Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, klechu said:

Może to głupie pytanie ale oboje macie dostęp do internetu? Może spróbujcie podłączyć się pod to samo wifi co odkurzacz i wtedy "podzielić" się urządzeniem?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Obydwa telefony mają dostęp do Internetu.

To samo wi-fi.

Jedyna różnica to u mnie Android u żony iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniałam iOS - Android i iOS - iOS i działało. Czasem trzeba było kilka razy dać invite żeby przeszło. Obecnie zniknęło mi share z Androidem (nie patrzyłem dlaczego bo mi nie jest mocno potrzebne. Tylko share jest mocno upośledzony pod względem funkcjonalnym więc jeśli możesz to lepiej na obu telefonach uruchom to samo konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Pierwszy raz na forum, przeczytałem wiele ciekawych wątków, ale mój przypadek nie był jeszcze zgłoszony. Chodzi o problem z laserem. Dokładnie z Laser Distance Sensor (zwany LDS). Po około 3 miesiącach urządzenie przestało działać poprawnie. Włącza się, rusza i za moment stopuje, potem to samo kilka razy i monit: "LASER SENSER ERROR - sprawdź czy możesz przesunąć pomarańczowa głowice np. ołówkiem". Oczywiście blokady nie ma. Widziałem film o czyszczeniu głowicy w odkurzaczu innego producenta (także lds) ze strony 9 tego wątku, ale i to nie pomaga. Problem jest spory, bowiem gwarancji nie ma, a cześć zamienna na dzisiaj to koszt 400zl. Ktoś spotkał się z taką usterką, potrafi pomoc?

 

Edytowane przez 2names
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć z pewnością, ale.. odkurzacz zatrzymał się podczas zwyklej pracy, na środku pokoju. Pierwsze monity dotyczyły blokady kół (tak mi się wydaje, ale pewny nie jestem z racji tego, że działo się to gdy byłem w pracy), później wyskoczył Error z LDS. Przyznam, że zdjąłem pokrywę odkurzacza (to raptem kilka śrubek) i na moje oko wszystko jest ok. Problem jest opisany na YT, ale rozwiązania brak (oczywiście poza wymiana części). Jeśli nie będzie jakiegoś wyraźnego kierunku działania, planuje otworzyć moduł z laserem. Ale to rzecz ostateczna, łudzę się że może ktoś podsunie rozwiązanie / pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od osoby, która odsprzedała mi nietrafiony prezent. Zaznaczę od razu, że towar był nowy, nawet nie był nierozpakowywany. Dzialal bez zarzutu, i jak w wielu przypadkach, lepiej niż można było przypuszczać. 

Niestety, ale nie ma opcji ma reklamacje, kontaktowałem się z tą osobą w tej sprawie. Szkoda, ale to było świadome ryzyko.. Tyle, że jak już się sprawdza wątek LDS to.. mam wrażenie, że to dosyć pospolita awaria. Pytanie czy tylko nowy laser jest rozwiązaniem (?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a ja mam pytanko, od jakiegoś czasu robot nie wjeżdża mi z powrotem do bazy. Wszystko działa, sprząta normalnie, z bazy startuje, ale później po sprzątaniu kręci się w okolicy i nie może jej znaleźć.. co trzeba przeczyścić? Laser sprężonym powietrzem? bo nie pamiętam już na jakiej zasadzie baza go ściąga... oczywiście jak go ręcznie wstawię to baza normalnie ładuje. z aplikacji też wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Mam do was pytanie - jakiego serwera używacie do obsługi, zarządzania pracą robota w aplikacji MiHome ? 

Jakiś dawny czas temu pisał po update'cie, że preferowany to USA - ale tam nie można było dodać MiVacuum i zmieniłem w końcu na Other. Ale część z was pisze, że ma China. 
Czy to ma jakąś różnicę ? 

