Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

gorzej jak zasłonisz czujniki i wpadnie kołami do środka, to już nie wyjedzie. Daj zdjęcie grzejnika i wymiary "przerw", to zmierzy się koło i zobaczysz. Jak wyglądają tak, to moim zdaniem nie powinien wjechać... Ale pewności nie mam.

 

grzejniki-kanalowe.jpg

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem :)

Jakiś czas temu pisałem, iż mam podejrzenie, że akumulator zaczął wykazywać objawy zużycia, gdyż na codzienne sprzątanie zaczął zużywać o ok 5% więcej energii. Od przedwczoraj wszystko wróciło do normy. Zacząłem przeglądać pobieżnie historię sprzątania i okazało się, że w jednym pomieszczeniu jakoś dziwnie się wcześniej zachowywał, jeździł kilka razy w kółko itp. Od 2 dni wszystko wróciło do normy, zużycie jest takie jak przedtem, gdyż czas spadł z 50 do 45 minut, a pomieszczenie zaczął ładnie sprzątać w standardowy sposób. Nic w ustawieniu mebli/sprzętów się nie zmieniło... Ki czort? Pamiętam, że @kamil004 pisałeś o tym jak u Ciebie raz jeździ wzdłuż, a raz wszerz, ale u mnie poruszał się po tym pomieszczeniu jak by był roomba :)

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_pb tak dokladnie ale odkad przesunalem o max 5cm baze blizej sciany aby mial ciasniej to jezdzi zawsze tak samo tak jak tego oczekuje i wplywa na szybsze i dokladniejsze sprzatanie pokoju. dziwne ale zadzialalo :D

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój wczoraj mnie wkurzył. Rano zarzuciłem sprzątanie. Po pół godzinie komunikat - coś się wkręciło w rolkę. Zdążył posprzątać około 70% parteru. Wróciłem do domu po pracy. Usunąłem kawałek taśmy, opróżniłem pojemnik. Włączyłem ponownie i pojechałem na zakupy. Skubany nie pojechał już w miejsca gdzie tylko musnął podłogę. Dziś dostał karę i sprzątał ponownie. Ciekawi mnie tylko fakt czy jednak zapamiętał że był już w tych pomieszczeniach czy nie? Dziś ogarnął wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2017 o 19:07, Tomasz_pb napisał:

Mam dokładnie tak samo. Ale jak robi np. takie wygibasy, to nie ma co się dziwić...

 

Aaaaa czyli tak jeździ po tej nodze (mam chyba identyczne biurko) - właśnie mnie to zastanawiało jak oglądałem mapkę z pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Jak Wasz robot radzi sobie z progiem (ja mam pomiędzy łazienką a przedpokojem) o wysokości 2 cm?

Płytki i drewno są jasne.

W piątek dociera do mnie mój robot i w sumie dziś sobie uświadomiłem, że może z tym być problem.

 

Pozdrawiam

Pe Trek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, morphi napisał:

Dobry wieczór,

Jak Wasz robot radzi sobie z progiem (ja mam pomiędzy łazienką a przedpokojem) o wysokości 2 cm?

Płytki i drewno są jasne.

W piątek dociera do mnie mój robot i w sumie dziś sobie uświadomiłem, że może z tym być problem.

 

Pozdrawiam

Pe Trek

u mnie przez podobny próg nie podjeżdża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zamiast schodka zrobić mini rampę z jakieś kątówki. IMO sprawdzi się lepiej.

A mnie dziś spotkała niemiła niespodzianka. Podczas sprzątania dostałem komunikat o konieczności wyczyszczenia sensorów. Robot przerwał sprzątanie i wrócił do bazy (był w połowie mieszkania).
Oczyściłem sensory, zresetowałem ich przebieg w aplikacji i odpaliłem odkurzanie. Niestety zaczął sprzątać od początku.

Mógłby ten komunikat pojawić się po zakończonym poprzednim sprzątaniu. Jakies ostrzeżenie, że się kończył czas na ich wytarcie. A tak miałem nerwówkę, bo jak zwykle w niedoczasie, a ten mi tu jakieś fochy strzela... :)


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...