Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mowa o powiadomieniach, że np. skończył sprzątać? Nawet nie wiem, czy nie przychodziły bo je po prostu wyłączyłem od początku. Denerwowały mnie tylko. Rzut oka na ostatnią mapkę skanowania/sprzątania więcej mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbę. Kilka godzin temu włączyłem powiadomienia. Poprosiłem matkę, by włączyła normalne odkurzanie. Przed chwilą sprawdziłem - powiadomienia poprzychodziły. Mi Home wersja 5.1.16, region Hong Kong.

1c31c6b34de9cf62f15331f777083bce.jpg

Wydrapane gwoździem na ekranie OnePlus 3T
 

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej wersji aplikacji można pobrać token
https://drive.google.com/folderview?id=1IyjvIWiGaeD7iLWWtBlb6jSEHTLg9XGj
W informacji o sieci jest.
Może komuś się przyda.

Fajny temat : https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=881982&st=1200


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Unr3al2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4pda translator przetłumaczył mi tak tytuł: Najnowsze oprogramowanie układowe (3.3.9_003194 z możliwością czyszczenia strefowego) z korzeniem dla pierwszej wersji robota i oddzielnym rosyjskim głośnikiem czy to znaczy że Rosjanie mają firmware do V1 z możliwością zaznaczenie strefy sprzątania? Ktoś może już to próbował?

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4pda translator przetłumaczył mi tak tytuł: Najnowsze oprogramowanie układowe (3.3.9_003194 z możliwością czyszczenia strefowego) z korzeniem dla pierwszej wersji robota i oddzielnym rosyjskim głośnikiem czy to znaczy że Rosjanie mają firmware do V1 z możliwością zaznaczenie strefy sprzątania? Ktoś może już to próbował?

Redmi Note 4X


Ja już wgrałem ten firmware jeszcze muszę aplikacje, która to ma obsłużyć. Te strefowe sprzątanie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem, posiadam Windows 7 SP1, 32bity oraz Samsung Galaxy S8+, aktywowałem opcje programisty a następnie włączyłem debungowanie lecz pomimo tego w programie MiToolkit nie wykrywa mi telefonu. Wcześnie zrobiłem wszystko z aplikacją Mi Home zgodnie z instrukcją. Macie jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 19:28, bpiq napisał:

Panowie, załączyłem tutaj plik, który właściwie napisałem wczoraj dla kolegi. O dziwo udało mu się wgrać język polski, choć jest humanistą i nie rości sobie prawa do nazywania go "komputerowcem". Ktoś prosił w tym wątku o prostą instrukcję. Wydaje mi się dość prosta, ale to zależy od posiadanego sprzętu i wiedzy. Proszę nie urażajcie się stylem tekstu - nie chciało mi się go zmieniać, a kolega dobrze to przyjmuje :)
Jeśli komuś ten "poradnik" się przyda to fajnie.
Wykorzystałem w pliku odnośniki do tego forum i pracę kol. [email protected] i ddozen, którym dziękuję za podsunięcie pomysłu i udostępnienie materiałów/plików. 

Fajny temat - xiaomi wypada nieźle jeśli chodzi o zabezpieczenia IoT.
Tutaj trochę materiałów z historii rozgryzienia protokołu Xiaomi:
https://media.ccc.de/v/34c3-9147-unleash_your_smart-home_devices_vacuum_cleaning_robot_hacking
https://github.com/dgiese/dustcloud/blob/master/presentations/Recon-BRX2018/recon_brx_2018-final-split.pdf

xiaomi vacuum voice pack zmiana na PL.pdf

Jeszcze raz dzięki za poradnik. Wszystko... no prawie wszystko poszło bez problemu. Token zdobyłem prostszym sposobem, bez MiToolkit'a. Apka MiHome w wersji 5.1.24 pobrana z tąd pokazuje token odkurzacza ;) Potem to już górki. Jedynie nie szło wysyłanie pliku po uruchomieniu serwera. Okazało się, że port na routerze miałem zamknięty :P Szybkie odblokowanie i robocik gada po naszemu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oddzielna apka czy ich wersja MiHome? Redmi Note 4X  

 

 

 

 

Mihome 

 

Aplikacja dalej cała jest po angielsku.

