Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Najniższa cena dotychczas w Gearbest
Original Xiaomi Mi Robot Vacuum 
Kupon: XIAOMIVAC za 299.99 USD + Priority Line bez VAT
http://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?wid=21&lkid=10882518

Na GB jest niski poziom Cashback więc mniej więcej to samo wychodzi co u Tallona

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli zdecydujesz się na alledrogo to sprawdź dokładnie aukcję czy to nie jest na zasadzie ktos zamawia z chin i jest posrednikiem tylko, a ostatecznym nabywcą i tak Ty, więc w razie cła i tak dopłacisz.

A te 3 lata gwarancji u Taloona to ciekawe jak wyjdą w praktyce..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy im więcej czytam i oglądam recenzji tym mam więcej pytań. Na jednym filmiku ktoś się żalił, że odkurzacz potrafi się rozładować na środku salonu i nie wrócić do stacji. Czy faktycznie tak jest? Rooma 980 wraca do stacji, doładowuje się i kończy sprzątane. Czy tak samo jest w Xiaomi?

Edytowane przez tryniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzą się osoby, które regularnie rozładowują, bo u mnie ze 2 razy się rozładował (bodaj poniżej 18%) i wrócił do bazy się ładować, potem wracał dokończyć.

Mogę sobie wyobrazić, że taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku, gdy nie zaczynał sprzątania z bazy, wtedy stanie i wyda komunikat, że nie może znaleźć bazy, ale też nie wiem, czy wtedy po naładowaniu zacznie od tego samego miejsca. Mogę za to zdementować informację, że jak się podniesie odkurzacz, to on nie wie już gdzie jest, kilka razy ostatnio zdarzyło mi się, że wciągnął jakiś przedmiot, wtedy naciskałem "pause", podnosiłem go do góry wyciągałem intruza ze szczotki, odkładałem mniej więcej w to samo miejsce i jechał zawsze dalej.

Jeżeli mówisz o filmie test hub, to bym się nim nie sugerował za bardzo, bo nie dość, że był on kręcony dawno, to trudno nie odnieść wrażenia, że nieco faworyzuje roombę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja, zalozmy robot sie zaplacze podczas gdy mu zabraknie pradu i wtedy bedzie sie meczyl az padnie i do bazy nie wroci.
Nie mniej nie wiem co trzeba robic zeby sie rozladowal na srodku i nie wrocil, oso iscie uwazam ze sie nie da w normalnym uzytkowaniu bez kladzenia mu klod pod kola.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/28/2016 at 4:15 PM, qwerty said:

Dziękuję za informację. A czy da się wyłączyć samo wifi czy musi być na stałe włączone? 

Czesc,

Powiedzcie mi czy odkurzacz wymaga połączenia z netem? Wysyła jakieś informacje do naszych skośnookich przyjaciół? Można wyfiltrować cały ruch sieciowy z niego na routerze?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaga.
Ale bez połączenia z Internetem nie będziesz mógł włączać odkurzania przez aplikację (nawet będąc w mieszkaniu).
Nie zadziała też chyba programowanie odkurzania na konkretną godzinę.
Aktualizacje, statystyki itp., wiadomo, też nie.
Cały ruch aplikacja - odkurzacz odbywa się przez serwery, dzięki czemu można włączyć odkurzanie będąc zalogowanym do innej sieci, np. via mobile.
Czy odkurzacz wysyła jakieś dane? W dobie dzisiejszej inwigilacji być może. Ale co Chińczykom po naszych planach mieszkań i układzie mebli? Nie takie rzeczy o nas wiedzą.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, arthuryankovski said:

Nie wymaga.
Ale bez połączenia z Internetem nie będziesz mógł włączać odkurzania przez aplikację (nawet będąc w mieszkaniu).
Nie zadziała też chyba programowanie odkurzania na konkretną godzinę.
Aktualizacje, statystyki itp., wiadomo, też nie.
Cały ruch aplikacja - odkurzacz odbywa się przez serwery, dzięki czemu można włączyć odkurzanie będąc zalogowanym do innej sieci, np. via mobile.
Czy odkurzacz wysyła jakieś dane? W dobie dzisiejszej inwigilacji być może. Ale co Chińczykom po naszych planach mieszkań i układzie mebli? Nie takie rzeczy o nas wiedzą.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO
 

Faktycznie to nie chodzi mi przede wszystkim o to co faktycznie wyśle odkurzacz bo i tak mam konto na gmailu, więc już wszystko o mnie wiedzą. Bardziej chodzi mi o to, że już niedługo chciałbym zrobic sobie smart home, moze jakies kamery, mikrofony i wtedy chciałbym na zewnątrz wypuścić tylko to co konieczne i boje się, że odkurzacz nie bedzie chcial dzialac. 

