Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

na necie cisza. gdyby nie gwarancja niby realizowana w PL to już by był w mak rozebrany i przemierzone wszystko czy silnik padł czy co. Zrobiłem reset do fabryki, ostukiwałem jak pan na youtube, przedmuchałem kompresorem. Ciągle cisza. Nie startuje silnik z wentylatora i koniec. Odkurzacz odjedzie po cichutku na parę cm i błąd nr18 i tyle. No nic no zobaczymy jak długo będzie na gwarancji i co padło. Dam znać po powrocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Estetyka to zupełnie inna kwestia, w przypadku gdy ten spadek jest owalny / zaoblony co widać na filmie i czujnik sobie nie radzi, raczej zawsze robot tam wpadnie. 

Można spadek zrobić "w kant" może to coś zmieni, ale to bardziej inwazyjne niż taśma, tylko... jak to będzie wyglądało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupując odkurzacz byłeś świadomy tego że wjeżdża na przeszkody wysokie na około 1 cm, nie wyższe?
AANie wiem ile tam masz metrów, ale jedna 2 metrowa taśma chyba nie wystarczy. Niestety nie masz innego wyjścia, na czas odkurzania musisz postawić wirtualna albo jak ktoś już radzi zrobić mu w jednym miejscu podjazd, na razie na próbę i zobacz jak zadziała. Trudno przewidzieć ile razy może zjeżdżać i podjeżdżać, pewnie wydłuży się czas sprzątania, ale będziesz miał wszędzie czysto.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, klekacz napisał:

Mój Xioami nie radzi sobie z uskokiem 4 cm tzn. albo się zawiesza ale najczęsciej zjeżdza i nie może wrócić. ktoś coś pomoże?

https://www.youtube.com/watch?v=8A69JH3JDS8&feature=youtu.be

Głupie pytanie i off-topic, ale czy ten próg pełni jakąś funkcję? W sensie po co to jest? Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem wlascicielem mi robota, mam prosbe czy moglby ktos mi wytlumaczyc jak polaczyc sie z siecia wifi i jak zmienic jezyk. Zainstalowalem na tablecie progam MiHome, zalozylem konto, i gdy probuje sie polaczyc z siecia to nie moze jej znalezc, przycisk reset wcisnaem trzymalm go kilka sekund , dalej nic. Temat zapewne stary ale bardzo prosze o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie na zakup pierwszej wersji odkurzacza.  Zakup wyłącznie w PL (fvat, serwis w Polsce) - jaki sklep możecie mi polecić, który nie zwinie interesu po roku czasu ?

AZE ma atrakcyjną cenę, ale gdzie nie wejdę to wszyscy odradzają zakup tam (byłe xiaomi.com.pl ?)

Technos - niestety nie mają na stanie, a sklep polecany.

Zostaje allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radkovich napisał:

 

AZE ma atrakcyjną cenę, ale gdzie nie wejdę to wszyscy odradzają zakup tam (byłe xiaomi.com.pl ?)

A gdzie wchodzisz że wszędzie Ci AZE odradzają, gdzie jest tyle negatywnych opinii? (pokaż linki)

Ja Ci pokaże swoje źródła sprawdzania opinii: 

https://www.ceneo.pl/sklepy/aze.com.pl-s23182/opinie-3

https://allegro.pl/uzytkownik/44352389/oceny

Chciał bym żeby każdy sklep miał takie, procent tych negatywnych jest sporo mniejszy niż w dziesiątkach innych sklepów.

Niby kupiłem od nich przez parę lat tylko kilka rzeczy, głownie małą elektronikę, teraz po zakupie robota (puki co) nie powiem złego słowa jak wiele innych osób. Pytałem też osobiście o ich gwarancję i serwis w Polsce, ta rozmowa była rzeczowa i nie mam podstaw do jakichkolwiek obaw.

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TonyMoSo napisał:

A gdzie wchodzisz że wszędzie Ci AZE odradzają, gdzie jest tyle negatywnych opinii? (pokaż linki)

Ja Ci pokaże swoje źródła sprawdzania opinii: 

https://www.ceneo.pl/sklepy/aze.com.pl-s23182/opinie-3

https://allegro.pl/uzytkownik/44352389/oceny

Chciał bym żeby każdy sklep miał takie, procent tych negatywnych jest sporo mniejszy niż w dziesiątkach innych sklepów.

