Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

@Monia84kg w razie co 3maj https://www.planetplus.pl/rejestracja/18749/

Kiedyś kombinowałem w takie sprawy ale mimo wszystko najszybciej i najtaniej wychodzi przez przelewy24, płace za wszystko Blikiem ;)

@arthuryankovski możliwe ;) a dalej jak to wygląda? Kiedyś na Planecie była promocja 20% w jakiś dzień... co chwile na meila dostaje że w jakimś tam sklepie ileś dzisiaj taniej itp, Ali bardzo rzadko ale się zdarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak ;) zależy od chęci, mi się nie chce już kombinować tym bardziej że 95% zakupów z ali to są pierdoły za kilka złotych, przy takich kwotach nie chce mi się szukać gdzie odzyskam 5gr więcej niż w PlanetPlusie ;p No ale kupując robota za 1300zł czy jakiś inny telefon to już jak najbardziej gra warta świeczki. Warto zwrócić uwagę na minimalną kwotę jaką można wypłacić. W planetplus bodajże 10zł jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwą posiadaczką odkurzacza. Do bardziej zaawansowanych użytkowników mam pytania:

- jak przestawić "gadanie" odkurzacza na angielski?

- czy pozwolić mu "siedzieć" w bazie po każdym sprzątaniu, nawet jeśli bateria ma np. 50%? Czy bateria nie rozładowana do końca i doładowywana szybciej nie będzie się zużywać?

- czy pojemnik opróżniacz po każdym sprzątaniu czy czekać aż odkurzacz sam będzie się tego domagać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akws

Gadanie przestawiasz w aplikacji robota w ustawieniach. Co do baterii to im rzadziej rozładowywana tym lepiej, ładuj zawsze i do końca najlepiej. Jak już ma 100% to ja odpinam stacje z gniazdka. Co do sprzątania to jeśli pojemnik prawie pusty to nie ma sensu moim zdaniem bawić się w wyrzucanie ale wystarczy że kilkanaście metrów wyczyści i zazwyczaj jest tego tyle że aż w to trudno uwierzyć ;p czy się domaga to nie wiem ale mój raz mi pokazał żebym wyczyścił szczotkę z włosów dołączonym do zestawu nożykiem i w jaki sposób to zrobić więc jak tam się zacznie zapychać to stawiam że również o tym powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akws gadanie przestawiasz tutaj
710a781eb83a163c804b809248c787f2.jpg2d502c99d618814f5ab66d4b0796dc42.jpg

Oczywiscie niech wraca do bazy, jesli go zostawisz na dluzej bez zasilania to sie uspi a potem wylaczy, wiec nie będziesz miala zdalnej kontroli.
Bateria sie wogole nie przejmuj.

Pojemnik i tak bedziesz musiala oprozniac za kazdym razem :) zreszta nie wiadomo ile akurat sie trafi w następnym sprzataniu syfu. ja zawsze oprozniam przed kolejnym odkurzaniem.




Tapniete z SGS6 Edge+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sondejmarek Tak sie teraz zastanawiam czy to nie byl jakis blad softu.
Mianowicie bawilem sie remote control i za drugim wlaczeniem w innym miejscu moc nie byla na maxa tylko takie balanced, co mnie zdziwilo czemu tak slabo ciagnie skoro ustawialem max.
I byc moze cos mu sie pomerdalo, musze zrobic test siatki :D
zakryje filtr siatka i wlacze, zobaczymy czy wykryje zatkany filtr czy nie.

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wlozeniu worka foliowego pomiedzy filtr a obudowe mimi nie ma zadnego komunikatu, wiec pewnie jest to zwyczainy komunikat raz na jakis czas? lub cos podobnego. ;)
Chyba ze jest jakis inny powod wyswietlania takiego komunikatu.

