Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na dostawę w AZE przeglądałem oferty na allegro i zauważyłem, że całkiem nieźle sprzedaje się MAMIBOT PREVAC.
Robot w niemal identycznej cenie z funkcją mopowania.
Ktoś z szanownych forumowiczów robił porównanie? Wytarcie podłogi na mokro po odkurzeniu wygląda na rozwiązanie kompleksowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwnie wygląda ten test z papierkami. Z tego co obserwuję ten odkurzacz, to nie miałem jeszcze sytuacji, żeby xiaomi mi czegoś nie posprzątał... Fakt, że tylu papierów nigdy mu nie kazałem wciągać. Liście wciąga bez problemu, przynajmniej z paneli.

No właśnie coś jest nie teges, bo xiaomi przecież tak nie jeździ, nie kręci się tak, nie zawraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim serwerze jesteście? Są dwa serwery dla USA - stary, stojący w Singapurze i USA w USA :) Być może na tym USA są już tylko aktualizacje i nowe opcje. Od 30 czerwca, kiedy dostałem odkurzacz, nie wyskoczyła mi żadna aktualizacja. Nie mam też tej opcji ze strefami (na iOS).

Co do testu to jest to taki syntetyk - luźne papierki, gałęzie i liście. Nie wiem jak u Was, ale u mnie takie rzeczy po domu się nie walają ;) W normalnym sprzątaniu zbiera wszystko i nie zostawia żadnego syfu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o serwer. Odkurzacz mam podpięty pod serwer US Singapore i pokazuje mi, że wersja 3.3.6.003062, którą mam zainstalowaną, jest aktualna. Kilka dni temu wyskoczył komunikat o nowym serwerze USA, który rzeczywiście stoi w USA i jest sugerowany ze względu na szybkość i dodatkowe opcje.

Próbowałem podpiąć pod niego odkurzacz - zmieniłem serwer w profilu, wchodzę w moje urządzenia (nic tam oczywiście nie ma) i próbuję dodać nowe urządzenie. Na liście nie ma wymienionego odkurzacza - jest tylko jego ikonka z podpisem "other". Niestety po jej kliknięciu pojawia się jakiś komunikat po (chyba) chińsku i przycisk ok. Nie wiem czy to jakiś problem u mnie, czy po prostu nie dodali jeszcze obsługi odkurzacza na serwerze i dlatego nie można go podpiąć. Sprawdzał ktoś u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Realok said:

Ponawiam pytanie o serwer. Odkurzacz mam podpięty pod serwer US Singapore i pokazuje mi, że wersja 3.3.6.003062, którą mam zainstalowaną, jest aktualna. Kilka dni temu wyskoczył komunikat o nowym serwerze USA, który rzeczywiście stoi w USA i jest sugerowany ze względu na szybkość i dodatkowe opcje.

Próbowałem podpiąć pod niego odkurzacz - zmieniłem serwer w profilu, wchodzę w moje urządzenia (nic tam oczywiście nie ma) i próbuję dodać nowe urządzenie. Na liście nie ma wymienionego odkurzacza - jest tylko jego ikonka z podpisem "other". Niestety po jej kliknięciu pojawia się jakiś komunikat po (chyba) chińsku i przycisk ok. Nie wiem czy to jakiś problem u mnie, czy po prostu nie dodali jeszcze obsługi odkurzacza na serwerze i dlatego nie można go podpiąć. Sprawdzał ktoś u siebie?

Ja mam locale ustawiony na USA i wszystko jest ok. Z tym, że od razu przy zakładaniu profilu na MiHome wybrałem serwer USA i tam dodałem odkurzacz. Ale obecnie w odkurzaczu mam soft w wersji 3.3.6_003061 i pokazuje, że nie ma żadnych aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie robot. Kupiony na ali od MY ROBOT HUB. Wysyłka bez VAT kurierem DPD, doszła w 10 dni, kabel EU i naklejka pomarańczy gratis :P. 1080 zł wyszło z cashbackiem. Po pierwszych testach jest zachwycony. Nawiguje świetnie, wjeżdża pod krzesła, pod kaloryfer, dokoła stołu jezdzi Jedno mnie zastanawia. Jak jest podłączony do stacji to się nie usypia? W apce miałem komunikat charged. Dopiero jak odłączyłem zasilanie to zmieniło się na sleep i dioda zaczęła migać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cygg napisał:

Dotarł do mnie robot. Kupiony na ali od MY ROBOT HUB. Wysyłka bez VAT kurierem DPD, doszła w 10 dni, kabel EU i naklejka pomarańczy gratis :P. 1080 zł wyszło z cashbackiem.

Cygg zapewne kupiłeś z tej aukcji: https://pl.aliexpress.com/store/product/2016-NEW-BEST-Original-XIAOMI-Robotic-Vacuum-Cleaner-LDS-Planned-Type-ASPIRADOR/932076_32740331227.html?spm=a2g17.12010608.0.0.VShhWB

tylko o co chodzi z tym cashbackiem? bo wg dzisiejszego kursu 3,7zł wychodzi ponad 1200zł przy podstawowej cenia a maja przedział US $331.49 - 358.79 który też do końca nie jest jasny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...