Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zvtldz napisał:

54a6afb20bdc805e0bd2c30f5de5c406.jpg

 

Na taki dywan nie wjeżdża

 

A to ciekawe ci powiem bo tak teraz patrzylem i rozlozylem koc polarowy czarny w kratke z bialym, kwadraty jakies 25x25cm i bez problemu jezdzil po tym.
Tak ze nie wiem o co to chodzi. co jest zmienna bo uwazam ze kolor to tak nie za bardzo, bardziej moze powierzchnia.
Moge jeszcze sprawdzic na kuchni indukcyjnej bo czarne ale jest szklane wiec i tak sie wiazka odbije nie mniej jak ktos sobie zyczy moge sprawdzic :)
Bo zarówno od dywanu @QraJr jak i @zvtldz  promienie sie powinny odbijac mimo wszystko.

Co nie zmienia postaci ze jak nie jestesmy ciekawi i dociekliwi to mozna zakleic czujniki ;) i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Robot wyjęty 3 godz temu z pudełka. 

Zrobiłem wszystkie update, mówi po angielsku, uruchomiłem pierwsze sprzątanie.

Po drodze musiałem zrobić restart WiFi - zapewne z powodu wgranych update.

Po 40 min pracy, po posprzątaniu 44m2 powierzchni, przy baterii na poziomie 50% (start był przy 76%) robot się zatrzymał. Status na aplikacji - robot offline.

Miga jajowata dioda wokół przycisków, przytrzymanie przycisku on/off + Home - nie uruchamia restartu WiFi, naciśnięcie lub naciśnięcie i przytrzymanie przycisku On/Off - nic nie zmienia.  To samo z przyciskiem Home...

Jakieś pomysły? Jak go wyłączyć żeby się zrestartował?

Ktoś przechodził coś podobnego?

 

Edit:

Robot sam po około 5 min przeszedł w stan czuwania - udało się mi mu znów zrestartować WiFi -  historia sprzątania poszła do kosza ale ożył.

Zastanawiam się tylko dlaczego tak się stało - czy to może być np chwilowy brak dostępu do serwerów Xiaomi?

Jeśli nie miałbym w domu sieci WiFi to nie mógłbym używać tego sprzętu bez podłączenia do konta?

Edytowane przez Smutu
Problem się rozwiązał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Robot wyjęty 3 godz temu z pudełka. 
Zrobiłem wszystkie update, mówi po angielsku, uruchomiłem pierwsze sprzątanie.
Po drodze musiałem zrobić restart WiFi - zapewne z powodu wgranych update.
Po 40 min pracy, po posprzątaniu 44m2 powierzchni, przy baterii na poziomie 50% (start był przy 76%) robot się zatrzymał. Status na aplikacji - robot offline.
Miga jajowata dioda wokół przycisków, przytrzymanie przycisku on/off + Home - nie uruchamia restartu WiFi, naciśnięcie lub naciśnięcie i przytrzymanie przycisku On/Off - nic nie zmienia.  To samo z przyciskiem Home...
Jakieś pomysły? Jak go wyłączyć żeby się zrestartował?
Ktoś przechodził coś podobnego?

Przy diodzie wifi masz reset. Włóż tam jakaś szpilek czy coś i trzymaj aż się zresetuje

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smutu napisał:

Jeśli nie miałbym w domu sieci WiFi to nie mógłbym używać tego sprzętu bez podłączenia do konta?

Polaczenie z internetem jest wymagane tylko do obslugi aplikacja, bez internetu normalnie z przyciskow odpalisz sprzatanie ale nie bedziesz mogl zmieniac mocy ssania.
Ja mialem raz tak ze wjechal na dywan i stanal :D ale to raz tylko i tez nie bylo zadnego komunikatu ze zakonczyl sprzatanie czy jakis blad czujnika etc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fens napisał:


Przy diodzie wifi masz reset. Włóż tam jakaś szpilek czy coś i trzymaj aż się zresetuje

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

OK, nie byłem pewien czy ta kropka to otworek do resetu. Plusik poszedł do Ciebie :)

Jeśli to się znów wydarzy tak zrobię jak napisałeś - chociaż mam nadzieję że się to nie będzie zbyt często powtarzało - poza tym incydentem odkurzacz jest ok - misek kota nie zauważył i je poprzesuwał ale z tym da się żyć, kot też musi się przyzwyczaić do nowego towarzysza :)

Edytowane przez Smutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie byłem pewien czy ta kropka to otworek do resetu. Plusik poszedł do Ciebie
Jeśli to się znów wydarzy tak zrobię jak napisałeś - chociaż mam nadzieję że się to nie będzie zbyt często powtarzało - poza tym incydentem odkurzacz jest ok - misek kota nie zauważył i je poprzesuwał ale z tym da się żyć, kot też musi się przyzwyczaić do nowego towarzysza

Ja mam go od 3 dni. Miałem na samym początku podobna sytuację że musiałem resetowac przy próbie wgrania voice English

