Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wgraniem sprzątania strefowego. Odkurzacz mam od wczoraj więc jeszcze nie do końca wszystko ogarniam ;). Mam wgrany Mi Home 5.1.25 z linku podanego kilka stron wcześniej. Region mam ustawiony Hong Kong. Firmware odkurzacza 3.3.9_003095. Plik 12377.apk ściągnąłem, zmieniłem nazwę. Z wgraniem do Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134 mam ten problem że nie mam podkatalogu 134. Mam tylko podkatalog 11. Więc stworzyłem podkatalog 134 i wgrałem plugin. Niestety po uruchomieniu MiHome nadal nie mam sprzatania strefowego.

 

Aha mój nazywa się Artu (dzieciaki go nazwały), szukam jeszcze naklejek z grafiką R2-D2 (znalazłem tylko dla iRobot)

Edytowane przez lukaszkuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukaszkuch napisał:

Mam problem z wgraniem sprzątania strefowego. Odkurzacz mam od wczoraj więc jeszcze nie do końca wszystko ogarniam ;). Mam wgrany Mi Home 5.1.25 z linku podanego kilka stron wcześniej. Region mam ustawiony Hong Kong. Firmware odkurzacza 3.3.9_003095. Plik 12377.apk ściągnąłem, zmieniłem nazwę. Z wgraniem do Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134 mam ten problem że nie mam podkatalogu 134. Mam tylko podkatalog 11. Więc stworzyłem podkatalog 134 i wgrałem plugin. Niestety po uruchomieniu MiHome nadal nie mam sprzatania strefowego.

 

Aha mój nazywa się Artu (dzieciaki go nazwały), szukam jeszcze naklejek z grafiką R2-D2 (znalazłem tylko dla iRobot)

region Chiny, wedlug mnie jesli nie potrzebujesz zeby Artu gadal w naszym jezyku, nic dodatkowo nie musisz sciagac, mi sie aplikacja wczoraj sama zaktualizowala i mam sprztanie strefowe i przejazd w punkt, bez dogrywania czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baryla napisał:

 

@lukaszkuch

Nic nie podmieniaj, wygląda na to,  że to już oficjalny update. Ustaw serwer Mainland China i zaktualizuj wszystko do najnowszej wersji. Czasami xiaomi kolejkuje aktualizacje. 

Po zmianie regionu na Mainland China znikają mi urządzenia (mam też Purifier) i nie umiem ich dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie regionu na Mainland China znikają mi urządzenia (mam też Purifier) i nie umiem ich dodać.

Też tak miałem. Najpierw usunąłem odkurzacz w regionie używanym i wtedy wyszukało mi w Mainland China i zaktualizowało.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może mi ktoś wyjaśnić, bo nie mogę nigdzie znaleźć skąd macie wersję mi home 5.1.25 skoro obecna w googla play to 5.1.22 ? To jakaś zmodyfikowana wersja ?
Można ją swobodnie wgrać zamiast tej z google play ?
Z poziomu aplikacji można zwykle aktualizować nieco szybciej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gawronnek napisał:

Sama się pojawiła w aktualizacji, wyżej dałem link do modowanej przez Rosjan, gdzie pluginy wgrywają się jeszcze po staremu, w oryginale wgrywają się na partycje systemową.

Hmm mam u siebie 5.1.22 i podaje mi "No updates available". Serwer Mainland China. Stąd moje pytanie, zastanawiam się jak wymusić aktualizację, skoro u Was jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testów żoniny telefon miał 5.1.22 i nie chciał od pewnego czasu żadnej aktualizacji. Ręcznie wpakowałem 5.1.24 i od ręki zażądał aktualizacji do 5.1.25

Wszystko inne najnowsze i w M.Chin. więc czasami popychanie "patykiem" pomaga :)

 

ps. nazwa? pełza po podłodze? zawsze mnie atakuje jak chodzę podczas sprzątania? no to nazwałem ją (z)mijia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć wszystkim czynnie wspierającym to forum, zwłaszcza ten temat.

