Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, sondejmarek napisał:

Powiem tak:
Kupiłeś Gophona i7 za 999zł zamiast iPhona 7 za 4000zł. Jesteś obrażony na świat o to że istnieją licencjonowane, oryginalne nie podrabiane (okradane z patentów) sprzęty za 4000?
iRobot istnieje od 15 lat i nie wydaje mi się żeby chylił się ku upadkowi.
Po raz kolejny napiszę tutaj że metodologia sprzątania dla mnie jest nieistotna. Ważne żeby było czysto jak wrócę a Roomba za 1000 zł robi taką samą robotę co prawda 3 razy dłużej lecz nie ma to dla mnie znaczenia bo mnie wtedy nie ma w domu.

Można gdzieś poczytać o tym, co Xiaomi i komu ukradł i kogo podrobił? Skąd ta wiedza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule nawet nie ma mowy o Xiaomi (chyba, że pod inna nazwą?). Wynika jedynie z niego, że iRobot uważa się za wynalazcę całej koncepcji autonomicznego odkurzania i wg. nich (jak rozumiem i Ciebie) wszystkie inne tego typu urządzenia są „podróbką”.

Moim zdaniem to jest zbyt mało, żeby nazywać Xiaomi podróbką... Myślałem, że podasz jakieś konkrety, że np. szczotka wewnętrzna jest 1:1 zerżnięciem koncepcji firmy A, lidar firmy B, a silnik dokładnie taki jak sprzedaje firma C.

Edytowane przez Tomasz_pb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sondejmarek

Ty tak serio?

Jest to dokładnie to o czym pisałem - generalnie pozywają za złamanie jakichś patentów. Standard na tamtym rynku - każdy pozywa każdego, żeby wyciągnąć jakiekolwiek pieniądze. Zauważę tylko, że nie widzę żeby było tam wymienione Xiaomi - pewnie dlatego, że i tak nie mogliby im nic zrobić (Chiny).

Czy mam rozumieć, że nie używasz również telefonów Apple/Samsunga/itp? Przecież oni siebie nawzajem również pozywali o łamanie patentów...

Wybacz, ale jak dla mnie opowiadasz bzdury.

Najbardziej adekwatne jest tutaj porównanie do GoPro - mieli pomysł, który wdrożyli z powodzeniem w życie i kosili grube pieniądze. Po jakimś czasie pojawiła się konkurencja, która zrobiła podobny jakościowo produkt za dużo mniejsze pieniądze i zaczęły się problemy.

Sprawdziłem akcje iRobot - są teraz na górce (chociaż przy dosyć gwałtownej korekcie) - jestem ciekaw jak będą wyglądali za 2-3 lata ;)

Edytowane przez Realok
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już robił przywracanie do ustawień fabrycznych?

Według instrukcji
 

Spoiler
Reset to factory settings
If, after reboot, normal operation of the device is not restored, press and hold
«Home» button and simultaneously press once a system reboot button, you will hear
a voice message «Return to initial factory settings» and system will return to factory
settings.

Ale próbuje i nic to nie daje. Ogółem po ostatniej aktualizacji odkurzacz trochę zwariował i poprzestawiały mu się godziny pracy. Chociaż nie mam zaplanowanych żadnych prac to on potrafi o 22-23 zrobić sobie odkurzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się stworzyć dla odkurzacza osobny dział, bo ciężko znaleźć już coś w jednym wątku :)

Wczoraj przyjechał mój egzemplarz i mam pytanie o Wasze doświadczenie z ustawieniem lokalizacji. Obecnie mam ustawione USA, ale wiem, że ustawiając Chiny mamy wcześniej dostęp do aktualizacji. Czy są jeszcze jakieś zalety? Czy są wady w porównaniu z USA? Jak jest z ustawianiem cyklicznego sprzątania o zadanej godzinie, czy trzeba dodawać/odejmować kilka godzin? Czy na to ma wpływ lokalizacja (jakie są różnice godzinowe w Chinach i USA)? Z góry dzięki za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać mój problem... Musze ustawiać zadania o 6 godzin wcześniej. Nie mam pojęcia dlaczego ale tak jest. Zadanie ustalone na 5:00 odpala się o 11. 
Oczywiście ustawione mam chiny więc jestem mega zdziwiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wynika to właśnie z przesunięcia czasu? Ja u siebie mam ustawione USA i przy zaplanowanym sprzątaniu na 11 rano, odkurzacz wystartował mi o 5 rano, czyli 6 godzin wcześniej (odwrotnie niż u Ciebie). Zrzuciłem to na karb stref czasowych i przesunąłem sprzątanie na 17 (czyli -6 godzin powinien rozpocząć sprzątanie o 11 rano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wynika to z tego, że w USA są 4 główne strefy czasowe, a w nieco większych Chinach jedna... Ustalili sobie więc dla uproszczenia czas dla Waszyngtonu, DC (EST), jako czas główny dla USA (z tego co pamiętam, tak właśnie w samych Stanach robią np. telewizje, podając godzinę emisji programu).


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupienia tego produktu, wręcz jestem zdecydowana, lecz chciałabym wiedzieć kilka rzeczy które mnie ciekawią, a na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy może ktoś z Was rozwiać moje wątpliwości ? 

