Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Gawronnek napisał:

Możliwe że coś stoi na granicy, i raz wybiera tak, raz tak :) jak wiatr zawieje

 

9 godzin temu, Baryla napisał:

W urządzeniach elektronicznych i algorytmach losowosci bym się raczej nie dopatrywał (chyba że założył to autor algorytmu), natomiast w tym co napisał @Gawronnek może być sporo prawdy, a samo parkowanie czy nawet wyjazd z bazy do rozglądnięcia  się może być w tych warunkach na tyle niepowtarzalne, że powoduje to wybranie innej opcji sprzątania. 

Mi generalnie to nie przeszkadza. Baa.. jestem nawet zadowolony, bo zwiększa skuteczność sprzątania :-) (tam, gdzie nie podjechał w linii poziomej, zrobi to przy pionowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baryla Nic bym z tym nie robił bo rzeczywiście robot odkurza prawidłowo. Jednak dźwięk jest dość wkurzający i miałem nadzieje na jakieś proste rozwiązanie. Kółko przednie czyszczę regularnie, gdy nim zakręcę nie słychać niczego niepokojącego. Myślałem że to może szczotka główna jakoś się zacina i wydaje taki odgłos, próbuję dociec co z tym wspólnego może mieć ta pokrywa o której pisał @Gawronnek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest zapewne gumka na pokrywie szczotki. Dźwięk macie tylko przy jeździe na wprost, ponieważ wtedy robót ma największą prędkości, przy której ta gumka wpada w wibracje. Możecie wymienić pokrywę, ale to nie koniecznie da efekt. Możecie próbować nagiąć gumkę, ale to może pogorszyć sprzątanie (jeżeli nagniecie za bardzo i będzie odstawać od podłogi).
Faktura podłogi i jej czystość też mogą wpływać na występowanie tego efektu, bo zależy on od tarcia gumki o podłogę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam robota drugiej generacji - s50. Chciałbym aby Odkurzacz odkurzał na dywanie z dłuższym włosiem lecz dywan jest ciemny brązowy. Kiedy postawie go na dywanie wyskakuje błąd aby wyczyścić sensory lub przenieść w inne miejsce odkurzacz. Zakleilem szarą taśmą i tak samo wygląda sytuacja. Czy ktoś ma jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jestem posiadaczem roborocka i mam do Was pytanie.
Jak robot sygnalizuje że jest zapełniony pojemnik na śmieci.
Przeczytałem całe forum ( może niestety nie dość dokładnie) ale nie natknąłem się na tę informację.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was próbował zainstalować aplikację na tablecie? Mam Galaxy Tab 3 i niestety w sklepie googla jest dla mnie niedostępna. Pobrałem więc apkę ze strony Mi ale po zainstalowaniu i uruchomieniu po kilku sekundach się wysypuje...

Od wczoraj jestem posiadaczem V2, a ten tablet to moje jedyne urządzenie na andku więc wiecie... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie dwa roboty v1 i v2, apke mam na androidzie i ios jak byscie mieli jakies pytanie to pomoge. Na szybko plusy i minusy dwoch robotow:

V1:  Plusy: Wiekszy pojemnik na kurz, stacja dokujaca ma miejsce na schowanie przewodu,

Minusy: brak miejsca na schowanie "miotelki", odswiezanie mapy i ustawien w v1 jest kilku krotnie wolniejszy od v2, dywany ze srednim wlosiem mocno spowalnia odkurzanie a miotelka praktycznie sie nie kreci, brak funkcji carpet mode.

 

V2: miejsce na schowanie miotelki, lepiej radzi sobie na dywanach

minusy, brak miejsca na schowanie przewodu zasilajacego,

 

Nie porownuje takich rzeczy jak sprzatanie bo tutaj sa porownania na youtube ile gram ktory sprzata, dla mnie sprzataja podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2018 o 12:38, Pigmey napisał:

Witam,

Czy ktoś z Was próbował zainstalować aplikację na tablecie? Mam Galaxy Tab 3 i niestety w sklepie googla jest dla mnie niedostępna. Pobrałem więc apkę ze strony Mi ale po zainstalowaniu i uruchomieniu po kilku sekundach się wysypuje...

Od wczoraj jestem posiadaczem V2, a ten tablet to moje jedyne urządzenie na andku więc wiecie... :D

 

Ok, temat nieaktualny...

Wczoraj napisałem maila do Xiaomi.

Dzisiaj patrzę, a w sklepie pojawiła się nowa wersja apki.

I co? Po zainstalowaniu wszystko działa :D

Ciekawostka, zarekomendowało mi serwer europejski - czy jest sens/potrzeba zmieniać ma China?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pigmey napisał:

Ciekawostka, zarekomendowało mi serwer europejski - czy jest sens/potrzeba zmieniać ma China?

Europejskie serwery „działają szybciej” ale nie uświadczysz na nich wiekszosci urządzeń od Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wgrać polskie komendy do roborocka. Czy ta operacja jest względnie bezpieczna dla robota i oprogramowania. Boję się żeby się wszystko nie posypało i robot przestał normalnie funkcjonować. W końcu tych komend nie ma aż tak wiele żeby ryzykować. Ponadto na youtube widziałem naszego robota z polskimi komendami i rozpoczęcie działania z muzyką z Gwiezdnych Wojen. Czy oprogramowań z polskim językiem jest kilka bo w większości muzyki nie ma a dodatkowo same komendy różnią się detalami (słówkami) i kobiecym głosem?

