Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

No to niezbyt długo się nasprzątał :(

Dziś podczas pełnego sprzątania, nie było nas w domu, przeleciał połowę mieszkania (miał ok. 50m2 przejechane, z 67% zasilania) i stwierdził błąd lasera. Zdalnie próbowałem go doprowadzić do bazy ew. ponownie zapędzić do sprzątania - ale bez efektu.

Po powrocie - odkurzacz słał sobie grzecznie w kącie, laser nie jest zablokowany - kręci się, w "oczodołach" nie ma kurzu, ale:

- przeczyściłem leciutko wacikiem

- przedmuchałem (nie mam akurat w domu sprężonego, ale żonina suszarka z zimnym powietrzem na pełnej mocy)

- reset do fabrycznych i ponowne parowanie

- doładowanie do ponad 80%

- wyłączenie i ponowne włączenie urządzenia

 

Macie pomysły przed odesłaniem urządzenia do serwisu?

Sprzęt nówka sztuka - jeździł 149 minut i posprzątał 133m2 czyli tyle co nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, czytałem i kupiłem, z tego co widzę jednak się pośpieszyłem, nowa wersja za 1473 czyli niecałe 200 zł drożej niż ja zapłaciłem, tyle że trzeba by czekać z miesiąc, a ja miałem z dnia na dzień. 

Jednak nie dlatego tu piszę, żeby biadolić, niestety odkurzacz nie radzi sobie z moimi dywanikami, a wcale nie są z długim włosem, i tu mam pytanie czy taśma magnetyczna podłożona pod brzegi dywanu jako wirtualna ściana zadziała na odkurzacz czy musiałaby być trochę wcześniej? bo nie wiem czy warto ją kupować, czy zwijać te nieszczęsne dywaniki (w sumie jest to z 10% całej powierzchni mieszkania), a jeśli zadziała to czy musi to być oryginalna Xiaomi czy znacie może jakiś inny ale pewny i najlepiej dostepny w Polsce zamiennik?

 

ps. szukam i znalazłem film na Youtube testujacy taśmy, żadna się nie sprawdziła ale w opisie polecają oryginalna Xiaomi lub Neato , ktoś używał tą drugą?

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gawronnek napisał:

Pytałem, czytałem i kupiłem, z tego co widzę jednak się pośpieszyłem, nowa wersja za 1473 czyli niecałe 200 zł drożej niż ja zapłaciłem, tyle że trzeba by czekać z miesiąc, a ja miałem z dnia na dzień. 

Jednak nie dlatego tu piszę, żeby biadolić, niestety odkurzacz nie radzi sobie z moimi dywanikami, a wcale nie są z długim włosem, i tu mam pytanie czy taśma magnetyczna podłożona pod brzegi dywanu jako wirtualna ściana zadziała na odkurzacz czy musiałaby być trochę wcześniej? bo nie wiem czy warto ją kupować, czy zwijać te nieszczęsne dywaniki (w sumie jest to z 10% całej powierzchni mieszkania), a jeśli zadziała to czy musi to być oryginalna Xiaomi czy znacie może jakiś inny ale pewny i najlepiej dostepny w Polsce zamiennik?

 

ps. szukam i znalazłem film na Youtube testujacy taśmy, żadna się nie sprawdziła ale w opisie polecają oryginalna Xiaomi lub Neato , ktoś używał tą drugą?

Ja używam oryginalnej Xiaomi podklejonej pod brzeg dywanu (tak że jej nie widać) i działa dobrze. Dywan dość gruby z długim włosiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, akslow napisał:

to bedzie normalna cena.

Miejmy nadzieję że tak. W Chinach będzie za 2499 juanów a to jest 379 USD a starszy za 1699 juanów czyli 257 USD - jeśli idąc tym tropem to może się uda gdzieś w okolicy 400 USD ale że jest podatek od nowości to może być ciężko. Teraz starszy jest za 289 ale mija prawie rok i wcześniej tyle nie kosztował. Szkoda że mam już starszego bo wczoraj bym kupił sobie :(

Cena nowego:

https://home.mi.com/detail?gid=100284&pid=5841

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcus1212 napisał:

Odkurzacz ver 2 zapowiada się przekozacko, wygląda że w końcu będzie można zaznaczyć gdzie i ile ma posprzątać. Dla mnie super sprawa, aczkolwiek nie opłaca się wymieniać...ech...

hehe ja mam ten komfort że przeciągałem z kupnem v1 bo wiedzałęm że będzie v2 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z czasem będzie miał taką opcję. Ja rozwiązuje to ustawiając dwa sprzątania. Dużym plusem jest to, że robi to na jednym ładowaniem i w ciągu 1,5 godziny.

