Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, kamil004 napisał:


Dokladnie jak kolega wyzej napisał, nie ma sensu odlaczac, nie mniej TAK... wystarczy ze go odsuniesz od stacji dokujacej i wylaczysz ewentualnie odlaczysz wtyczke od stacji to tez sie wylaczy po kilku godzinach :) jesli juz bedziesz tego bardzo chcial, napewbo bedzie to zdrowsze dla ogniw bo nie beda naladowane 24/7 na 100% co bardzo je niszczy.

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Raczej chodzi mi o burzy podczas nie obecności w domu. Raz nam strzeliły korki i musieliśmy wyrzucić jedzenie z lodówki i dodatkowej zamrażarki. Smród nie do opisania... Od tamtej pory, mam kamerę IP i sprawdzam codziennie, czy jest światło w domu. Mam zamiar jeszcze dokupić gniazdko IP, żeby włączyć światło od czasu do czasu. Dzięki za info. 

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Monia84kg napisał:

Miał ktoś z Was do czynienia z tą wysyłką PriorityLine od Gearbest? Ponoć minimalizuje ryzyko VAT, a cena kusząca :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

tak: zamawialem glosnik, lampe, dwie lampy, hulajnoge. Za kazdym razem bez vat. Trzy razy paczke dostarczylo DPD, raz DHL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracając do HEPY to zastosowałem patent ruska - bierzesz maseczkę taka ochronną i wycinasz ja wywalając środkowa warstwę ta antynakteryjną. Pozostałe dwie warstwy nie blokujące przepływu powietrza montujecie na filtr i śmiga. U mnie filtr czysty a większe śmieci zatrzymują się na filtrze. Filtr wystarczy dmuchnąć raz na kilka odkurzań.

Ja i kilkunastu kolegów zamówiło u Taloona i nikt nie zapłacił cła i vatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, specpc napisał:

Panowie wracając do HEPY to zastosowałem patent ruska - bierzesz maseczkę taka ochronną i wycinasz ja wywalając środkowa warstwę ta antynakteryjną. Pozostałe dwie warstwy nie blokujące przepływu powietrza montujecie na filtr i śmiga. U mnie filtr czysty a większe śmieci zatrzymują się na filtrze. Filtr wystarczy dmuchnąć raz na kilka odkurzań.

Ja i kilkunastu kolegów zamówiło u Taloona i nikt nie zapłacił cła i vatu. 

O tym pisałem przy filtrach że tak robię 

1 godzinę temu, arthuryankovski napisał:

Zrobisz, proszę, zdjęcie tego swojego patentu?


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO
 

Najlepiej w oryginale na yt zobaczyć:

 

P.S. Niestety nie pamiętam gdzie czytałem o tym że ten filtr się nie nadaje do mycia, a było to kilka miesięcy temu już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem u Taloona i zapłaciłem 76 zł miłej Pani urzędu celnego. Zapłaciłem nie za towar - odkurzacz do Taloon (na moją prośbę wpisał wartość towaru 30$), ale cło od wartości samego wysłania odkurzacza po cenach DHL? jakoś tak. Kwota nie rozłożyła mi budżetu wiec nie przeżywam i nie wnikałem. Być może dałem się złupić :)

Odkurzacz ma ponad 2335 minut pracy za sobą  a aplikacja podaje że jeszcze 112 godzin może pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO 112 godzinach trzeba wymienić jedynie filtr :) według zaleceń producenta. Odkurzacz pracuje bez zarzutu i nie widać na nim żadnych śladów zużycia. Liczę na to że nie wybuchnie :) Sprząta dokładniej niż ja bym to robił albo wynajęta człowiek za 10 zł na godzinę? (Myślicie ze ktoś by chciał za taką kasę sprzątać?) Mało tego w aplikacji widzę, że na pewno sprzątał i na pewno zaglądną w każde miejsce. Czego nie mógłbym powiedzieć o człowieku tym bardziej za 10 zł za godzinę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jarek1701 napisał:

TALOON nadal przesyłkę w środę, do tej pory strona DHL nie zwraca żadnych informacji dla podanego numeru przesyłki. Chyba już czas straszyć otwarciem sporu?

