Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od tygodnia jestem posiadaczem tego odkurzacza.

mozecie mi powiedzieć czy w pierwszej wersji modelu jest możliwość wysłania go w dane miejsce/pokój domu żeby zaczął sprzątać od tego miejsca??

w wersji drugiej podobno jest.. jeśłi w pierszej też można coś takiego zrobić poprosiłbym łopatologiczną instrukcję obsługi...

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mario122112 napisał:

Witam

od tygodnia jestem posiadaczem tego odkurzacza.

mozecie mi powiedzieć czy w pierwszej wersji modelu jest możliwość wysłania go w dane miejsce/pokój domu żeby zaczął sprzątać od tego miejsca??

w wersji drugiej podobno jest.. jeśłi w pierszej też można coś takiego zrobić poprosiłbym łopatologiczną instrukcję obsługi...

 

M

Tylko przez remote control. Więc w praktyce musisz widzieć odkurzacz i sterować nim jak samochodem RC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, athlon123 napisał:

no wlanie nieqiem dzwonilem do dostwcy i mowi ze moze pozmienaic ..

tylko misze mu powiedziec co porty mac czy niewiem wlasnie co 

Jeśli telefon nie wykrywa odkurzacza to raczej nie kwestia serwerów. 

Upewnij się że masz włączony BT. Sprawdź czy router nie działa w trybie dual band (5 i 2.4 w jednej sieci). Ostatecznie spróbuj się połączyć jakimś starym tel który obsługuje tylko 2.4. Albo pożycz router z którym się łączył i podepnij się przez sieć utworzoną przez niego po twoim łączu z netem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co za różnica skąd zaczyna? Rozumiem jakbyś chciał odkurzać tylko konkretne pomieszczenie, ale tak to po co? I tak wszędzie wjedzie, a czy na początku czy pod koniec sprzątania to obojętnie.

 

Edit. A zdalne sterowanie działa tylko jak jesteś w tym samym wifi

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zamówiłem swojego robota na alledrogo. Swoją drogą z PL i 24 miesięczną gwarancją można go obecnie kupić za 1280zł z transportem w cenie.

Pytanie jak w realu jest z tym połączeniem Wifi podczas sprzątania? Potrzebuje go na początku sporzątania czy dane są wysyłane cały czas? Przecież są w mieszkaniach miejsca z chwilowym zanikiem sygnału? Jak u Was się sprawdza tema WIfi i zrywania połączeń? Jak chodzę z telefonem po mieszkaniu to w każdym pomieszczeni mam zasięg ale nie sprawdzałem pod każdą szafką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergmen napisał:

Nie potrzebuje w ogóle Wifi do sprzątania. 

na pierwszej stronie jest informacja:

Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez serwer w chinach. Nie jest to tak, że wasz telefon po wifi łączy się z urządzeniem. To jest tak, że odkurzacz jest podłączony do serwera xiaomi w chinach, i wasz telefon też. Wszystko odbywa się przez zarejestrowane na mi.com konto. Niestety, ale moj odkurzacz ciągle zrywa połączenie z serwerem.

Czyli problem może dotyczyć tylko ręcznego sterowania lub konfiguracji urządzenia a jak już go zaprogramuje i zaplanuje godziny sprzątania to jest ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może mi pomożecie. W kwietniu kupiłam odkurzacz i od tego czasu śmiga aż miło. Dziennie sprząta obydwa piętra domu (2 koty i pies ) . We wrześniu kupiłam następny dla znajomych i okazało się, że jak juk sprząta w linii prostej to wydaje jakieś dziwne dźwięki, jakby stuka. Myślałam że chodzi im o to jak robot robi pierwsze okrążenie czyli wokół ścian bądź innych przeszkód, ale niestety okazało się że dzieje się to tylko przy jeździe po prostej. Miał może ktoś taki problem? Może da się coś z tym zrobić samemu bez kontaktu z kolegami z Chin (zakup przez Ali). Na youtubie znalazłam link , gdzie odkurzacz wydaje te same dźwięki.

 

Edytowane przez daluk
dodanie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Liszek napisał:

Ciekawe jak z realizacją tej gwarancji, bo na ten temat nie ma żadnej informacji.

Oby nie okazało się, że każą wysyłać do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Athlon

Przeprowadziłem próbę sparowania telefonu i odkurzacza bez internetu tzn. kabel wan w routerze wypięty. 

Po wyszukiwaniu odkurzacz zgłasza się, każe wybrać sieć wifi i wpisać do niej hasło. Po wpisaniu hasła pojawia się ekran "connection status is being updated" no i ten krok kończy się niepowodzeniem, dochodzi do 100% i pokazuje komunikat o niepowodzeniu. 

Jeśli więc próby połączenia kończą się niepowodzeniem wcześniej, nie jest to kwestia połączenia z internetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może konkretnie krok po kroku gdzie się zatrzymuje proces, jakim  komunikatem i jakie dokładnie urządzenia w nim uczestniczą. 

Filmik byłby wskazany albo screenshoty z poszczególnych etapów. 

A może po prostu odkurzacz jest za daleko źródła wifi? 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gps włączony i sfixowany? Widzę że jest bardzo słaby zasięg sieci komórkowej a skoro chce lokalizacji (nie wiem po co) to może mieć z nią problemy przy tak słabym sygnale żeby złapać ją z masztów. 

 

Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy. 

SSID w konfiguracji routera oczywiście jest widoczny nie ukryty? Nie masz w routerze włączonego WPS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...