Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowałeś gdzieś w necie? Mój pies jest wielkości kota, więc pewnie by mu pasowały, a chciałbym coś sprawdzonego z czym odkurzacz na 100% nie ma problemów.


Tak bralem taka miske w TkMax bylo na naklejce dla psow i kotow.
Wyglada podobnie do tej
1858df5aeddd3a532c07871172f2b26d.jpg
z tym ze moja ma tylko jedna komore wyjmowana, od spodu sa takie gumowe nozki 5mm srednicy. jak sie postawi na czystej podlodze z czystymi gumkami to ciezko to nawet noga przesunac


Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy!

 

zastanawiam się nad kupnem robota xiaomi i znalazłem ofertę na stronie 

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-Robot---White-372010.html

 

czy ktoś z was kupował kiedyś z tego serwisu i może przekazać swoją opinię ?

 

Cena jest bardzo atrakcyjna.

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

ps. 

 

ewentualnie tutaj, 

https://www.zapals.com/xiaomi-mijia-smart-automatic-vacuum-robot-with-app-control.html

prosze o opinie

 

Edytowane przez stux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stux napisał:

Cena jest bardzo atrakcyjna.

______________________________________

Witaj,

tak może się tylko wydawać:

$275.99 + $68.14 (przesyłka) = $344,13

+ ~$75 (podatek i należności celne DHL) = $419,13

Edytowane przez Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki, a jak nalejesz wody do tego wkładu i chcesz go włożyć do "bazy", to nie ma problemu? Mam podobne rozwiązanie tylko metalowe i w pewnym momencie muszę puścić tą miskę albo przechylić i w wielu przypadkach mi się rozleje... Popatrzę jeszcze co jest dostępne w temacie.

edit. Już chyba wiem co zrobię. Mój pies lubi wywalić jedzenie na podłogę i ma miski na tacy, żeby było łatwiej sprzątnąć. Położę zamiast na tacy, na czarnej macie i odkurzacz na to nie wjedzie. Wyjdzie nawet taniej niż kupowanie nowych misek

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stux napisał:

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-Robot---White-372010.html

 

czy ktoś z was kupował kiedyś z tego serwisu i może przekazać swoją opinię ?

 

Cena jest bardzo atrakcyjna.

Ja zakupiłem - finalnie wyjdzie Ci w zależności od kursu około 1790 pln (cena zawiera transport, podatek)

Taniej masz na AZE COM PL - jak tylko robot pojawi się i znów będzie dostępny w ofercie lub wszędzie tam gdzie ceny oscylują na poziomie 1800 pln - in+ masz to że masz towar z PL i możesz go reklamować jak coś będzie nie halo lokalnie w kraju do sprzedawcy.

Za 1739 pln masz aukcję na Alledrogo z 24 miesięczną gwarancją realizowana w PL - wg mnie cena jest OK i ponoć towar mają od reki. Na dzień dzisiejszy wziąłbym od nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil004 napisał:

Moj na czarne akurat wjezdza :)
Te miseczki maja ranty i nie ma problemu wsadzic miseczke pelna wody.
Udanego kombinowania :)

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Będę testował :)

18 minut temu, Smutu napisał:

Na dzień dzisiejszy wziąłbym od nich.

 

Też bym zdecydowanie brał z PL gdybym teraz stał przed taką decyzją. Nawet jeżeli gwarancja to ściema, to postawieni przed faktem będą musieli coś z tym fantem zrobić, masz w teorii jakiegoś rzecznika konsumentów itp. a z Chin to jednak może być różnie... bo chyba jeszcze nikt tego na własnej skórze nie sprawdził. Ktoś wysyłał coś do Chin w ramach reklamacji i może coś na ten temat powiedzieć?

Wszędzie spotykam się tylko z sytuacją, że towar nie przyszedł lub przyszedł uszkodzony, ale nie czytałem, że komuś sprzęt odmówił posłuszeństwa po kilku miesiącach i dochodził reklamacji.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem kiedyś rejestrator samochodowy kupiony na aliexpress. Zepsuł się ponad rok od zakupu (obejmowała go teoretycznie roczna gwarancja). Skontaktowałem się ze sprzedawcą, opisałem problem. Kazał wysłać kamerę. Ponieważ i tak nie działała, ryzykowałem ~50PLN kosztów wysyłki przy cenie nowej kamery ~400PLN. Ale za jakiś miesiąc kamera do mnie wróciła i działa do dziś. Za naprawę i wysyłkę powrotną nie zapłaciłem ani grosza. Ale strach był, bo wszystko na gębę.