po dwóch dniach chcesz straszyć? Masz ty rozum i godność człowieka? :-D Przecież wszyscy piszą że dopiero po paru dniach podaje prawidłowy tracking. po prostu Ci jeszcze nie wysłał, zluzuj. Ja jak zamawialem w poniedzialek/wt w nocy to tracking sie mi zmienił na poprawny dopiero w piątek. Przesyłka była na poniedziałek.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo każdy by chciał zamawiać towar z chin za o wiele niższą cene, ale oczywiście najlepiej żeby był dostarczony na drugi dzień (albo przynajmniej tak samo szybko jak z allegro). Ja zamówiłem, miałem przez jakieś 4 dni błędny numer, później się zmienił na inny, jak się okazało - poprawny. Nic do niego nie pisałem, po prostu wystarczy poczekać. W ciągu tygodnia od zamówienia, robot już u mnie odkurzał. Straszenie nic nie przyspiesza. Chińczycy mają tak restrykcyjne prawo że raczej nie oszukują - po prostu my jesteśmy chyba przyzwyczajeni do januszostwa.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak się boisz kupować stamtąd to nie kupuj po prostu. Chińczycy też się w końcu zaczną na Polaków wkurzać, bo niestety ciągle widze jakichś buraków którzy robią im dispute za nic, albo chcą zwrotów kasy za towar który niby nie dotarł. Wiem że to nie jest taka sytuacja, ale wszyscy którzy tutaj pisali otrzymali odkurzacz w rozsądnym czasie. Pewnie ma jakiś powód żeby wpisywać błędny tracking na początku - może aliexpress mu wysyła przypominajki albo coś.

Nie dalej jak tydzień czy dwa temu, jakiś chińczyk który był dość popularny ze sprzedaży "markowych" okularów napisał że niestety ze względu na januszowienie przez Polaków, nie będzie przyjmował zamówień od nowych klientów. Nie psujmy po prostu systemu który działa całkiem nieźle - oni mają zysk, a my niezłe oszczędności. Jak kogoś oszukają, to jest kupa sposobów upomnienia się o swoje, nie trzeba od razu po dwóch dniach wyskakiwać z "groźbami" że się otworzy dispute, które z tego co mi wiadomo może być dla nich dość dotkliwe.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie może napisać w takim razie, że daje fake tracking number?

Są różne sytuacje i nie ma co generalizować.

Miałem podobną sytuację jak kupowałem radio do auta na ali. Wysyłka miała być max 7 dni, nic się nie działo do tego czasu, siódmego dostałem numer, który nie działał, ale było napisane, że może być widoczny dopiero po kilku dniach. Po 14 dniach napisałem, że coś chyba jest nie tak, bo przesyłki nie widać. Facet odpisał, że to sprawdzi, po kolejnych kilku dniach znowu się przypomniałem, to stwierdził, że dhl zwrócił mu przesyłkę, bo rzekomo (niesłusznie) stwierdzili, że paczka zawiera akumulatory i że wysyłają ją ponownie do mnie.

Po następnych kilku dniach dostałem numer, który działał od razu i paczka doszła w 24h, więc cała bajka o zwrocie przesyłki była zwykłą ściemą.

Zamiast czekać kilka dni czekałem prawie miesiąc. Gdybym o tym wiedział, to bym zamówił gdzie indziej. Tak jak do niego napisałem - rozumiem, że mogą się zdarzyć opóźnienia i to normalne, ale po co ta ściema i niepotrzebne nerwy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TALOON jak zwykle niezawodny :) Tydzień temu w poniedziałek zamówione, w środę wysłane, dzisiaj dostarczone, bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Setup jest teraz dziecinnie prosty, bez problemu pobrał normalny język i aktualizację. Od razu wziął się do pracy, chociaż podróż była bardzo męcząca i już po 36 m2 musiał udać się na drzemkę. Aż mi go szkoda było gdy tak człapał biedak do stacji. Droga Redakcjo, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mi się go żal zrobiło :P 

Edit:

Trochę słabe jest to, że on czeka na pełne naładowanie zanim wznowi pracę. Ale pewnie rzadko (albo wcale) będzie się tak zdarzać, że nie wystarczy mu baterii na pełne sprzątanie.

Edit 2:

Przestawiłem mu stację i za PRC nie mógł jej znaleźć, mimo że prawie nim w nią wjechałem na ręcznym sterowaniu. Macie na to jakiś sposób?

