Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, qwerty napisał:

Dzisiaj sprawdziłem jedną rzecz. Otóż baza znajduje się w jednym końcu domu a ja puściłem odkurzacz z drugiego końca domu w dodatku z innego pokoju. Przy starcie oczywiście nie wiedział gdzie znajduje się baza. Zastanawiałem się czy wraz z postępem w odkurzaniu wykryje po drodze bazę i do niej wróci po skończeniu odkurzania czy też wróci to miejsca z którego go puściłem. Otóż odkurzacz po drodze wykrył bazę i na koniec podłączył się do niej do ładowania. Czyli jeśli zależy nam na zaczęciu odkurzania z innego krańca domu/mieszkania niż zwykle to nie ma problemu wystarczy zanieść odkurzacz na miejsce startu a on na koniec i tak skończy w bazie.

A robiłeś update odkurzacza bo właśnie na starszej wersji nie znajdował bazy gdy się go przestawiało. I od tego momentu tak nie czynie ale jak twierdzisz że tak jest to muszę spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Ci go pewnie nie wysłali. Miałem tak ze swoim pierwszym zamówieniem. Po dwóch tygodniach ciągłych monitów z pytaniem, czy trackingu jest poprawny nagle dostałem wiadomość z innym numerem trackingu. Od razu był widoczny na stronie DHL, a po kilku dniach kurier był u mnie w domu.
Pisz wiadomości codziennie, aż wyślą.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spray napisał:

Hej,
mam pytanie do osób które kupiły swój odkurzacz u TALOONA:
Czy wasza przesyłka była widoczna w trackerze DHL'a, a jeśli tak to po jakim czasie od otrzymania nr DHL była informacja w tracerze?

U mnie była taka sama sytuacja. Po 11 dniach założyłem spor. Po kilku godzinach odpisał że miał braki na magazynie i podał nowy trucking number. W poniedziałek o 11 rano wysłał we wtorek o 13.30 było u mnie 2 domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ten robot posiada czujniki zapobiegające dotykaniu ścian? Czy obija się o przeszkody używając czujnika mechanicznego? czy zawsze wie, że dojeżdża do sciany za pomocą czujnika zdalnego? Chodzi mi generalnie o to czy za jakiś czas nie będę miał porysowanych listw przypodłogowych lub nóg od stołu lub krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie ma andka to jest iOS a jak ktos nie ma telefonu z takimi systemami to nie bardzo rozumiem w jakich czasach zyje :)

odpowiadajac na pytanie, wtedy wystaczy emulator androida na Pc i tyle w temacie.
Memu, droid4x, nox. (podane w kolejnosci od naj mniej zamulajacych)

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się oficjalnie przywitać:) a teraz do tematu. Od wczoraj jestem posiadaczem odkurzacza i musze przyznać, że zrobił na mnie świetne wrażenie. Ustawiłem harmonogram odkurzania domu miał dzisiaj wystartować około godziny 9 i tak się stało ale po około 20 minutach dostałem komunikat o błędzie i nic nie dało się z tym zdalnie zrobić. Nie znam niestety chińskiego i prośba może kotoś już przerabiał taki komunikat i powie czy jest się czym przejmować czy nie. Z góry dziękuje za pomoc. 

IMG_0054.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadaczy zwierząt domowych, głównie kotów, bo psy pewnie mają wyj#bane, a rybki, czy inne węże raczej siedzą w swoich "czterech ścianach".

Otóż mój kot (w zasadzie to jeszcze kociak) nie bardzo chce się zaprzyjaźnić z odkurzaczem w myśl zasady "mój jest ten kawałek podłogi", w rezultacie czego zdarza się, że odkurzacz  głupieje, czyli np. opuszcza duże przestrzenie. Muszę to zaobserwować w weekend, ale podejrzewam że kot biega wokół odkurzacza, albo i siada na nim, co może powodować błędne mapowanie powierzchni. Wnioskuję po tym, że nie przy każdym odkurzaniu problem się pojawia.

Jak to jest u Was? Problem występuje? Występował? A jak tak, to czy z czasem (wraz z oswajaniem się zwierzaków) ustąpił?