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne ja nigdy nie mialem problemu a dzwieki testowalem kazde i wiele razy
Tak wiec nie wiem czy to problem jakiejs partii czy moze zbiegi okolicznosci

Nie no teraz jest wszystko git. Różne mam przypuszczenia czemu tak się stało. Jednym z nich jest też to ze nie miałem routera i robiłem hotspota z telefonu i mogło coś mu nie podpasowac choć po resecie jest ok i dalej routera nie mam :) jestem w trakcie podpisywania umowy na internet w nowym mieszkaniu

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ci powiem niezle combo, router z fona, obsluga z fona  byc moze masz racje ze sie necik zacial, jak to zwykle bywa jak sie opiera na nadajnikach sieci.
 

Mało tego myślę nad zakupem xiaomi router a tam też obsługa z fona

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki apdejt sytuacji w mojej łazience. 
Podklejenie pod dywanik maty antypoślizgowej pomogło. 
Tzn. pomogło unieruchomić dywanik. Odkurzacz już nim nie majta po całej łazience.
Ale niewiele to dało niestety. A nawet chyba nieco zaszkodziło, bo teraz dywanik stawiający opór odkurzaczowi "jeży" się na brzegach przy każdej próbie wjechania nań, co po kilkunastu próbach utworzyło Wielki Mur Chiński. Odkurzacz zaczął się odbijać od dywanika zderzakiem i d*pa. ;/

Generalnie znów mniej więcej po 3 minutach nierównej walki udało się wjechać. Daleko jest do ideału, ale przy odrobinie szczęścia, np. nieco innym ułożeniu, może następnym razem uda się to zrobić płynniej. Bo jak już wjedzie cały, to z odkurzaniem sobie radzi (chociaż znów kawałek ominął).

W każdym razie zostawiam tak i będę obserwował. Jeszcze raz dzięki Panowie za otworzenie oczu na najprostsze rozwiązanie. 
 

PS: Dla masochistów 7 minut czystej przyjemności z oglądania w pracy odkurzacz z generacji smart...
PPS: W 6:22 myślałem już, że usłyszę nowy komunikat: "Pier*olę, nie robię." ;D

 

Edytowane przez arthuryankovski
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jest najśmieszniejsze? Że wg stereotypów, to to forum powinno być zdominowane przez kobiety :) Dyskusja o przyczynach tego stanu rzeczy akurat na piątek :)

U mnie tak jakoś się utarło od początku, że praktycznie tylko ja obsługuję odkurzanie, czyszczę sprzęt, martwię się o filtry itd. Żona w sumie tylko chyba kilka razy włączała sama.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żonka to nawet focha strzeliła jak powiedziałem - unieś krzesła żeby Mijia mogła posprzątać pod stołem.....

I też ja jako jedyny w domu włączam,czyszczę......

Teraz żona mówi żebym kupił robota do mycia okien....... 

I tak się cieszmy bo inni kolesie biegają z rurą od odkurzacza po domu :)

Edytowane przez milenium17
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiamy Cię :) Nie kupuj odkurzacza Mija :) dzięki temu, nie będziesz miał możliwości pojeździć sterowanym przez telefon pojazdem. Nie będziesz miał pozbieranych okruchów w kuchni i będą Ci latały kurze-pyły po domu do czasu aż sam je pozbierasz czymś tam....  Nie będziesz miał radości sprzątania na odległość, nie będziesz dostawał informacji " O wspaniały mój właścicielu posprzątałam mieszkanie". Jeśli żyjesz z kobietą pt. żona, matka, kochanka lub facetem typu ojciec, przyjaciel, kochanek to nie będziesz miał przyjemności  i radości z usłyszenia tekstu " Kurde, nie wierzyłem/am że toto może tak dokładnie i fajnie sprzątać jak nas nie ma w chacie" :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym odkurzaczem, bo za nic nie chce mi się połączyć z WiFi. Zainstalowałem apkę MiHome, odnajduje mi odkurzacz, odkurzacz widzi dwie domowe sieci, ale nie może się z nimi połączyć. Za każdym razem przy kółku postępu wywala się na 44% z komunikatem "Connection interrupted". Niezależnie od tego, czy postawię go tuż przy routerze, czy gdziekolwiek. Mam dwa routery i dwie sieci i dla obu ten sam efekt :(
W apce wybrałem kraj "mainland china", bo tak doradzali na forach.
Może ktoś miał podobny problem i podpowie jak można się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podjąłem decyzję o zakupie tej "zabawki", na placu boju został gearbest z ceną 365$ (robot + kurier) co daje ok 1460zł, potem pewnie doliczą podatki. Rozważam tez AZE.com.pl - tam jest za 1700 zł, rozumiem że wysyłają z PL? Ktoś u nich kupował? Jak z gwarancją? 

Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=33998]jna[/mention]

1. To są dwie różne sieci z różnym zakresem adresów IP?

 

2. Próbowałeś zresetować odkurzacz?

 

Ja u siebie też miałem podobną sytuację. Odkurzacz nie chciał się połączyć z siecią. Też wywalał podobny komunikat. Mam w centrum mieszkania jeden główny router, a w salonie drugi, żeby telewizor miał dobre połączenie. Oba routery są połączone ze sobą kablem LAN i oba generują sieć Wifi.

 

Odkurzacz stoi przy drugim routerze. Jednak u mnie sytuacja jest taka, że mam jedną sieć Wifi. Drugi router to Access Point i służy tylko do przedłużenia jej zasięgu.

Zakres adresów IP był ten sam w obu routerach.

 

Ale dopiero, gdy w konfiguracji drugiego routera włączyłem opcję DHCP Forwarder, problem zniknął.

 

[mention=14842]marcus1212[/mention]

Część z nas kupowała na Aliexpress u TALOON. Najlepszą ma cenę. No i wysyła DHL-em "bez VATu".

Co do gwarancji, to nikt raczej nie korzystał jeszcze.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arthuryankovski napisał:

[mention=33998]jna[/mention]

1. To są dwie różne sieci z różnym zakresem adresów IP?

 

2. Próbowałeś zresetować odkurzacz?

 

Ja u siebie też miałem podobną sytuację. Odkurzacz nie chciał się połączyć z siecią. Też wywalał podobny komunikat. Mam w centrum mieszkania jeden główny router, a w salonie drugi, żeby telewizor miał dobre połączenie. Oba routery są połączone ze sobą kablem LAN i oba generują sieć Wifi.

 

Odkurzacz stoi przy drugim routerze. Jednak u mnie sytuacja jest taka, że mam jedną sieć Wifi. Drugi router to Access Point i służy tylko do przedłużenia jej zasięgu.

Zakres adresów IP był ten sam w obu routerach.

 

Ale dopiero, gdy w konfiguracji drugiego routera włączyłem opcję DHCP Forwarder, problem zniknął.

 

[mention=14842]marcus1212[/mention]

Część z nas kupowała na Aliexpress u TALOON. Najlepszą ma cenę. No i wysyła DHL-em "bez VATu".

Co do gwarancji, to nikt raczej nie korzystał jeszcze.

 

 

 

 

Minusem TALOONA jest że strasznie długo zbiera sie do wysyłki i na przeczekanie daje fake nr przesyłki. Nie wiem jak on to robi może ma szczęście że np ja od niego też VATu nie płaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem od niego 2 roboty, fakt że długo słał ale kurier bez problemu i vatu dowiózł.

Mam pytanko z lekko innej beczki, powiedzmy że chciałbym zabrać robota do znajomego aby mu go noo... zademonstrować ;p jak tą operacje wykonać? Jeśli robot nie znajdzie mojego domowego wifi będę mógł go normalnie znaleźć i mu podać namiary na nowy router? Czy trzeba będzie kombinować z kasowaniem robota z konta żeby go rozłączyć i z powrotem go dodać do konta u znajomego po czym powtórzyć operacje żeby dodać znowu u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcus1212 Jesli w AZE maja dostepne to wysylaja z polski, czas dostarczenia 24h moze deko dluzej ale przewaznie dostawa na 6+, Gwarancja jest w AZE czyli w polsce, nie pamietam juz ile czy rok czy 2 lata.
Jesli kupisz od chinczykow to gwarancja papa z regoly bo trzeba do nich odsylac a tak AZE czy inny polski dysrybutor pewnie ogarnie to w kraju ale nie znam szczegolow..
Ja kupowalem na AZE i z PLGSM na allegro.

@Ari93 Mozesz go odpalic bez internetu, jednak jesli bedziesz chcial pokazac co i jak to musisz go wywalic z MiHome i dodac na nowo, no chyba ze z poziomu apki jest opcja zmiany routera ale raczej watpie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc wcześniej na GB była promocja o 1$ mniej, teraz drożej.
Zamienniki z polskiego sklepu z 3miasta podobno nie działają, poczytaj enigmatyczne wypowiedzi tych co kupili i nie potrafią napisać co kupili.

0587d8cd3f308542fce778724a42f87f.jpg


Przejrzyj temat lub przepisz adres.

Za małe pieniądze sprawdź taką matę, kup 2szt +paczkomat i masz w domu za 40zł po 2 dniach, można dociąć i masz 3,36m szerokie na 4cm.

0f723ace438815630996c4596e540525.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 20:56, kamil004 napisał:

Ja swojemu miski zmienialem na taka 2w1 na gumowych podstawkach i dzieki temu juz nic sie nie przesuwa i nie rozlewa ;)

Kupowałeś gdzieś w necie? Mój pies jest wielkości kota, więc pewnie by mu pasowały, a chciałbym coś sprawdzonego z czym odkurzacz na 100% nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...