Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Liszek napisał:

Witam serdecznie!

Czy ktoś testował już nowy firmware 3.3.9_003095 dla wersji V1? Jest lepiej/gorzej/bez zmian. Niby produkt już nie jest rozwijany a tu nowy firmware. Ze starym nie widze problemów, a boję się że może być jak ze smartfonami, że często dla schodzących produktów po zmianie zaczynają gorzej działać.

Wgrałem, nie widzę żadnych zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aluk napisał:

Zapewne chodzi Ci o piszczące przednie kółko kierunkowe, a nie skaczące. Jeśli tak, to po prostu wyjmij je i delikatnie nasmaruj jego metalową oś. Wystarczy minimalna ilość WD40 lub oleju. Miałem ten sam problem, posmarowałem (radę znalazłem na tym forum) i od tej pory spokój :-D

Tak chodzi mi o kółeczko kierunkowe ale tak jak pisalem ono nie piszczy tak jak u ciebie tylko wpada w wibracje podczas jazdy po chropowatej lub nierownej powierzchni..

mogloby byc powlekniete warstwa gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Pytanie mam dotyczące dostępnych głosów do V2 - czy tylko u mnie zostały okrojone parę tygodni temu do dwóch: chiński + angielski?

Zastanawiam się czy to jakaś globalna akcja, czy wynika z tego że mam wersję International?

Pytam dlatego że jakiś czas temu gdy angielski głos już mi się znudził, to wgrałem sobie jakiś inny fikuśny głos, a teraz obawiam się że jak go nadpiszę to już nie będzie powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, esk2 napisał:

Tak chodzi mi o kółeczko kierunkowe ale tak jak pisalem ono nie piszczy tak jak u ciebie tylko wpada w wibracje podczas jazdy po chropowatej lub nierownej powierzchni..

mogloby byc powlekniete warstwa gumy...

A, rozumiem. Niestety, w tym przypadku nie pomogę. Mi nigdy kółeczko nie wpadało w wibracje. Pewnie dlatego, że mam wszędzie terakotę i podłoga jest gładka, nie ma chropowatych lub nierównych powierzchni. Może ktoś z forumowiczów miał ten sam problem?

Edytowane przez aluk
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy apka w v1 będzie rozbudowana do funkcjonalności z v2? 
Co masz na myśli?
Były głosy, że może kiedyś pojawią się strefy, ale to pewnie jak v1 przestanie być dostępna do kupienia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, konvi napisał:

Wgrałem, nie widzę żadnych zmian. 

Potwierdzam, żadnych zmian.

1 godzinę temu, keermit napisał:

Orientujecie się, czy apka w v1 będzie rozbudowana do funkcjonalności z v2? 

To pewnie na razie marzenie użytkowników v1, jak sądzę. Sam takową posiadam i chętnie oczywiście powitałbym tę funkcjonalność z v2. Myślę jednak, że na razie można o tym zapomnieć. Niedawno wyszła v2 i pewnie jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim v1 uzyska szerszą funkcjonalność, o ile w ogóle to nastąpi...

Najnowszy firmware 3.3.9_003095 też niczego zauważalnego nie wniósł i to się zapewne dłuuugo jeszcze nie zmieni :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, fajna sprawa z tymi strefami, oby chociaż dało się wymusić, żeby odkurzacz jechał 2 razy po całości (jak w mniejszych pomieszczeniach).

Wcześniej używałem Roomby 886 i muszę przyznać, że Xiaomi sprząta 4 razy szybciej. Ilość zebranego syfu podobna. W 886 musiałem osobno odkurzać sypialnię i łazienkę, teraz zostawiam lekko uchylone drzwi i w 35-40 minut mam załatwione całe mieszkanie. Wcześniej Roomba tyle czasu potrafiła spędzić w samej sypialni :-D Dodam, że nie mam żadnych dywanów.

2 dni, skąd to się bierze? :-D

 odkurzacze.thumb.jpg.b5f79f4bf1d8c4559ace84c46ce700b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft dla V1 poprawił w moim przypadku błąd z generowaniem skośnej mapy pomieszczenia, która była przyczyną problemów z dojazdem i poruszaniem się robota.

A co do zaklejenia czujników to  niestety ale też próbowałem i robot zgłasza błąd z informacją o konieczności wyczyszczenia czujników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft dla V1 poprawił w moim przypadku błąd z generowaniem skośnej mapy pomieszczenia, która była przyczyną problemów z dojazdem i poruszaniem się robota.
A co do zaklejenia czujników to  niestety ale też próbowałem i robot zgłasza błąd z informacją o konieczności wyczyszczenia czujników.
 