 

 

Edytowane przez MARHOR13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komendy możesz dograć jakie chcesz... Byleby nazwa danego pliku i jego format był taki sam... 

Paczka z komendami składa się z wielu plików w formacie wave. Każdy plik to jakaś komenda. Możesz podmienić je na jakieś swoje (pojedynczo albo wszystkie). 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2018 o 16:51, Zywis napisał:

Odkurzacz mam 3 miesiące wersja 1. , już raz był serwisie z powodu błędu nr 5: zacięcie szczotki. Serwis stwierdził, że nowa szczotka, świeżo rozpakowana była brudna i to miało być przyczyną awarii.

[cut]

Dzisiaj spotkał mnie ten sam błąd error 5. Ok otwieram, patrzę faktycznie szczotka wygląda strasznie brudna, czyszczę wkładam i po chwili to samo. Wkładam nową szczotkę, to samo. Po chwili obserwacji odkurzacza zauważam, że szczotka główna się nie obraca. Wkładam szczotkę i próbuje ręcznie przekręcić nie idzie, ale po paru próbach zaczyna się obracać, poróbowałem parę razy do momentu swobodnego obracania się szczotki. Error 5 zniknął. Podejrzewam, że silnik napędzający szczotkę został przez jakieś zanieczyszczenie zablokowany. Będę obserwował zachowanie tego elementu i najwyżej wymienię ten silniczek. Na internetach użytkownicy opisują, że error 5 znika po przycięciu włosów szczotki. Zalecam przed przycinaniem czegokolwiek sprawdzenie czy ten kwadratowy otwór napędzający szczotkę się obraca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat spolszczenia Roborock 2.

Mam problem, wszystko idzie ok. do momentu: ” Teraz prawym myszy klikamy w plik - win mirobo ( typ - plik wsadowy windows) i wybieramy opcje uruchom jako administrator. Powinno otworzyć się okno w którym zobaczymy to co na załączonym obrazku. „ i zamiast …. mam taki obrazek:

tak.thumb.png.1cd297ad9ea6835f56dd9f59b1a1957f.png 

Proszę o pomoc bo żona powiedziała że jak będzie gadał do niej z szklanką wody w gębie to go wywali (a jest od 22.05 i mówił po Polsku przy instalacji Mi Home stracił głos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z logowaniem do konta xiaomi.

po zakupie roboroca wszystko działało super założyłem konto itd logowało bez problemu, niestety wczoraj przypadkowo zmieniłem region i automatycznie mnie wylogowało. Od tamtej pory nie mogę się zalogować cały czas otrzymuję że zbyt wiele połączeń czekanie godziny a nawet 5 nic nie zmieniło.

ktoś spotkał się z takim problemem?

 

nadal nie mogę się zalogować na poprzednie konto... odpuściłem i założyłem nowe... czy u was również przy regionie Europa zniknęła możliwość podglądu historii i udostępniania mapek?

po przełączeniu na region Inny historia sprzątań i udostępnianie wróciło.

 

czy u was roborock V2 tym czujnikiem optycznym z przodu wykrywa przeszkody? bo mój nie tzn mam rower stacjonarny w domu z płaskimi nogami wysokość około 5,5 cm i jak jedzie obok pierwszy raz na max prędkości to laser ich nie wykrywa dopiero jak walnie w nie damperem to se je odznacza podobnie laser nie widzi przezroczystego szklanego wazonu na kwiaty i nawala w niego z cała prędkością aż mi szkoda roboto, myślałem ze ten czujnik z przodu działa podobnie jak boczny a u mnie tak nie jest czy może ktoś potwierdzić czy to norma czy mój jakiś wadliwy jest?

 

edit

zrobiłem test przedniego czujnika poprzez zaklejenie taśmą, podczas sprzątania praca robota jest taka sama jak z odklejonym lecz z zasłoniętym stacji nie znajdzie choćby stał 50 cm od niej więc tak jak mówi instrukcja jest to tylko czujnik dokowania, a szkoda.

Edytowane przez darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem zniknięcie historii (serwer Europa), nie zaglądałem tam często więc aż tak się nie martwię.

Z plusów w nowym firmware do v2 dodano funkcję powrotu robota po sprzątaniu w miejsce rozpoczęcia przy wyłączonej bazie. Wcześniej po prostu był komunikat że nie może znaleźć bazy i stawał w miejscu. Brakowało mi takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2018 o 08:20, snow.leopard napisał:

Jak wół masz na czerwono, że status sleeping. Włącz go na chwile i niech się zadokuje na nowo i wtedy spróbuj :-P

Może i wół, ale jak się domyślasz to takie coś co napisałeś to sprawdziłem przed napisaniem posta. Nie należę do ludków którzy piszą posty żeby licznik nabić. I nie ma znaczenia status śpię czy ładuje (a zdjęcie przedstawia tylko jedno obcje    sorry) jest na czerwono i koniec zabawy. Były też próby w stacji dokującej i bez stacji , bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, darekgra napisał:

Stare konto nadal wyrzuca komunikat o zbyt dużej liczbie połączeń

Kurcze mam dokładnie ten sam problem... Na starym koncie za każdym razem komunikat o zbyt dużej liczbie prób logowania...

Założyłem nowe to nie mogę wykryć odkurzacza...

Generalnie wkurza mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...