Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to są gdzieś changelogi w jakiejś cywilizowanej formie? Ile było tych aktualizacji?

Mój odkurzacz odkurza tak samo jak na początku, z mojego punktu widzenia to one nic konkretnego nie wniosły (poza językiem).

Jeżeli chodzi o zawieszanie, to mam w sypiali szafkę, której rozstaw nóg jest o milimetry większy od średnicy robota, zawsze tam się mieścił, a kiedyś 2 razy z rzędu (dzień po dniu) się tam zablokował, po tych 2 dniach już nigdy się tam nie zakleszczył. Bez żadnego update. Ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem w tym ze nigdzie nie ma changelogow. na http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=19479&start=360 jest jakas osoba ktora dopytuje xiaomi o to co zostalo zmienione, trzeba czekac na info az napisze.
Innej ludzkiej formy czytaj. na stronie producenta nie znalazlem nic takiego a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że jak chcemy zrobić spot cleaning i przeniesiemy go ręcznie od bazy nawet 1 metr, a następnie po sprzątaniu chcemy aby sam wrócił do bazy to nie jest w stanie sam zadokować... dziwne.

Potwierdzam że każde sprzątanie to nowe skanowanie,z frędzlami przy chodniku sobie nie radzi.

Ogólnie i tak polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie? Jedyna jaka mi przychodzi do głowy, to jak ktoś wspominał sprzątanie konkretnego pomieszczenia. Tylko jak to zrealizować w praktyce? Jak ktoś ma 1 kondygnację, to w sumie nie problem, bo może się jakoś tam lokalizować na podstawie pozycji bazy, ale gorzej jak są 2 i więcej. Skąd miałby wiedzieć gdzie jest i gdzie ma sprzątać? Chyba, ze jakieś skanowanie wstępne całego pomieszczenia. No ale to i tak musiałby mieć te mapy w pamięci. No niby jest historia... To by było rzeczywiście fajne.

Mam pomieszczenie, które chętnie bym odkurzał z automatu 2 lub nawet ze 3 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chociazby
- zarzadzanie stanem naladowania akumulatorow.
- co ile ma sie ladowac (u mnie mógłby smialo co 2dni)
- zapamietywanie mapy z doskanowywaniem w razie wu jak cos sie zmieni
- sprzatanie lokacji kilka razy, tak jak mowisz np. zaznaczajac obszary paluchem na ktorych ma sie skupic.
- zmiana rozmiaru obszarow dzielonych, chetnie bym sobie zwiekszyl u siebie
- opcja wgrania wlasnych dzwiekow po usb

to tak z grubsza na szybko. :)

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial bym LOL, czym sie rozni w tym przypadku FULL od MAX xD?

 

Edit: juz wiem, zniknela opcja wlaczenia max ciagu w ustawieniach. szkoda tylko ze FULL od MAX sie niczym nie rozni.

Oraz pojawila sie informacja o sensorach? co to ma byc haha

I podpisano przyciski/albo dodano opcje taka

 

addc40b40ed5959b45f9964419a927a3.jpg1ce886fae745895500fcb49dcec77749.jpgae67b05e7ecc32d361b3e662676733f2.jpg

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez kamil004
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze rano, ale jesli nic sie nie zmienilo poza przeniesieniem tej opcji pod guzik to raczej bedzie to samo. i bardziej tu zadziala efekt placebo i autosugestii. trzeba by sprawdzic ile pradu ciagnie na max i full ale raczej to samo :) nie mniej rano zerkne

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktyczne jest roznica teraz. zobaczymy ile bedzie w kubelku syfu po odkurzaniu dywanu

Byc moze wczesniej nie bylo wiadomo ze jest mocniej, bo nie mozna bylo zmienic tego szybko tylko trzeba sie bylo zaglebic w opcje glebiej co skutkowalo zatrzymaniem pracy odkurzacza.