Edytowane przez jarek1701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca się ładować w okolicach 18%, ładuje się do 80% i dokańcza sprzątanie. Po skończeniu sprzątania wraca do miejsca z którego wyruszył, jeżeli bazy nie ma, to daje komunikat, że nie może znaleźć ładowarki i żeby go postawić bliżej. Postaw go 0,5-1m od bazy i każ wrócić, to raczej znajdzie. Ale jaki jest sens przestawiania bazy podczas sprzątania? Postaw ją w najdogodniejszym miejscu i niech sobie tam spokojnie stoi, odkurzacz stamtąd będzie zaczynał i tam będzie kończył - bez problemu.

Ja mam bazę na piętrze i jak sprząta dół, to w 99,9% przypadków wraca w miejsce startu i mówi, że nie może znaleźć bazy, raz na jakiś czas po skończonym sprzątaniu zdarza mu się snuć powoli po domu bez celu. Ale to miałem może ze 3 razy w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazę przeniosłem po sprzątaniu. Wyjechałem nim na ręcznym, przestawiłem bazę do innego pokoju, dojechałem do nowego miejsca i kazałem mu zadokować, to próbował jechać tam gdzie baza była poprzednio. Fakt, nie pozwoliłem mu na to, pewnie powinienem.

Skoro już został poruszony temat wielu pięter, zastanawiałem się właśnie czy przenosić go między pietrami z bazą czy bez. Chyba faktycznie nie ma sensu taszczyć bazy? Zakładając, że jest w stanie posprzątać całe piętro na jednej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jarek1701 napisał:

Chyba faktycznie nie ma sensu taszczyć bazy? Zakładając, że jest w stanie posprzątać całe piętro na jednej baterii.

No w takim wypadku bez sensu. Gdybym miał tak duże piętra, to kupiłbym raczej drugi egzemplarz odkurzacza, ewentualnie samą bazę, ale nie widziałem, żeby była taka możliwość... Ja mam to szczęście, że sprząta mi dół, zostaje mu ok 60% zanoszę go na górę, gdzie ma ładowarkę, wstawiam go do bazy, uprzątnę wszystko z podłogi, podciągnę firany, to jeszcze wtedy podładuje ze 2% i puszczam sprzątanie, elegancko potem wraca do bazy, następnego dnia znowu znoszę go na dół i tak w kółko.

Ja kupowałem na Geek, ale warto zwrócić uwagę na koszt przesyłki 65 dolarów i do tego DHL więc na 100% jeszcze opłaty, to już się robi mało atrakcyjnie w porównaniu do allegro, gdzie można za niecałe 1600 dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Chyba z tydzień zajęło mi przeczytanie całego postu :)

Wybrałem taloona, 

W piątek wysłał DHLem, w poniedziałek o 16 był kurier. Brak vatu i cła. Całkowity koszt (-8% z planet plus) 1122zl, polecam gościa.

Zaraz zabieram się za testy! Pozdro

Edytowane przez Snowparty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz_pb napisał:

 i do tego DHL więc na 100% jeszcze opłaty, to już się robi mało atrakcyjnie w porównaniu do allegro, gdzie można za niecałe 1600 dostać.

Nie wiem jak w GeekBuying, ale Taloon wysyła już w cenie (około 315$, różnie) DHLem i ja ani wiele osób z tematu opłat dodatkowych nie miało. Więc podobnie jak koledze wyżej, z cashbackiem wyszło mnie mniej niż 1100. No, ale wiadomo - nie ma gwarancji. A na allegro można sie coś upominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wahałem się pomiędzy ilife v7/a4 a Xiaomi i jednak skłaniam się w stronę tego ostatniego.

W związku z tym kilka pytań:

1. gdzie obecnie najkorzystniej go kupić?

     - gearbest - 310$ z przesyłką (brak cła)

     - geekbuying, które podał kolega wcześniej - 260$ !!!

     - allegro z fv - 1580 zł - 30% odliczenia - 1050 zł

Pytanie co z tym geekbuying? 260$ to świetna cena - brał ktoś od nich? Jak wysyłają - nie widzę żadnego pola wyboru... Naliczyli jakieś cło/vat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...