Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.12.2017 o 23:33, milenium17 napisał:

Jeśli ktoś chciałby to znów jest 1 i wysyłka z Polskiego magazynu bez dodatkowych opłat.

Xiaomi vacuum 1 wersja z GearBest

Kupon:  eu5xmvc za 286,99 $

Wesołych Świąt !

Zamówiłem i tutaj mam pytanie jak długo idzie przesyłka z magazynu polskiego?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupon był aktywny od 6 rano. Pojawił się w wielu miejscach. Dodatkowo cała EU może z niego korzystać. Nie jest blokowany przez GB na zakupy z innych krajów.

To już kolejna partia z Magazynu w Polsce. I pewnie będą zaraz w Czechach jak ostatnio. Dziś również jest z China w ilości 2000 szt w cenie 259,99. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego robota. Czy bez aplikacji, dostępu do wifi, obsługa jedynie za pomocą przycisków na robocie, używanie odkurzacza jest możliwe? Tzn wiem, że nie można ustawić harmonogramu, regulacji mocy ssania itp ale czy podstawowa obsługa jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego robota. Czy bez aplikacji, dostępu do wifi, obsługa jedynie za pomocą przycisków na robocie, używanie odkurzacza jest możliwe? Tzn wiem, że nie można ustawić harmonogramu, regulacji mocy ssania itp ale czy podstawowa obsługa jest możliwa?
Tak. Możesz wyłączyć sprzątanie, powrót do bazy i spot cleaning.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu:  "Looks like the main brush is blocked "

Komunikat pojawia się co parę minut i robot przestaje sprzątać. Podłoga z płytek, żadnych dywanów, szczotka wymieniona na nową. Nic nie pomogło.

Trochę lipa w prawie nowym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś wlazło głębiej? Zapewne komunikat jest wysyłany w momencie, kiedy mechanizm obracający szczotką nie może jej obracać. Jeżeli szczotka, jak piszesz, nie jest zablokowana, to sprawdziłbym resztę mechanizmu. Na początek połóż odkurzacz "do góry nogami" i obracaj szczotkę ręcznie i zobacz czy nic się podejrzanego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. A ja mam pytanie. Roborock już pracuje i ładnie rysuje mapki :) Ogólnie jest kozak jak chodzi o algorytm sprzątania. Każda nóżka  z fotela ładnie objechana itd. Wrzucę screen jak skończy. Wracając do sedna. Jak długo wytrzymuje hepa, jak długo wytzrymuje szczotka główna i boczna ? No i najważniejsza sprawa. Czy części z xiaomi (pierwsza generacja) pasują do roborocka (druga generacja) ?? aaaa i jak wyciągnąć hepę ?

 

Skończył chłopak

26178520_1720662701291840_219886348_o.png

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

Może coś wlazło głębiej? Zapewne komunikat jest wysyłany w momencie, kiedy mechanizm obracający szczotką nie może jej obracać. Jeżeli szczotka, jak piszesz, nie jest zablokowana, to sprawdziłbym resztę mechanizmu. Na początek połóż odkurzacz "do góry nogami" i obracaj szczotkę ręcznie i zobacz czy nic się podejrzanego nie dzieje.

Wszystko niestety sprawdzone i jest czysto. Może coś w obudowie, ale nie rozkręcałem. Podobny problem był zgłaszany do producenta, oczywiście pozostał bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, witek_77 napisał:

Czy części z xiaomi (pierwsza generacja) pasują do roborocka (druga generacja) ?? aaaa i jak wyciągnąć hepę ?

To w aplikacji nie ma już zakładki, gdzie masz % wartość zużycia elementów? Jeżeli chodzi o filtr, to chwalili się, że można myć.

 

Jak to jest z tym zone cleaning, na które większość się tu "napala" :) ? Powiedzmy, że teraz chciałbym posprzątać pokój dziecka na drugim piętrze, to jest taka możliwość? On ma jakiś folder z tymi mapami, że możesz wybrać? Jak on się orientuje w przestrzeni? Skąd wie, gdzie aktualnie na mapie się znajduje i gdzie ma jechać?

Możesz napisać jak to wygląda w praktyce? Bo podejrzewam, że być może tak, że ma to tylko zastosowanie przy jednej kondygnacji i wtedy naturalnie rusza z bazy.

Jak mop?

Edytowane przez mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy z aplikacją mi home.

ściągnęłam, zarejestrowałam się, połączyłam poprzez wifi z robotem i to na tyle. po włączeniu aplikacji próbuję dodać urządzenie "+add device"  i podczas skanowania nie znajduje mi nic. 

 

co robię źle ?  

 

przeglądnęłam 15-ście pierwszych stron i nic nie było :(

 

Edytowane przez monik1812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomasz_pb napisał:

Możesz napisać jak to wygląda w praktyce? Bo podejrzewam, że być może tak, że ma to tylko zastosowanie przy jednej kondygnacji i wtedy naturalnie rusza z bazy.

