążą po internecie. Pomijając, że trwa to w nieskończoność, to można otrzymać nie swój egzemplarz. Nie wiem czy nie lepiej jednak zamówić cały moduł i samemu nie wymienić.  Kosztuje ok 400 zł ale oszczędzam czas i nie ma ryzyka, że otrzymam jakiś inny zajechany egzemplarz. 
Czy ktoś korzystał już z ich gwarancji ?  Jakbyście postąpili ?
Jeżeli minęło niecałe 6 miesięcy, to chyba PayPal zwróci koszty wysyłki. Ja bym w takim wypadku wysłał.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mam pytanie podobno wersja 1 tego robota wspiera już sprzątanie strefowe z poziomu aplikacji. Ja w swoim takiej opcji nie mam. Mam podłaczony pod serwer US lub chiński (nie pamietam dawno to było) wersja firmware 3.3.9_003170. Musze go odrejestrować i zarejestrować do serwera w Europie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Dobra już sobie poradziłem. Reset aplikacji wybór regionu Mainland China i update firmware. Na Europe nie wykrywał udządzenia.

Edytowane przez Liszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klechu napisał:

Ciekawego maila dostałem! V1 polska dystrybucja 1299 zł ;)

https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-robot-vacuum-cleaner



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ja swojego kupiłem na aze.com.pl za 1.199 zł też z 2 letnią gwarancją, więc 100,- zł taniej.

7 godzin temu, Liszek napisał:

Witam serdecznie!

Mam pytanie podobno wersja 1 tego robota wspiera już sprzątanie strefowe z poziomu aplikacji. Ja w swoim takiej opcji nie mam. Mam podłaczony pod serwer US lub chiński (nie pamietam dawno to było) wersja firmware 3.3.9_003170. Musze go odrejestrować i zarejestrować do serwera w Europie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Wydaje mi się, że sprzątanie strefowe jest przede wszystkim na Mainland China, inne serwery (np. Europejski) tego nie mają (poprawcie mnie jak się mylę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ploplus napisał:

Ja swojego kupiłem na aze.com.pl za 1.199 zł też z 2 letnią gwarancją, więc 100,- zł taniej.

Wydaje mi się, że sprzątanie strefowe jest przede wszystkim na Mainland China, inne serwery (np. Europejski) tego nie mają (poprawcie mnie jak się mylę). 

Europejski w ogóle nie wykrywa mojego V1. Nie ma takiego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 ikony:

1) GO

2) Dock

3) Clean 

4) Zoned cleanup - po naciśnięciu na poprzednio utworzonej mapie pojawia się prostokąt, który można powiększać i pomniejszać oraz przesuwać (odkurzacz posprząta obszar zaznaczony prostokątem), po ustawieniu można ustawić kolejną strefę. Jest też możliwość ustawienia ilości sprzątań - od 1 do 3. Po posprzątaniu obszaru w strefach wraca na ładowanie, jak po zwykłym sprzątaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,

od dziś jestem użytkownikiem robota xiaomi pierwszej generacji no i zaczęło się- ale od początku.

- zainstalowałem aplikacje Mi Home

-zaktualizowałem sterowniki ,

- przygotowałem mieszkanie do sprzątania - naciskam przycisk start i...

- błąd cliff sensor error

- wyczyściłem 4 okienka z czujnikami - bez zmian

Co ma robić, 

proszę pomóżcie  :)

 

Edytowane przez szrob987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowuje dioda w Waszych odkurzaczach pierwszej generacji podczas spoczywania w stacji dokującej? Bo mi się wydaje, że wcześniej ona jakby przygasała i się rozjaśniała na zmianę, a od dzisiaj prawdopodobnie świeci się jednostajnie dość ciemno.

