Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

czy robot został zmuszony u kogoś do jazdy po płytkach? jak sobie radził?

macie psa/ kota? jak sobie radzi z sierścią?

i ostatnie pytanie: czy można go przenosić z parteru na piętro i z powrotem? w sensie czy nie oszaleje, jeżeli będzie mieć ciągle zmieniany obszar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 00:12, TED napisał:
Żona zleciła kupić jakiegoś robota i od 3 dni siedzę nad tym aż mam głowę kwadratową od tego :-D
Oczywiście pierwsza myśl Xiaomi wiadomo najlepsze :-D
Ale kolega posiada robota od ILIFE I jest bardzo zadowolony, po 3 dniach mam dylemat co brać, Xiaomi Czy któryś z trzech modeli ILIFE : v7s pro, a4s lub A6..
Xiaomi jest najdroższy ale najmądrzejszy, v7s pro ma opcje mopa która jest mi całkowicie nie potrzeba, a4s dobra cena, a model A6 ma szczotke jak roomba czyli całą gumową dzięki czemu włosy się tak nie wplatają, a u mnie będzie sporo kłaków :-D
Wiem że to forum Xiaomi I Pewnie większość uważa że będzie najlepszą opcją ale może ktoś ma jakieś doświadczenie z obiema firmami i mi coś doradzi?  
11 listopada na alliexpress będą dobre ceny tych odkurzaczy z ILIFE z przesyłką z Niemiec i to też biorę na plus, dodam że to będzie nasz 1 robot w zyciu.
Pozdrawiamk
 

Ja dziś kupiłam już drugą MiJię ;) Za 259,99 $.

Pierwsza skradła moje serce od pierwszego dnia, pracuje u nas już pół roku. Odkąd pokazałam ją rodzicom - wiem o czym marzą pod choinkę hehe (no więc upolowałam właśnie dla nich). Brat też by sobie chętnie kupił bo jest sprytniejsza i wydajniejsza (a także o wiele szybsza i cichsza) od jego najnowszej Rumby 980.. no ale skoro już kasę wydał (4x tyle co ja) to musi się z tym męczyć ;P

Ten algorytm sprzątania ma bezkonkurencyjny! Co wpływa nie tylko na mniejsze zużycie prądu (bo ogarnia szybciutko zamiast jeździć bez sensu 2h) ale ratuje tyłek jak mamy np.niezapowiedzianych gości albo bardzo mało czasu. Odpalam ją i wiem że zdąży DOKŁADNIE sprzątnąć NA CZAS. A przy tym uważam że pracuje na tyle cicho że brzęczenie nie denerwuje i nie przeszkadza czego nie powiem o Rumbie.

TED weź tą pierwszą wersję (bo nie ma sensu przepłacać za dwójkę) to żona doceni MiJię szczególnie w takich sytuacjach awaryjnych kiedy liczy się czas. I ta mapka oraz zdalne uruchamianie czy harmonogram.. Ja od zawsze chciałam żeby u mnie sprzątało się samo ;) ale dopiero Xiaomi jest warte mojej uwagi, wcześniejsze roboty mnie do siebie nie przekonywały. I dość przystępne cenowo (Jak mnie ominie Vat to mam za 910zł).

8c9b2549de66792853f9b28acf8234a6.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomoze ktos odnosnie zakupow na gearbest kupilam tego robota ale czytam teraz ze powienno sie zaznaczyc jakies ubezpieczenie (wykupic) i czy to normalne ze zamowienie od 6 dni jest "not shipped". Pierwszy raz porwalam sie na gear wiec prosze bez zlosliwosci
Wszystko jest ok. Przed chwilą zamówiłem, bez ubezpieczenia. Gdzieś na necie widziałem info, że dopiero po 20 listopada wysyłka. Na ile to prawda, nie wiem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tekjow napisał:

Wszystko jest ok. Przed chwilą zamówiłem, bez ubezpieczenia. Gdzieś na necie widziałem info, że dopiero po 20 listopada wysyłka. Na ile to prawda, nie wiem.