Jest zakładka z % zużycia, ale wiesz, jak jeździ po płytkach to pojeździ dłużej niż po dywanach. Także obstawiam, że ten procent zużycia jest w motogodzinach obliczany a nie realne zużycie szczotki. Pytam o doświadczenie użytkowników jak długo im realnie trzyma. Ja póki co mam tylko parter bo górę dopiero kończę, ale jak kliknę na ZONE CLEANING to wyskakuje mi mapka całego piętra które kiedyś sobie uskanował i tam robię kwadracik i klikam ile razy ma daną strefę posprzątać. Niżej daję screena. W przestrzeni orientuje się bardzo dobrze. Postawiłem go gdzieś w sypialni i dałem wróć do bazy i znalazł ją (2 pokoje dalej). Wie chyba stąd, że ma zapamiętaną mapkę i jak sobie uskanuje pokój to wie gdzie jest. Ciekawe co by było gdybym np mu łóżko wyniósł z pokoju :) Wtedy mógł by się pogubić. Niestety łóżko za cięzkie żeby testować :) Co do mopa to póki co raz tylko puściłem go z nim i właśnie dałem strefę w kuchni 3x żeby zmopował. Rezultat ? Mam 2 psy w domu i kota. Kota nie wliczam bo to kropla w morzu (3kg) a pieski to labrador 30kg i długowłosy owczarek niemiecki 41kg. Mop upier....ony, że hej ale podłoga o dziwo czysta. Zrobił przy tym jakieś 6m2 powierzchni tylko. Jutro będzie gruntowne mycie podłóg ręcznie a później zacznę puszczać dziada z mopem codziennie. Zobaczymy czy podołam moim pieskom i obecnej pogodzie. Póki co raz tylko miał problem. Dzisiaj puściłem robocika jak byłem w pracy coby mi posprzątał i nagle komunikat, że utknął. Okazało się, że psy go zamknęły w łazience :) Takie dziady, że otwierają se drzwi i zamykają no i odkurzacz stwierdził, że został uwięziony. 

Aaaa ja mam ustawiony region na europę i bez problemu się sparował, pobrał adres i dałem SHARE żonie i obaj mamy wgląd do niego i obaj możemy go puszczać i pauzować, ale ja mam więcej możliwości jako główny użytkownik.

26235670_1721675184523925_1488233627_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał czy radzi sobie z czarno białym. Radzi i to dobrze bo większość to płytki w szachownice czarne i białe tj kuchnia, korytarze i przedsionek. 2 pokoje to panele i łazienka jasne płytki. Do tego 2x dywanik Shaggy (długowłose) wysokie i spokojnie wjeżdża na nie. Włókna były postawione więc coś tam pewnie odkurzył. Najgorzej na tylko w jednym miejscu. Utyka na jakiś czas pod WC wiszącym bo wjedzie pod i się klinuje ale później pali gumy i wyjeżdża :) reasumując cały dom zrobiony już 3x całościowo i kilka wyjazdów testowych typu szukanie bazy, joystick, strefy i mocowanie. No i  utkniecie w łazience traktował jako pauzę i kontynuował później. 

 

UPS dalem post pod postem :/

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie zamienne części? Jest jakiś zestaw bez wirtualnej ściany? Bardzo powoli zbliżam się do terminu wymiany u wypadałoby powoli zamówić.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Mi właśnie dziś przyszły dwa filtry za 8.42 $ z Ali ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszedł czas na zakup, jakby ktoś szukał z Wawy okolic to polecam użytkownik KAMIL z OLX ma aktualnie jeszcze 6szt. w dobrej cenie 1349zł od reki z roczna gwarnacja na Woli.

Podłączony, naładowany, skonfigurowany, podczas nieobecnosci puściłem go by sprzątnął mieszkanie, rewelacja, pomijając suszarke na ktorej sie zablokował. Ile syfu zebrał to poezja.

Zaobserwowałem że Mi ma słabą antenę od wifi, w apce pokazuje moc wifi 5%. Mam  router oddalony od jego bazy o dwa pomieszczania i odczuwalnie gubi zasieg. Dziwne bo telefon albo laptop spokojnie daje sobie rade nawet dalej na podworku. Też tak macie? Jest na to jakaś rada?

Pobawiłem się również opcja recznego sterowania z aplikacji. Jest fajna gdy naprzyklad coś się rozsypie ale po tym zabiegu zniknela mi wczesniejsza mapa i teraz pytanie gdzie Wy macie tą opcje ZONE CLEANING? Przekowałem aplikcje i nie ma.. Czy on będzie ją pamiętał przy kolejnym sprzątaniu?jak wrócic do pierwotnej mapki która narysował po pierwszym sprzątaniu?

Edytowane przez esk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...