Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Burdel robicie Szanowni - potem ktoś przed zakupem przeczyta, napali się, kupi i.... będzie mówił, że gie kupił.

Teoretycznie każdy mówił prawdę, ale w wypowiedzich były (IMO) niedomówienia i z tego można było wyczytać,m że remote (domyślnie ręczne zdalne sterowanie robocikiem polegające na jeździe) działa gdy nie jesteśmy podpięci do tej samej sieci co robot - esk2 tak Twoje słowa można odczytać, co Tomasz_pb zanegował. Potem jeśli by trzymać się ciągu logicznego wypowiedzi Witek_77 dopowiedział, że u niego w Europie działa płynnie (w domyśle joystick ze zdalnym połączeniem nie będąc w tej samej sieci), ale pokazuje jednocześnie komórkę i robocika (czyli _raczej_ ta sama sieć).

Uporządkujmy:

- zdalnie, nie będąc w tej samej sieci co robocik można uruchomić czy zatrzymać sprzątanie

- zdalnie, nie będąc w tej samej sieci co robocik nie można uruchomić "ręcznego sterowania robotem" polegającego na przemieszczaniu go w określone miejsce (jazda).

(mowa o robociku w wersji 1)

 

 

Edytowane przez jaq71
dod. wersję robota
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem i Ty to wiesz, ale osoby kupujące mają różne potrzeby, a potem oczekiwania.

Ja przed zakupem długo czytałem wątki i tu i na zachodzie i dokładnie znałem możliwości/ograniczenia.

Ale gdybym "doczytał", że można w v1 wskazywać na mapie miejsce do sprzątania - to teraz rozczarowanie byłoby spore.

 

ps. Choć i ja załapałem się na problem - podstawy hockerów (metalowe, pod kątem) i taśma magnetyczna - chciałem ładnie ją schować pod podstawy, bo leżąca przed hockerem taśma słabo wygląda - niestety, robocik nie wykrywa tak ukrytej taśmy magnetycznej i traci sporo czasu na próby wjazdu na podstawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, macsim8 napisał:

Trudno mi sobie wyobrazić używanie remote np. z pracy. Raczej muszę być w domu, by widzieć gdzie robocik jedzie. Przecież w wersji 1 nie ma zapamiętanej mapki mieszkania.

ja tez jakoś nie mogę sobie tego wyobrazic, Pisalem jedynie o opcji wlaczenia lub wyłączenia sprzątania zdalnie, ewentualnie podgladu gdzie aktualnie jest, lub czy nie ma jakiegoś błędu.

Generalnie 'jaq71' ten watek to jeden wielki śmietnik, wiec dopoki ktos nie zrobi porzadku w odnodze dotyczacej odkurzaczy nie liczmy na cuda przy 60stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników drugiej wersji odkurzacza. Czy można go użytkować za pomocą dwóch telefonów, nie chodzi mi o funkcję współdzielenia tylko o zainstalowanie mi home na dwóch telefonach i korzystanie z tego samego konta i czy odkurzacz się nie pogubi? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. 

Edytowane przez Rbsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jako share bo na moim telefonie mam swoje konto xiaomi ale wszystko działa ok. 

 

Panowie dwójka działa przez eu bez problemu u mnie. Czy jestem po wifi w domu czy po LTE , prędkość działania jest taka sama więc sterowanie leci przez serwery xiaomi. W dwójce są mapy w historii i na ich podstawach można dać strefy. Jak jest joystick to nie widać map bo są strzałki od joysticka więc trzeba być przy nim. Dam jeszcze filmik jak to działa po H+ w Orange jak wrócę

 

Edit. Joystick nie działa po danych mobilnych. Cała reszta tak

 

 

Screenshot_2018-01-03-17-44-46-028_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, korzystając z ostatnich dni urlopu, zafundowałem odkurzaczowi gruntowne czyszczenie. W sumie trochę syfu pod obudową było, ale jak na urządzenie, które pracuje w takiej branży :) to nie tak źle. Żadna śrubka nie jest luźna, wszystko ciasno siedzi, wygląda naprawdę na bardzo solidną konstrukcję.

Najbardziej zdziwiła mnie jedna rzecz... Jak taki projekt w dzisiejszych czasach postarzania produktów w ogóle przeszedł - wszystko do rozkręcenia/wymiany, widziałem na alli moduły kółek, laser, akumulator. Dziwne :)  Nawet jakaś głupia nakładka jest rozkręcalna i to z pomocą normalnego śrubokręta, a nie jakiejś egzotycznej gwiazdki itp.

