Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Unr3al2 napisał:

Nie no cena podają okolice  $400, biorąc pod uwagę,że swojego na początku kupowałem za $350 to  $50 czyli jakieś 180zł  różnicy to znowu majątek nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to mega ułatwienie, bo dzięki pierwszej wersji nie wyciągam już normalnego odkurzacza wcale (może ze 2x w miesiącu) - wcześniej używałem do odkurzania schodów, a teraz zmiatam miotłą wszystko na dół i xiaomi wciąga.

Jeżeli druga wersja pozwoli wyeliminować konieczność używania mopa, to będzie w ogóle bajeczka :)

Z niecierpliwością czekam na testy tego mopa.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj oficjalna strona: https://home.mi.com/detail?gid=100284

 

Cytat

Main changes: Mop with water tank New app, you can tell the robot where to go More powerful 2000pa (vs 1800pa) It increases the power automatically when a carpet is detected Slimmer (shorter?) Handles uneven floors better (can "climb" up to 2cms) The filter is now washable with water (probably more durable) Price in China more or less equivalent to 319€

Wątek na reddit: 

 

Edytowane przez ireun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Elcomendante napisał:

Instaluje te nowe wersje od jakiegoś czasu ale nie widzę kompletnie żadnej różnicy ....

 

Nie wiem czy wcześniej była funkcja 'Manage locations' (w general settings), gdzie można dodać pomieszczenia, ale nie bardzo wiem po co... Ktoś wie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dawidm napisał:

Nie wiem czy wcześniej była funkcja 'Manage locations' (w general settings), gdzie można dodać pomieszczenia, ale nie bardzo wiem po co... Ktoś wie? :) 

Była, funkcja jest po to żebyś poprzypisywał urządzenia do danych pomieszczeń, wtedy łatwiej jest zarządzać jak masz ich większą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była ta funkcja wcześniej i do niczego praktycznego nie służy. Zauważyłem wczoraj, że robot jakby lepiej reagował na manual control, od razu rusza i skręca jak samochodziki zdalnie sterowane, ale tej funkcji też raczej się nie używa.

Pierwszy sklep  cena 500$

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-2-386076.html?admitad_uid=9908e17830251fdea94dd9210c21051d&utm_source=admitad

Podsumowując zmiany:

- dodany mop ze zbiornikiem wody, który pobiera wode gdy mop jest suchy, ma tam 2 czujniki, wody wystarcza na 45-60min mopowania czyli na długo
- nowa stacja dokująca ze stykami od dołu
- siła ssania zwiększona z 1800Pa na 2000Pa max
- funkcja tornado cleaning (do włączenia w apce), gdy robot wjedzie na dywan sam zwiększa siłe ssania, gdy z niego zjedzie zmniejsza, rozpoznaje podłoże
- zwiękoszono wysokość przeszkody na jakie może wjechać z 1.5cm na 2cm
- w apce można będzie ustawić trase i zaznaczyć dokładnie miejsce które ma sprzątać, może dodadzą też tą funkcję do pierwszego modelu
- dodano czujnik wysokości, robot teraz nie zablokuje się pod niskimi sofami etc, mi to czasem pod grzejnikiem się zdarzało i coś kładłem przeważnie aby tam nie wjeżdzał
- nowy filtr, który teraz będzie można myć pod wodą, pewnie bardziej wytrzymały (wcześniej był HEPA, teraz nic o tym nie wspominają, więc nie wiadomo)
- ma być cichszy, ale to w praktyce żaden plus
- poprawiony system ładowania w stacji, ma ładować się szybciej

i chyba tyle, dobre ulepszenia w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...