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wiele osób skarżyło się na słaby ciąg, bo wyrzucali tylko śmieci zapominając o filtrze. Ja za każdym razem jak opróżniam pojemnik to wyciągam ten filtr i metodą "opukania" oczyszczam go z całego drobnego syfu, którego jest zawsze sporo. Dlatego też być może wprowadzili taką przypominajkę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil004 napisał:

no tak tylko nie rozumiem po co skoro do wymiany filtra zostalo mi  64%. 
pozyjemy zobaczymy ;)

a masz rzeczywiście filtr czysty? Przy każdym wywaleniu pojemnika na filtrze mam warstwe kurzu w jego kształcie którą zdejmuje i wywalam przed założeniem zbiornika spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś go jednak blokuje, skoro stosujesz "przed filtry" - może z tego powodu jest komunikat, bo np sprawdza jakoś obciążenie zasysania czy tam ciśnienie, jakoś. Co używasz tam tak wogóle?

Ech. dopiero przeczytałem pare postów w góre, sory.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no cos ty, przelot jest ok. i stosuje to odkad mam mije, minus kilka dni.
Co takiego: Wkloknina do okapow
https://miuipolska.pl/forum/topic/18180-xiaomi-vacuum-cleaner-mijia-robot-sprzątający/?do=findComment&comment=305413

Ewelntualnie tak jak @sondejmarek tez pisal w okolicach tej strony sprawdza sie jedna warstwa cienkiej chusteczki higienicznej.
Oczywiscie wymiana, ew oczyszczenie filterkow wlasnej roboty nastepuje po ocenie wzrokowej.
Chusteczka dosyc szybko sie zapycha, i w moim przypadku wymiana raz, dwa razy w tygodniu.

Ostatnio nawet przeplukalem filtr w cieplej wodzie z ludwikiem, chodz nie byl zbyt brudny, delikatnie szary pod swiatlo to stwierdzilem ze go przeplukam bez ingerencji szczotek czy innych specyfikow, sama ciepla woda z ludwikiem, wyplukalem wysuszylem, przejasnial sporo.
Nie zalecam takich czynnosci dla alergikow bo jest szansa ze po ktoryms myciu taki filtr moze juz nie zbierac 100% pylkow nie mniej mysle ze bez ingerencji oprocz wody smialo mozna taka czynnosc raz na pol roku wykonac.
Zreszta w odkurzaczach bez workowych zawsze tak robilem i bylo ok ;) 
Ale tak jak mowie to tylko moja praktyka i kazdy robi jak uwaza ;)

Edytowane przez kamil004
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem od PLGSM z allegro http://allegro.pl/xiaomi-mi-robot-vacuum-cleaner-odkurzacz-bialy-i6743681528.html

ale maja teraz za drogo ten odkuracz, podniesli ok 400zl.

Z AZE tez kupowalem drugiego.

W obu przypadkach szybka wysylka i zero problemow

 

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z robotem będąc koło niego zauważyłem jak obczaił sobie najpierw jedno pomieszczenie (przedpokój) i widział że drzwi do pokoju były otwarte (zajrzał też do środka i wyjechał spowrotem na przedpokój). Jak zamknąłem drzwi do pokoju to przez chwile się dobijał żeby go wpuścić (jak już skończył przedpokój), ale potem odpuścił. Tak to chodziłem koło niego i nie było problemu. Ale z reguły odpalam (jak kolega wyżej napisał) jak wychodzę do/jestem w pracy.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawgaw napisał:

Tego filtra nie można myć bo traci swoje właściwości. 

Osobiscie oczekuje od filtra aby nie brudzil mi sie silnik, i byla dobra moc ssania. Nie jestem alergikiem, nie oczekuje wiec od niego aby mi zatrzymywal nie wiadomo co. ;)
Wyczytalem tez ze sa rozne rodzaje filtrow, ktore mozna oraz takie ktore sie nie nadaja do mycia.
Po kilku myciach moga sie juz wlokna i tak pozaklejac wiec i sila ssania bedzie mniejsza jak i jego skutecznosc.
Nie mniej uwazam ze jesli 2-3 razy umyjecie filtr na jego okres przydatnosci ktory pokazuje aplikacja (czyli zalozmy co 33%) to nic sie nikomu nie stanie i nikt z tego powodu nie umrze ;)

Ponadto pozwolilem sobie pogooglowac i
----------------
"Jak czyścić filtr hepa?