Jak się Mijia zepsuje, to myślę, że naprawa w PL będzie tańsza, niż wysyłka do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, dzięki za info z pierwszej ręki. Czyli nie jest tak beznadziejnie :) Lepiej jednak, żeby się nie psuło...

A propos. Mam wrażenie, że bateria mi lekko siadła, ale nie potwierdziłem tego dokładnymi badaniami :). Nie wiem, czy faktycznie kwestia baterii, czy tego, że urządzam mieszkanie coraz bardziej "pod odkurzacz" i ma szansę wjechać w coraz więcej miejsc i te 1-2 m2 robią różnicę. Od początku odkurzam za jednym razem dół i górę, i zawsze szło bez doładowywania, wczoraj mi zostawił mały kawałek i pojechał się ładować, potem wrócił na minutę i dokończył. Fakt, że w czasie tego sprzątania zamknął sobie drzwi w pokoju i się zaklinował - może jeździł w kółko (nie sprawdzałem). Dzisiaj odkurzył na jednym ładowaniu, ale ledwo, ledwo, jak skończył było 21%. Mam wrażenie, że zawsze zostawało minimalnie więcej. Mam "nalatane" 9496 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyzej pisalem takie ogniwa sie bardzij psuja jak sa naladowane niz rozladowane.

w dodatku robisz pelne cykle bo masz duzo do sprzatania.

Temperatura tez degraduje ogniwa.

Na razie sie nie przejmuj, najwyzej bedzie sprzatal z doladowywaniem

Ciekaw jestem co wychodzi taniej, kupic nowe akusy czy samemu przelutowac jak juz beda tak padniete ze bedzie przeszkadzalo w uzytkowaniu.

 

Ja sobie mniej wiecej po roku sprawdze jaka maja pojemnosc ale na razie nie widze zeby cos im zaszkodzilo, nie mniej z tymi batkami to nigdy nie wiadomo kiedy padnie jakas bo stanie na pelnym naladowaniu nie sprzyja im dlugowiecznosci.

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, nie przejmuję się, póki co. Dla mnie jest ważne żeby sprzątał te prawie 45m2 za jednym razem i dopóki tak będzie dawał radę, to nie będę szalał z żadną wymianą. Później i tak go wstawiam do doku, żeby sobie potem bezproblemowo tam wrócił, więc najwyżej włączę go za godzinę, aż się naładuje.

Ciekawostka, którą ostatnio zauważyłem - wstawiłem go do stacji dość niedbale, lekko krzywo. Po 2 sek. sam się dosunął, ustawił prosto. Spryciula :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rewelacyjny wynik. U mnie na dole, gdzie jest tylko jeden mały dywan robi 47m2 w 51 minut i zostaje mu ok 60, a dzisiaj nawet 59%, ale jeszcze doczyszczałem pod biurkiem "na ręcznym"

edit

teraz patrzę na mapkę i uświadomiłem sobie, że już nie układam krzeseł na stół i przez to musi jeździć przy każdej nodze... Jutro je wstawię i zobaczymy co będzie...

 

Screenshot_2017-04-25-14-11-03.png

47m, 51 min. i zużyte 40% baterii, turbo.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_pb napisał:

Dla mnie jest ważne żeby sprzątał te prawie 45m2 za jednym razem i dopóki tak będzie dawał radę, to nie będę szalał z żadną wymianą.

Napisałeś to tak, jakby bateria ledwie starczała Ci na odkurzenie tylko tych 45m2.
A jak rozumiem chodzi o doodkurzanie na jednym ładowaniu góry, po wcześniejszym sprzątnięciu 47m2 na dole? ;)

Swoją drogą bufor 20% na powrót do bazy to lekkie przegięcie wg mnie. Przecież z definicji jest to odkurzacz sprzątający powierzchnię mieszkalną. To jak daleko miałby odjechać od bazy, żeby potrzebować aż tyle energii na powrót? Mogliby chociaż dać możliwość w appce zdefiniowania przy jakiej wartości odkurzacz ma wracać do bazy. Nawet jeśli to ochrona przed głębokim rozładowaniem akumulatorów, to te 20% jest z kosmosu.