No i kolejna sprawa, ale związana z tą diodą. Zdziwiłem się i chciałem przywrócić ustawienia fabryczne, ale za Chiny nie mogę tego zrobić. Wydaje mi się, że wszystko robię według instrukcji, czyli: odkurzacz w stacji dokującej, włączony, przytrzymuje przycisk z domkiem i ciągle go trzymając naciskam przycisk reset. Odkurzacz uruchamia się ponownie, ale nie robi pełnego resetu, bo wciąż gada po polsku (wgrywałem polskie komunikaty głosowe). Próbowałem na różne sposoby, trzymałem przycisk domek + przycisk reset. Trzymałem domek + jednorazowe naciśnięcie reset. Trzymałem domek, nacisnąłem i trzymałem reset i puszczałem domek ciągle trzymając reset. Ani razu nie przywrócił się do ustawień fabrycznych, ciągle gada po polsku. Resetuje się jedynie wi-fi i usuwa timery.

I jeszcze jedna sprawa - czy ktoś z Was używał aplikacji FloleVac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda "oddycha" kiedy robot się ładuje. Jak jest naładowany to świeci światłem ciągłym.

 

Wg mnie skoro ma 6 ramion zamiast 3 to zgarnia lepiej ale nikogo nie zmuszam
Jak masz więcej ramion, to brud mniej wchodzi w głąb ramienia przed zamieceniem. Chodzi o to, że te szczotki czasami odrzucają paprochy zamiast je nabrać. Wydaje mi się że więcej ramion zwiększa szanse na odrzucenie, zamiast zagarnięcie. 

Potestujesz i sam się przekonasz czy sprząta Ci lepiej czy gorzej.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował może przerobić jakoś wersję International na chińską? Niestety wersja International po dodaniu urządzenia na region Mainland China przy próbie wejścia w informacje o robocie wyrzuca jedynie komunikat "Please select the local server". Póki co mam sklonowaną apkę MiHome gdzie mam robota połączonego na region "Other", ale przez to nie mam opcji "Zoned cleanup" no i nie ma żadnej komunikacji z bramką i innymi urządzeniami w domu.

Edit: próbowałem użyć jakiegoś VPNa, żeby łączyć się z jako chiny, błąd pozostał ten sam. Musi coś być zaszyte w FW odkurzacza.

Edytowane przez maczuga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu S50 w PL, pewnie z serwisu aukcyjnego, ale mam pytania:

1) znalazłem aukcję z mową po PL. Czy to ma każda wersja, czy faktycznie tylko ta aukcja?

2) czy ma ktoś google home i czy można sterować S50 za pomocą głosu?

3) jak wygląda sprawa reklamacji w przypadku zakupu na gearbest?

4) czy są podwersje S50 , czy każdy jest taki sam hardwareowo, a firmware taki sam dla wszystkich?

5) czy w nocy w trybie silence da się spać?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam,
Przymierzam się do zakupu S50 w PL, pewnie z serwisu aukcyjnego, ale mam pytania:
1) znalazłem aukcję z mową po PL. Czy to ma każda wersja, czy faktycznie tylko ta aukcja?
2) czy ma ktoś google home i czy można sterować S50 za pomocą głosu?
3) jak wygląda sprawa reklamacji w przypadku zakupu na gearbest?
4) czy są podwersje S50 , czy każdy jest taki sam hardwareowo, a firmware taki sam dla wszystkich?
5) czy w nocy w trybie silence da się spać?
Z góry dzięki za odpowiedź


1. Tylko ta. Ktoś pewnie wgrał ręcznie.
2. Niestety nie posiadam, ale wielokrotnie pisano, że się da. Głowy jednak urwać sobie nie dam.
3. Teoretycznie rok. W tym pół roku ochrony konsumenta przez PayPal.
4. Raczej to samo, ale głowy sobie znowu nie dam urwać.
5. Nie sądzę. Może nie będzie przeszkadzać w oglądaniu tv, ale odkurzanie to jednak dosyć głośne zajęcie. I jeszcze może na coś najechać.

Zależy ci na sprzątaniu w nocy? W ogóle pytasz o bajery typu Google home. Też mnie to na początku jarało, później ustawiłem odkurzacz ma codzienne sprzątanie o 11. I tyle z używania opcji Smart :-D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...