Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Baryla napisał:

1400 kosztuje w Polsce, w Chinach już poniżej 1000.

Na tym forum jesteś chyba dopiero drugi z tym problemem... 

Na allegro można wyrwać za 1250 zł z serwisem w Polsce. To już chyba lepiej dopłacić i mieć reklamacje na miejscu (rękojmia 2 lata) niż bawić się w odsyłanie do Chin. Poza tym jak trafi na VAT to cena w Polsce jest niewiele wyższa. Nie wiem, może źle kombinuje, ale ja kupię na allegro jak tylko ceny jeszcze spadną ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sabbath13

przesadzasz, jakoś tysięcy postów o problemie nie ma to A, B - więcej się pisze jak są problemy to szukasz rozwiązania i jesteś wkurzony, a jak jesteś zadowolony to zajmujesz się innymi pierdołami a nie pisaniem jaki jesteś szczęśliwy, że kawałek elektroniki za tysiąc z kawałkiem sprząta za Ciebie ostro wyręczając. Proste.

 

a tu filmik

 

 

Edytowane przez jaq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tekjow napisał:

Nie wiem, czy taka super.

haha podobnie mówiłem jak żona próbowała mnie namówić na robota przez 2 lata. Teraz jestem w nim zakochany i nie wyobrażam sobie życia bez niego :) Także może ten mopek też miło rozczaruje... Nie ukrywam, że też na to bardzo liczę i się na niego czaję, ale dopiero po testach, więc pewnie za 3-4 mce najszybciej, a może nawet za pół roku jak ceny zaczną spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odkurzacz ssie fajnie, więc taki mop tylko pomoże bo zbierze resztki drobnego kurzu + zawsze zwiększy nieco wilgoć w mieszkaniu - dla mnie super sprawa. Tylko gdzie go kupić
Obecnie dotykam odkurzacz raz w tygodniu. Dodając mop będziesz musiał czyścić go codziennie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopnik ma dodatkową wadę (może nie da wszystkich, ale ma) - jedna ze stron podaje, że "zasięg" mopa to ok. 70m2, nie mówiąc o ciągnięciu mopa bez płukania przez całe mieszkanie. Pominę kwestię, że jak będzie wyglądało drewno (ew. panele) jak ze zbiorniczka wycieknie woda (sam nalewasz, sam dbasz o szczelność a człowiek najsłabszym ogniwem)

Ale każdemu wedle potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem czekanie na 2 wersję, ale ponieważ często sam po odkurzeniu normalnym odkurzaczem myłem podłogę, wiem ile razy musiałem płukać szmatkę i jak po tym wyglądała woda, dlatego kupiłem jedynkę. Nie wyobrażam sobie przetrzeć całego mieszkania jedną szmatką, bez wołania, bo po pierwszym pokoju w kolejnych już by brudził, a podłoga byłaby tylko wilgotna, nie czysta.
Jednak nikomu nie narzucam swojego podejścia, każdy z nas jest inny i ma inne wymagania.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem niedawno drugą generację z lightinthebox, niecałe 1700 PLN będzie mnie kosztował po wszystkich odliczeniach (cashback itp). Jeszcze do mnie nie dotarał.

Mop nie musi być zawsze przyczepiony, można go zdjąć, super sprawa jeśli chcesz tylko np przetrzeć kuchnię, albo korytarz albo odświeżyć dywan (wydaje mi się to możliwe jeśli jest krótki włos) co ważne odkurzaczowi można wydać polecenie jaką powierzchnię ma odkurzyć przez smartphone... tego pierwsza generacja nie ma.

mnie przekonał ten robot z odkurzaniem i mopem... sam mam parowy mop od karchera i jeśli miałbym go odpalać żeby przetrzeć jedno pomieszczenie czy dwa to bym sobie w łeb strzelił... fakt nie jest to sprzątanie takie, że można jeść z podłogi ale plamy, mazgaje powinny zejść.

Aktualnie posiadam robota z Neato, i co mogę powiedzieć, jeśli ktoś nie ma takiego robota i zastanawia się nad kupnem czy to Neato czy Xiaomi, nie ma na co czekać, będzie to jeden z lepszych zakupów :)

Jak przyjdzie robocik to napiszę parę zdań jak się sprawuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten mop rowniez urzekl, moj znajomy ma roombe i druga roombe z mopem dwa jezdza na zmiane i jest czysto (chociaz przy trojce dzieci i psie czysto nigdy nie jest :)) Wieksza moc ssania jest rowniez wazna. Cena ogolnie podobna. Zobacze jak bedzie dostepny w polsce gdzies byla mowa ze xiaomi ma oficjalnie wejsc do polski w tym roku. Zakup planuje na swieta lub w black friday jesli bedzie jakas promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, że jak w przypadku odkurzania - jeżeli będzie mopował codziennie, to szmatką, tak jak pojemnik odkurzacza z dnia na dzień będzie czystsza. Wiadomo że nie sprawdzi się w przypadku dużych incydentów. Dokładnie jak odkurzacz. Poczekajmy na testy. Zastanawia mnie jak to jest w przypadku dywanów - czy też jedzie i nawilża, czy nie wjeżdża wtedy w ogóle? Czy do tego właśnie jest ta funkcja obszaru na mapie?

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jaq71 napisał:

do 1,5 cm wspina się, choć to już oficjalnie jego górny limit we wspinaczce.

Uskok czy lista? Kanciasto czy łagodnie? U mnie wspina się na kilka cm, ale to stopa hokera i idzie łagodnie do pewnego momentu...

Niestety kąt prosty. Chociaż myślę że bez problemu mógłbym zamontować ćwierćwałek żeby nie było tak drastycznego uskoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się tylko po to aby wyrazić swój zachwyt urządzeniem.
Dzisiaj dostałem przesyłkę z  v.1  i jestem w szoku z jej możliwościami.
Od dłuższego czasu czaiłem się na irobota 980 a teraz mam coś podobnej klasy za 1/4 ceny.
Szczerze polecam.
Z ciekawości. Kiedy zamawiałeś?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Juka napisał:

Do mnie leci właśnie 2 generacja chociaz raptem tydzien temu po miesiącu czekania przyszła pierwsza. Ciekawe jak się będzie sprawowała o ile ją sobie zostawię bo w sumie dwa roboty w domu mi trochę zbędne a pierwszy już pare razy sprzątał. 

Jak już będziesz miał/miała oba u siebie napisz parę słów porównania :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie leci właśnie 2 generacja chociaz raptem tydzien temu po miesiącu czekania przyszła pierwsza. Ciekawe jak się będzie sprawowała o ile ją sobie zostawię bo w sumie dwa roboty w domu mi trochę zbędne a pierwszy już pare razy sprzątał. 
Koniecznie zanim się pozbędziesz jednego zrób test porównawczy i się nim tu pochwal.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie! Pewnie miesiąc poczekam albo i dłużej bo bezvatowskie gearbest coś długo idą ostatnio. Chociaz i tak tego preirdera mieli wysyłać po 18 dopiero. Narazie pierwsza generacja jest idealna brakuje mi tylko wyboru obszaru sprzątania z apki i w sumie ciekawe jak ten mop się będzie sprawował chociaz zamierzam go podłączać na wybrane obszary w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...