Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

@arthuryankovski zostawilem go odlaczonego na 3dni bez ladowania ;), i chyba jak mialo by zejsc na 4% to sie automatycznie wylaczal juz system, nie bylem w stanie nizej zjechac ;)
 

@mickarp mowisz ze da sie recznie sterowac ponizej 20%? musze to sprawdzic i zobaczyc jak bedzie sie poruszal ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/14/2017 o 17:52, Tomasz_pb napisał:

grzejniki-kanalowe.jpg

Mam bardzo podobne rozwiązanie i niestety czikulinka czasem wpada kółkami jak jedzie wzdłuż, jęczy wtedy że Error #3.

Wiecie może, czy taśma załatwiłaby sprawę? Dodatkowo, czy można by ją było wpakować na stałe *pod* kratkę (ma grubość ok. 5mm)?

No i kolejne pytanie - gdzie teraz można kupić taśmę Xiaomi, bo na Aliexpressie wszystkie chyba chwilowo poznikały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod dywanem działa, a jest tam grubiej więc jest szansa że kratka nie będzie straszna ;) Oczywiście kratka to inny materiał więc tu może być problem oraz widzę jeszcze takie zagrozenie, że on nie zatrzymuje się tamten przy tej taśmie tylko na nią najeżdża - wydaje mi się że w okolicach koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_pb jedyny znany mi robot myjacy na obecna chwile  to chyba roomba, ale patrze ze oferta chyba jest wieksza?:
https://roboexpert.pl/pl/c/Roboty-Myjace-Mopujace-Podlogi/25
Rozumiem ze kolejny lvl bedzie, robo kucharka? :D

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_pb napisał:

Chyba przyszedł czas wejścia na następny level autosprzątania :) 

Ma ktoś doświadczenie z robotami myjącymi podłogi? Polecicie jakiś model? A może warto jeszcze poczekać, bo niedługo Xiaomi coś takiego wprowadzi? Jakieś wieści/przemyślenia?

Czytałem różne opinie o Scoobie 450... Moim zdaniem nie ma sensu: https://www.ceneo.pl/30548400;pla#tab=reviews_scroll

Ja mam dodatkowo robot odkurzacz Ilife v5s, który ma możliwość mycia podłóg. Nie jest zły, ale efekty nie są powalające. Jak jest mokra podłoga, strasznie się ślizga, szczególnie na płytkach. Jak masz duże pomieszczenie, trzeba dolać wody co jakiś czas. Ja dolewam wodę z octem (nie, po wyschnięciu nie śmierdzi). Ostatnio coś jest nie tak z tym odkurzaczem, ponieważ ciągle wyskakuje jakiś błąd (coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=ahQyFLvrYZ0). Muszę go naprawić, jak będę miał chwilkę. Ale na razie Xiaomi mi wystarczy na cały dom (150 m2) na jednym ładowaniu :).

Też mam Roombę 620 (czyli wersja podstawowa), bardzo dobrze odkurza, ale w porównaniu do Xiaomi on jest po prostu głupi. W dodatku bardzo obija meble... Ale i tak głupi, że wytrzymał 2 lata (bateria oryginalna, a ciągle pracuje).

Najgorzej z tych trzech odkurzaczy wypada Ilife (dużo gorzej), najlepiej Xiaomi :D.

Też możecie spróbować przerobić Xiaomi na robot myjący https://www.youtube.com/watch?v=Dug5za9B4sU 

Ja nie wiem, czy bym ryzykował :D. Może za jakiś czas, jak nie będzie taki nowy :D.

Przepraszam, jeśli są błędy, nie jestem Polakiem.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Czyli to jeszcze nie czas.. Może faktycznie poczekam na coś od Xiaomi, myślę, ze kolejny raz nie zawiodą. Jeżeli oczywiście w ogóle wypuszczą takiego mopa. No ale po sukcesie odkurzacza myślę, że nie powinni się zastanawiać. Jednego klienta już maja na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,
Ostatnio trafiłem na informacje o tym odkurzaczu. Myślę nad jego zakupem. Gdzie najtaniej? Taloon na ali ma wysyłkę tylko dhl czy wtedy jest naliczane cło i vat?
Istnieją jakieś podróbki? Na co zwrócić uwagę?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aldora
http://s.aliexpress.com/R7B7vumU


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO




Witam.
Ja również chcę dołączyć do Waszego grona szczęśliwych posiadaczy Mijii :) Chyba z tydzień czytałam ten wątek od początku, od deski do deski :)

Przymierzam się do zakupu u wspominanego tu często TALOONA ale jednej rzeczy nie kumam. Po wejściu w powyższy link widzę że ma odkurzacz wystawiony w kilku różnych cenach (pomijając już opcję z akcesoriami czy bez). Czy ktoś się orientuje z czego wynika różnica? Dostawa wszędzie DHL. Czy brać z nantańszej i już..

Ps. Prosiliście go aby zadeklarował 25$ jako np.gift czy akcesoria do odkurzacza (bo i takie aukcje ma :) ) d44495331184e61882e32fe39627621e.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia bierz najtańszy.

Na allegro też wielu sprzedawców ten sam przedmiot w 100 aukcjach sprzedają. Sądzę że to zagrywka w stylu "wklep w wyszukiwarkę odkurzacz a większość ofert to moja":P

Ja od niego kupowałem najtańszą ofertę. Zmartwię Cię, że pewnie na początku wyśle Ci fejkowy numer a ty się zaczniesz wkurzać że status się nie zmienia. Mi faktycznie po 3 tygodniach od kupna wysłał, a sama wysyłka trwała 5dni(obyło się bez Vat). I nie żałuje zakupu u niego pomimo że się chłopak trochę ociaga z robotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie wyrabia z wysyłką, u mnie poszedł spór i ugrałem na tym chyba 30zł rekompensaty :P dwa roboty dotarły w osobnych paczkach i każdy bez VATu. Polecam jeszcze zamawiać przez PlanetPlusa, 8% piechotą nie chodzi a przy takiej kwocie to już całkiem ładna sumka się robi. Łącznie dzięki PlanetPlusowi odzyskałem już ponad 400zł więc jak ktoś "nałogowo" zamawia różne pierdoły z Aliexpress i innych to jak najbardziej polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie wyrabia z wysyłką, u mnie poszedł spór i ugrałem na tym chyba 30zł rekompensaty  dwa roboty dotarły w osobnych paczkach i każdy bez VATu. Polecam jeszcze zamawiać przez PlanetPlusa, 8% piechotą nie chodzi a przy takiej kwocie to już całkiem ładna sumka się robi. Łącznie dzięki PlanetPlusowi odzyskałem już ponad 400zł więc jak ktoś "nałogowo" zamawia różne pierdoły z Aliexpress i innych to jak najbardziej polecam


Heh dopiero co założyłam GIVING ASISTANCE :) do tego oczywiście PayPala i Kantor walutowy Alior dla zmaksymalizowania oszczędności i cash backu.. a tu wzianka o Planet Plus ;) Lepsze to od GA?

#Ari93 dzięki Tobie się o tym dowiedziałam więc daj mi od siebie polecenie/zaproszenie.. to skoro i tak zamierzam się zarejestrować to przynajmniej ktoś na tym skorzysta :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...