Zamówiłeś pierwszą czy drugą wersję?

Edytowane przez rudin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, pomóżcie proszę.

Kupiłem Xiaomi Vaccum, niestety nie potrafię uruchomić aplikacji.

Po pierwsze, wybór serwera - na wszelkich prezentacjach (YT etc.) pisze aby wybrać na wstępie CHINA. Wszędzie jednak CHINA napisane jest rodzimym alfabetem, u mnie pojawiają się chińskie znaczki, mogę się jedynie domyślać, że wybieram dobrze (pierwsze z góry).

Po drugie, trzeba się zarejestrować (sign in) i tu pojawia się kłopot, podaję adres e-mail , hasło i niestety wyskakuje komunikat

Couldnt sign in, check current network connect and try again (6-6069)

Co robić? Bez rejestracji dalej nie rusza : (

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, pomóżcie proszę.
Kupiłem Xiaomi Vaccum, niestety nie potrafię uruchomić aplikacji.
Po pierwsze, wybór serwera - na wszelkich prezentacjach (YT etc.) pisze aby wybrać na wstępie CHINA. Wszędzie jednak CHINA napisane jest rodzimym alfabetem, u mnie pojawiają się chińskie znaczki, mogę się jedynie domyślać, że wybieram dobrze (pierwsze z góry).
Po drugie, trzeba się zarejestrować (sign in) i tu pojawia się kłopot, podaję adres e-mail , hasło i niestety wyskakuje komunikat
Couldnt sign in, check current network connect and try again (6-6069)
Co robić? Bez rejestracji dalej nie rusza : (
Z góry dzięki za pomoc.
Logujesz się kontem Xiaomi? Jeżeli nie to musisz je najpierw utworzyć.
Aplikacje pobierz z Android Play. Powinna być po angielsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może taki problem, że odkurzacz w czasie jazdy zaczyna się dziwnie trząść? Trzęsie się tak przez chwilę jazdy, żeby za chwilę było wszystko ok. Gdzie zacząć szukać ewentualnej przyczyny?

U mnie czasami się trzęsie po jeździe na parkiecie. Chyba zaczęło się tak dziać po wyjęciu i wyczyszczeniu gumki na spodzie odkurzacza - tej podłużnej, równoległej do szczotki.
Trzęsie się od czasu do czasu. Nie ma reguły. Wydaje mi się, że ta gumką się jakoś podwija i wprawia odkurzacz w drgania. Sprawdzałem, ale gumka jest dobrze założona (bez żadnych skojarzeń proszę :-))


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pepellee napisał:

Logujesz się kontem Xiaomi? Jeżeli nie to musisz je najpierw utworzyć.
Aplikacje pobierz z Android Play. Powinna być po angielsku.

No właśnie, czy mógłbym otrzymać "łopatologiczną" instrukcję jak to zrobić (dla kogoś kto nigdy nie bawił się w aplikacje na androidzie) ? Producent chyba wychodzi z założenia, że dzisiaj każdy siedzi w komputerach :(

Generalnie pobrałem aplikację MI HOME, zainstalowałem, otworzyłem, wybrałem pierwszy z góry język, no i mam od góry MY DEVICES oraz SIGN IN. Z każdej prezentacji wynika, że trzeba wejść na SIGN IN podając swojego maila. Pytanie czy to jest rejestracja czy logowanie do już istniejącego konta? Jeśli logowanie to w takim razie gdzie jest rejestracja czyli jak założyć konto? Jak wpisuję w mail/password swoje dane to otrzymuję komunikat Couldnt sign in, check current network connect and try again (6-6069)  i na tym się kończy :( Nie wiem więc czy to jakaś "awaria" po stronie MI HOME czy po prostu ja coś źle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tekjow napisał:

Wszystko jest ok. Przed chwilą zamówiłem, bez ubezpieczenia. Gdzieś na necie widziałem info, że dopiero po 20 listopada wysyłka. Na ile to prawda, nie wiem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dziekuje bardzo jestem spokojniejsza :) a placiles za przesylke?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zastanawiam się nad kupnem tego odkurzacza i mam pytanie jego użytkowników.

