Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj kupiłem Google Home Mini. Wcześniej czytałem o integracji naszego robocika z asystentem Google'a. Dużo trzeba by było "mieszać" aby to zadziałało. Dziś chciałem zacząć z tym "walczyć" i niechcący natknąłem się na news, że urządzenia Mi Home są od ok. tygodnia wspierane przez Google Home :-D. "Ok Google, start the Mi Robot" działa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych inteligentnych urządzeń od Xiaomi. Jestem na etapie kupna włączników (dopiero w poniedziałek wracam z delegacji). Niestety nie będzie to nic od Xiaomi, ponieważ potrzebuję podwójnego włącznika światła koloru czarnego. Narazie nie znalazłem nic. Jedynie co mi przychodzi do głowy to standardowy włącznik dzwonkowy i ustrojstwo typu Sonoff Basic. Wiem, że to offtop ale może macie jakieś pomysły na mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, kupiłem przedwczoraj roborock s50, po początkowych problemach z dodaniem go do domowego wifi (pomógł sposób z wystawieniem hotspota na telefonie) , działa wszystko ok, naprawdę jesteśmy zadowoleni, włosów kota wciągnął tyle, że się zastanawialiśmy skąd się wzieły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, kupiłem przedwczoraj roborock s50, po początkowych problemach z dodaniem go do domowego wifi (pomógł sposób z wystawieniem hotspota na telefonie) , działa wszystko ok, naprawdę jesteśmy zadowoleni, włosów kota wciągnął tyle, że się zastanawialiśmy skąd się wzieły
Mam to samo, tylko mam 2 kuciapki i dzień w dzień pół pojemnika zbiera...

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzień dobry

Jestem nowy na forum i nowym posiadaczem czegokolwiek xiaomi (vacuum v1)

Trochę poczytałem i macie problem ze znikającymi powiadomieniami, ja natomiast na początku miałem powiadomienia po angielsku ale po zabawach z wgraniem j.polskiego teraz mam powiadomienia z krzakami, przełączyłem z powrotem na angielski ale krzaki zostały. 

Jak zmienię język w aplikacji na jakikolwiek to mój wgrany polski przepada?

Jak ogarnąć te powiadomienia, żeby były po angielsku? (aplikacja i odkurzacz zaktualizowane)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2018 o 21:49, leszekgd napisał:

Witam

Wczoraj kupiłem Google Home Mini. Wcześniej czytałem o integracji naszego robocika z asystentem Google'a. Dużo trzeba by było "mieszać" aby to zadziałało. Dziś chciałem zacząć z tym "walczyć" i niechcący natknąłem się na news, że urządzenia Mi Home są od ok. tygodnia wspierane przez Google Home :-D. "Ok Google, start the Mi Robot" działa!!!

Witam!

W jaki sposób masz widoczny odkurzacz w Google Home i jak go dodałeś do aplikacji?

Ja mam 2 urządzenia - listwę świetlną i oczyszczacz widoczny w Google - niestety jakoś odkurzacza mi nie znalazł, ale też nie walczyłem jeszcze z nim z braku czasu.

Mogę zapalić/zgasić światło - Hej google - turn on/off light

Z oczyszczaczem jeszcze nie wiem jak walczyć :) - muszę znaleźć chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, leszekgd napisał:

Dodałem Mi Home do Google Home. Zalogowałem się do konta i od razu pokazało mi odkurzacz. Trzeba było jeszcze dodać go do jakiegoś pomieszczenia.

Którego robocika masz? - próbowałem odłączyć i ponownie podłączyć konto w Googlach i Vacuum mi nie widzi :(

Mam ustawioną Europę...

Edytowane przez Yeazz
Poprawa danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ja rozmawiam z głośnikiem Google Home  :) na razie po angielsku.

Podobno w lato będzie po polsku - zobaczymy....

Mam 2 wersję odkurzacza i niestety Mi Home po sparowaniu go na europie  nie widzi w Google Home...  

 

Edytowane przez Yeazz
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wiesz, ale 2 wersja Vacumm nie działa na chińskiej lokalizacji po wejściu RODO.

Może działać na Singapurze czy podobnych wynalazkach, ale pewnie też to ukrócą...

Trzeba czekać wg mnie na jakąś aktualizację Mi Home, która umożliwi współpracę tej wersji odkurzacza...

Edytowane przez Yeazz
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2018 o 16:49, leszekgd napisał:

Dodałem Mi Home do Google Home. Zalogowałem się do konta i od razu pokazało mi odkurzacz. Trzeba było jeszcze dodać go do jakiegoś pomieszczenia.

