Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wczoraj odsunąłem tapczan u syna w pokoju, bo mu wpadł klocek, więc przy okazji chciałem ten kawałek odkurzyć, wpadłem na pomysł, że wypróbuję w praktyce opcje pilota. Słabo to działa, a przynajmniej ja nie mam zdolności, bo jak starałem się jechać przy ścianie, to mi się co chwilę o tą ścianę blokował, w końcu zastawiłem wszystko poduszkami i włączyłem automat na ten kawałek. Następnym razem do takiej roboty biorę jednak tradycyjny odkurzacz jednak. Mimo ręcznego sterowania powinien mieć jakiś ogranicznik, żeby jechać ze 3mm od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 21:08, geforc napisał:

co tu taka cisza zapadła w temacie ? monic jak tam odkurzacz? daje radę ? 

hej ! wybaczcie pare dni nie zaglądałam. 

co do odkurzacza- mój jeździ codziennie- nie wyobrażam sobie teraz życia bez niego. Do tej pory używając zwykłego odkurzacza sprzątałam 2-3 razy w tyg(mamy dom parterowy, 120 mkw) . Teraz jak puszcze go codziennie patrzę z uśmiechem na posadzkę w całym domu. Jestem typem czyściocha, i zachwyca mnie fakt że teraz mam czyściej niż zanim go kupiłam. Mam też w domu 15miesięczne dziecko które robi duużo bałaganu i jest to dla mnie wybawienie. Wczoraj coś nie chciał mi ruszyć z bazy ,chyba zapisał że chciałam go zaktualizować- ale w końcu wypięłam go ręcznie i zaczął pracować.Dzisiaj pokazała mi się jakaś komunikat z ikoną głośnika ale jeszcze nie zaczęłam szukać co to jest. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że po ekspresie do kawy którą uwielbiam, jest to druga najlepsza inwestycja w domu póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robot kupiony na Alii za 335$ ekspresowa przesyłka brak vatu i cła plus mały prezent od myfrenda.Mam jedno pytanie. Mianowicie w aplikacji w czasie sprzątania, ani po sprzątaniu nie rysuje się mapa mieszkania. Trzeba gdzieś coś ustawić? Bo nie wiem dlaczego tak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Dziś dotarł i do mnie odkurzacz. Zakup na Aliekspress na aukcji kilkakrotnie już tutaj wspominanej - podam link bo sprzedawca wydaje się  pewny. TALOON.

Czas dostawy - wysłany 20 lutego - dzisiaj 28 lutego o 9 rano był u mnie więc nie jest źle. Całkowity koszt to ten z aukcji  - 345$ + haracz pobrany przez sympatyczną panią Kasię z DHL w wysokości 78 złotych. Standardowy SMS z prośbą/groźbą o kontakt. Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że Pani pobierze mi VAT w imieniu Ojczyzny nie za sam towar, ale za koszt przesyłki który nie był zdeklarowany? Nie był rzeczywiście - wartość paczki wpisana na moją prośbę przez sprzedawcę to 29$ więc Pani uspokoiła mnie że jeśli nie przekracza 150 euro to ona go nie ocli ale... za przesyłkę vat zabierze.

Sprzęt dobry, radzi sobie nieźle. Nie klinuje się pod kanapami/fotelami z ukośnymi spodami czego się obawiałem, najechał na przewód od lampy pozwijany na podłodze  - nie rozciął, nie wciągnął, nie "przepadł". Poradził sobie z nim dobrze. Jedyne co mu widać trudność sprawiało to gdy w sypialni napotkał wagę wysokości ok 2 cm. Wyglądał jak jeż w zalotach :) (za dużo programów przyrodniczych oglądam), "obszedł" ją z wielu stron i nie udało mu się wdrapać na nią. Za to bardzo delikatnie ominą firanki (zasłony) które sięgają do podłogi. Nie wessał, nie zaplątał się - mile mnie tutaj zaskoczył. Cóż mogę więcej napisać. Apka działa bez problemu, jutro zabiorę się do "wrzucenia w nią" języka bardziej strawnego jak krzesełka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

rozumiem że do zmiany języka w telefonie muszę mieć javę, Środowisko SDK i Android Backup Extraktor. Czym pod windowsem najlepiej rozpakować/spakować tar?
Zip czy rar poradzą sobie zapewne z rozpakowaniem, ale coś mi się wydaje że to nie "zabangla" ze względu na inną strukturę i "składnię" windowsa i linuxa (androida)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 13:47, bpiq napisał:

