Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tam jakiś dywan ? U mnie się tak zachowywał jak próbował wjechac na dywan szary który traktował jak "przepaść", jaką masz podłogę (kolor) ? Kolejna sprawa czy w trybie ręcznego sterowania jedzie prosto ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki czyste, dywanu brak. Gładka powierzchnia, taka jak zawsze.

Po kilku próbach - w końcu złapał swój tor ale sam objaw niepokojący.

 

+ odświeże pytanie, czy ma ktoś patent na lepsze nawilżanie mopa, gdyż "seryjnie" po 3 minutach jest suche i zostają tylko dwie kreski wilgoci na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podczas mopowania do ostatniej kropli wody w zbiorniku ma mokra cała szmatkę i ładnie przeciera podłoge, tylko że ja przed założeniem jej na ten zbiorniczek cała ja zwilżam aby łatwiej wodę podciągał a kapilarnie.

Ten zbiorniczek starcza mniej więcej na około 40 minut jazdy w tym czasie prawie całe mieszkanie mi przejeżdża około 45 m2 sprzątniętej powierzchni z 78m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie dwóch pięter w domu,

jak ustawić żeby odkurzacz nie zwariował, gdy go przenoszę z piętra na piętro? 

czy można go przenieść samego bez bazy i puścić sprzątanie na piętrze?
czy trzeba przenosić razem z bazą , i czy mu to w jego oprogramowaniu zbytnio nie na miesza ?

Edytowane przez TomaszNow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mu sie nie namiesza, jesli nie znajdzie bazy na pietrze zatrzyma sie w miejscu w kotrym go wlaczyles po ogarnieciu juz calego pietra, pojawi sie komunikat ze nie mogl odszukac bazy, znosisz go na dol obok bazy klikasz "wroc do domu" wroci i zacznie sie ladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie sprzątanie na parterze, (który jest duży, salon, z aneksem kuchennym i przedpokojem). Odkurzacz posprzątał tylko salon i zakończył odkurzanie a zapomniał o kuchni , przedpokoju.
Co zrobić żeby odkurzał cały parter? Jak się resetuje obszar całego pietra?
Ale tylko raz tak posprzątał? Daj mu drugą szansę. Połóż w innym miejscu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie się rozładował... innej możliwości to raczej niema:)

 

Właśnie wczoraj swojego pożyczyłem bratu aby zobaczył czy jego żona dobrze sprząta, przewiózł go 5 km dalej bez stacji dokującej, posprzątał bez problemu wszystkie zakamarki.

jak wrócił do mnie po połączeni z netem były widoczne w historii wszystkie sprzątania które wykonał bez dostępu do internetu i stacji.

 

Ps. bratowa była zdziwiona jak słabo odkurzyła, bo kurzu  roborock nazbierał sporo i już zamówili dla siebie S50 :)

Edytowane przez darekgra
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości nigdy chyba nie szacował aż tak dokładnie. Jeżeli jest w stanie gdzieś wjechać, to będzie to robić. Ja musiałem podbić sofę, bo też kilka razy nie był w stanie wyjechać. Z szafkami może być problem, rozważ wirtualna ścianę albo inną, fizyczną przeszkodę.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomaszNow napisał:

To co wtedy trzeba zrobić? Żeby całe piętro od nowo zeskanował?

Włączyć sprzątanie jeszcze raz najlepiej przyciskiem na odkurzaczu.

On za każdym razem przy rozpoczynaniu odkurzania pełnego skanuje od nowa wszystkie pomieszczenia, jeśli w trakcie pracy otworzysz drzwi a odkurzacz przejedzie obok nich i tym laserkiem zobaczy nowe pomieszczenie to na bank do niego wjedzie.

Co do klinowania to V2 ma czujnik nacisku na wieżyczkę i w moim przypadku pod jedną z szafek wciska się z jednej strony bo jest na styk ale już pod nią zaczepia wierzyczką i wtedy wraca droga którą wjechal jest tak od ponad tygodnia i jeszcze się tam niezaklinował.

