Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam tylko Windows, szkoda. Zmieniając temat wczoraj po wgraniu wtyczki była regulacja mocy, dzisiaj już mi nie działa, mimo że wtyczka ta sama.
Może masz w Mihome automatyczną aktualizacje pluginów.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko Windows, szkoda. Zmieniając temat wczoraj po wgraniu wtyczki była regulacja mocy, dzisiaj już mi nie działa, mimo że wtyczka ta sama.

Ja również, lecz co za problem odpalić linuxa na wirtualnej maszynie? Nic nie tracisz, poza zasobami i miejscem na dysku twardym

Wydrapane gwoździem na ekranie OnePlus 3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że linuxem nie bawiłem się od... dobrych 6-8 lat. A z poradnikiem to praktycznie jak po sznurku idziesz. Dla pewności przestudiowałem opis na rosyjskim forum na spokojnie. W notatniku piszesz sobie wszystkie potrzebne komendy co by jakiegoś babola nie popełnić, spisujesz IP odkurzacza, laptopa/komputera, sumę kontrolną konkretnego pliku (pakietu językowego, firmware'u itd.)  i masz praktycznie gotowca do "hackowania" odkurzacza. Odpalasz terminal i klasyczne kopiuj-wklej, ciężko się pomylić ;)

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ... a może wkrótce wygeneruje paczki pl.pkg z różnymi lektorami. Wtedy będzie można podstawić je do odkurzacza w zależności jak sobie je nazwaliście - dla Stsi i Heńka coś się znajdzie
Nagraj swoim głosem :) będziesz popularny :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie cenne posty :) Wszystko wgrane przez Windowsa. Sprzątanie strefowe jest, polski głos jest. Nadmienię jeszcze, że nowe Mi Home ma w opcjach sieci podany token, więc już nic nie trzeba wyciągać :) pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie cenne posty Wszystko wgrane przez Windowsa. Sprzątanie strefowe jest, polski głos jest. Nadmienię jeszcze, że nowe Mi Home ma w opcjach sieci podany token, więc już nic nie trzeba wyciągać pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Nowe Mi Home z linku Google drive czy oryginalna wersja?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Mi Home z linku Google drive czy oryginalna wersja?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka



Z linku, czyli 5.1.24.
Na rosyjskim forum napisali, żeby wejść w opcje odkurzacza, tam w opcje sieciowe i na samym dole, pod IP, jest pozycja token.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z linku, czyli 5.1.24.
Na rosyjskim forum napisali, żeby wejść w opcje odkurzacza, tam w opcje sieciowe i na samym dole, pod IP, jest pozycja token.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Kilka stron wcześniej to pisałem :) Jak również podałem linka do aplikacji. :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej to pisałem Jak również podałem linka do aplikacji.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka



Link do aplikacji miałem z Twojego posta, za co jeszcze raz dziękuję.
Jednak nie doczytałem tej informacji, że jest tam od razu token podany, napewno pisałeś o tym?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto będzie chciał coś znaleźć w tym temacie to będzie miał dużo do czytania.
Super by było jakby jakiś administrator zebrał wszystkie cenne informację i wrzucił do pierwszego wątku.
 


Dokładnie, dużo czytania

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej by było, gdyby był podczepiony nowy wątek tylko dla informacji, które wymieniłeś (jaka aplikacja, jak sprawdzić token, jak i czym wgrać firmware czy pakiet głosowy) itd. Admin, czy moderator musiałby być w temacie, aby go aktualizować, więc lepiej by taki wątek założyła osoba, która siedzi w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :-D

Trochę było kombinowania, bo informacje są rozproszone po całym temacie + rosyjskie forum.

Zmiana języka poszła gładko bez potrzeby instalowania linuxa.

Postaram się więc może napisać jasno co i jak należy kolejno zrobić.

 

Najpierw zmiana języka w odkurzaczu na polski.

Najpierw ściągamy na telefon MiHome w wersji 5.1.24 - link do pobrania Tutaj

Ja musiałem najpierw odinstalować starą wersję MiHome, a następnie zainstalowałem tą pobraną.

Logujemy się w niej na swoje konto i musi nam odnaleźć nasz odkurzacz. Klikamy w niego  i otworzy się apka odkurzacza.

klikamy w (...) w górnym prawym rogu aby wejść w ustawienia (settings). Następnie wchodzimy w - General settings, a potem w - Network info.

Na samym dole jest pozycja - Token i nasz numer tokena, który musimy sobie zapisać w komputerze (w nowym pliku tekstowym).