Lepsze byłoby gdyby kolejna wersja miała czujnik brudu na podłodze.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytania i sam na nie odpowiem, może się komuś przyda

- jeśli się komuś śpieszy i nie chce czekać na przesyłkę z Chin taśma magnetyczna od Neato doskonale spełnia swoje zadania z odkurzaczem Xiaomi, kosztuje podobnie około 100 zł ale jest jej 4 m i dostępna od ręki w wielu sklepach, i w sumie wychodzi to o połowę taniej niż na aledrogo za taśmę Xiaomi

- kabel zasilający, pasuje od sprzętu komputerowego, kosztował 7 zł, więc nie opłacało się ucinać wtyczki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20171014-081449.thumb.png.1c6b652f1d579bccd07565e123a86754.pngWITAM zakupilem vaccum i mam na wstepie juz problem

przy polacznieu z robotem daje scaning i nie wykrywa go

wczesniej wybralem serwer z 2 krzakami i go widzial teraz daje z 4 chyba china i nie znajduje mi go

a teraz juz widzi reset tel pomogl ale kolejny problem allow me home to access your location to search for networks nearby

Edytowane przez athlon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, athlon123 napisał:

Screenshot_20171014-081449.thumb.png.1c6b652f1d579bccd07565e123a86754.pngWITAM zakupilem vaccum i mam na wstepie juz problem

przy polacznieu z robotem daje scaning i nie wykrywa go

wczesniej wybralem serwer z 2 krzakami i go widzial teraz daje z 4 chyba china i nie znajduje mi go

a teraz juz widzi reset tel pomogl ale kolejny problem allow me home to access your location to search for networks nearby

Włącz lokalizację na telefonie i spróbuj jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze na routerze, jak przypisał IP do odkurzacza i ewentualnie go usuń i połącz raz jeszcze.
Ale jak blokuje połączenia z zewnętrznymi serwerami to tu szukałabym problemu, bo cały ruch aplikacja-odkurzacz przychodzi przez serwery Xiaomi.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie to spróbuj puścić cały ruch na routerze na moment. Lub weź telefon małżonki lub kumpla i skonfiguruj na chwilę na nim router wifi (udostępnianie netu). Lub weź sprzęt pod pachę i sprawdź u kumpla jakiegoś, w innej sieci poprostu. Będzie może wtedy wiadomo po której stronie szukać rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2017 o 22:05, athlon123 napisał:

Screenshot_20171014-081449.thumb.png.1c6b652f1d579bccd07565e123a86754.pngWITAM zakupilem vaccum i mam na wstepie juz problem

przy polacznieu z robotem daje scaning i nie wykrywa go

wczesniej wybralem serwer z 2 krzakami i go widzial teraz daje z 4 chyba china i nie znajduje mi go

a teraz juz widzi reset tel pomogl ale kolejny problem allow me home to access your location to search for networks nearby

Masz w domu sieci 5 GHz czy tylko 2.4? Telefon może z automatu przełączać się pomiędzy częstotliwościami a odkurzacz pracuje na 2.4 GHz. Telefon musi być podpięty pod ten sam router i sieć 2.4 GHz pod którą chcemy podpiąć odkurzacz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baryla napisał:

Masz w domu sieci 5 GHz czy tylko 2.4? Telefon może z automatu przełączać się pomiędzy częstotliwościami a odkurzacz pracuje na 2.4 GHz. Telefon musi być podpięty pod ten sam router i sieć 2.4 GHz pod którą chcemy podpiąć odkurzacz.  

A jak zmusić odkurzacz do wyboru konkretnej sieci WiFi gdy po mieszkaniu szaleje ich kilka? Moja i sąsiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...