Trzeba zakleić jasną taśmą. Wtedy nie krzyczy. I taśma nie może dotykać czujnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was też tak miał, że po odłączeniu stacji dokującej robot wrócił do języka chińskiego i nie da się wgrać znowu angielskiego? Próbowałem już reset i update firmware a ciągle jest komunikat couldn't install voice pack... nie wiem już co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakubdoe powiedz mi proszę czy mop u ciebie cały czas zostawia taki ładny równy wilgotny ślad? u mnie na początku się rozgrzewa to spoko jeszcze rozumiem potem jest jak u ciebie na foto no ale po jakimś czasie (zaznaczam że jeszcze jest sporo wody w zbiorniku) robi generalnie tylko dwie grube kreski tam gdzie wylatuje woda z tych dziurek...

co do mopowania, to pewnie zależy jaka powierzchnia, na kafelkach nie widzę za bardzo mazgaj, natomiast na panelach da się zauważyć czasem. Ja do wody dodaje jeszcze płyn do podłóg wiec dodatkowo przyjemny zapach jest w domu po odkurzaniu/mopowaniu. Jeśli są jakieś mocniejsze zabrudzenia to robię zone cleaning x 3 i jest gites ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmiczny razem z odkurzaczem dostajesz dwie mikrofibry bardzo dobrej jakości - nie wiedziałem, że kawałek szmaty może być tak dobrze wykonany ;)

ja ręcznie po użytkowaniu przemyje ją i wygląda jak nowa - przynajmniej na razie... w apce nie ma też żadnej informacji kiedy powinieneś wymienić/wyczyścić mop, jak np. dla pozostałych rzeczy typu  sensory, szczotki i filtr.

dodam jeszcze, że w zestaw wchodzą dodatkowe zaworki chyba 6 albo 8 przez które wypływa woda ze zbiornika...

Edytowane przez canibalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy soft do V2, o numerze 3.3.9_001228

Już tylko jakieś drobiazgi poprawia.

A więc historia aktualizacji w moim przypadku wygląda tak:

3.3.9_001228

  • Fixed the bug of fan which may incorrectly report error 18 in rare cases
  • Fixed some bugs

3.3.9_001168

  • Optimize the cleaning strategy after the GO
  • Fixed the issue that the error 8 is frequently prompted for special scenarios
  • Fixed the issue that the time of clean is not updating when zoned cleanup multiple times
  • Fixed the issue that network device MTU too small to display map
  • Fixed other bugs

3.3.9_001140

  • Fixed the issue that fan malfunctioned accidentally in MAX mode
  • Fixed the issue that the map be accidentally cleared when zoned cleanup
  • Fixed the issue that the vacuum sustain playing "charging" when it on the dock
  • Optimized the voice level in "DND"
  • Optimized the action when the vacuum going back to the dock
  • Fixed other bugs

3.3.9_001134

  • Oprogramowanie fabryczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

mam taki problem i plis może ktoś pomoże rozkminić. Robot drugiej generacji, od dwóch tygodni śmiga mi po domu, ale od tygodnia nie mopuje.. Wody nie zużywa cały czas w zbiorniku taka sama ilość wymieniłam zaworki te malutkie z filtrami też nic, dalej jeździ na sucho. W sieci nic nie mogę znaleźć. Mial  ktoś może taki problem? Zupełnie nie wiem o co kaman. Może w aplikacji coś trzeba kliknąć. Help, będę wdzięczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mechaniczne wiec aplikacja nie ma nic do tego. Lejemy CZYSTA wode bez zadnych detergentow, i woda ma sie skraplac na mopa. U nas na 50 minut pracy schodzi z pol zbiorniczka i zostawia wilgotne mazy :) Ale na przeciw tego co moje psy wyprawiaja teraz wracajac z pola to mazy sa jak najbardziej OK.

 

Dnia 9.02.2018 o 10:10, DeDragonSlayer napisał:

Pojawił się nowy soft do V2, o numerze 3.3.9_001228

Już tylko jakieś drobiazgi poprawia.

A ja dzisiaj zerknąłem i miałem 3.3.9_001134 czyli fabryczny i brak aktualizacji. Miałem region na europe ustawiony. Teraz zmieniłem na mainland china i nagle zaktualizowało apkę i roborocka do najnowszej. Jaki z tego wniosek ? Trzeba trzymac się chińczyka zawsze i wszędzie bo robią lepiej dla siebie.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie wersja international kosztuje u niego tak z 1600? 8-) Bzdura. 
Język zmieniasz po podłączeniu odkurzacza do wifi, przez apkę masz dostęp do jego ustawień. Do tego apkę ustawiasz na region chiński (j. ang.), żeby mieć całą funkcjonalność ;-)

Edytowane przez keermit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, geforc napisał:

No bo gościu coś mi tłumaczył w sklepie że są dwie wersje chinese i international i te chinese są tańsze bo mają dużo braków np brak tych komend....

Kupiłem ostatnio wersję "chinese" i jedyna różnica w porównaniu do "international" to brak papierowej instrukcji po angielsku (jest po chińsku) oraz chińska wtyczka (w international jest wtyczka EU bez przejściówek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czyszczenie czujników (piszę o ver 1) potwierdza się w MiHome poprzez zresetowanie "czasu", wątpię aby samo czyszczenie zadziałało.

Szybciej zadziała resetowanie w apce niż fizyczne przecieranie :) mowa o tych 30 godzinach pracy co cykl czyszczenia. To samo dot. się innych elementów - tu pewnie także trzeba "wykonać" to z poziomu appki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...