Do rzeczy:

8 godzin temu, lukaszkuch napisał:

Mam problem z wgraniem sprzątania strefowego. Odkurzacz mam od wczoraj więc jeszcze nie do końca wszystko ogarniam ;). Mam wgrany Mi Home 5.1.25 z linku podanego kilka stron wcześniej. Region mam ustawiony Hong Kong. Firmware odkurzacza 3.3.9_003095. Plik 12377.apk ściągnąłem, zmieniłem nazwę. Z wgraniem do Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134 mam ten problem że nie mam podkatalogu 134. Mam tylko podkatalog 11. Więc stworzyłem podkatalog 134 i wgrałem plugin. Niestety po uruchomieniu MiHome nadal nie mam sprzatania strefowego.

U mnie wystąpiła taka sama sytuacja, tylko kat 11, brak 134. Dorobienie go nic nie daje, należy wrzucić nowszą apkę do 11 i nazwać tak jak plik ktory tam sie znajduje. 457 w moim przypadku.

Meritum - Apka (z zone cleanem) czy to z V2/V1 ruszyła z kopyta, jednak przy V2 nic się nie dzieje po uruchomieniu nowych bajerów. V1 krzyczy natomiast errora o o brakującym firmware 3.3.9_003188 albo nowszym.. Google nawet nie słyszało o takim firmware.

Macie jakieś pomysły?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gawronnek napisał:

Wszystko jest w innym wątku w tym dziale, łącznie z linkiem do najnowszego firmware

to odpowiedz kierowana do mnie? jesli tak to czy masz na mysli świeży wątek z how_to zuku1786? linku do firmware to ja tu nie widze a nie kojarze innego wartosciowego w temacie wątku. szukajka nie pomaga. jako, żem tu świeży grzecznie prosze o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  

[email protected]

Wyczytałem  na  forum  o  możliwości  wgrania  do mojego  odkurzacza   języka  Polskiego? Jak Pan  mógł  mi wgrać  byłbym bardzo  wdzięczny

Dnia 16.03.2018 o 23:56, [email protected] napisał:

"bpiq" dobra robota. :-D

Jeżeli ktoś ma ochotę na plik pkg dla ver. 2 odkurzacza zapraszam na priv. 

Jako ciekawostkę powiem że można spersonalizować komunikaty głosowe. Np. po powrocie do bazy komunikat może być: odpoczywam i ładuje sie. :-)

[email protected] ,

  Wyczytałem  na  forum  o  możliwości  zdalnego wgrania  do mojego  odkurzacza   języka  Polskiego? Jak Pan  mógł  mi wgrać  byłbym bardzo  wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, próbuję wgrać polskie głosy. Robię wszystko jak opisane w nowym wątku. Mam cztery razy ok, potem idzie czas instalacji i po minucie z kawałkiem wyskakuje "Something goes wrong..."

Jakieś sugestie co jest nie tak?

 

MiHome 5.1.24

Firmware robota 3.3.9_003194

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się pojawiła aktualizacja i pojawiło się sprzątanie strefowe do pierwszego odkurzacza. Ale nie działa prawidłowo. Próbuje wjezdzać w stację dokującą, czyli wydaje mu się, że to druga wersja odkurzacza a nie pierwsza ;/
U mnie to samo. W dodatku od zawsze mi wjeżdżał w bazę i nie mógł wyjechać jak odpalałem sterowanie ręczne i próbowałem wyjechać. To chyba nie wina pluginu z v2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam problem ze zrobieniem stref... Nie moge wgrac pliku do folderu , bo to po prostu nie ma. Jakies pomysly Panowie??

Capture+_2018-04-05-11-46-00.png

A powinno być wg tego co wyczytałem:  Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134. Pliki i foldery ukryte widoczne. Moja wersja mi home z końcówką 25. 

Edytowane przez keermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać wcześniejsze posty, pisałem kilka razy nowy MiHome wgrywa pliki na partycje systemową, aby podmienić trzeba mieć root. Rozwiązania są 2 czekać aż sam się wgra nowy plugin, albo wgrać modowaną przez Rosjan wersję MiHome zamieszczoną kilka postów wyżej, wtedy pluginy wgrywasz się w stare miejsce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...