Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.07.2018 o 20:37, kaka454 napisał:

Pytanie brzmi: Czy ktoś ma na zbyciu taki właśnie silniczek? Albo może cały odkurzacz po jakimś wypadku?

A próbowałeś ta blaszkę odkręcić i wyprostować ?

Może to „tylko” zwarcie.

Jak nie pomoże popatrz na https://pl.aliexpress.com/category/100000206/vacuum-cleaner-parts.html?spm=a2g17.10010108.100004.6.7d4a6497XPP19L

Dnia 3.07.2018 o 19:10, freestyle01 napisał:

słyszałem, że przy tym trybie wcale nie odkurza tylko mopuje.

Jak dla mnie opcja mop z obserwacji 

- jeździ tak samo jak zawsze 

- nie włącza silnika ssącego

Czyli lipa, bo zawsze coś leży na podłodze co warto by było najpierw odkurzyć niż rozetrzeć na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marfo napisał:

A na jakich serwerach działa Zone Cleaning? Tylko chiny czy coś jeszcze jest. Singapur tego nie ma, do Europy się podłączyć nie mogłem, Chiny każą mi wrócić na lokalny serwer, warto próbować na innych?

Chyba tylko chiny, tak to bym się dawno przesiadł.

Testowałem Indie. US, US(Singapure), Indie, Russia, Singapure, Hong Kong i tylko na Chinach miałem zone cleaning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem podłączyć się na inny serwer, ale nie znajdywało mi odkurzacza (możliwe, że trzeba go zresetować, żeby go przełączyć na inny serwer).

Podejrzewam, że w związku z tym, że na Mainland China jest zone cleaning to mogło to wpłynąć na gwałtowną zmianę (wzrost) liczby użytkowników na tym serwerze i dlatego ciężko z łącznością...

Edytowane przez ploplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, akslow napisał:

gdyby ktos szukał adaptera do pompowania przedniego koła to super sprawdza się przedłużka wentyla dostępna w serwisach VW: 3B0601373A. Zapłaciłem za sztukę 2,23zł

Hmmmm...Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś udała się aktualizacja i już mam zone cleaning itp. :)

Prawdopodobnie to zbieg okoliczności ale napiszę o okolicznościach - dzisiaj, tak jak już od kilku dni co jakiś czas klikałem aktualizację i po chwili wywalało mi błąd. Po którymś razie Clean Master na moim telefonie pokazał, że są do usunięcia niepotrzebne pliki z update (nie pamiętam dokładnie treści komunikatu). Po usunięciu tych "śmieci" aktualizacja poszła :)

Pewnie przypadek, ale gdyby się okazało, że nie, to może to komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki/Koledzy,

 

   Posiadam  xiaomi vacum od  ok  8 miesięcy. Do dnia  dzisiejszego nie miąłem  żadnych  zastrzeżeń. NIESTETY dziś  pojawił się  problem, po włączeniu  odkrzacz  pracuje  ok 1m wyłącza  się  na  ok 2sek. Ponownie  się  wł pracuje  znowu ok 2min i ponownie  się  wył na  ok 2sek. Po paru  takich  dziwnych  zatrzymaniach jest  komunikat  dźwiękowy " BŁĄD  WEWNĘTRZNY ,ZRESETUJ  SYSTEM"  Kilkukrotnie  resetuje  sprzęt  czyli wciskam  długopisem  RESET  +  HOME. Trzymam  tak  ok 1min  -zresetowało  mi wifi  natomiast  z wpisów  na  google  powinien  wydobyć  się  dźwięk  że  urządzenie  zostało  zresetowane / niestety  takie  komunikatu w moim  przypadku nie mam :(   Wyczysicłęm  profilaktycznie  czujniki pod  odkurzaczem  również  opróżniłem  kosz  i dalej  nic  nie  pomaga. Proszę  o  pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Leszek G Sosnowiec napisał:

Koleżanki/Koledzy,

 

   Posiadam  xiaomi vacum od  ok  8 miesięcy. Do dnia  dzisiejszego nie miąłem  żadnych  zastrzeżeń. NIESTETY dziś  pojawił się  problem, po włączeniu  odkrzacz  pracuje  ok 1m wyłącza  się  na  ok 2sek. Ponownie  się  wł pracuje  znowu ok 2min i ponownie  się  wył na  ok 2sek. Po paru  takich  dziwnych  zatrzymaniach jest  komunikat  dźwiękowy " BŁĄD  WEWNĘTRZNY ,ZRESETUJ  SYSTEM"  Kilkukrotnie  resetuje  sprzęt  czyli wciskam  długopisem  RESET  +  HOME. Trzymam  tak  ok 1min  -zresetowało  mi wifi  natomiast  z wpisów  na  google  powinien  wydobyć  się  dźwięk  że  urządzenie  zostało  zresetowane / niestety  takie  komunikatu w moim  przypadku nie mam :(   Wyczysicłęm  profilaktycznie  czujniki pod  odkurzaczem  również  opróżniłem  kosz  i dalej  nic  nie  pomaga. Proszę  o  pomoc.  

