Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Segor napisał:

Ja mam. Cały czas na mainland China. Nic nie zmieniam od roku i wszystko działa.

Potwierdzam. Mam v1 odkurzacza i od czasu kiedy Chińczycy zaktualizowali oprogramowanie odkurzacza wprowadzając sprzątanie strefowe do v1 to nie mam żadnych problemów. Jestem na serwerze Mainland China i strefy są, mam do nich dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też nic nie zmieniam i nie aktualizuje mam zone cleaunp w opcjach  mogę wybrać strefę ale tylko jak jest pelna mapa o to chodzi? Czy może są już gotowe strefy które można zapisać raz na stałe?  Widzę też że jest do pobrania chyba nowa aktualizacja odkurzacza co ona zmienia ? Bo nie chce niczego aktualizować jak wszystko chodzi bez jakiś Google home itp. 

Screenshot_2018-07-18-13-51-07.png

Edytowane przez maverick79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maverick79 napisał:

Witam. Ja też nic nie zmieniam i nie aktualizuje mam zone cleaunp w opcjach  mogę wybrać strefę ale tylko jak jest pelna mapa o to chodzi? Czy może są już gotowe strefy które można zapisać raz na stałe?  Widzę też że jest do pobrania chyba nowa aktualizacja odkurzacza co ona zmienia ? Bo nie chce niczego aktualizować jak wszystko chodzi bez jakiś Google home itp. 

Strefę możesz wybierać tylko na "ostatniej" mapie, z tego co mi się wydaje tak samo działa to w Roborocku. W sumie to ja się tak jarałem tymi strefami przez pierwsze kilka dni, a teraz to używam tego naprawdę rzadko (ale rozumiem, że niektórzy mają obszary w domu, które muszą pomijać w sprzątaniu). Może byłoby inaczej, gdybym miał w domu tylko jedno piętro i nie nosił go góra-dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martawuj

miałem identyczny objaw po reinstalacji  tele, zmienił się domyślny "robot's time zone", trzeba było wejść w niego, kliknąć na synchro (włączony gps - u mnie bez tego brak reakcji), a następnie skasowanie w "Timer" wszystkich zadań i ustawienie na nowo. Zadziałało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaoHitori napisał:

Dwie wersje, pierwsza bez mocowania druga z ( kiedyś pierwsza nie miala stref do wyznaczenia sprzatania ale update to zmienił )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Są 3 wersje. Pierwsza generacja, druga z mopowaniem i 3 najtańsza bez mapowania pomieszczeń.

 

Edytowane przez Radkovich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2018 o 07:03, jaq71 napisał:

@Martawuj

miałem identyczny objaw po reinstalacji  tele, zmienił się domyślny "robot's time zone", trzeba było wejść w niego, kliknąć na synchro (włączony gps - u mnie bez tego brak reakcji), a następnie skasowanie w "Timer" wszystkich zadań i ustawienie na nowo. Zadziałało.

 

niestety nie zadziałało, uparcie robi mi porządki o 4.01 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem z aplikacją. Jedyne co mogę zrobić to odpalić żeby sprzątał albo wrócił do bazy . W przypadku wybrania większej liczby opcji dostaje komunikat jak na screen IE. Dodam iż w ustawieniach mam Mainland China.
673651645e283240256fbb0e6124f32a.jpg

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, konop90 napisał:
Witajcie mam problem z aplikacją. Jedyne co mogę zrobić to odpalić żeby sprzątał albo wrócił do bazy . W przypadku wybrania większej liczby opcji dostaje komunikat jak na screen IE. Dodam iż w ustawieniach mam Mainland China.

Mam tak samo wersja international odkurzacza, jak zmienisz serwer to będzie wszystko ok. Oprócz stref i innych funkcji serwera mainland, które są niedostępne w innych serwerach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też nic nie zmieniam i nie aktualizuje mam zone cleaunp w opcjach  mogę wybrać strefę ale tylko jak jest pelna mapa o to chodzi? Czy może są już gotowe strefy które można zapisać raz na stałe?  Widzę też że jest do pobrania chyba nowa aktualizacja odkurzacza co ona zmienia ? Bo nie chce niczego aktualizować jak wszystko chodzi bez jakiś Google itp. 

