Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tam pare stron wcześniej wyśmiewał na allegro odkuracze za 1700 z hakiem. Że Janusze biznesu.

Tak się sklada, że nie do końca. Zakupiłem u nich odkurzacz, wysyłka w 3/4 dni a przede wszystkim pełna faktura vat23 i polska 2letnia gwarancja, do tego mieli jakoś pomyłkowo wystawioną aukcję i udało mi się kupić za 1550 o ile dobrze pamiętam z f-vat więc fart dobry bo na rękę wyjdzie poniżej 1000zł.

Korzystam z iOS jeżeli ktoś ma wątpliwości - działa super, apka gra. Odkurzacz elegancki - nawet można nim sterować z poziomu apki jak samochodzikiem rc i seee jeździ gdzie mu wskaże. Muszę tylko ten angielski głos wgrać.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się odnieść do tego posta bo takich głupot to już od dawna nie czytałem.

Po pierwsze ich urządzenia produkowane są Tylko na rynek chiński bo tam "KAŻDY MA CZYJEŚ PATENTY W d*pie". Żyjemy w takich czasach że to pomysł kosztuje najwięcej, nie sztuką jest ukraść od kogoś gotowe rozwiązanie (np pomysł z laserem ukradli od Neato) i zaprojektować robota. 

Samo zaprojektowanie robota to raczej temat dla skończonej ilości studentów a nie doktora czy profesora z uczelni. Polskie firmy jednak nie stać na drogi patent bo potem okazuje się że swojego robota musieli by sprzedawać w cenie podobnej do Roomby a w naszym kraju panuje przekonanie że lepiej kupić zachodnie bo lepsze albo chińskie bo tańsze. 

W Polsce powstaje też wiele świetnych pomysłów tylko zazwyczaj ich twórcy jadą z nimi na zachód bo zachodnia firma zapłaci za niego więcej!!! Np znane wszystkim jakdojade.pl to praca dyplomowa napisana przez studenta i pomysł ten jest wart w tym momencie miliony. Oczywiście kilka lat później Google wprowadziło to samo u siebie bo duży może kraść ale dużego już okradać nie można. Jeżeli zaś oczekujesz jakiegoś projektu z udziałem naszej elity to za przykład może posłużyć dioda laserowa z azotku galu dzięki której możemy korzystać z napędów Blu-Ray.

Co do FSO... VW chciał je kupić zamiast Skody bo prezentowały się zdecydowanie lepiej. Niestety związkowcy zaczęli strajk który doprowadził do końca rozmów i firma zdechła przez ludzi a nie słabą myśl technologiczną.

I na koniec. Robisz problem z tego że skan twojego mieszkania jest na Chińskich serwerach a równocześnie używasz Iphona gdzie wszystkie twoje dane trafiają na serwery amerykańskie i Apple ma do nich pełen dostęp i prawa bo zaakceptowałeś regulamin którego nawet nie chciało ci się przeczytać.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda nie podpinać go do Wifi. Łatki, język, możliwość zaplanowania kiedy na sprzątać. Same plusy, no chyba że obawiasz się tajnej maszyny chińskiej która za pomocą odkurzacza wprowadzi do twojego mieszkania 500 chińczyków na m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ćwiczyłem tego u siebie ale wg mnie jak mu z poziomu apki zaprogramujesz że ma dzisiaj o którejś tam godzinie zacząć sprzątać to nawet jak wyłączysz u siebie WiFi lub nawet prąd w domu (pod warunkiem że robot będzie naładowany) to i tak to zrobi tyle że Ty nie zostaniesz o tym poinformowany i nie będziesz miał na bieżąco sytuacji pod kontrolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa aktualizacja software'u Robota (w aplikacji iOS). Jak ktoś wie co wnosi, proszę o opisanie.
Ja nie aktualizuję, bo mam ustawione sterowanie robotem przez Siri i nie chcę stracić tej funkcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi aktualizacjami? Ja mam wersję 4.1.16 teraz wchodzę na google play i jest zaktualizowane 2 maja, aktualna wersja 4.1.7. Mimo zaznaczonego auto update się nie aktualizuje... dopiero ręczne odinstalowanie i ponowna instalacja pomaga. Też tak macie?

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

O co chodzi z tymi aktualizacjami? Ja mam wersję 4.1.16 teraz wchodzę na google play i jest zaktualizowane 2 maja, aktualna wersja 4.1.7. Mimo zaznaczonego auto update się nie aktualizuje... dopiero ręczne odinstalowanie i ponowna instalacja pomaga. Też tak macie?

bo mihome aktualizuje poza google play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem orginał w aze za 35 zł wiec nie będę kombinował https://www.aze.com.pl/pl/p/Tasma-magnetyczna-do-odkurzacza-Smart-Xiaomi/625,

Po wgraniu tych wszystkich aktualizacji ustawienie timera są zgodne z polskim czasem, wczoraj ustawiłem żeby ruszył o 22:04 i o tym czasie wyruszył z bazy, bo ktoś wcześniej pisał że jest przesunięcie o 6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam ten cud techniki :) Robot jest bomba. Codziennie skubany zbiera ok 30% pojemnika kurzu... nawet nie wiem skąd on to bierze!

Trzeba pamiętać żeby usuwać drobne przeszkody, zabawki, kable itd bo łatwo się może zablokować i krzyczy błędami.

Trzeba się przyzwyczaić aby przygotować teren :)

Sprzęt w 100% warty ceny. Kupiłem w AZE i śmiało polecam, robot zapakowany oryginalnie, nikt przy nim nie dłubał w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś wspominałem o teorii, że Mijia jak nikogo w domu nie ma to brudzi, żeby później nazbierać 1/3 pojemnika śmieci :) 
Ostatnio puściłem ją na dywan u mojej mamy odkurzany skrupulatnie tradycyjnym odkurzaczem. Po pracy xiaomi jej pojemnik był wypchany do pełna :) a oczy mojej rodzicielki wielkie jak talerze :shock: :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył jakąś poprawę po nowej aktualizacji? U mnie robot nie za bardzo ma się gdzie wykazać w mieszkaniu (brak dywanów itp), po prostu działa tak samo jak wcześniej. 
Szkoda że nigdzie nie ma patchloga do przeczytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2017 o 17:19, bergmen napisał:

3.3.6_003061 

Dnia 5.05.2017 o 15:02, Tomasz_pb napisał:

O co chodzi z tymi aktualizacjami? Ja mam wersję 4.1.16 teraz wchodzę na google play i jest zaktualizowane 2 maja, aktualna wersja 4.1.7. Mimo zaznaczonego auto update się nie aktualizuje... dopiero ręczne odinstalowanie i ponowna instalacja pomaga. Też tak macie?

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...