Mam kota i jak to kot, czasami zdarza mu się zwymiotować. Z tego powodu raczej nie wchodzi w grę uruchamianie odkurzacza gdy nie ma mnie w domu, a tylko po upewnieniu się, że teren jest "czysty".

Pytanie: czy ten odkurzacz ma sens jeśli uruchamiamy go będąc w domu? Czy jest bardzo głośny? Czy przeszkadza mu przemieszczanie się obok niego? Ile mniej więcej zajmuje mu sprzątnięcie 4 pokojowego mieszkania 85 m^2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w domu i włączam go tylko wtedy kiedy jestem. Przed sprzątaniem przygotowuję zawsze teren - sprzątam buty, kapcie; krzesła na stół; usuwam dywaniki w łazienkach i wiele rzeczy zostawionych przez dzieciaki na podłodze. Na MAX jest dość głośny, prawie jak tradycyjny odkurzacz. Jeżeli chodzi o chodzenie, to jeżeli jest możliwość, to lepiej nie wchodzić mu w drogę - ma taką fajną cechę, że zawsze jest akurat tam gdzie ja :)

Jeżeli chodzi o czas, to naprawdę ciężko powiedzieć, bo po pierwsze nie wiadomo ile z tych 85m jest do posprzątania, jaki jest układ i skomplikowanie pomieszczeń, bo od tego bardzo wiele zależy (np. wspomniane przeze mnie krzesła, kiedy są na stole, to sprząta o wiele, wiele szybciej niż kiedy ma 6 krzeseł x 4 nogi do objechania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@undeniable

mieszkanie mieszkaniu nierówne, ale moje 100m2 (powierzchni do sprzątania 75m2) sprząta w 76-78 minut tracąc z tego ok. 1-1,5 min na próbę wspinania się na podstawy hokerów czy lamp. Mam też stoły i sporo krzeseł, które musi objeżdżać (nie wstawiam je na stół, szkoda czasu). Nie mam za to skrawka dywanu - samo drewno i kamień. Czy głośny? ostatnio sprzątał (na min. głośności) kiedy spałem - tu grają osobiste preferencje, ale ja spałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2017 o 10:37, Tom_Shelby napisał:

Kupiłem właśnie odkurzacz i jestem zachwycony :-D. Natomiast mam pytanie, czy stacja dokująca jest bezpieczna? Mam 7 miesięczne dziecko, które już porusza się po mieszkaniu i obawiam się, że dotknie styków w stacji dokującej w trakcie (lub nie) ładowania. Ktoś coś wie na ten temat? 

Na stykach ładowarki zgodnie z instrukcją obsługi jest prąd 20v 2a a odkurzacza 14,4 więc raczej nie porazi nikogo na śmierć. 

Inną sprawą jest to,  że np polizanie styków (obydwóch jednocześnie) może być średnio przyjemne. 

IMG_20171111_162142.jpg

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Darksteel napisał:

Odkurzacz wersja z mopem za $497.99 z kuponem WINXM100:

https://www.banggood.com/Original-XiaoMi-Mijia-New-Smart-Robot-Vacuum-Cleaner-p-1203246.html?cur_warehouse=CN

Myślicie że warto brać, czy ceny jeszcze spadną w krótkim czasie?

Będzie tutaj bez VAT i cła ?

 

Gdzie dziś najtaniej na zakup ver 1 ? Bo jeśli mam wydać 500 a 300 to już wydam 500 i bede mial spokoj na lata :)

 

--- edit ---

 

znalazlem za 1500 zł v2: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-2-International-Version-387565.html

 

bedzie tutaj bez cla i vatu ?

Edytowane przez VoytaS
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VoytaS napisał:

Chyba da radę:

http://www.czajna.pl/poradnik/zakupy-na-geekbuying-bez-vat/

Super cena, dzięki za link :D Chyba zamówię tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...