A włączaniem / wyłączaniem chcialbym zeby sie zajal sie openhab. Statystyki pewnie sa super na początku, ale po miesiacu to pewnie będę miał je gdzieś o ile będzie poodkurzane. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chciałbym zacząć przygodę z Xiaomi vacuum.
Gdzie teraz najlepiej kupić by nie było vat i cła?
Na gearbest obecnie jest w cenie 299.99$. Znajdę gdzieś lepszą ofertę z przesyłką?

Przedmówcą zapragnął mieć automatyczny odkurzacz przeczytał ostatni post w tym wątku i zadaje pytanie które powtarza się co 20 postów.
Cofnij się o kilka stron i poczytaj o taloon.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sondejmarek napisał:


Przedmówcą zapragnął mieć automatyczny odkurzacz przeczytał ostatni post w tym wątku i zadaje pytanie które powtarza się co 20 postów.
Cofnij się o kilka stron i poczytaj o taloon.

I tu jesteś w błędzie.

Przeczytałem cały temat, bo chciałem wiedzieć jak najwięcej o tym produkcie.

Czasami warto wcześniej się zapytać niż później żałować, bo był sklep gdzie było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil004 napisał:

ale przeciez co chwila jest to samo i nie masz racji ze jest w bledzie. co kilka postow jest kto skad zamawia, czy taloon, aze, allegro itp jakie koszty itp wiec nie masz racji ;)

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Jest w błędzie pisząc, że nie zapoznałem się z poprzednimi postami.

Tak jak twój post nic nie wnosi do tematu.

3 minuty temu, sondejmarek napisał:

Gdybyś przeczytał cały wątek to wiedziałbyś że nie ważne w jakim sklepie jest najtaniej.
EOT

A jednak, bo szukałem informacji jak połączyć go z aplikacją Domoticz.

Tu nie znalazłem ale udało mi się na innym forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i moj post nic nie wnosi, ale przyszedles i robisz ferment w temacie w ktorym wszystko jest jasno opisane.
Zwyczajnie robisz zamieszanie niepotrzebnie. A wystarczy sie cofnac o jedna dwie strony i ladnie uzytkownicy napisali skad zamawiali i za ile.
A sprawdzic mozesz samemu ile na obecna chwile kosztuje bo ceny sie zmieniaja.

EOT

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, bo szukałem informacji jak połączyć go z aplikacją Domoticz.
Tu nie znalazłem ale udało mi się na innym forum.
 
 


No to skoro korzystasz z naszej wiedzy i doświadczenia którym się wymieniamy w tym wątku, to ja poproszę o wspomniaego przez Ciebie linka do innego forum na temat tej aplikacji ;) Mój odkurzacz już do mnie leci więc kto wie? Może to będzie fajna alternatywa :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze Unr3al2 za zadanie pytania - przynajmniej mam pewność, że moje poranne wnioski z lektury 5 ostatnich stron są zbieżne z Waszą wiedzą ;)

Na fakturę jednak nie wezmę więc zostaje Chińczyk ;) Zależy mi na czasie więc wezmę u Taloona korzystając z dodatkowego zwrotu z Cashgoback.pl - jeszcze się nie zarejestrowałem więc jeżeli macie tam konto to niech ktoś poda swój login - 2 piwa zawsze do przodu ;)

Zamówię ten zestaw z dodatkowymi filtrami i szczotkami za 330 dolarów, czyli wyjdzie mniej więcej 300$ = 1150 zł. Wydaje mi się, że to dobra oferta. Oczywiście przy założeniu, że na paczce łapska nie położy UC...

 

Wieczorem zamawiam więc zainteresowanego poproszę o login do Cashgoback żebym mógł zakończyć temat :)

 

Edit: już się zarejestrowałem więc nieaktualne

Edytowane przez Realok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Monia84kg napisał:

 


No to skoro korzystasz z naszej wiedzy i doświadczenia którym się wymieniamy w tym wątku, to ja poproszę o wspomniaego przez Ciebie linka do innego forum na temat tej aplikacji ;) Mój odkurzacz już do mnie leci więc kto wie? Może to będzie fajna alternatywa :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Domoticz służy do zarządzania całym domem. Np. można ustawić, że jak wyjdę z domu o danej godzenie to uruchamia odkurzacz, a jak wrócę szybciej to wydaje polecenie powrotu do bazy. Link do tematu, który mnie interesował : https://www.domoticz.com/forum/viewtopic.php?t=11520&start=280#p113186 Aplikacja daje dużo możliwości ale to nie temat by się tu rozpisywać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...