IMG_20180103_114045.jpgIMG_20180103_114052.jpgIMG_20180103_114056.jpg

IMG_20180103_120953.jpgIMG_20180103_120957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2018 o 17:01, Delphion napisał:

W końcu robot dotarł i już jest po pierwszym użyciu.Na razie małżonka ma mieszane uczucia co do jego dokładności ,ale nie pozwoliła mu dokończyć cyklu.Od jutra będzie śmigał w automacie i nie będzie mu przeszkadzała.

Odwróć test. Daj żonie posprzątać i puść po niej odkurzacz. Tylko nie mów niech posprząta jak zwykle.

Edytowane przez akslow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich!

W końcu przyszedł mój długo wyczekiwany odkurzacz (zamówiony 16.11) versja 1.

Na dzień dobry sprzątnął pół salonu i pojechał się naładować do bazy.

W tym czasie udało mi się zainstalować aplikację, po godzinie w końcu sparować odkurzacz (przynajmniej taką mam nadzieję- kilka restartów, usuwania aplikacji i instalowania na nowo i w końcu odkurzacz widoczny w aplikacji)

Tylko jest jesten problem- wszystko po chińsku... moja aplikacja wygląda jak ta z pierwszej strony... akualizacja zrobiona do wersji 94...co dalej? Co z tym zrobić żeby była angielska wersja?

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Brysia napisał:

Tylko jest jesten problem- wszystko po chińsku... moja aplikacja wygląda jak ta z pierwszej strony... akualizacja zrobiona do wersji 94...co dalej? Co z tym zrobić żeby była angielska wersja?

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Musisz na czuja wejsc w aplikacje, na dole wybrac ostatnia zakladke PROFILE (ikona ludka)

potem SETTINGS (4ta opcja na samym dole)

zjezdzasz na sam dol i tam masz LOCALE (mainland china) oraz LANGUAGE ustawiasz ENGLISH

tadam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz122

Napisz chociaż o której wersji robota mówisz. Jeśli ver1 to nie ma w niej funkcji zone na zapamiętanych mapach.  Zapamiętane mapy (a raczej historię czyszczenia)  możesz obejrzeć gdy wejdziesz do ustawień (Settings) i wybierzesz Cleaning history. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Mam pytanie z czystej ciekawości, skoro Ver 2 ma nakładkę mopującą i się wlewa wodę, to skoro ma być to pod alergików to czy nic się nie zepsuje jakby dodać do takiej wody kilka kropli płynu do podłóg, żeby zabijać zarazki podczas mopowania? Czy ktoś tak już robił czy instrukcja zabrania?

Osobiście czekam na Ver 1 z CN,(order z 12 grudnia) i ostatnio mnie proszą o jakieś zmiany danych, bo firma wysyłkowa ma problem z wpisaniem adresu odbiorcy. (nie używałem polskich znaków, ale coś tam im nie pasuje, skróciłem nazwę jak kazali) i mam nadzieję, że niedługo to dojdzie. Podzielę się opinią po rozpakowaniu i przetestowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj aktualizacja oprogramowania i żądanie uprawnień do:

- wysyłanie i odbieranie e-mail bez wiedzy użytkownika

- odczytywanie i modyfikacja kalendarza bez wiedzy użytkownika

- odczytywanie i wysyłanie SMS bez wiedzy użytkownika

Pięknie, chyba nie chcę takiego szpiega.

Problem z główną szczotką nadal występuje, jedyna odpowiedź supportu, to wyczyść szczotkę i nie pomagają tłumaczenia, że szczotka jest nowa dopiero co rozpakowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yayo1 napisał:

Witajcie, Mam pytanie z czystej ciekawości, skoro Ver 2 ma nakładkę mopującą i się wlewa wodę, to skoro ma być to pod alergików to czy nic się nie zepsuje jakby dodać do takiej wody kilka kropli płynu do podłóg, żeby zabijać zarazki podczas mopowania? Czy ktoś tak już robił czy instrukcja zabrania?

Osobiście czekam na Ver 1 z CN,(order z 12 grudnia) i ostatnio mnie proszą o jakieś zmiany danych, bo firma wysyłkowa ma problem z wpisaniem adresu odbiorcy. (nie używałem polskich znaków, ale coś tam im nie pasuje, skróciłem nazwę jak kazali) i mam nadzieję, że niedługo to dojdzie. Podzielę się opinią po rozpakowaniu i przetestowaniu.

