Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Plusy nowego to trochę wyższa moc ssania i może lepiej będzie sobie radził z dywanami, niby może wjeżdżać na wyższe progi.
Swój kupiłem nie dawno i było już info o nowym, ale doszedłem do wniosku że trochę dużo trzeba dopłacić za tak nie wielki zysk funkcjonalności, bo mogą też bym nie używał i kupiłem jedynkę.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do kupna pierwszej wersji robota i mam kilka pytań. Miała być roomba, ale cena gra zdecydowaną rolę i przepłacanie 1000 zł więcej raczej nie ma sensu.

Gdzie najlepiej w PL kupić ? Jest jakiś konkretny sklep czy może allegro. Bo z tego co patrzyłem to w porównaniu z np. ibuygou cena w Polsce jest niewiele wyższa i dodatkowo dysponujemy na miejscu 2 letnią rękojmią.

Co się dzieje jak odkurzacz się wyładuje ? Staje w miejscu czy wraca do stacji ?

Mam do sprzątnięcia około 70 m2, głownie panele i płytki + jeden dywan z krótkim włosiem. Wystarczy na jednym ładowaniu ?

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

W Polsce chyba Aze, ja kupiłem w Techos. Co do sprzątania, u mnie mieszkanie 64 m sprząta faktycznie około 40 m, robi to w 40 minut i na balance traci około 25% energii.

Redmi Note 4X
 

Zakładam, że Aze i Technos to zwykli dystrybutorzy i ciekawi mnie jak wygląda serwis mi robota zwłaszcza, gdy korzystamy z rękojmi, przy odsyłaniu tego do Chin nigdy nie wyrobią się w ustawowych terminach. Naprawiają na miejscu w Polsce ?

Odkurzacz przy niskim stanie baterii sam wracam do stacji ? Tak wyczytałem na "internetach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem od alitrade na allegro i mam zapis:

Gwarancja jest udzielana na okres 24 miesięcy, licząc od daty sprzedaży. Również w przypadku
zakupu urządzenia na firmę (faktura VAT) gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy.
Ujawnione wady będą usunięte bezpłatnie w okresie gwarancji przez Autoryzowany Serwis Alicare |
EU-warranty.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na alledrogo, nie od w/w ale - po 3 dniach uszkodzenie laserka, reklamacja i wymiana w ok. 12 dni na fabrycznie nowy. Ot, sprzedawca zabrał uszkodzony i dał nowy, a stary będzie sobie reklamował /naprawiał - to już jego problem.

Robot przy 20% pozostałej baterii wraca do bazy i ładuje, ale jak wielkie mieszkanie trzeba mieć, aby zabrakło prądu ;) moje 100m2 leci na połowie pojemności akku, na pełnej mocy.

Edytowane przez jaq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, geforc napisał:

Parę stron wcześniej pisałem o tym że AZE realizuje gwarancje i naprawy w PL, swojego czasu pisałem do nich i mi odpisali że jest w Poznaniu serwis, nic nie odsyłają.

Dzięki za info, bo z tego co znalazłem maja obecnie najtaniej. Przejrzałem w większości poprzednie posty ale przebrnięcie przez wszystkie 47 stron trochę zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację, gdy wł się pełna opcje strony pojawia się w tedy ,,precced to checkout,, I Tam dopiero są opcje wysyłki, ja na wersji mobilnej miałem tyko ,, check out With PayPal,, I gdy to klikałem odrazu wł się paypak stąd myślenia że przesyłka jest darmowa..

Lipa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 13:38, --Mariusz-- napisał:

Miał ktoś może taki problem, że odkurzacz w czasie jazdy zaczyna się dziwnie trząść? Trzęsie się tak przez chwilę jazdy, żeby za chwilę było wszystko ok. Gdzie zacząć szukać ewentualnej przyczyny?

U mnie po zjechaniu z dywanu np. wydaje taki chrobot, można powiedzieć że się trzęsie. Też na początku mnie to niepokoiło ale wygląda na to że ten typ tak ma. Nic poważnego się nie dzieje, po chwili wraca do normy. Może ktoś inny ma jakąś teorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, plotowanie.drukowanie napisał:
8 godzin temu, Radkovich napisał:
A mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć. Jak odkurzacz radzi sobie z długimi włosami (10-15 cm) ? wplątują się w szczotkę ?

Tak, wplątują się. Po odkurzaniu wyczyścisz i już.

Lepiej podkleić taśmę magnetyczną pod dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona zleciła kupić jakiegoś robota i od 3 dni siedzę nad tym aż mam głowę kwadratową od tego :-D

Oczywiście pierwsza myśl Xiaomi wiadomo najlepsze :-D

Ale kolega posiada robota od ILIFE I jest bardzo zadowolony, po 3 dniach mam dylemat co brać, Xiaomi Czy któryś z trzech modeli ILIFE : v7s pro, a4s lub A6..