W Twoim przypadku - ten powrót po ładowaniu na minutę to jakaś farsa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arthuryankovski wez pod uwage jeszcze ze podczas powrotu do bazy minimalizuje ciag ssania, to na tych 20% to by przejechal pewnie z kilometr jak nie wiecej :D
Tak czy siak uwazam ze 5-10% by spokojnie starczylo. Pisalem do xiaomi w sprawie dodania takiej opcji do firmware aby ustawic sobie dolny prog baterii ale nie odpisali.
Mi to nie przeszkadza ale jak ktos ma mieszkanie na tyle duze i zalozmy brakuje mu 5% do posprzatania calego to moze byc to irytujace jak musi wrocic i sie doladowac do 80% i skonczyc sprzatanie na 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dziwne to trochę, że ładuje się aż do 80%, z drugiej strony on nie wie ile jest jeszcze do posprzątania. Dlatego najlepiej jak by była możliwość ustawienia, kiedy wraca sie ładować i do ilu %, wtedy każdy mógłby sobie optymalnie dla swojej powierzchni wyregulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakos wczesniej na to nie wpadlem, nie skojarzylem faktow.
Patrzcie , po rozladowaniu laduje sie do 80% czyli do poziomu wydluzajacego zywotnosc baterii, a po skonczeniu odkurzania do 100%, wystarczy dodac opcje aby zawsze ladowal do 80% i po sprawie ;)
Mialem kiedys laptopa samsunga to elegancko wydluzylo zywotnosc baterii jak mialem ustawione 80% a bylo to ladnych lat temu mysle ze okolo 7 to minimum i do dzis uzywam bateri z bateri od tego laptopa do latarek ;) 
Pozyjemy zobaczymy.

Aha z cyklu jak sie wkur.... z rana.
Zona zrobila kanapki a ze rano musialem podjechac do urzedu po twarde dowody rejestracyjne to polozylem kanapki pod lustrem, odpalilem odkurzanie i sru pojechalem do urzedu.
Wracam, kanapki na ziemi, kot zadowolony (dostal wpiernicz oczywiscie pokazujac mu co zrobil zle) ale to nic, Mija cala w maśle, kolka, szczotka ubrudzona i nawchodzilo tu i owdzie tlustej substancji... ech normalnie sie wkurzylem ze hej a zostalo malo czasu bo do pracy trzeba jechac, to tak na szybko wyczyscilem co moglem.
W pojemniku kawalki chleba, sera :D
Tak to jest jak sie kupuje odkurzacz w PL, jak bym kupil z chin to by mi kanapek nie jadl tylko zywil sie ryżem a tak... polski odkurzacz to jje kanapki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy Xiaomi Vacuum Cleaner.

Rozważam zakup odkurzacza, zastanawiam się tylko, czy robot poradzi sobie z odkurzeniem przestrzeni przy cokołach w kuchni wyglądającej jak na załączonym obrazku. 

Prześwit pomiędzy szafką a podłogą wynosi 8cm, natomiast głębokość od frontu szafki do cokołu 11 cm. Czy pomimo, że robot wraz z kopułką na jego szczycie ma 9,6cm, ma szansę dojechać do samego cokoły czy jest zbyt wysoki (chodzi mi o sam korpus bez kopułki z czujnikiem) lub czujniki nie pozwolą na wjazd pod szafkę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwolas na dwoje babka wróżyła. 
Robot przy brzegu ma ok 7,8cm wysokości, ale już bliżej środka dochodzi do 8,2cm (nie licząc kopułki). Koła są amortyzowane (?) - no da się je "docisnąć", co w praktyce oznacza, że odkurzacz być może sobie poradzi, uda mu się wcisnąć pod szafkę i odkurzyć do samego cokołu, tym bardziej, że nie musi do niego dojechać, bo te 1-2 cm załatwi szczotka naganiająca. 

U mnie jest podobna sytuacja pod wiszącym kibelkiem. Odkurzacz się pod niego wciska i widać, jak się koła dociskają, a kopułka obciera o porcelanę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy meblach o podobnych wymiarach +- kilka mm nie czyści przy samym cokole, ale jest to szafka RTV więc nie robi mi to różnicy, w kuchni byłoby gorzej - może zmienisz szczotkę boczna na jakieś dłuższe włosie i wtedy da tam radę, ale nie nastawiałbym się że wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do domu zobaczę, co to się tam wydarzyło, ale jak wcisnąłem mu powrót do bazy to zaczął grzecznie wracać. Jak był w przedpokoju, to jeszcze raz mu dałem sprzątanie: dokończył przedpokój, posprzątał łazienkę i wrócił do sypialni, gdzie... drugi raz zablokował się w tym samym miejscu, przy nodze łóżka... Może kot coś tam zaciągnął, bo nigdy tam problemów nie miał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...