Instrukcja pisze o wodzie ale płyn i tak wlewa osoba która go używa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kilka dni już go użytkuję i w domu zdecydowanie czyściej.

Wcześniej odkurzaliśmy 2 razy w tygodniu ale i tak był wiecznie syf, teraz raz w tygodniu w sobotę wystarczy:)

Nie mam potrzeby uruchamiać go codziennie i chyba co drugi dzień mu starczy.Podoba mi się,że nie jeździ chaotycznie tylko "myśli". Opędzluje mi cały dół domu w 45 minut na 20% baterii więc w zasadzie się nudzi :)

Raz w tygodniu puszczę go też na górze domu aby mi pod łóżkami posprzątał.

A teraz najlepsze:byliśmy wczoraj kupować nowe meble do salonu i już patrzylismy aby był pod spodem prześwit 10 cm dla robocika :)

Nareszcie nie trzeba będzie sofy i foteli przesuwać aby pod nimi posprzątać tylko robot zrobi to za nas .

Co do jakości sprzątania to dało by się lepiej , ale nie ma co narzekać bo w zasadzie większość zebrana.

Bardzo dobry zakup i nie mam porównania do irobota roomby ale chyba nie warto przepłacać 3 razy tyle?

Produkt dobry jakościowo i zobaczymy jak długo posłuży?

Może ktoś ma oba i by porównał pracę?

Edytowane przez Delphion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sprzątania cię nie zadowala? Moja mama jest nim zachwycona, może nie do końca rozumie, żeby dać mu spokojnie jeździć i zawsze mu coś tam odsunie żeby łatwiej wjechał :-D
Robot sprząta od miesiąca i chyba ani razu nie używała normalnego odkurzacza, jeździ też na górze, będzie trzeba kupić drugi odkurzacz na święta, co by nie nosić.
Nie przestaje mnie zadziwiać, że za każdym wyjazdem jest mniejsza lub większa warstwa kurzu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Delphion napisał:

Nie mam potrzeby uruchamiać go codziennie i chyba co drugi dzień mu starczy.

Co do jakości sprzątania to dało by się lepiej , ale nie ma co narzekać bo w zasadzie większość zebrana.

Z jednej strony piszesz, że Cię nie zadowala, ale nie pozwolisz mu sprzątać codziennie :) nie rozumiem.

U mnie czasami jeździ 2 razy dziennie. Tam gdzie nie dojedzie (np. schody) sprzątam miotłą i z podłogi sprząta ten brud. Odkąd go mamy, to mieszkanie jest naprawdę wyraźnie czystsze.

Napisz dokładnie co masz na myśli pisząc "jakość sprzątania", bo mnie to zaintrygowało - jesteś tu pierwszą osobą, która takie coś pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W narożnikach pomija śmieci ale to normalne w czymś co jest okrągłe .Niektóre śmieci zamiast pod robota boczna szczotka wsadza pod meble.Mam dość skomplikowane pomieszczenia z masą przeszkód i ma prawo w narożnikach zostawiać śmieci lub coś tam pominąć to dla mnie nie problem i tak przeszedł nasze oczekiwania . :) 

A że nie będzie jeździł codziennie to dlatego,że żona prowadzi biuro w domu(klienci i praca wymagająca ciszy) i po prostu jej to przeszkadza podczas pracy więc jest dostosowany do niej.Twierdzi ,że co 2 dzień ma chodzić lub jak wychodzi coś załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba zrobić tak: poświęcić się i naprawdę przygotować mu miejsce pracy, tzn. pousuwać zbędne przeszkody (szczególnie kable itp.) no i porządnie, gruntownie wysprzątać lokal, który ma być potem odkurzany. U mnie jak sprząta codziennie, to nawet nic nie ma się czasu zebrać w rogach, bo przy systematycznym odkurzaniu (do czego jest stworzony), to brudu z tygodnia na tydzień jest naprawdę coraz mniej. No i cudów nie ma. Jak jest do posprzątania coś dużego to raczej konwencjonalny odkurzacz.