Używam iPhone'a do obsługi aplikacji.

dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Unr3al2 napisał:

W china są wcześniej aktualizacje(podobno). Ja używam china. Zmiana serwera wiąże się z dodaniem na nowo odkurzacza i nie chce mi się już bawić.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

Klasa ! Ale rozumiem, że komendy po angielsku działają itd. ? Widziałem jeszcze, że można kamerki YI Home dodać ? Bo ja mam do tego oddzielną aplikację  YI Home ale te kamerki też można tam dodać ? orientujesz się może ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam Chiny i gada po angielsku, wcześniej miałem US, ale kupiłem Air Purifier PRO i zmieniłem na Chiny, od razu nowszy soft mi pobrało do robota i miałem wrażenie jakby na nim szybciej się porusza, nieraz czasy sprzątania był nawet krótsze wzg mapki z przed kilku dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bo po przełączeniu na Chiny widzę, że pyta się o miejsce gdzie stoi odkurzacz - czy w tym sofcie jest możliwość ustawienia, że robot może sprzątać tylko w wyznaczonym miejscu - czy nie ma takiej opcji i leci po całości chyba, że nie zastawimy jemu drogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bo po przełączeniu na Chiny widzę, że pyta się o miejsce gdzie stoi odkurzacz - czy w tym sofcie jest możliwość ustawienia, że robot może sprzątać tylko w wyznaczonym miejscu - czy nie ma takiej opcji i leci po całości chyba, że nie zastawimy jemu drogi
Mogliby dodać opcję zaznaczenia mu na mapie obszaru który ma posprzątać bo np.coś się rozsypało na środku pokoju a nie ma potrzeby odkurzania całego..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie spot nie ogarniam jaki obszar sobie wybierze. Raz rusza od razu do przodu i odmierza sobie jakiś obszar, innym razem się obróci i pojedzie w drugą stronę. Tak więc mam problem żeby trafić z obszarem który ma posprzątać.

Znowu w trybie ręcznym za dużo zabawy i strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej tryb SPOT przytrzymać domek na robocie 5 sekund lub z apki wybrać, sprząta obszar 1.5m x 1.5m jest nawet w instrukcji o tym, widać nikt nie czytał :P

np. postawić go na środku dywanu i w 5min go ogarnie

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.08.2017 at 10:53 PM, pawgaw said:

Udostępniałam iOS - Android i iOS - iOS i działało. Czasem trzeba było kilka razy dać invite żeby przeszło. Obecnie zniknęło mi share z Androidem (nie patrzyłem dlaczego bo mi nie jest mocno potrzebne. Tylko share jest mocno upośledzony pod względem funkcjonalnym więc jeśli możesz to lepiej na obu telefonach uruchom to samo konto

po 15 próbach zaproszeń poddałem się i zalogowałem to samo konto na 2 telefonach.

Wszystko działało pięknie aż tu dwa dni temu zaczał odkurzacz starsznie hałasować, piszczy jakby jakieś łożysko w kółku było nie nasmarowne - na oko nic nie widać żeby coś się wkręciło. Piski są tak głośne że nie idzie wytrzymać przez 90 minut sprzątania - zrobiłem stop i powrót do bazy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kenimuM napisał:

po 15 próbach zaproszeń poddałem się i zalogowałem to samo konto na 2 telefonach.

Wszystko działało pięknie aż tu dwa dni temu zaczał odkurzacz starsznie hałasować, piszczy jakby jakieś łożysko w kółku było nie nasmarowne - na oko nic nie widać żeby coś się wkręciło. Piski są tak głośne że nie idzie wytrzymać przez 90 minut sprzątania - zrobiłem stop i powrót do bazy :(

przednie kółko - usuń włosy i nasmaruj poprządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, bergmen said:

przednie kółko - usuń włosy i nasmaruj poprządnie

przednie kółko sparwdzone zogdnie z radą - czyste, nic nie piszczy, kręci się swobodnie, żadnych wkręconych włosów, nitek nie widać.

Wydaje mi się, że to może być jedno z bocznych kółek ale tutaj już dostępu nie ma takiego łatwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...