Teraz musimy jeszcze uzyskać numer IP naszego odkurzacza w domowej sieci wifi.

Ja zrobiłem to wchodząc przez przeglądarkę w komputerze na stronę z ustawieniami mojego routera, a następnie z zakładki - Sieć - Lan, gdzie jest lista wszystkich urządzeń w sieci wifi z ich numerami IP. Akurat u mnie odkurzacz ma IP 192.168.0.6. Numer ten również zapisujemy sobie w naszym nowym pliku tekstowym, gdzie zapisaliśmy nr tokena naszego odkurzacza.

Teraz ściągamy na komputer aplikację Win Mi-Robo-1.1.0 - link do pobrania Tutaj

Programem WinRar lub innym rozpakowujemy ściągniętą aplikację. Powstanie folder o nazwie - win-mirobo-min. Wewnątrz znajduje się folder - voicepacks do którego wrzucamy ściągnięty wcześniej pakiet z polskimi głosami pl2.pkg - link do pobrania Tutaj.

Teraz w folderze - win-miribot-min otwieramy plik win-mirobo (typ - ustawienia konfiguracyjne). U góry otwartego pliku jest miejsce do wpisania numeru IP i tokena naszego odkurzacza. Kopiujemy je z wcześniej utworzonego pliku tekstowego w którym mieliśmy je zapisane i wklejamy w wyznaczone miejsca, zamykamy plik i zapisujemy dokonane zmiany.

Teraz prawym myszy klikamy w plik - win mirobo ( typ - plik wsadowy windows) i wybieramy opcje uruchom jako administrator.

Powinno otworzyć się okno w którym zobaczymy to co na załączonym obrazku.

Wpisujemy - 2 - aby wybrać opcję - Flash voice package. Akceptujemy klikając na - Enter.

Jeżeli wszystko poszło dobrze to zobaczymy cztery komendy zakończone - OK oraz czas w trakcie którego plik zostanie wysłany do robota.

Po zakończeniu możemy zamknąć program i nasz odkurzacz mówi już po polsku.

 

Teraz uruchomienie funkcji sprzątania w wyznaczonej strefie z 2 wersji odkurzacza.

Najpierw ściągamy w telefonie plik z oprogramowaniem z 2 wersji - plik do pobrania Tutaj

Następnie w telefonie zmieniamy nazwę ściągniętego pliku na - 12126 ( ja w samsungu robiłem to za pomocą systemowej aplikacji - Moje pliki, ale można to zrobić każdą przeglądarką plików (np. es file explorer ze sklepu Google Play)

Teraz plik ze zmienioną nazwą przenosimy do lokalizacji - Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134

Tam znajduje się oprogramowanie z wersji 1 odkurzacza, które musimy zamienić na tę z 2 wersji.

Potwierdzamy chęć zamiany plików i już. Mamy wgrane oprogramowanie z 2 wersji odkurzacza w której możemy korzystać z możliwości zaznaczenia obszaru na mapie w której odkurzacz ma posprzątać.

Wszelkie informacje zawarte w tej instrukcji są zaczerpnięte z tego forum od użytkowników: [email protected], vaG oraz Unr3al2

a także ze strony - 4pda.ru/forum

 

 

 

 

12027471.png

Edytowane przez zuku1786
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Unr3al2 napisał:

Miło mi, że byłem wstanie pomóc w uruchomieniu sprzątania strefowego w wersji pierwszej :) Oraz znalezieniu angielskiej wersji pluginu z v2. :)

 

Sorki za nie uwzględnienie Cię w opisie, ale to wszystko przez te rozproszenie postów po całym temacie, już się poprawiłem :-D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygasł tylko trzeba się zalogować na to forum.

dla tych co mają problem z logowaniem się na rosyjskie lub niemieckie forum udostępniam ten program

https://drive.google.com/file/d/14pF4TIPY8G-G4S-4l5-FoFUqMR8n4GMo/view?usp=sharing

 

 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem, 5.1.25 ale z rosyjskiego forum,

http://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

tam też udostępnili wtyczkę do V1 (ponoć oryginalną) ze strefowym sprzątaniem.

https://drive.google.com/file/d/1cmTpER0YeTwsD9N1MhZIbOp6Etj38v32/view?usp=sharing

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem, 5.1.25 ale z rosyjskiego forum, tam też udostępnili wtyczkę do V1 (ponoć oryginalną) ze strefowym sprzątaniem.

Ale masz strefowe sprzątanie? Tak jak w v2?

Daj linka do swojej wersji mihome

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...