Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dostałem dzisiaj, jestem w szoku jak to mądrze jeździ, ogólnie urządzenie 10/10 ale mam pytanie :

 

Chodzi o Mi Home, nigdy mi to dobrze nie działa, mam w domu neta 100Mb/s, mam repeater tak żeby zasięg był wszędzie dobry, ale w apce w czasie odkurzania raz było LOW SPEED CONNECTION, za chwilę OFFLINE... i po chwili odświeżało mapę ale tak z opóźnieniem, to normalne, wy też tak macie że nie odświeża wam mapy mieszkania na bieżąco tylko trzeba czasem poczekać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dostałem dzisiaj, jestem w szoku jak to mądrze jeździ, ogólnie urządzenie 10/10 ale mam pytanie :
 
Chodzi o Mi Home, nigdy mi to dobrze nie działa, mam w domu neta 100Mb/s, mam repeater tak żeby zasięg był wszędzie dobry, ale w apce w czasie odkurzania raz było LOW SPEED CONNECTION, za chwilę OFFLINE... i po chwili odświeżało mapę ale tak z opóźnieniem, to normalne, wy też tak macie że nie odświeża wam mapy mieszkania na bieżąco tylko trzeba czasem poczekać?
 
Niestety komunikacja idzie przez chińskie serwery więc jest słabo ale po pierwszych dniach już apka służy do włączenia a mapkę masz gdzieś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaobserwowałem tego co opisujesz geforc, nie zdarzył mi się jeszcze komunikat "LOW SPEED CONNECTION czy OFFLINE" (net 120Mbs) przez pierwsze dni sporo siedziałem w aplikacji i patrzyłem co to się wyrabia :) Teraz co jakiś czas spojrzę jak wiem że sprząta "na odległość". Już ok tygodnia i problemów z aplikacją (połączeniem czy odświeżaniem mapy) nie było, czy w domu czy na odległość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 17:40, witek_77 napisał:

mój V2 umwarł. Błąd 18 FAN error. Nie startuje wentylator tj dmuchawa. Stukałem po nim czy sie nie zawiesił. Jakieś propozycje

Witam, czy ktoś jeszcze miał problem z Error 18 Fan malfunction? Udało się naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, TonyMoSo napisał:

Ja nie zaobserwowałem tego co opisujesz geforc, nie zdarzył mi się jeszcze komunikat "LOW SPEED CONNECTION czy OFFLINE" (net 120Mbs) przez pierwsze dni sporo siedziałem w aplikacji i patrzyłem co to się wyrabia :) Teraz co jakiś czas spojrzę jak wiem że sprząta "na odległość". Już ok tygodnia i problemów z aplikacją (połączeniem czy odświeżaniem mapy) nie było, czy w domu czy na odległość. 

A jaki masz ustawiony region (serwer)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, geforc napisał:

To nie wiem co u mnie się dzieje...

Nie dzieje się nic, co nie działo by się u innych. Od początku był problem z szybkością odświeżania mapy (chociaż były na to poprawki w firmware). Przypuszczam, że dokładnie tak samo jak wygląda sprawa z aktualizacjami, tak samo może wyglądać z serwerami z których pobierane są informacje o mapach. Zauważcie, że mimo, że 99,9% osób ma przecież ten sam model, to aktualizacje oprogramowania wchodzą bardzo różnie - niektórzy już mają, a u innych dopiero np. za tydzień. Może właśnie z tymi serwerami jest tak samo, że niektóre z nich działają gorzej niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdego dnia skanuje przy sprzątaniu, nie wiem jak jest u innych, może dlatego że ja nie mam go cały czas na prądzie, a po ok 10h "sleep mode" robot wyłącza się (całkowicie). Ale jak już zeskanuje to tego samego dnia pamięta mapę. Co do ścieżki to w moim przypadku jest codziennie podobna, zaczyna tak samo, a zmienia sobie tylko kolejność pokoi bocznych. Widocznie nie lubi rutyny :)

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, geforc napisał:

ja mam Mainland China..

 

A pytanie jeszcze o mapę i skanowanie, za każdzym razem skanuje od nowa czy jedzie po poprzedniej ścieżce ?

Od roku tu jesteś i nie wiesz?

Zawsze od nowa.

6 minut temu, TonyMoSo napisał:

U mnie każdego dnia skanuje przy sprzątaniu, nie wiem jak jest u innych, może dlatego że ja nie mam go cały czas na prądzie, a po ok 10h "sleep mode" robot wyłącza się (całkowicie). Ale jak już zeskanuje to tego samego dnia pamięta mapę. Co do ścieżki to w moim przypadku jest codziennie podobna, zaczyna tak samo, a zmienia sobie tylko kolejność pokoi bocznych. Widocznie nie lubi rutyny :)

wut? nic nie pamięta.