Niby kupiłem od nich przez parę lat tylko kilka rzeczy, głownie małą elektronikę, teraz po zakupie robota (puki co) nie powiem złego słowa jak wiele innych osób. Pytałem też osobiście o ich gwarancję i serwis w Polsce, ta rozmowa była rzeczowa i nie mam podstaw do jakichkolwiek obaw.

Opinie z google, opineo, wykop.pl. Za dużo tych informacji, aby nie być choć trochę podejrzliwym. Nawet tu na forum jest cały wątek o tym sklepie.

Młoda firma (raptem ponad 2 lata), siedziba firmy  to domek jednorodzinny w szczerym polu.

Bez urazy, ale zdajesz sobie sprawę, że przez telefon to mogę Ci obiecać lot na księżyc w przyszłym tygodniu.

Tak, patrzyłem na opinie na allegro/ceneo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj, sam sobie odpowiedziałeś... więc? - nie pasuje domek to załóż w tym kraju własną firmę i zobacz jak to wszystko koolorowo wygląda i ile zaraz znajdzie się takich "trochę podejrzliwych", a wszelkich zmian jest tyle, że w przeciągu roku wszystko może się pozmieniać. Tylko co to ma do rzeczy?, napuchnięty temat o odkurzaczu, a na forum jak sam wskazałeś masz dedykowane zakupom działy, udaj się tam.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radkovich napisał:

Opinie z google, opineo, wykop.pl. Za dużo tych informacji, aby nie być choć trochę podejrzliwym. Nawet tu na forum jest cały wątek o tym sklepie.

Młoda firma (raptem ponad 2 lata), siedziba firmy  to domek jednorodzinny w szczerym polu.

Bez urazy, ale zdajesz sobie sprawę, że przez telefon to mogę Ci obiecać lot na księżyc w przyszłym tygodniu.

Tak, patrzyłem na opinie na allegro/ceneo.

 

Wykop to akurat tak miarodajne jak gazeta zaborczo wybiórcza albo pedauen24 albo zwykły

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, abc00 napisał:

To nie kupuj, sam sobie odpowiedziałeś... więc? - nie pasuje domek to załóż w tym kraju własną firmę i zobacz jak to wszystko koolorowo wygląda i ile zaraz znajdzie się takich "trochę podejrzliwych", a wszelkich zmian jest tyle, że w przeciągu roku wszystko może się pozmieniać. Tylko co to ma do rzeczy?, napuchnięty temat o odkurzaczu, a na forum jak sam wskazałeś masz dedykowane zakupom działy, udaj się tam.

Napuchniety dział to chciałem poznać opinie o najlepszym miejscu w PL do zakupu, nie rozumiem w  czym problem. Jeżeli znalazłem tak dużo negatywnych informacji o danym sklepie to coś jest lub było na rzeczy. I nie ma znaczenia czy jest to wykop czy google. Nie rozumiem w czym problem.

btw prowadzę działalność gospodarczą i wiem jak to wygląda, a może bardziej jak powinno wyglądać.

Następnym razem zapytam w innym dziale.

Edytowane przez Radkovich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w tym AZE, a i wcześniej xiaomi.com.pl wielokrotnie kupowałem i nigdy nie było problemów. Znajomy reklamował telefon i dostał po prostu nowy, bez większych ceregieli. To moim zdaniem na tle innych całkiem wiarygodny sklep. Dodatkowo zawsze dają fakturę (lub paragon) co jest podstawą do ewentualnych roszczeń. Nie mam interesu w tym żeby ich reklamować, to tylko moje (i kilku znajomych) doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radkovich napisał:

Opinie z google, opineo, wykop.pl. Za dużo tych informacji, aby nie być choć trochę podejrzliwym. Nawet tu na forum jest cały wątek o tym sklepie.

Młoda firma (raptem ponad 2 lata), siedziba firmy  to domek jednorodzinny w szczerym polu.

Bez urazy, ale zdajesz sobie sprawę, że przez telefon to mogę Ci obiecać lot na księżyc w przyszłym tygodniu.

Tak, patrzyłem na opinie na allegro/ceneo.

