Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki wyczyszczone zarówno w odkurzaczu jak i bazie. Aplikacja też zaktualizowana. Baza stoi w rogu salonu, obok jedynie głośnik. To nie tak że nigdy nie trafia ale tak raz na 3 odkurzania mu się zdarza. Czasem też zatrzymuje się w pokoju który jest po drugiej stronie ściany jakby za bazą i wysyła komunikat że nie może wrócić do bazy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2018 o 18:51, ivan161 napisał:

Trzymsza oba przyciski na obudowie (V1) do momentu az zacznie mrygac niebieska dioda od wifi. Potem dodajesz odkurzacz od nowa w aplikacji i cala pamiec pozostaje.

dla v2 należy przytrzymać powrót do bazy oraz spot cleaning przez 3 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem u siebie ustawienie bazy, kierunek rysowania mapy jest uzalezniony od kierunku w jakim stoi baza, co prawda nigdy nie narysowala mi krzyowo mapy ale raz rysowala moje mieszkanie zgodnie z kierunkiem od wejscia do konca mieszkania a raz od okna do okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VoytaS napisał:

Testowałem u siebie ustawienie bazy, kierunek rysowania mapy jest uzalezniony od kierunku w jakim stoi baza, co prawda nigdy nie narysowala mi krzyowo mapy ale raz rysowala moje mieszkanie zgodnie z kierunkiem od wejscia do konca mieszkania a raz od okna do okna.

U mnie Baza od samego początku stoi w jednym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, akslow napisał:

miałem tak. Zobacz czy w kólka nie są powkręcane włosy i wyczyść ich powierzchnie. U mnie to pomogło.

Sprawdziłem, wszystko czyste i żadnych powkrecanych włosów. Macie jeszcze jakieś pomysły ? Oddawać na gwarancje czy może poczekać na aktualizację robota i aplikacji ? Są jakieś plotki kiedy takowe mają się pojawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stacja stoi na piętrze i parter też raz jeździ tak, a raz inaczej - rozpoczyna z tego samego miejsca (chociaż wiadomo, że nie co do centymetra). To jak jechać decyduje się po włączeniu sprzątania jak robi obrót wokół własnej osi, a co sprawia, że jedzie w tym czy innym kierunku, to już trzeba pytać twórców.

Żadna aktualizacja nie pomoże, bo powtórzę się, nawet na najstarszym firmware, po wyjęciu z pudełka rok temu tak się nie zachowywał.

Jak wszystko czyste, reset zrobiony, to gwarancja - tu raczej rozwiązania nie znajdziesz.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, by filtr HEPA myć. Co najwyżej to odmuchać go, porządnie wytrzepać a nie myć. Co do pojemnika plastikowego - zależy od ilości zebranego kurzu. Ja swój myję pod prysznicem raz na 5 dni i starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś admin? Nie da się dodać dodatkowego pola (tak jak model telefonu) model odkurzacza? W kilku aspektach urządzenia się drastycznie różnią i zanim sytuacja się wyjaśni to produkowane są niepotrzebnie nowe strony w, i tak już strasznie długim, wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to sie nie różni prawie niczym jedno od drugiego. Ogladałem filtr z V1 i mój (tak mam V2)  NICZYM się nie różni. Gdzieś wyczytałem teraz, że HEPA z V1 jest lepsza ale nie da się jej myć, a V2 więcej syfu przepuszcza.

 

@Unr3al2 Przecież to jest dział o odkurzaczach naszych :) Więc jaki śmietnik ? Powinien być nowy dział w którym będzie dawało się instrukcje, porady, wgrywanie FW, języka itd. bez dyskusji. Do dyskusji również musisz mieć temat i ten jest jak najbardziej OK. Akcesoria jak szczotka, boczna szczotka są w obu wersjach. Aplikacja jest ta sama. Filtr też pasuje, ale czy zamienniki sa do mycia ?

 

@Segor Gdyby w każdym dziale poprosili o coś takiego, to forum by umarło natłokiem informacji. Jedyna słuszna opcja to była by stopka do której można coś dopisać (bez możliwości dodawania zdjęć). 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz V1 to producent nie zaleca mycia.
W wersji v2 już można. Jeśli użyjesz filtrów od v2 do V1 to inna sprawa.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka



Jest pokazane w instrukcji, że trzeba myć co dwa tygodnie.

aef32bca8173f979be0777c750610075.jpg05fc26b3139289e0b66fc1480c06a8bc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez "spinki" po prostu dopisujcie info jakiej wersji tyczy się dany fakt / problem i tyle. 

W wersji v2 jest info (instrukcja w aplikacji) że filtr "do mycia" jest wykonany z polimerowych włókien i można go myć tylko czystą wodą, tylko faktycznie trzeba mieć pewność że przed włożeniem filtr jest w 100% suchy. 

Co nie zmienia faktu że po jakimś okresie trzeba go wymienić  

29250828_10211838042208194_643175875_o.png

Szczerze mówiąc pojęcie "trzeba" jest bardziej subiektywne. Ja na razie tylko czyściłem ostukując filtr i pojemnik, a filtr delikatnie czyszczę z kurzu i włosów szczoteczką raz na tydzień i puki co nie ma nieprzyjemnych zapachów itp. Uważam że raz na 2 miesiące wystarczy wypłukać jedno i drugie, przy "suchym" codziennym sprzątaniu. 

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...