Wystarczy, że przestawisz coś co napotka podczas wstępnego skanowania jak zaczyna sprzątać i już pojedzie inaczej, tak jak mu się wydaje najefektywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Tomasz_pb napisał:

wut? nic nie pamięta.

Wystarczy, że przestawisz coś co napotka podczas wstępnego skanowania jak zaczyna sprzątać i już pojedzie inaczej, tak jak mu się wydaje najefektywniej.

Pewnie masz rację  tylko ja zostawiam mieszkanie codziennie (przynajmniej pon-pt) w takim samym ustawieniu, robot sprząta od 13:00 każdego roboczego dnia jak nas nie ma. Z obserwacji wiem tyle że zaczyna środek dokładnie od tego samego miejsca (stół, krzesła) potem sprząta środek mieszkania z korytarzem, plus skanowanie wstępne jednego pokoju i potem sprząta jeden pokój, skanuje kolejny i tak do końca. Śmiesznie to wygląda bo tak jak by zostawiał kolejny zeskanowany obszar na później i potem wracał. 

Ważne że efektywność 100% każdego dnia.

Ps. Co do pamiętania tego samego dnia chodziło mi o to że jak raz zeskanuje mapę to ją masz (tego dnia) cały czas w aplikacji, możesz zrobić kolejne sprzątanie zone clean albo spot clean od miejsca gdzie zechcesz na mapie. Jak zapodasz mu sprzątanie od nowa to będzie od nowa skanował.

Edytowane przez TonyMoSo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W v1 nie ma stref. Po sprzątaniu zostaje mapa, do wglądu. Ostatnio przykładowo dzwonię do matki i pytam, dlaczego mi przestawia rzeczy w pokoju...
Ona na to, że nic nie przestawia. To jej wysłałem screena mapy.
A ona z mordą, że co to, że jak to? Big brother?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tekjow napisał:

W v1 nie ma stref. Po sprzątaniu zostaje mapa, do wglądu. Ostatnio przykładowo dzwonię do matki i pytam, dlaczego mi przestawia rzeczy w pokoju...
Ona na to, że nic nie przestawia. To jej wysłałem screena mapy.
A ona z mordą, że co to, że jak to? Big brother? emoji1.pngemoji1.png

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Matka nie ma mordy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TonyMoSo napisał:

Europe

A parowałeś od początku mając Europe, czy miałeś Mainland, a potem zmieniłeś? Mi V1 nie chciał się sparować na Europe (jak chyba wszystkim na forum). W sumie to przydałoby się rozdzielić tematy na v1 i v2, bo ludzie się mylą i wprowadzają nawzajem w błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Właśnie wyskoczyło mi powiadomienie o zmianie filtru. Jeżeli nie chcę jeszcze zmieniać, to wystarczy, że kliknę zmieniony?
Widziałem też, że niektórzy bawią się w pranie czy inne czyszczenie. Jakieś doświadczenia/ porady?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij chwasta, to wymysł ekologów! Od razu sobie zaślep egr, zmień mapę wtrysków i dołóż parę koników, będzie szybciej sprzątał. Ej nie sorry, to nie to forum
Miało być pewnie śmiesznie, ale wyszło co najmniej niegrzecznie.

Tejkow co do filtrów, klikniesz i nic się nie stanie, po postu jak masz bardzo brudny filtr to będzie mniej skuteczny i siła ciągu też może być mniejsza. Ja stosuję przedfiltr z filtra do okapów, który wyrzucam co kilka odkurzań, gdzieś wcześniej dałem zdjęcia.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też pewnie się stanie. Ale dlaczego by nie próbować oszczędzać?
Czasem to strach o coś zapytać (-:
BTW, na ibuy jest v2 w ponoć cenie niższej niż ta na GB. Z kodem. Ale to już musicie sami poszukać.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2018 o 15:42, geforc napisał:

Panowie, dostałem dzisiaj, jestem w szoku jak to mądrze jeździ, ogólnie urządzenie 10/10 ale mam pytanie :

 

Chodzi o Mi Home, nigdy mi to dobrze nie działa, mam w domu neta 100Mb/s, mam repeater tak żeby zasięg był wszędzie dobry, ale w apce w czasie odkurzania raz było LOW SPEED CONNECTION, za chwilę OFFLINE... i po chwili odświeżało mapę ale tak z opóźnieniem, to normalne, wy też tak macie że nie odświeża wam mapy mieszkania na bieżąco tylko trzeba czasem poczekać?

 

u mnie repeater powodowal zle dzialenie sieci,  niby 5 kresek a transfer spadel do 0, wetknij go gdzies blizej zrodla wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A udało się komuś sparować v1 na serwerze Europe? Po zmianie z Europe na Mainland zauważyłem, że aplikacja jest bardziej rozbudowana (wcześniej miałem Europe na potrzeby Air Purifier).

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...