Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie głupie pytanie: co gdyby ktoś nie miał dostępu do apki mihome a odkurzacz zgłosi czyszczenie sensorów lub itp .Pytam pod kątem rodziców którzy stronią od nowoczesności ,czy jest możliwa obsługa bez zdalnego dostepu?
Możesz na swoim telefonie odklikać, że wyczyszczone.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może w jaki sposób można wyłączyć podświetlenie wokół przycisku zasilania gdy odkurzacz (wersja 1) dojedzie i zatrzyma się w bazie ? Aktualnie mam wgrane najnowsze oprogramowanie i po naładowaniu odkurzacza podświetlenie przycisku cały czas się świeci (ściemnia się ono dodatkowo w oknie czasowym DND). Chciałbym aby po naładowaniu odkurzacza podświetlenie zostało automatycznie wyłączone ale żeby odkurzacz był cały czas na bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z powiadomieniami z aplikacji MI Home (iOS 11) o stracie, zakończeniu sprzątania, czy zatrzymaniu szczotki.

W sensie dostawałem coś w postaci SMS, powiadomienia. Teraz wyłącznie jak wejdę do aplikacji widzę stan. Zmieniło sie to po którejś z aktualizacji, albo coś przestawiłem.

Generalnie zarówno w iOS jak i aplikacji mam wszędzie włączone powiadomienia/ notifications.

Czy ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mój robot v1 odmówił pracy. Pojawia się komunikat błędu nr 15. Wyczyszczenie go nic nie dało, sprawdziłem kabelki i zmieniłem czujnik na nowy. Dalej nie działa. Może ktoś ma jakiś pomysł. Ewentualnie czy jest w Polsce jakiś serwis? 

Screenshot_2018-02-16-12-39-32.jpg

Edytowane przez groszeka
Pomylka literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, groszeka napisał:

Witam 

Mój robot v1 odmówił pracy. Pojawia się komunikat błędu nr 15. Wyczyszczenie go nic nie dało, sprawdziłem kabelki i zmieniłem czujnik na nowy. Dalej nie działa. Może ktoś ma jakiś pomysł. Ewentualnie czy jest w Polsce jakiś serwis? 

Screenshot_2018-02-16-12-39-32.jpg

Q: Mi home sweeping robot error 15?
A: Error 15 indicates that the host computer detects abnormal sensor along the wall. Please use a soft, dry cloth to clean the wall sensor on the right side of the host computer and continue the work.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszperać? Przecież to zupełnie inne rozwiązanie problemu. Dodatkowo trzeba mieć takie gniazdko.
A co do tematu, to niestety, ale się nie da.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, geforc napisał:

Q: Mi home sweeping robot error 15?
A: Error 15 indicates that the host computer detects abnormal sensor along the wall. Please use a soft, dry cloth to clean the wall sensor on the right side of the host computer and continue the work.

Nic to nie daje. Napisałem, że poszedłem o krok dalej czyli sprawdziłem kabelki i zmieniłem czujnik na nowy, też czysty ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Tomasz_pb napisał:

Mam taki sam dywan tylko jasnoszary i V1 też nie wjeżdża, nie wiem zatem czy to kwestia koloru...

Czy zaklejenie czujników coś pomoże ? Specjalnie kupiłem v2 bo podobno miał podjeżdżać pod 2 cm przeszkody a v1 niby sobie nie radził. Jeśli to nie kolor to dramat w moim przypadku bo dywan odgradza odkurzaczowi całe mieszkanie, więc z harmonogramu mam posprzątany 1 m2 w okół jego bazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cichy napisał:

Czy wiecie może w jaki sposób można wyłączyć podświetlenie wokół przycisku zasilania gdy odkurzacz (wersja 1) dojedzie i zatrzyma się w bazie ? Aktualnie mam wgrane najnowsze oprogramowanie i po naładowaniu odkurzacza podświetlenie przycisku cały czas się świeci (ściemnia się ono dodatkowo w oknie czasowym DND). Chciałbym aby po naładowaniu odkurzacza podświetlenie zostało automatycznie wyłączone ale żeby odkurzacz był cały czas na bazie.

Napisałem do Xiaomi Global prośbę aby w następnej wersji firmware była opcja do wyłączenia podświetlenia przycisku po naładowaniu odkurzacza gdy on cały czas znajduje się na bazie. Zobaczymy czy i co odpiszą.

Przy okazji przetestowałem i zauważyłem, że odkurzacz po naładowaniu gdy stoi w bazie nie pobiera prądu z gniazdka. Być może w takim przypadku energia do podświetlenia przycisku pobierana jest bezpośredniu z baterii ? O to też zapytałem Xiaomi i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 12:30, witek_77 napisał:

to jest mechaniczne wiec aplikacja nie ma nic do tego. Lejemy CZYSTA wode bez zadnych detergentow, i woda ma sie skraplac na mopa. U nas na 50 minut pracy schodzi z pol zbiorniczka i zostawia wilgotne mazy :) Ale na przeciw tego co moje psy wyprawiaja teraz wracajac z pola to mazy sa jak najbardziej OK.