Edytowane przez darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszNow u mnie to samo było, kopułka była na styk z szafką. Jak @Unr3al2 napisał filc załatwia sprawę.

Panowie ja mam kłopot ze sprzężeniem robota gen 1 z domoticzem na malince. Zainstalowałem plugin https://github.com/mrin/domoticz-mirobot-plugin/blob/master/README.md

Domoticz widzi odkurzacz dostaje stan naładowania czujników itp ale nie mogę wydawać mu poleceń. 

 

IMG_20180603_093618.jpg

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2018 o 09:34, Baryla napisał:

[mention=49370]TomaszNow[/mention] u mnie to samo było, kopułka była na styk z szafką. Jak [mention=36573]Unr3al2[/mention] napisał filc załatwia sprawę.
Panowie ja mam kłopot ze sprzężeniem robota gen 1 z domoticzem na malince. Zainstalowałem plugin https://github.com/mrin/domoticz-mirobot-plugin/blob/master/README.md
Domoticz widzi odkurzacz dostaje stan naładowania czujników itp ale nie mogę wydawać mu poleceń. 

Ja mam na malince i działa. Może domoticz nie może uruchomić skryptu. Brak uprawnień. Lub masz błąd w skrypcie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości jest zbyt wymagająca intelektualnie....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot pracuje u mnie od 213 godzin, 26.04.2018 wykonał ostatnie zadanie kompletnie, czyli zrobił swoje zadokował się. Od tego czasu  startuje o stałej porze pracuje około 5 minut i stop, zostaje w różnych miejscach, jakby był bez prądu, nic nie komunikuje, przechodzi w tryb offline. Po przeniesieniu go do ładowarki po minucie jest online bateria około 86 %. Resetowałem go kilka razy od tego czasu i nic nie pomaga, sieć resetowana, WiFi ma zasięg.   Pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zresetuj do ustawień fabrycznych a nie samo wifi.

W v1 to jednoczesne wciśnięcie włącznika i przycisku reset

W V2 to przycisk dokowania i przycisk resetu.

 

do osób u których mop nie jest cały mokry,  sprawdźcie czy macie drożny otwór doprowadzający powietrze do zbiornika w miarę ubywania wody.

znajduje się on na spodzie zbiornika około 3-4 cm poniżej malutkiego kółka w stronę filarków wody, uwaga jest on bardzo mały zalecam ostrożność, jeśli udrożnimy zbyt grubą igła będzie zbyt duży wyciek.

Edytowane przez darekgra
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zakupiłem Robocka (wersja International) i mam kilka pytań:
1. Czy wam też zniknęła historia sprzątania (cleanup history) po aktualizacji firmware? Jeśli tak to czy są jakieś informacje nt. tego, że historia zostanie przywrócona? To była bardzo ważna funkcjonalność.
2. Czy w przypadku wersji International nie ma możliwości, aby korzystać z robota w aplikacji Mi Home z regionem innym niż Europe (np. Mainland China)?
Wiadomo, że wybór Chińskiego serwera daje większe możliwości, pytanie czy w przypadku Roborocka również.
3. Czy w przypadku Carpet mode (tryb z dywanami), trzeba wyciągać pojemnik z wodą i  mopem?
4. Czy da się ustawić tak, aby pomimo założonego mopa z wodą robot nie używał mopa? A może Carpet mode tak właśnie robi? 
5. Skoro robot przy każdym sprzątaniu i tak na nowo skanuje pomieszczania to dlaczego jego efektywność i szybkość sprzątania się zwiększa wraz z większą ilością sprzątań?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na historię, bo resetowałem ostatnio odkurzacz. Ale możliwe że ze względu na RODO coś się pokasowało, żeby teraz od nowa porządnie trzymać historię.

Też teraz żałuję że kupiłem wersję international V2, bo na serwerze chińskim znika zaraz po sparowaniu, więc musiałem wybrać Europę. A mam czujnik smogu który z kolei działa tylko na chińskim.