U mnie działało to przez 1 dzień, później asystent google po podaniu komendy "start vacumming" asystent rzuca "Sorry, I couldn't reach Mi Home"
a w ustawieniach zniknęła zakładka "home control"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy ktoś obecnie ma problem z aplikacją, a raczej z robocikiem? Skrót na pulpicie  krzyczy, że kasuje robota, ale tego nie robi - zaś nie można wejść w ustawienia

główna aplikacja też głupieje. A wszystko to podłączone do M.China i w wersji 5.3.10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jaq71 napisał:

Hej! Czy ktoś obecnie ma problem z aplikacją, a raczej z robocikiem? Skrót na pulpicie  krzyczy, że kasuje robota, ale tego nie robi - zaś nie można wejść w ustawienia

główna aplikacja też głupieje. A wszystko to podłączone do M.China i w wersji 5.3.10

 

Mam ten sam problem - nie dziala oni robot, ani kamera. Poczekamy i zobaczymy ci sie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kyml napisał:

U mnie działało to przez 1 dzień, później asystent google po podaniu komendy "start vacumming" asystent rzuca "Sorry, I couldn't reach Mi Home"
a w ustawieniach zniknęła zakładka "home control"

Hejka!

Na dzień dzisiejszy Vacuum 2 nie działa w żaden sposób w Google Home - sprawdzałem na Chińskim (oficjalnie nie działa) Singapurze i Europie...

Działa Purifier 2 częściowo - włącz/wyłącz zmień na auto i na razie nic więcej :-o

Działa Lightstrip chyba wszystko - włącz/wyłącz zmień kolor/natężenie.8-)

Nie znalazłem zastosowania w Googlach dla kamery i jakiś termometrów które posiadam...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Google Home działa jedynie na Singapurze, ale znika opcja sprzątania strefowego. Często asystent mówi, że nie może się połączyć z Mi Home ale odkurzacz wykonuje polecenia. Na Europie i Chinach nie ma do wyboru wersji pierwszej robocika.

Edit: ponownie działa prawidłowo ustawiony na Chiny....

Edytowane przez leszekgd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem ostatnio z aliexpress wszystko pasuje, jedynie filtr jest inny z jakas siateczka dodatkowo tego w v2 nie bylo i nie ma napisu ze mozna go myc tak jak w v2. Obie szczotki pasuja. Filtr oczywiscie tez pasuje tylko ma inny wyglad.

Edytowane przez VoytaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem ostatnio z aliexpress wszystko pasuje, jedynie filtr jest inny z jakas siateczka dodatkowo tego w v2 nie bylo i nie ma napisu ze mozna go myc tak jak w v2. Obie szczotki pasuja. Filtr oczywiscie tez pasuje tylko ma inny wyglad.
Dzieki wielkie za info. Wlasnie się zastanawiam na kupnem takiego zestawu. Tylko widzialem, że jest różnica w filtrze. Tak jak mówisz jest jednorazowy i nie można go myć w wodzie. Ciekawe w takim razie jak go się myje.
Jakby ktoś chciał odsyłam do linku z okazja i komentarzy:
https://www.pepper.pl/promocje/1950-xiaomi-vacuum-czesci-zamienne-filtry-szczotki-76523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że napisane nie znaczy, że nie można. Ostatnio wziąłem filtr z V1, wydmuchałem, umyłem z płynem, wydmuchałem powietrzem pod dużym ciśnienem. Chwila na słońcu, żeby wysechł, jak ktoś boi się zarazków to na chwile do ozonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj wystąpiło u mnie ciekawe zjawisko. Posprzątał kawałek i komunikat " an internal error occurred, reboot the system". Zresetowałem, posprzątał całą górę, przyniosłem go na dół, posprzątał połowę i znowu to samo. Zresetowałem i już niestety nie pomogło...

Zauważyłem, że po włączeniu, zamiast obracać się wokół własnej osi, to zatacza większy krąg. Okazało się że zablokowane jest prawe koło (R) - jak ruszam ręką, to jest bardzo wyraźna różnica pomiędzy lewym a prawym, wykręciłem cały moduł, rozkręciłem te tryby, przesmarowałem, ale niestety bez rezultatu, nadal kółko chodzi strasznie ciężko i odkurzacz zachowuje się tak samo. Silniczka niestety już wyjąć się nie da.

Zakupiłem moduł na ali (30$) - mam nadzieję, że to załatwi sprawę...

Ktoś miał ten problem?

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2018 o 12:44, Lex Luthor napisał:

Po prostu wyciągnij. Ja chwytam są końce czarnego kółeczka

Wysłane z Galaxy S8
 

Dokładnie, bardzo łatwo wychodzi. Samo czarne kółko idzie też łatwo wyciągnąć, wystarczy podważyć śrubokrętem albo nożem. Często zbiera się tam na osi kółka, kurz i włosy. 

 

 

 

 

Hej, macie takie problemy, że odkurzacz ciągle jest offline w apce MI home?
Zresetowałem wifi w odkurzaczu, dodałem go na nowo, był widoczny przez chwilę. 
Po jakimś czasie jest offline. 
Serwer ustawiony na Chiny. Na Europę to samo. 
Ma ktoś rozwiązanie na ten problem? (nie mam przez to jak ustawiać siły ssania i timera)

Edytowane przez kyml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem robot Xiaomi Vacuum 2, tą drugą nową wersję.  Nie może się przy pomocy aplikacji połączyć z moim routerem, podczas podłączania w aplikacji Mi Home odfajkowują się pierwsze 2 punkty, ale podczas operacji z trzecim na robocie dioda zaczyna szybciej mrugać a sam robot nie łączy się, miał ktoś podobny problem ?  prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...