Jak czyścić filtr hepa, gdy odkurzacz przestaje ssać? Nic nie jest wieczne i wymaga naprawy oraz czyszczenia. W odkurzaczu znajdziemy filtr hepa, który po pewnym czasie też zaczyna się brudzić, co w efekcie powoduje zmniejszenie mocy zassania i oczywiście zaczyna się przegrzewać. Filtr wystarczy umyć pod bieżącą woda, a następnie wysuszyć. Odkurzacz od razu zacznie lepiej działać.

Jak czyścić filtr hepa bez odpowiedniego sprzętu? Gdy nasz odkurzacz przestaje dobrze pracować, wydaje nam się, że jedynym wyjściem będzie zakup nowego sprzętu. Jesteśmy jednak w dużym błędzie. W rzeczywistości problemem jest filtr hepa, który zwyczajnie jest brudny. Łatwo go można umyć chociażby w umywalce.

Jak czyścić filtr hepa w odkurzaczu? W zasadzie każdy odkurzacz wyposażony jest w filtr hepa, który z czasem zaczyna się brudzić, a to jak się okazuje wpływa na pracę samego odkurzacza. Niektórzy myślą, że jego mniejsza moc to kwestia zużycia, a w efekcie okazuje się, że większość takich przypadków to tylko kwestia brudnego filtra hepa, który wystarczy oczyścić pod bieżącą wodą, a następnie dobrze osuszyć. Nie jest to trudne zadanie, a naprawdę może uratować nas od niepotrzebnego wydatku, jakim jest zakup nowego "
--------------------
"
Otóż, jak najbardziej wolno go myć pod bieżącą ciepłą wodą, ale musi wyschnąć żeby go użyć ponownie."

--------------------

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko są różne rodzaje filtrów hepa i ponoć ten użyty w naszym odkurzaczu jest właśnie takim, który się nie nadaje do mycia. Oczywiście pewnie po umyciu dramatu nie będzie (jak napisałeś działa) ale jeśli ktos będzie czytał ten temat to powinien wiedzieć że ten typ niekoniecznie jest przeznaczony do mycia, a naprawdę użycie "przedfiltra" powoduje że takiej potrzeby zbytnio nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisalem co mnie interesuje w filtrze i co moze spowodowac czeste mycie.

Nie mam tez wiedzy jaki tu jest uzyty (gdzie wyczytales ze nie jest do mycia?)

A tak wogole to mnie bardzo zastanawia kto obliczal czas tego filtra.

Przeciez jak ktos ma pylace dywany i kilka sztuk w domu, to taki filtr zapcha sie po max 5 odkurzaniach.

W pracy mamy stozkowy filtr w odkurzaczu to po odkurzaniu czasem jednego samochodu filtr nadaje sie do mycia ew. przedmuchania kompresorem, tyle pylu i drobin zbiera ze ja nie wiem jak by wygladal ten z miji bez ingerencji po 100h pracy. ;)

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak gdzieś pojedziemy na tydzień czy miesiąc, po prostu trzeba odłączyć go z zasilania a on sam się wyłączy? Ja zawsze zdejmowałem baterię przy Roombie. 

Dokladnie jak kolega wyzej napisał, nie ma sensu odlaczac, nie mniej TAK... wystarczy ze go odsuniesz od stacji dokujacej i wylaczysz ewentualnie odlaczysz wtyczke od stacji to tez sie wylaczy po kilku godzinach :) jesli juz bedziesz tego bardzo chcial, napewbo bedzie to zdrowsze dla ogniw bo nie beda naladowane 24/7 na 100% co bardzo je niszczy.

Tapniete z SGS6 Edge+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...