O mopie już było, odkurzacz nie wie że ma zamontowany pojemnik, więc na dywanach warto ściągać.

Nie zauważyłem wzrostu efektywności z czasem. Może zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam region "other" inny, jest dostępna pełna historia która na Europie była niedostępna. Po zmianie na inny została skąść ściągniętą. Dwa dni temu zniknęła tylko możliwość udostępniania mapek.

Innych dolegliwości serwera other nie widzę, albo poprostu o nich nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 11:37, freestyle01 napisał:

OK. A można mieć dodanego tego samego robota na 2 serwerach? Są jakieś przeciwskazania ku temu?

Się nie da.

Po resecie odkurzacz „zapomina” poprzednia region.

udostepnianie odkurzacza innemu użytkownikowi pomiędzy regionami nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 00:07, freestyle01 napisał:

Cześć Zakupiłem Robocka (wersja International) i mam kilka pytań:
1. Czy wam też zniknęła historia sprzątania (cleanup history) po aktualizacji firmware? Jeśli tak to czy są jakieś informacje nt. tego, że historia zostanie przywrócona? To była bardzo ważna funkcjonalność.
2. Czy w przypadku wersji International nie ma możliwości, aby korzystać z robota w aplikacji Mi Home z regionem innym niż Europe (np. Mainland China)?
Wiadomo, że wybór Chińskiego serwera daje większe możliwości, pytanie czy w przypadku Roborocka również.
3. Czy w przypadku Carpet mode (tryb z dywanami), trzeba wyciągać pojemnik z wodą i  mopem?
4. Czy da się ustawić tak, aby pomimo założonego mopa z wodą robot nie używał mopa? A może Carpet mode tak właśnie robi? 
5. Skoro robot przy każdym sprzątaniu i tak na nowo skanuje pomieszczania to dlaczego jego efektywność i szybkość sprzątania się zwiększa wraz z większą ilością sprzątań?

 

Ad1) od momentu wejścia rodo historia znikła na serwerach EU, choć zupełnie mi to do tej ustawy nie pasuje.

 

ad2) do momentu rodo odkurzacz miałem podłączony w regionie chińskim, co się popsuło 

Dokładnie to chodzi o aplikacje która najpierw informowała (iOS) aby wybrać region, a potem stawiała ultimatum - usunąć robota z aplikacji ? 

Tak - robot zostaje usunięty i rozparowany z wifi, nie - aplikacja jakby się zawieszała (nie łączyła się z robotem)

 

ad3) z mopem odkurzacz nie wjedzie na dywan, po prostu zachaczy bańka z woda.

 

ad4) mop działa grawitacyjnie, woda kapie sobie przez zaworki a robot nic o tym nie wie.

producent zreszta zaleca używać mopa pod okiem człowieka, bo po skończonym sprzątaniu z mopa i tak będzie kapac woda.

 

ad5) nie zauważyłem tego. Robot sprząta trochę losowo, każdy jego przebieg po mieszkaniu jest trochę inny.

Wiec u mnie czasami walczy z dywanem (co trwa dłużej) a czasami wjedzie bez walki a to za sprawa wybrania ciut innej trasy niż zwykle.

Po kilku dniach znowu walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pixelq said:

 

ad2) do momentu rodo odkurzacz miałem podłączony w regionie chińskim, co się popsuło 

Dokładnie to chodzi o aplikacje która najpierw informowała (iOS) aby wybrać region, a potem stawiała ultimatum - usunąć robota z aplikacji ? 

Tak - robot zostaje usunięty i rozparowany z wifi, nie - aplikacja jakby się zawieszała (nie łączyła się z robotem)

 

Najdziwniejsze jest to, że w przypadku v1 aplikacja na iOS zapytała mnie raz przy starcie czy nie chciałbym zmienić serwera na proponowany. Wybrałem "Nie" i wszystko działa bez zarzutów już od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...