1. Czy stacja dokująca musi być cały czas podłączona do zasilania 230V ? czy odłączenie jej od prądu spowoduje że robot nie wróci po sprzątaniu do swojej stacji ?
2. Czy robiona przez robota mapa jest na stałe zapamiętywana czy każde kolejne nowe odkurzanie tworzy nową ? Pytam gdyż nie wiem jak będzie wyglądać sprzątanie kiedy będę miała zamknięte pokoje, a kiedy będą otwarte. Czy robot pamiętając trasę z zamkniętymi drzwiami odwiedzi inne pokoje kiedy będzie do nich dostęp ?
3. Proszę mi powiedzieć czy można ustawić robot w taki sposób aby z ustawień w Mi Home zaczął sprzątać we wskazanym miejscu np. Kuchnia, sypialnia itd ?
4. Istnieje możliwość sterowania robotem ( włączenie go/wyłączenie) będąc po za domem korzystając z sieci 3G/Lte i programu Mi Home ? 
5. Czy wysokość ułożenia kół jest regulowana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lares7106 napisał:

Przymierzam się do kupienia tego produktu, wręcz jestem zdecydowana, lecz chciałabym wiedzieć kilka rzeczy które mnie ciekawią, a na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy może ktoś z Was rozwiać moje wątpliwości ? 

1. Czy stacja dokująca musi być cały czas podłączona do zasilania 230V ? czy odłączenie jej od prądu spowoduje że robot nie wróci po sprzątaniu do swojej stacji ?

Lepiej żeby była podłączona - od razu się naładuje na full.
2. Czy robiona przez robota mapa jest na stałe zapamiętywana czy każde kolejne nowe odkurzanie tworzy nową ?

Za każdym razem tworzy nową.

Pytam gdyż nie wiem jak będzie wyglądać sprzątanie kiedy będę miała zamknięte pokoje, a kiedy będą otwarte. Czy robot pamiętając trasę z zamkniętymi drzwiami odwiedzi inne pokoje kiedy będzie do nich dostęp ?
3. Proszę mi powiedzieć czy można ustawić robot w taki sposób aby z ustawień w Mi Home zaczął sprzątać we wskazanym miejscu np. Kuchnia, sypialnia itd ?

Nie kojarzę. Pojedzie we wszystkie dostępne lokalizacje.
4. Istnieje możliwość sterowania robotem ( włączenie go/wyłączenie) będąc po za domem korzystając z sieci 3G/Lte i programu Mi Home ? 

Tak
5. Czy wysokość ułożenia kół jest regulowana ? 

Nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem swój produkt i jestem mega zadowolony. Ale odpowiadając na twoje pytania:
1. Baza jak nie będzie podłączona robot po kilku próbach da komunikat, że nie udało mu się podłączyć.
2.Mapa jest na nowo tworzona podczas uruchomienia sprzątania.
3.Nie znalazłem takiej opcji. Ale patrz wyżej
4.Istnieje taka możliwość.
5. Nie można regulować. Dodam tylko tyle, że spadek między poziomami podłogi nie powinien być większy niż 1cm bo nie pojedzie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Unr3al2 napisał:

Ja już dostałem swój produkt i jestem mega zadowolony. Ale odpowiadając na twoje pytania:
1. Baza jak nie będzie podłączona robot po kilku próbach da komunikat, że nie udało mu się podłączyć.
2.Mapa jest na nowo tworzona podczas uruchomienia sprzątania.
3.Nie znalazłem takiej opcji. Ale patrz wyżej
4.Istnieje taka możliwość.
5. Nie można regulować. Dodam tylko tyle, że spadek między poziomami podłogi nie powinien być większy niż 1cm bo nie pojedzie.

 

A wiesz czy przy ustawieniu harmonogramu pracy powiedzmy 10:00-12:00 robot będzie sprzątał bite dwie godziny ? czy wróci szybciej jak uzna że skończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Ja uruchamiam ręcznie(przez aplikacje) jak jestem w pracy i mam pewność, że nikogo nie ma w domu. Ale plan jest taki, by alarm uaktywniał odkurzacz ale to inna bajka

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Unr3al2 napisał:

Jest taka możliwość. Ja uruchamiam ręcznie(przez aplikacje) jak jestem w pracy i mam pewność, że nikogo nie ma w domu. Ale plan jest taki, by alarm uaktywniał odkurzacz ale to inna bajka

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

Napisz w jaki sposób uruchamiasz przez aplikacje robota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dziwną sytuację - z pracy zdalnie włączyłem odkurzacz i wysprzątał mi cały dół + prawidłowo zaparkował w stacji.Po powrocie do domu zaniosłem go do góry i 1,5 godziny sprzątał tam. Po zniesieniu na dół i postawieniu go jakieś 50 cm od stacji nie potrafił jej znaleźć. Zaczął jeździć i jej szukać, jakby była odłączona od prądu (a nie była). Jak go ręcznie w nią wstawiłem to zaczął się ładować. Wydawało mi się, że jak ma "widoczność optyczną" z bazą to powinien w niej zaparkować (przynajmniej do tej pory 2 razy tak było).

Jakiś pomysł skąd takie dziwne zachowanie?

Edytowane przez Realok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...