Xiaomi jest najdroższy ale najmądrzejszy, v7s pro ma opcje mopa która jest mi całkowicie nie potrzeba, a4s dobra cena, a model A6 ma szczotke jak roomba czyli całą gumową dzięki czemu włosy się tak nie wplatają, a u mnie będzie sporo kłaków :-D

Wiem że to forum Xiaomi I Pewnie większość uważa że będzie najlepszą opcją ale może ktoś ma jakieś doświadczenie z obiema firmami i mi coś doradzi?  

11 listopada na alliexpress będą dobre ceny tych odkurzaczy z ILIFE z przesyłką z Niemiec i to też biorę na plus, dodam że to będzie nasz 1 robot w zyciu.

Pozdrawiamk

 

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 17:22, Tomasz_pb napisał:

Z ciekawości. Czemu nie na max? Hałas?

A czy największa moc ssania nie jest na turbo? Max speed, to chyba tylko, szybciej jeździ, czy może też ma największą moc odkurzania. Szkoda, że nie ma nigdzie parametrów np. siły ssania w danym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 08:10, TED napisał:

Witam,

W sklepie geekbuing cena za robota to ok 853zl.

Co myślicie? Warto? Sklep ok?

https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-Robot---White-386625.html

Gdy doda się koszt przesyłki to wychodzi około tysiaka. Pytanie czy najtańsza przesyłka stąd czyli DHL ECONOMY (4-8 dni roboczych) nie zwiększa ryzyka naliczenia cła i vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TED napisał:

Żona zleciła kupić jakiegoś robota i od 3 dni siedzę nad tym aż mam głowę kwadratową od tego :-D

Oczywiście pierwsza myśl Xiaomi wiadomo najlepsze :-D

Ale kolega posiada robota od ILIFE I jest bardzo zadowolony, po 3 dniach mam dylemat co brać, Xiaomi Czy któryś z trzech modeli ILIFE : v7s pro, a4s lub A6..

Xiaomi jest najdroższy ale najmądrzejszy, v7s pro ma opcje mopa która jest mi całkowicie nie potrzeba, a4s dobra cena, a model A6 ma szczotke jak roomba czyli całą gumową dzięki czemu włosy się tak nie wplatają, a u mnie będzie sporo kłaków :-D

Wiem że to forum Xiaomi I Pewnie większość uważa że będzie najlepszą opcją ale może ktoś ma jakieś doświadczenie z obiema firmami i mi coś doradzi?  

11 listopada na alliexpress będą dobre ceny tych odkurzaczy z ILIFE z przesyłką z Niemiec i to też biorę na plus, dodam że to będzie nasz 1 robot w zyciu.

Pozdrawiamk

 

Zobacz sobie jak dobrze xiaomi radzi sobie z planowaniem trasy. Te inne które wymieniłeś gonią na ślepo. Wg mnie to jest wystarczający argument. Całe powierzchnie wysprzątane, bez jeżdżenia po kilka razy w jednym miejscu - krótszy czas hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odkurzacz który się nawiguje odkurzy wszędzie a nie jedno miejsce wiele razy a inne w ogóle. 

Nie wiem czy już gdzieś tu nie było:

Porównanie mi i roomby 880 czyli, porównanie odkurzacza który planuje odkurzanie i takiego który tego nie robi. 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to właśnie czas sprzątania przekonał mnie do Xiaomi, bo rozważałem dwa jego i Ilife a4s, ten drugi ponoć daje radę dywanom, ale jeździ chaotycznie. Gdzieś na YouTube widziałem film porównujący pracę tych dwóch, czas pracy Ilifa był ponad dwukrotnie dłuższy niż Xiaomi, co z dywanami nie wiem, nie było na teście.

 

Musisz sam znaleźć złoty środek, Kasa-czas

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Baryla napisał:

Przede wszystkim odkurzacz który się nawiguje odkurzy wszędzie a nie jedno miejsce wiele razy a inne w ogóle. 

Nie wiem czy już gdzieś tu nie było:

Porównanie mi i roomby 880 czyli, porównanie odkurzacza który planuje odkurzanie i takiego który tego nie robi. 

hehehe, prawie zdarł farbę z paneli z tego ostatniego pokoju, hahhaha :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w swoim poście o Xiaomi Że ,,jest najmądrzejszy,, właśnie to mialem na myśli że skanuje sobie to pomieszczenie i sprząta w najkrótszym czasie. Wszystkie te filmiki widziałem, Chodziło mi bardziej o doświadczenia z firmą ILIFE czy to jest coś warte, a to że lata jak wariat po pokoju to wiem. Wiadomo cena jest największym plusem w porównaniu obu firm, ILIFE kupię przez około pół ceny Xiaomi.

Zresztą ceny w Chinach nie są zbyt atrakcyjne co chodzi o Xiaomi (przy doliczeniu vatu od celników) tak więc gdybym miał brać to ktoś wcześniej pisał że sklep AZE realizuję gwarancję w Polsce. Tyko że odkurzacze będę w połowie grudnia u nich.

https://www.aze.com.pl/pl/p/Odkurzacz-Smart-Xiaomi-Room-Robot/619

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...