Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Unr3al2 napisał:

Zainstalowałem ta wersje i odkurzacz wraca do v1.
Nie mogę podmienić bo nie mam roota na telefonie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Ja również nie mam roota, nie jest do tego wymagany.

Spróbuj w Mi Home odznaczyć auto-update plugin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie twierdzą, że ten plugin który zamieściłem sam im się wgrał do Mi Home

 

1 minutę temu, Unr3al2 napisał:

Wersja oryginalna instaluje pluginy w innej lokalizacji.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

gdzie ? bo też nie mogłem znaleźć i dlatego wgrałem tą wersję od Rosjan

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie twierdzą, że ten plugin który zamieściłem sam im się wgrał do Mi Home
 
gdzie ? bo też nie mogłem znaleźć i dlatego wgrałem tą wersję od Rosjan
Na partycji której nie widać.
Te id pluginu miała wersja druga. Ciekawe czy działa zmiana mocy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sama aplikacja coś wnosi? Bo po tłumaczeniu chińskich robaczków wyszło mi, że apka dostała wsparcie dla języka włoskiego i francuskiego, no i jakieś drobne poprawki ze stabilnością. Póki ta 5.1.24 działa to nie ruszam. Plugin wiadomy, nawet przywykłem do układu i rozmieszczenia wszystkich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa nic nie podmieniałem, zainstalowałem mi home z linku z pierwszego postu wątku o zmianie języka i włala,

Screenshot_2018-04-03-17-58-31-484_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.871279fa3f6745da55a8a2b45b856a22.png

Potem tylko woła o update :

Screenshot_2018-04-03-17-58-38-095_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.1d7ceb82a0b1a720b49475fea205706d.png

Ciężka sprawa chyba z pół godziny walczyłem zanim poszedł

Screenshot_2018-04-03-17-59-57-531_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.8a62d658b69d04b5911ffa52fa20d91a.png

i udało się dopiero przez search update w ogólnym mi home. 

Screenshot_2018-04-03-18-08-01-892_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.00f084c48436ee36a41f746bddd57b99.png

Serwer Mainland China. Zrobiłem też  update mi home. Bangla jak zły. 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w cholerę zadowolony z tej aktualizacji. 
Ciekawa strategia sprzedażowa, bo w zasadzie po co teraz kupować V2? Jak  by nie było dzięki za to,  że nie myślą jak większość koncernów:) 

Może nie planowali tego. Ja sądzę że ludki skośnookie też umieją czytać i wyłapywać 'njusy' w internetach i skoro mleko się rozlało (czyt. kombinacje z podmiankami pluginów itp) to już sami zaczęli wypuszczać odpowiednie poprawki. Równie dobrze mogą chcieć ujednolicić OS w odkurzaczach (v1 to tak naprawdę v2 tyle że bez mopa).


Wydrapane gwoździem na ekranie OnePlus 3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vaG napisał:


Może nie planowali tego. Ja sądzę że ludki skośnookie też umieją czytać i wyłapywać 'njusy' w internetach i skoro mleko się rozlało (czyt. kombinacje z podmiankami pluginów itp) to już sami zaczęli wypuszczać odpowiednie poprawki. Równie dobrze mogą chcieć ujednolicić OS w odkurzaczach (v1 to tak naprawdę v2 tyle że bez mopa).


Wydrapane gwoździem na ekranie OnePlus 3T
 

Gdyby te odkurzacze nosiły logo np nadgryzionego jabłka wszystkie kombinowane jedynki pewnie przestałyby się łączyć z mi home, nie zapominajmy,  że koniec końców i tak wszystko leci przez serwery xiaomi więc gdyby tylko chcieli, mogą wszystko. 

 

Ale żeby była jasność nie krytykuje, pochwalam. 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te odkurzacze nosiły logo np nadgryzionego jabłka wszystkie kombinowane jedynki pewnie przestałyby się łączyć z mi home, nie zapominajmy,  że koniec końców i tak wszystko leci przez serwery xiaomi więc gdyby tylko chcieli, mogą wszystko. 
 
Ale żeby była jasność nie krytykuje, pochwalam. 
Nie musi wszystko lecieć. Jest możliwość uruchomienia robota nie tylko z Mihome. Ja uruchamiamy z domoticz. Ogólnie odkurzacz nie ma dostępu do netu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Unr3al2 napisał:

Nie musi wszystko lecieć. Jest możliwość uruchomienia robota nie tylko z Mihome. Ja uruchamiamy z domoticz. Ogólnie odkurzacz nie ma dostępu do netu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Widzę że zaczyna się robić ciekawie :) czyli nie potrzebuje lagujących serwerów na drugim końcu świata żeby obsługiwać odkurzacz :) muszę się w takim razie dokształcić na temat tej platformy. 

Tak swoją drogą skoro można określać obszar sprzątania sensownym stało się udostępnienie odkurzacza innym domownikom (wcześniej odkurzanie można było odpalić z przycisków) i tu niemiłe zaskoczenie, po udostępnieniu mamy starą funkcjonalność :(

Na szczęście można zalogować się na jedno konto na kilku urządzeniach :)

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...