Panowie,

rozumiem że do zmiany języka w telefonie muszę mieć javę, Środowisko SDK i Android Backup Extraktor. Czym pod windowsem najlepiej rozpakować/spakować tar?

ja używałem do tego 7zipa i sobie poradził.

niestety u mnie opisywana metoda bez roota nie działa, tzn działa może kilka sekund, po czym jezyk znów wraca na chiński.

program tak jakby sam, mimo odtworzeniu adb backup na urządzeniu z prawidłowym plikiem 5370, po krótkiej chwili przywraca oryginalny plik i język tym samym wraca na chiński. pomysły? próbowałem wielokrotnie, i za kazdym razem, po wgraniu .ab z wsadzonym plikiem 5370 na telefon, a następnie z powrotem skopiowaniu adb backup i rozpakowaniu mam znów plik 5370 podstawiony przez program.

jakieś pomysły?

 

ps. mi do ostatniego dhl'a cła nie doliczyli wogóle, czyli cały robot kosztował mnie 1406zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akslow napisał:

dostalem odpowiedz od xiaomi, ze w marcu bedzie plugin po angielsku.

plugin czy aplikacja po angielsku ?

4 godziny temu, akslow napisał:

dostalem odpowiedz od xiaomi, ze w marcu bedzie plugin po angielsku.

plugin czy aplikacja po angielsku ?

40 minut temu, Sebo2000 napisał:

ja używałem do tego 7zipa i sobie poradził.

niestety u mnie opisywana metoda bez roota nie działa, tzn działa może kilka sekund, po czym jezyk znów wraca na chiński.

program tak jakby sam, mimo odtworzeniu adb backup na urządzeniu z prawidłowym plikiem 5370, po krótkiej chwili przywraca oryginalny plik i język tym samym wraca na chiński. pomysły? próbowałem wielokrotnie, i za kazdym razem, po wgraniu .ab z wsadzonym plikiem 5370 na telefon, a następnie z powrotem skopiowaniu adb backup i rozpakowaniu mam znów plik 5370 podstawiony przez program.

jakieś pomysły?

 

ps. mi do ostatniego dhl'a cła nie doliczyli wogóle, czyli cały robot kosztował mnie 1406zł.

dużo jak na egzemplarz bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, geforc napisał:

dużo jak na egzemplarz bez gwarancji.

większość osób w tym wątku zapłaciła tyle samo lub więcej na ali i pochodnych, więc na jakiej podstawie dużo?

Gwarancja jest, ale trzeba odsyłać do chin.

Dnia 13.02.2017 o 20:58, monic167 napisał:

po drugie- zastanawia mnie ile smieci musi byc na 80m kw zeby sprzatajac nie miescil w sobie smieci? chyba ze masz zwierzeta ktore zostawiaja po sobie masę sierści?

Ja mam mieszkanie 100m, robot jak jeździ i sprząta to pokazuje po sprzątaniu ok 56m2, czyli realnie pewnie tyle sprząta, i po pierwszym uruchomieniu go (fakt, że wcześniej conajmniej 7 dni nie odkurzałem zwykłym odkurzaczem) pojemnik na śmieci miał doszczętnie zapchany.

Ale fakt też, że mam długowłosego psa i 80% pojemnika to były psie kudły :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebo2000 napisał:

Ja mam mieszkanie 100m, robot jak jeździ i sprząta to pokazuje po sprzątaniu ok 56m2, czyli realnie pewnie tyle sprząta, i po pierwszym uruchomieniu go (fakt, że wcześniej conajmniej 7 dni nie odkurzałem zwykłym odkurzaczem) pojemnik na śmieci miał doszczętnie zapchany.

Ale fakt też, że mam długowłosego psa i 80% pojemnika to były psie kudły :) 

Na początku miałem to samo, po 2 tygodniach codziennego sprzątania już jest znacznie mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2017 o 13:13, Sebo2000 napisał:

niestety u mnie opisywana metoda bez roota nie działa, tzn działa może kilka sekund, po czym jezyk znów wraca na chiński.

 

Ważne jest, żeby przed zmianą  języka w aplikacji MI Home w Profil > Settings zaznaczony był język angielski i "Update plug-ins" był OFF. 

Ja w końcu z lenistwa użyłem 6 skryptów ze strony KLIK działają bez problemu. Sprawdziłem - są bezpieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! NIEAKTUALNE !!!