Ponawiam pytanie czy coś nowego wniosła ta aktualizacja moze język polski ? Bo nie wiem czy jest sens aktualizować skoro dobrze chodzi na starym sofci

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też nic nie zmieniam i nie aktualizuje mam zone cleaunp w opcjach  mogę wybrać strefę ale tylko jak jest pelna mapa o to chodzi? Czy może są już gotowe strefy które można zapisać raz na stałe?  Widzę też że jest do pobrania chyba nowa aktualizacja odkurzacza co ona zmienia ? Bo nie chce niczego aktualizować jak wszystko chodzi bez jakiś Google itp. 
Ponawiam pytanie czy coś nowego wniosła ta aktualizacja moze język polski ? Bo nie wiem czy jest sens aktualizować skoro dobrze chodzi na starym sofci
 
 


Aktualizacja na pewno nic nie psuje ale czy coś widocznego zmienia, wątpię. Ja nie zauważyłem żadnej różnicy ale z tego co pamiętam to masz w aktualizacji co ona dokładne wnosi.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, konop90 napisał:

Tylko, że w przypadku zmiany serwera nie mogę dodać urządzenia bo nie ma takiego są tylko xiaowa i roborock vacuum. Zmieniam serwer na Europa i oczywiście Bluetooth włączony

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

A próbowałeś wybrać  region Other? U mnie na tym regionie znajduje Mi Robot Vacuum, Roborock Vacuum, Xiaowa, Xiaowa vacuum c1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam odkurzacz v2 i mam problem z rysowaniem przez odkurzacz mapy pomieszczeń. Układ jest ok, ale tak jaby pół domu jest narysowane pod kątem. Wydaje mi się, że problem ten się pojawia w momencie jak dom jest mocno nasłoneczniony, dzieje się tak w części domu gdzie są okna do samej ziemii. Jak jest pochmurno na dworzu lub wieczór problemu tego nie ma. Czy ktoś ma/miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Segor napisał:

Skoro okna są do samej ziemi to nie dziwi, że laser z lidara może ulec odbiciu/zakrzywieniu i wpływa to na błędny odczyt.

 

 

właśnie na to bardziej obstawiałem, ale wystarczy że jest po godzinei 17 i już tego problemu nie ma. Na podłodze nie ma listew, jedna gładka powierzchnia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też nic nie zmieniam i nie aktualizuje mam zone cleaunp w opcjach  mogę wybrać strefę ale tylko jak jest pelna mapa o to chodzi? Czy może są już gotowe strefy które można zapisać raz na stałe?  Widzę też że jest do pobrania chyba nowa aktualizacja odkurzacza co ona zmienia ? Bo nie chce niczego aktualizować jak wszystko chodzi bez jakiś Google itp. 

Ponawiam pytanie czy coś nowego wniosła ta aktualizacja moze język polski ? Bo nie wiem czy jest sens aktualizować skoro dobrze chodzi na starym 

Mi kiedyś narysowal trochę krzywa mapę w odkurzaniu strefowym.I raz też jek się przyjrzałem  nie jechał idealnie prosto. Nie dało mi to spokóju i zrobilem reset tylko raz. Jest ok. Przeważnie uruchamia go normalnie sprzątanie wszystkich pomieszczeń i mapy zawsze są proste jeździ dobrze i sprzata też. Taka mała informacja odemnie  na starym sofcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maverick79 napisał:

Witam. Ja też nic nie zmieniam i nie aktualizuje mam zone cleaunp w opcjach  mogę wybrać strefę ale tylko jak jest pelna mapa o to chodzi? Czy może są już gotowe strefy które można zapisać raz na stałe?  

Stref nie można zapisać na stałe i wg mnie przy posiadanym przez odkurzacz osprzęcie nigdy się to nie zmieni.

On nie ma GPS więc lokalizuje się zawsze w odniesieniu do swojej ostatniej pozycji na mapie, którą rysuje. Jak go przestawisz o metr to już nie bardzo będzie wiedział gdzie jest. Oznaczając strefę odkurzacz wie gdzie ma sprzątnąć, bo już tam był (lub w zasięgu tego miejsca, które "obmierzył" swoim dalmierzem), a algorytm oblicza ile i w jakim kierunku ma pojechać, żeby znaleźć się tam ponownie na podstawie poprzednio pokonanej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...