Może da się ogarnąć wersję po angielsku ale potrzebujemy pliki z folderu android i aplikacji xiaomi.

 

Tylko kogoś kto ma wersję 2.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, casanovva napisał:
Mam pytanie czy Ubuntu Live CD załatwi sprawę? Czy trzeba instalować wersję dyskową?


Ja robiłem z wirtualnej maszyny (Ubuntu na VirtualBox)

@Unr3al2 jaką konkretnie wersję wgrałeś? stocksign czy vevs?

U mnie jedna nie chciała się zainstalować, w drugiej nie widzę wyznaczenia strefy.
 

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





[mention=36573]Unr3al2[/mention] jaką konkretnie wersję wgrałeś? stocksign czy vevs?
U mnie jedna nie chciała się zainstalować, w drugiej nie widzę wyznaczenia strefy.
 


Najpierw musisz zmienić firmware w odkurzaczu. Link do niego jest kilka postów wyżej które wskazałem za fajne. Później trzeba podmienić plugin z v2 do V1.
Plugin mam ruski więc nakładka jest po rusku.
Może ktoś kto ma v2 podeślę plugin en.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jutro się pobawię jak się śniadanie skonsumuje  Wydrapane gwoździem na ekranie OnePlus 3T  

 

 

 

 

Tu masz plik do podmiany, który musisz umieścić w folderze 134 aplikacji xiaomi. Musisz zmienić nazwę pliku na taką jaką jest w tym folderze. Początek nazwy 12126.apk.https://cloud.tapatalk.com/s/5ac0037f4cc45/11378.apk 

Wersja angielska

https://cloud.tapatalk.com/s/5ac00d79df47d/11378.apk

 

Oczywiście wszystko to na v1

0011e6a869b0090e4e1cad5f24d9c120.jpg

 

Teraz wiem, że nie warto było kupować v2

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Panowie, może jakiś tutorial jak wrzucić soft z 2 na jedynkę? 
Kilka postów wyżej podałem linki to firmware.
Jest tam również opis jak go wgrać. Robi się to podobnie jak wygrywa język pl.
Jeśli chodzi o plik apk to podmienić się go w aplikacji Mihome.
Modyfikacja działa na androidzie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware wgrany bez problemu, plugin w apce  podmieniony. Aplikacja pokazuje możliwość zaznaczania strefowego, pojechania w konkretne miejsce pokazane na mapce.vacuum.thumb.jpg.8bfde796292e019347a0f1b37de0d930.jpg

Jednakże nie wiem czemu, ale odkurzacz ciągle jest w trybie cichego sprzątania (38% mocy silnika). Nieważne jak zmienię tryb sprzątania ciągle wraca na cichy. Nawet status w trakcie sprzątania pokazuje mi najmniejszą moc.

fan_speed.thumb.jpg.b985d9897a2527ff256464ad04d16fcd.jpg

Przez to nie wiem, czy tryb wykrywania dywanów działa poprawnie (zakładam, że nie, bo przy włączonej opcji powinno zwiększyć moc silnika a tego nie robi).

Niezamierzony błąd czy coś źle robię?

 

P.S. Acha, zostało do zrobienia nowa paczka językowa. Bo są nowe komunikaty (sprzątanie strefowe, dojechanie do wskazanego punktu itp). Dziś postaram się zrobić nową pod obecną obsługę.

P.S.2 Jest info, że najnowsza wersja tego pluginu coś się chrzani, dlatego nie ma regulacji mocy ssania.  Trzeba  podmienić plugin11150 lub 10567. @Unr3al2 - masz może taki?

Edytowane przez vaG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware wgrany bez problemu, plugin w apce  podmieniony. Aplikacja pokazuje możliwość zaznaczania strefowego, pojechania w konkretne miejsce pokazane na mapce.[mention=36573]Unr3al2[/mention] - masz może taki?
Wieczorem sprawdzę.
Ale wydawało mi się, że nie chodzi na pełnej mocy.
Może gdzieś to da się zmienić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...