A teraz jak raz za razem da rade to widac roznice. Mnie to pasuje bo sie akusy troche bardziej rozladuja niz zwykle.

 

tak to wyszlo, mozna przyjac 20% bateri na 30m2

58bf4c64e1336c81ceb1a08456ddcb19.jpg

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zmieniło się kompletnie nic, ani głośniej, ani mocniej. Bateria jest zużyta dokładnie tak samo. Jak porównuję do Twoich Kamil screenów, to widzę, że z moją baterią jest wszystko ok, a ten spadek wynikał z tego, że tak jak pisałem dostosowałem trochę dom i wjeżdża widocznie w więcej miejsc.

Screenshot_2017-05-12-09-47-04.png

Screenshot_2017-05-12-10-11-24.png

Screenshot_2017-05-12-09-50-31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_pb moze mi sie uda jakos nagrac dzwiek wieczorem jaka jest roznica pomiedzy full a max, ale zdecydowanie to slychac.

 

W quiet nie moze wiecej siersci zbierac bo slabiej ciagnie ale jest taki paradoks ze jak lezy siersc to ja rozdmuchuje wylotem jak sie ustawi na max i potem tego nie zbiera :) z tego co w domu zauwazylem.

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil004

A być może nowe MAX, to stare turbo + funkcja Full speed? Tak miałem zaznaczone w starej wersji. Na liście full speed, a na panelu odkurzacza turbo.

Może trzeba go jakoś zresetować, żeby nowa funkcja zadziałała? Ale to też nie bardzo, bo sam widzisz, że zużycie akumulatora mamy niemal identyczne, a u Ciebie jak twierdzisz jest różnica. Tak jak pisałeś trzeba by było mieć dostęp do nagrania starej wersji i porównać jak jest po nowemu, bo teraz nagrasz, że jest różnica między turbo, a max, co i tak nie udowodni, że MAX, to coś więcej niż stare Turbo+full speed :)

 

Edit. Jest historia, sprawdź jakie było zużycie aku kilka dni temu na tym sprzątaniu, to rozwieje wszelkie wątpliwości. Ja sprawdzałem zanim napisałem posta i nie ma żadnych zmian.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie sadze aby to bylo cos innego.
Poprostu wykasowali opcje full speed z ustawien i przeniesli ja pod przycisk i nazwali max.
Full to dalej full tylko ze wczesniej nikt nie mogl sprawdzic roznicy ssania bo aby zadzialala opcja max z ustawien trzeba bylo wylaczyc ssanie na chwile i dzwiekowo nie bylismy w stanie stwierdzic tego delikatnego przyrostu ssania.
@Tomasz_pb sprawdze w domu jeszcze jak mu zuzycie wyjdzie na opcji full ile zje baterii albo go zaraz odpale hehe i dam znac.
w histori nie ma info o zuzyciu baterii niestety.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, tak, przepraszam, masz rację, rozpędziłem się :) Nie ma info do zużyciu aku, po prostu mi się wydawało (o czym pisałem), że bateria mi nieco siadła i pamiętam dokładnie ile zużywa na sprzątanie, bo to monitoruję i zawsze pozostały poziom energii to 59-60%, porównałem w historii czas sprzątania - jest identyczny jak wcześniej, zużycie prądu znam na pewno (też identyko), więc stąd wiem, że nic się nie zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie poprostu ze ten przyrost sily ssania jest na tyle maly ze nie wplywa na baterie.

Jak moj byl nowy to o ile pamietam zdziwilem sie ze pomiedzy quiet a full praktycznie nie bylo roznicy w zuzyciu baterii.

za jakies 20min dam znac ile zuzylo na Full

 

No i tak to wypadło teraz na opcji full

4996591f80ac08605c0e308b8bbbbca9.jpg

 

mam pewne ale co do jakosci przejazdu, ale patrzac na m2 i czas to nawet duzo mniej baterii zuzylo.

 

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...