Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zainstalowałem .25 z forum i nic się nie działo. Mówiąc brzydko olałem sprawę, a dwa dni temu patrzę, a tam strefy. Nie przelogowywałem się, nie restartowałem, nie było żadnych aktualizacji, komunikatów. Nic. Teraz mi pisze, że jest aktualizacja do .26 ale jak próbuję instalować, to wyskakuje czerwone pole na pół ekranu z X i info, że "nie zainstalowano" i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowałem .25 z forum i nic się nie działo. Mówiąc brzydko olałem sprawę, a dwa dni temu patrzę, a tam strefy. Nie przelogowywałem się, nie restartowałem, nie było żadnych aktualizacji, komunikatów. Nic. Teraz mi pisze, że jest aktualizacja do .26 ale jak próbuję instalować, to wyskakuje czerwone pole na pół ekranu z X i info, że "nie zainstalowano" i nic więcej...

Bo masz wersję zmodyfikowaną. Musisz ją odinstalować i zainstalować na nowo.

Tą ze sklepu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego.
Tylko moja miała sześć ramion.
Wokół nóg gorzej sprzątała. Bo jest sztywniejsza.

Ale wróciłem do oryginalnych bo mam jeszcze z zestawu.


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One niestety, te z twojego linku nie pasują. Mają za małe wejście na śrubę...

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

Musisz na ciepło powiększyć. Bierzesz nakrętke chyba 5 i pod gaz i później powiększasz.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2018-04-12-17-29-48-976_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.2f9a17346cddda18b6ade618bf221b52.png

Mi home 5.1.26 - odkurzacz, wersja 1 firmware  3.3.9_003194  - dzisiaj podczas sprzątania zauważyłem strefy do sprzątania. Zaznaczyłem prostokąt i odkurzacz sprzątał tylko tam. Nie musiałem przelogowywać się w aplikacji. 

Testowałem 6-ramienne szczotki od romby i niestety odkurzacz nie mógł wjechać na dywan jak to robił przy oryginalnych  - szczotki wchodziły pod dywan. Na równej powierzchni /płytki, panele/ nie ma tego problemu. Czekam na 3-ramienne od romby z AliExpress i wtedy zobaczę czy będzie tak samo. Użyłem rozgrzanej nakrętki M4 aby powiększyć otwór w szczotce. Pozdrawiam

P. S. Dawno nie zaglądałem na forum, poza tym jestem przeziębiony ale widzę że nic nowego nie odkryłem  :-)

 

Edytowane przez nixon7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam za to jakiegoś tam newsa:
https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-XiaoWa-New-Smart-Robot-Vacuum-Cleaner-1600Pa-2600mAh-with-APP-Control-p-1269463.html?bid=38491&rmmds=category&rmmds=detail-middle-details&ID=533230&cur_warehouse=CN

mniejsza siła ssania, raczej brak skanowania, taka v1 dla ubogich?:D w sumie gdyby dało się schować wieżyczkę, to byłoby to zdecydowanie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania odnośnie tych nowych funkcji w aplikacji Mi Home:

1. Rozumiem, że poprzez opcję "Zoned cleanup" wskazuje się odkurzaczowi strefę gdzie ma posprzątać 1, 2 lub 3 razy. A czy jest możliwość wskazania aby omijał wskazaną strefę?
2. Czemu służy w praktyce funkcja "Go"? Ma pojechać we wskazane miejsce i co?
3. Obie nowe opcje opisane powyżej wskazuje się odkurzaczowi na mapie pomieszczeń na których pracował wcześniej i które sobie zapamiętał. A co zrobić jeżeli mój odkurzacz  działa naprzemiennie na dwóch poziomach i ma dwie mapy? Jak mu wskazać potrzebną mapę? Zapamiętuje je gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jacio napisał:

1. Nie, jeszcze nie, chociaz miło by było kiedyś zobaczyć taką funkcję do wyboru.
2. Masz dwa piętra, nie chcesz sprząć całości tylko wyznaczony obszar, prowadzisz maszyne do miejsca przeznaczenia - funkcją go, która skanuje okolice w trakcie przejazdu.
3. Nie, to jest przestrzeń pod przyszłe usprawnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Istnieje opcja wyboru mapki do rysowania zones ? Bo mi usilnie pozwala rysować tylko na ostatnim niekompletnym sprzątaniu,a nie na mapie całego mieszkaqnia,którą sobie narysował przy 1 sprzątaniu po dodaniu stref do v1

Edytowane przez bdkacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości.

Strefy można wyznaczać tylko na ostatniej wykonanej przez odkurzacz mapie.

Tak więc aby móc wysłać odkurzacz w dowolną strefę naszego mieszkania musimy go najpierw uruchomić na sprzątanie całego mieszkania, aby miał w pamięci jego mapę.

Jeśli potem puścimy  go jedynie w jednym pomieszczeniu to będzie miał tylko mapę tego jednego pomieszczenia i w niej będziemy mogli wyznaczyć strefy.

Też mi to zbytnio nie odpowiada, bo do łazienki mi nie da rady wjechać bo mam 5 cm stopień (ogrzewanie podłogowe), a dodatkowo mam sypialnię na antresoli, więc co chwilę muszę go zanosić do tych pomieszczeń i wtedy mapa całego mieszkania się kasuje.

Idealnie było by, gdyby dało się korzystać z map zapisanych w historii sprzątania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz inną strefę czasową ustawioną w aplikacji. Wejdź w Vacuum settings, wybierz Robot's time zone na Europe/Warsaw a potem zrób sync time zone. Powinno wtedy ustawić prawidłowy czas w odkurzaczu.

Odkurzanie powinno wtedy być wg naszych godzin (pomijam powiadomienia, bo one i tak przychodzą wg czasu chińskiego)

Edytowane przez vaG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie długich szczotek.Kupiłem 6 ramienną z roomby, przerobiłem otwór mocujący fajnie to wygląda ale zawsze jest jakieś ale. Zauważyłem ze "Kłakojad" przy najeździe na dywan koło potrafi zatrzymać szczotkę.Nie wiem jaki jest napęd tej szczoteczki oddzielny silniczek , pasek czy jakieś sprzęgło.Wolałem nie ryzykować wróciłem do oryginału

20180415_075417.jpg

20180415_075424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie długich szczotek.Kupiłem 6 ramienną z roomby, przerobiłem otwór mocujący fajnie to wygląda ale zawsze jest jakieś ale. Zauważyłem ze "Kłakojad" przy najeździe na dywan koło potrafi zatrzymać szczotkę.Nie wiem jaki jest napęd tej szczoteczki oddzielny silniczek , pasek czy jakieś sprzęgło.Wolałem nie ryzykować wróciłem do oryginału
20180415_075417.thumb.jpg.2fab620960a0ed045bdeac8e62eed77a.jpg
20180415_075424.thumb.jpg.0b70d41bae3e7b0c08714a52939cc25d.jpg
Oddzielny silnik.
Moim zdanie gorzej sprząta wokół nóg krzeseł/stołów.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...