 

Od dawna śledzę wątek i w sumie jego lektura przekonała mnie do zakupu tego odkurzacza. Na fali euforii spowodowanej jego pracą kupiłem drugi egzemplarz na prezent dla ojca. Niestety, delikatnie rzecz ujmując mnie wyśmiał.

No, nie było tak drastycznie. Po prostu powiedział, że za stary jest na takie zabawki jak sterowanie odkurzaczem z telefonu i to w dodatku chińską aplikacją.

Tak więc, zanim wrzucę go na Allegro, czy innego OLX-a, to pytanie do Was: może ktoś chciałby go odkupić? Nowy, niemacany, niewyjmowany z pudełka. Fizycznie leży u mnie w mieszkaniu, więc już jutro mógłby pojechać kurierem gdzieś w Polskę. Sprzedam po cenie zakupu. Jak będą chętni, to sprawdzę dokładnie w historii konta, ale kosztował mnie ok. 1550 PLN. Dla bardziej ostrożnych możliwa sprzedaż przez Allegro, ale wówczas cena wzrośnie o te ich prowizje. Odbiór osobisty w Warszawie lub kurier/ Paczkomaty/PP.

Kupiony na Aliexpress, więc ewentualna naprawa gwarancyjna z wysyłką do Chin. Po upływie rocznej gwarancji sprzedawca zapewnia serwis naprawczy za cenę części zamiennych. Można wysłać do nich, albo mailowo powiedzą, co i jak wymienić - przynajmniej tak zapewniał w korespondencji...

Nie jestem Januszem biznesu. Nie handluję tym sprzętem i nie szukam tu klientów. Mam tylko jeden egzemplarz. Może akurat ktoś chciałby kupić, ale się boi ściągać z Chin, albo chciałby na już, ale taniej, niż w PL dystrybucji.

Ale jak admini stwierdzą, że post nie na miejscu, to sorka. Pokajam się, a Wy to wywalcie.

 

!!! NIEAKTUALNE !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nie jest do niczego potrzebna w codziennym użytkowaniu. Można go włączyć przyciskiem na obudowie przecież - ja przynajmniej tak robię. W marcu ma być zangielszczenie aplikacji (mam nadzieję, że też zacznie wreszcie mówić po angielsku).

Jeżeli to jest rzeczywisty powód sprzedaży, to bym się wstrzymał :) Myślę, że w końcu by się przekonał.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To (trochę) moja wina, bo nie przemyślałem do końca tego zakupu. Jak pisałem, kupiłem go na bazie mojej euforii, nie myśląc o tym, że dla 65-latka to nie musi być wcale takie wow. Jak był u mnie i prezentowałem mu pracę odkurzacza, to wydawało mi się, że mu się podoba. Pomyślałem sobie więc, że mu go kupię. Nie od dziś wiadomo, jak faceci lubią prace domowe...

No ale ojciec jest z pokolenia ludzi, którym nie mieści się w głowie, że można wydać półtora tysiąca "na zabawkę", jak samemu można w 20 minut poodkurzać. Jak się dowiedział, że mu go kupiłem, to się obraził. ;D W jego hierarchii pieniądz stoi o wiele wyżej, niż czas. Mimo tego, że to nie jego pieniądz.

Jak się okaże, że nie ma chętnych na odkupienie, to plan B mam taki, że odkurzacz będzie prezentem ślubnym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem jedną rzecz. Otóż baza znajduje się w jednym końcu domu a ja puściłem odkurzacz z drugiego końca domu w dodatku z innego pokoju. Przy starcie oczywiście nie wiedział gdzie znajduje się baza. Zastanawiałem się czy wraz z postępem w odkurzaniu wykryje po drodze bazę i do niej wróci po skończeniu odkurzania czy też wróci to miejsca z którego go puściłem. Otóż odkurzacz po drodze wykrył bazę i na koniec podłączył się do niej do ładowania. Czyli jeśli zależy nam na zaczęciu odkurzania z innego krańca domu/mieszkania niż zwykle to nie ma problemu wystarczy zanieść odkurzacz na miejsce startu a on na koniec i tak skończy w bazie.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arthuryankovski napisał:

No ale ojciec jest z pokolenia ludzi, którym nie mieści się w głowie, że można wydać półtora tysiąca "na zabawkę", jak samemu można w 20 minut poodkurzać.

No tak... z takim argumentem trudno dyskutować :) Szkoda, bo to na serio zajefajne urządzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...