 

Jeżeli patrzyłeś na allegro i ceneo gdzie na jednym serwisie jest zadowolonych 3500 ludzi, a niezadowolonych 80, na drugim serwisie zadowolonych 11 000, a niezadowolonych 60 osób i nadal jesteś podejrzliwy bo siedziba w google to domek jednorodzinny to niestety już nic z tym nie zrobimy. Jak masz nie spać przez to spokojnie po zakupie to ja też Ci nie polecam tego sklepu. 

Napisałeś bardzo ogólnie więc poprosiłem o linki do tych "wszędzie gdzie nie wejdę" wątków.

Ja też robiłem rekonesans mimo że sklep znałem i akurat opinie z konta allegro (gdzie jest dużo nadgorliwych ludzi) mnie przekonały. Bo są na allegro firmy / znane marki (elektornika i nie tylko) które o 99.5% pozytywów na kilkanaście tysięcy opinii mogą tylko pomarzyć, a są na rynku nie 2 lata a sporo dłużej.

O to mi chodziło, nikt tu nie atakuje, ale jak lecisz ogólnikami (a każdy z nas sprawdza sklepy przed wydaniem na "Chińczyka" tysiąc czy dwa) to można się z tym nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radkovich napisał:

Młoda firma (raptem ponad 2 lata), siedziba firmy  to domek jednorodzinny w szczerym polu

Nie lubisz domków jednorodzinnych w szczerym polu? Lepiej w blokhausie, czy biurowcu w centrum miasta? Przynajmniej wiesz gdzie mają siedzibę i zawsze ich zastaniesz. Ulegasz  stereotypom, a Xiaomi to też młoda firma bo raptem 7 lat istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gawronnek napisał:

Chyba kupując odkurzacz byłeś świadomy tego że wjeżdża na przeszkody wysokie na około 1 cm, nie wyższe?
AANie wiem ile tam masz metrów, ale jedna 2 metrowa taśma chyba nie wystarczy. Niestety nie masz innego wyjścia, na czas odkurzania musisz postawić wirtualna albo jak ktoś już radzi zrobić mu w jednym miejscu podjazd, na razie na próbę i zobacz jak zadziała. Trudno przewidzieć ile razy może zjeżdżać i podjeżdżać, pewnie wydłuży się czas sprzątania, ale będziesz miał wszędzie czysto.

Redmi Note 4X
 

Nie byłem świadomy że zjeżdża :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz_pb napisał:

 

Głupie pytanie i off-topic, ale czy ten próg pełni jakąś funkcję? W sensie po co to jest? Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie...

Próg pełni funkcje testu trzeźwości jak się wchodzi z tarasu :-) a tak poza tym  to piach nie wnosi się z tarasu na parkiet. A tak naprawdę to drzwi balkonowe były osadzone za nisko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem że to bardziej ta ostatnia wersja bo faktycznie wygląda to nietypowo :) 

Prawda jest też taka że nie mogłeś tego przewidzieć, czujnik wysokości nie jest tam doskonały, raz że wysokość nie jest duża, dwa nie ma ostrego rantu co razem daje taki efekt, robot zjedzie i nic mu się nie stanie ale już nie wróci.

Opcja z podjazdem jest do sprawdzenia nawet robiąc jakąś prowizorkę tymczasową, ja zauważyłem że dzień po dniu robot sprząta w podobny sposób, wszystkie "wycieczki" są podobne więc faktycznie może mu się taki podjazd spodoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przewertowałem forum ale niestetey nie znalazlem odpowiedzi na jedno pytanie, ktore w sumie jest ostanim nurtujacym mnie przed zakupem tego sprzetu, jak ten robot radzi sobie z litwami podlogowawymi, takimi aluminoowymi profilami laczacymi np pokoje, mniej wiecej jak te z linkow :  listwa albo listwa dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega tekjow napisał przejeżdża po takich listwach bez problemu. Ja oczy otworzyłem jak poradził sobie z rurkami płaskimi (nogami) od suszarki (średnica ok 15mm) chwilę to zajęło ale dał radę, więc takie wzniesienie kilka mm nie robi na nim wrażenia. Z drugiej strony jak się spojrzy na te (terenowe) kółka to człowiek przestaje się dziwić że tak dobrze sobie radzi z różnymi przeszkodami i powierzchniami. 

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...