 

 

Wymieniłam te małe filterki w mopie i wlewam teraz tylko destylowaną wodę. Maże, tak jak napisałeś, bardzo słabe to mopowanie, szczerze mówiąc nie zastąpi "normalnego" mycia, ale jest jak jest ;-) i tak jestem sprzętem zachwycona

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam mały problem z moim robotem (edycja 1), może miał ktoś podobny i wie jak to rozwiązać.

Chodzi o to, że jak robot chodzi, a raczej jeździ:P to wydaje dziwny dźwięk takie terkotanie. Nagrałem to.

 

 Co prawda jest jeszcze na gwarancji, ale może da się to jakoś łatwo naprawić, aby nie trzeba było wysyłać, a może to normalna cecha, choć nie sądzę.

Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak robot chodzi, a raczej jeździ:P to wydaje dziwny dźwięk takie terkotanie.

 

Też tak mi terkotał. Myślałem, że to po czyszczeniu na mokro tej gumki, która jest na spodzie odkurzacza i sunie po podłodze. Dodatkowo sprawdziłem mocowanie tej fumki. Wszystko było dobrze zamocowane. Po jakimś czasie używania, terkotanie ustało.

Jak na razie działa bezproblemowo.

Sam do dziś nie wiem co było powodem.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zaglobaa napisał:

hej mam mały problem z moim robotem (edycja 1), może miał ktoś podobny i wie jak to rozwiązać.

Chodzi o to, że jak robot chodzi, a raczej jeździ:P to wydaje dziwny dźwięk takie terkotanie. Nagrałem to.

 

 Co prawda jest jeszcze na gwarancji, ale może da się to jakoś łatwo naprawić, aby nie trzeba było wysyłać, a może to normalna cecha, choć nie sądzę.

Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Też tak miałem. Nowy robot początkowo tego nie miał, ale już zaledwie po kilku godzinach zaczął terkotać, szczególnie podczas szybszej jazdy po prostej. Jeden z użytkowników tego forum powiedział mi, że w jego przypadku pomogła wymiana ramki, która zatrzaskuje (trzyma) turboszczotkę. I rzeczywiście wymiana ramki na nową pomogła.Choć od czasu do czasu nawet z nowa ramką robot zaterkocze, ale to już tylko okazjonalnie, a na starej w zasadzie terkotał ciągle. Ponieważ po dokładnych oględzinach stwierdziłem, ze ramki niczym się wizulanie nie różnią, eksperymatalnie wykręciłem ze starej ramki uszczelkę, którą robot ciagnie po podłodze. Terkotanie ustąpiło ale spadła skuteczność odkurzania. Ramka jest do kupienia w Chinach (ja kupiłem za 9 $). Być może po pewnym czasie uszczelka się wytrze i przestanie terkotać. Generalnie wydaje mi się, że uszczelka jadąc po chropowatej powierzchni wprowadza ramkę w drgania rezonansowe.

Edytowane przez aron321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 13:59, VoytaS napisał:

Dywan vs Roborock S50 1:0

V2 został pokanany przez http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60319477/

Rozumiem że jedyna opcja to zaklejenie czujników, pytanie tylko czym to robicie, białą taśmą izolacyjną czy może być czarna ?

Mam podobny dywan , nawet dłuższy włos.Testowałem różne taśmy .Spostrzeżenia .Musi być biały spód  i dobry klej żeby się nie odklejała ,zawijała na dywanie.Obecnie od kilku miesięcy mam tę samą taśmę zwykłą brązową do pakowania.Z tym że pod taśmą jest biała tekturka wielkości okienka.Druga sprawa .Zauważyłem że  odkurzacz odkurza w kierunku jak jest ustawiona baza.Tak że można to dopasować pod układ mieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zolka3 napisał:

Mam odkurzacz od dwóch dni, niestety nie mogę odszukać go przez aplikację mimo robienia krok po kroku wg instrukcji. Ktoś miał też taki problem? 

Wybrałeś w aplikacji serwer Mainland China? Jeśli nie sprobuj na nim.

U niektórych pomoglo też włączenie lokalizacji i blietooth na czas instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, geforc napisał:

Panowie co ten V1 taki drogi obecnie? z chin wychodzi koło 1050zł a był taniej, rozumiem taką cenę za wysyłkę z EU ale chiny??

To za ile kupujecie te roboty? Z tego co widzę to ceny w okolicach 330 dolarów. To jak z tego zrobić 1050?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rudin napisał:

Wybrałeś w aplikacji serwer Mainland China? Jeśli nie sprobuj na nim.

U niektórych pomoglo też włączenie lokalizacji i blietooth na czas instalacji. 

Dzięki, Mainland China było ustawione, bluetooth też włączony, spróbuję jeszcze z lokalizacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...