Bo może to jednak nie kot, tylko laser szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kot zachowuje sie tak



po kilku miesiacach w zasadzie olewa odkurzacz i czasem lezy na podlodze dopoki odkurzacz nie podjedzie do niego na ok 10cm. nie wplywa on w zaden sposob na mapowanie, nie jezdzi odkurzaczem xD i nie zakloca jego pracy. glownie ma wywalone na odkurzacz.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również od kilku dni jestem posiadaczem mi robota, i mam pytanie odnośnie jego wyłączania ponieważ jak zjeżdża do stacji to cały czas świeci mu się biała lampka na około przycisku. Czy to znaczy że jest w stanie spoczynku i ta dioda nie gaśnie czy jakoś można go wyłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź odnośnie wylogowywania.

No właśnie z tym czuwaniem też mam "problem". Podczas gdy robot jest podłączony do stacji i ma baterię na 100% zużywa bardzo małe ilości prądu (połączenie wifi i dioda). Powoduje to lekki przydźwięk transformatora podobny do małego świerszcza, który słychać od stacji bazowej.

Nie jest to spory hałas ale mam cicho w domu i kiedy siedzę wieczorem na kanapie dosyć denerwujący...

 

BTW właśnie zeszła aktualizacja do oprogramowania Mi Home 4.1.3. Nie wiem co wnosi ale mój odkurzacz w zakładce "My devices" jest "Fully charged". Wcześniej napis był po chińsku. Plugin do odkurzacza jest nadal w mandaryńskim...

Edytowane przez tribon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 17:52, bpiq napisał:

Ważne jest, żeby przed zmianą  języka w aplikacji MI Home w Profil > Settings zaznaczony był język angielski i "Update plug-ins" był OFF. 

Ja w końcu z lenistwa użyłem 6 skryptów ze strony KLIK działają bez problemu. Sprawdziłem - są bezpieczne.

 

tak też było, na off.

szkoda mi już czasu na więcej zabaw, poczekam na oficjalne tłumaczenie, i tak glównie włączam narazie z przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja że plugin będzie po angielsku to trochę na zasadzie obiecanki? może w marcu może w kwietniu. Oczywiście apka nie jest do sprzątania potrzebna. Jedynym moim zdaniem użytecznym elementem jest scheduler. Poza tym podglądając opis angielskich tłumaczeń można się bardzo szybko "nauczyć chińskiego" :)

Mnie jednak mierzi (takie dziwne słowo) jak coś nie działa, a powinno :)

"Niemiecki" sposób jest prosty i działa  bez problemu. Jedyne czego wymaga to zgoda na kopię zapasową w podłączonym telefonie i później zgoda na przywrócenie aplikacji.  Niemieckie komunikaty google przetłumaczy.

Wrzuciłem skrypty tutaj: https://www.easypaste.org/file/EpLZXFKf/Xiaomi.Mi.Robot.Ubersetzungstool.0.6.zip?lang=pl po rozpakowaniu do katalogu "Plugin hier rein" należy skopiować 5370.apk  (lub nowszy jeśli się pojawi w przyszłości)

5370.apk można pobrać na przykład stąd: https://www.youtube.com/watch?v=L194Hezyoo4&t=2s  (w opisie pod filmem  Mi Vac plugin (5370 - 12.01.2017).)

Jeśli w katalogu PLugin hier rein mamy już 5370.apk to po kolei odpalamy skrypty:

Skript_0.6 - Schritt 1...

sprawdzi czy masz podłączony telefon, powinno się pokazać coś takiego:

echo So etwas aehnliches solltest du jetzt oben sehen.
echo Bsp. 12a34b56         device

"Więc coś podobnego powinieneś teraz zobaczyć powyżej.
Np. 12a34b56 urządzenie
"

w kolejnych skryptach system poprosi o zatwierdzenie na telefonie wykonania backupu a później o zatwierdzenie przywrócenia backupu

Skrypty są banalne jeśli ktoś ma podstawowe pojecie o plikach wsadowych to może potwierdzić, że to nie malware i zamach na bankowość elektroniczną itp. W sumie to o takie potwierdzenie proszę kogoś z autorytetem na tym forum bo klikanie w niesprawdzone pliki to niezbyt mądra rzecz.

Wiem że poziom wiedzy użytkowników jest różny i jedni uznają że pisze banały i zleją ten tekst, inni że rzeczy zbyt skomplikowane choć mają ochotę spróbować. Pozdrawiam i jednych i drugich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...