Przetestuj wszystkie tryby, tylko na max jest tak głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję niemopującą od tygodnia i nie wiem jak żyłam wcześniej. :) Czytam wątek i nie wiem co Wy za żony macie, ale u nas to ja marudziłam o tego małego pomocnika. Teraz odkurzam ręcznie jedynie schody, a resztę mały biały oblatuje codziennie - jak dzieciaki w szkole i nikt mu pod kółkami się nie kręci. Widzę nawet zaczątek rywalizacji z kotem. Czy dziś kot zdąży zaznaczyć sierścią pół dywanu czy jednak dziś odkurzacz mu to uniemożliwi. :) Dobrze się z sierściuchem bawią. :) Na razie używam jakieś 50% jego opcji podejrzewam, bo nie umiem go podłączyć do sieci przez router. Mąż będzie miał czas to niech kombinuje. 

Mam natomiast pytanie czy u Was jak jest ciemno to odkurzacz tak samo ładnie wychwytuje przeszkody jak za dnia? Bo ja mam wrażenie że więcej się obija o ściany , drzwi itd. Kwestia aktualizacji softu czy czujnik potrzebuje jednak światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz musi się obić i otrzeć o wszystko na swój sposób żeby wytyczyć obszar do sprzątania i jak najwięcej zakamarków ogarnąć. Dostałem w końcu v1 z GB zamawianą w połowie listopada (985 zł), szczerze mówiąc to zwątpiłem bo to najdłuższe Priority Line (DPD jak w końcu dostało paczkę w UK wywiązało się błyskawicznie, GB coś nie do końca by im to dostarczyć z chin). Grunt, że w końcu dotarł.

Pierwsze wrażenia to na pewno: idealny stosunek ceny do jakości oraz algorytm sprzątania, no i prosta obsługa.

Odkurzacz wciska się u mnie pod szafkę z TV oraz mały drewniany stolik gdzie praktycznie nie ma miejsca, a on daje radę wjechać i się poobracać. Mam też dwa uskoki - jeden przed kuchnią (brak progu/listwy) oraz przed jednym pokojem półokrągły próg, który niby jest na kołkach, ale całkowicie obluzowany i do wymiany - w obu przypadkach nawet jak zawiśnie, lekko cofa, obraca się i pokonuje przeszkodę najeżdzając pod lekkim kątem.

Radzi sobie z wjazdem i poruszaniem się po dywanie, jednak ma problem z labradorzą sierścią, która w ten dywan się wbija i trochę jej zostaje (nie pomaga mu na pewno fakt, że struktura dywanu przestała być taka, jaką miał na początku). Przeplatanka kolorów w niczym nie przeszkadza, jakby ktoś chciał i się zastanawiał, wygląda to tak: 

 

Jestem zadowolony, dziecko bardzo pozytywnie reaguje i pomaga chociażby w przygotowaniu przestrzeni, a nie ucieka jak poprzednio przed odkurzaczem, który w dodatku wyciągał gluty z małego nosa :D Odkurzam w trybie "turbo" (hehe ikonka packmana). Po odkurzaniu pełny pojemnik: kurz, długie włosy i kłęby psiej sierści. Potwierdzam, że uruchamianie go codziennie lub co drugi dzień i mieszkanie dużo lepiej wygląda, bo tak jak było wcześniej syf się nie gromadzi w takim stopniu jakby odkurzać normalnie raz lub dwa w tygodniu. I to jest wygodne (co innego z przejrzeniem tego tematu).

Z tego tematu poza packmanem, przydała się również informacja o funkcji "spot" czyli sprzątaniu małego kwadratu, dostępna w "remote control". Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam robota (wersja 1, bez mopa) od ponad 3 miesięcy. Parę dni temu w trakcie odkurzania zaczął komunikować error 10 [wyczyść albo wymień filtr]. Wyczyszczenie filtra odkurzaczem nic nie dało więc założyłam nowy i zresetowałam filtr w aplikacji (w dziale 'Care'). Włączam odkurzacz a on dalej tak samo error 10 co jakiś czas. Jednocześnie cały czas odkurza.

Środek wyczyściłam na sucho i przeglądnęłam dwa razy... w sumie nie ma tam za dużo do czyszczenia poza tą kasetką. Na pewno nie wjeżdża w wodę, nie pojawił się też jakiś nowy element, np. żeby myślał, że zatyka mu się wlot. W domu są dwa koty i żwirek czasem ląduje na podłodze, ale zawsze sobie z tym radził.

Ktoś wie może co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...