Według instrukcji, aby wykonać resetowanie do ustawień fabrycznych, odkurzacz powinien być naładowany w co najmniej 80 % i stać zadokowany w stacji dokującej. Należy wcisnąć przycisk "Home" (Domek), a następnie trzymając wciśnięty przycisk "Home" wcisnąć przycisk "Reset".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUKU1786, uczyniłem  tak jak  pisałeś  ,czyli odkurzacz  w stacji  naładowany do 100%. Wciskam  i trzymam "home" ( domek) następnie  długopisem  reset.  Oba przyciski trzymam  ok 30 sek. Po  puszczeniu  tylko jakaś krótka  melodyjka i komunikat po Polsku " ŁADUJE  SIĘ " . śmiem  twierdzić że  na  bank się  jednak nie powrócił do  ustawień  fabrycznych  o czym  może świadczyć  polski  komunikat  który  miałem  wgrywany. Czyli na  chłopski  rozum  gdyby  się  zrestował  to  miałbym kumnikat  po chińsku że się  ładuje:( Tak  pomyślałem  czy  odpięcie  baterii na  jakiś  czas by nie  pomogło. Chyba  że  ktoś  ma  inny pomysł  to bardzo  proszę  o  podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekgar - sposób który opisałeś  jest do resetowania  czy do resetu sytemu do ustawień  fabrycznych? Zrobiłem tak jak  opisałeś  i mam  wrażenie  że  ta metoda  tylko resetuje  urządzenie  i nie  resetuje  do ustawień  fabrycznych

Wnioskuje po tym że :

1) dalej  mam  komunikaty po Polsku

2) dalej  xiaomi świruje  tzn pracuje  ok 1m wył się  na  ok 1sek  i tak z  5x  po czym jest komunikat głosowy o zresetowaniu  sytemu

3) po wciskaniu HOME + RESET nie ma  komunikatu głosowego  o resecie tylko jakaś  melodyjka. Czynność  z  przyciskami  powtarzałem  ok 6x i LIPA :(

HELP :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika  na  to że mam  duży problem :( Kilkukrotnie  powtarzałem  czynność czyli HOME+ RESET i niestety nie pomogło :( Czy wyjęcie  baterii na jakiś  czas coś  pomoże ?  Szczęście  w nieszcześciu  jest to że  odkurzacz  kopiłem  w PL nie w Chinach i może  nie  będzie  problemu z  serwisowaniem. Mam taką  nadzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych... :)

Jak już pisałem odkurzacz zgłosił błąd wewnętrzny i prośbę o reset, reset nie pomaga. Zauważyłem, że na początku czyszczenia zamiast obracać się wokół własnej osi, wykonuje szeroki skręt. Okazało się, że prawe koło jest zablokowane. Musiałem użyć znacznie więcej siły, aby nim zakręcić. Po wymianie całego modułu koła odkurzacz działa normalnie. Koszt modułu 115 zł na Aliexpress.

 

Edytowane przez Tomasz_pb
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z kupnem Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2.

Jak działa funkcja zone cleaner która to ma zastapić virtualne ściany?

Ile takich stref sprzątania mogę dodać?

Zależy mi aby ustawić harmonogram aby codziennie o wybranej przezemnie godzinie (prawie codziennie innej) robot sprzatał całe mieszkanie z wyłączeniem łazienki,pokoju dziecka oraz miejsca w salonie gdzie leżą kable.

Czy jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem ile, mogę to zrobić wieczorem, strefy mogą na siebie nachodzić ale nie można ich zapisać czyli za każdym razem to ręczna robota. Można też ustawić ile razy odkurzacz ma przejechac przez dana strefe od 1 do 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gonzo napisał:

Noszę się z kupnem Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2.

Jak działa funkcja zone cleaner która to ma zastapić virtualne ściany?

Ile takich stref sprzątania mogę dodać?

Zależy mi aby ustawić harmonogram aby codziennie o wybranej przezemnie godzinie (prawie codziennie innej) robot sprzatał całe mieszkanie z wyłączeniem łazienki,pokoju dziecka oraz miejsca w salonie gdzie leżą kable.

Czy jest taka możliwość?

Jeśli coś takiego chcesz stworzyć to tylko poprzez "zewnętrzne" narzędzia, Home Assistant - https://community.home-assistant.io/t/howto-xiaomi-vacuum-zoned-cleaning/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gawronnek napisał:

Jak by co to aktualizacja nie kasuje polskich plików dźwiękowych

A są jakieś "widoczne" zmiany? 

8 godzin temu, glass napisał:

@ploplus
Właśnie tam pokazuje tą wersję o której pisałem, nie ma nowszej, stąd moje pytanie o wymuszenie instalacji. Z jakiego serwera korzystasz?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie pojawiła się na chińskim serwerze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...