Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się jednak zmieniło, coś się stało na tym fragmencie, bo dziwne, żeby sam z siebie zostawił niesprzątnięty tak duży obszar... Nie chodził nikt? Mi zostawił niesprzątnięte miejsca jak puściłem go do pokoju, gdzie chodził dzieciak.

Screenshot_2017.png

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milenium17 napisał:

Jeśli chcecie poczytać trochę moich wypocin na temat odkurzacza xiaomi to zapraszam tu:

http://www.pokoleniesmart.pl/odkurzacz-xiaomi-vacuum-cleaner-recenzja/

Korekta/moderator :

Mielcar

Fajna recenzja,dzieki !pytanie-tłumacząc przez Google musisz kopiować i wklejać tekst czy aplikacja tłumacza działa w tle i zamienia to na stronie ?niestety na mój poprzedni tel nie moge ściągnąć aplikacji Mi Home ,nie mam pojęcia czemu.szlag,troche jestem zła ze z moim IOS nie moge liczyć na wersje ang bez jailbreka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_pb

Tam stoi caly czas suszarka na ubrania i specjalnie nie ma znaczenia jak jest to ulozone , czasem odsuwam krzesla od stolu.
Dorzuce wiec jeszcze kilka fotek moze cos sie wspolnie ustali bo mnie to nurtuje. Kazda fotka to kolejny dzien z wyjatkiem dwoch pod opisem, i nizej kolejne dni.
Nie wiem tez czemu obraca czasami mape, jak by inaczej sobie obieral kompas.
Screenshot_2017-02-15-20-14-08.pngScreenshot_2017-02-15-20-14-24.pngScreenshot_2017-02-15-20-14-36.pngScreenshot_2017-02-15-20-15-02.pngScreenshot_2017-02-15-20-15-14.png

Ten sam dzien godzine pozniej (2fotki ponizej)
Screenshot_2017-02-15-20-15-29.pngScreenshot_2017-02-15-20-15-46.png

Screenshot_2017-02-15-20-16-08.pngScreenshot_2017-02-15-20-16-19.png

EDIT:
Chyba widze kiedy jest problem, jesli Balkon jest na gorze (dzwi balkonowe na prawo od stacji bazowej) to wtedy jezdzi inaczej.
Pytanie wiec czemu raz startuje tak a raz inaczej. wynika tez ze nie ma znaczenia ulozenie przedmiotow w pokoju gdyz rysowanie mapy zaczyna juz od startu i na samym poczatku cos sie musi zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na androida polecam aplikacje App Translator:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.pjf.apptranslator

Liczba darmowych przetlumaczonych wyrazow wystarcza na miesiac uzywania aplikacji Xiomi, wiec spokojnie wystarcza na nauczenie sie co gdzie jest :)

Aplikacja Xiomi na prawde nie jest az tak skomplikowana, wiec nie wiem czy jest sens zangielszczania aplikacji na sile, wg mnie lepiej uzyc powyzszego translatora i wystarczy kilka dni zeby ją ogarnac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elurin

WIesz to nie chodzi o to ze na sile bo jak sie raz wsio poustawia to potem juz nie jest potrzebny jezyk angielski bo i tak wiadomo co gdzie jest, chodzi o sam fakt, a zawalanie kolejna apka fona to tez troche kiepski pomysl zwazywszy ze ta apka tragicznie wyglada jak sa te kwadraty od tlumaczenia.
Nie mniej na poczatek dla chcacych cos zrozumiec to ok, chodz poprzez adb tez mozna zangielszczyc apke , nie trzeba wcale roota ;)
I jak cos moze byc po angielsku , ma sie roota, to czemu nie? :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, monic167 napisał:

Fajna recenzja,dzieki !pytanie-tłumacząc przez Google musisz kopiować i wklejać tekst czy aplikacja tłumacza działa w tle i zamienia to na stronie ?niestety na mój poprzedni tel nie moge ściągnąć aplikacji Mi Home ,nie mam pojęcia czemu.szlag,troche jestem zła ze z moim IOS nie moge liczyć na wersje ang bez jailbreka

Dzięki :) 

Działa to tak że podmieniając plik na ten z EN i włączając apkę Mijia jest już przetłumaczona tak jakby była wprost pisana po EN (choć są miejsca w CN).

P.S.Ja też się długo zastanawiałem czy nie zrobić Roota w telefonie Huawei P8 na andku ale to zrobiłem a nawet 2 razy bo zrobiłem update softu i Root znikł. Nie pomogę Ci w kwestii IOS-a. W recenzji są fotki aplikacji w EN to sprawdź czy odpowiadają Twojej na IOS.

Odnośnie MI Home - popróbuj z tymi wersjami może pójdzie - http://www.apkmirror.com/?s=mi+home&post_type=app_release&searchtype=apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o znalazlem xD bylo na oczach.

elurin uzyj google tlumacza i ikonka na srodku mikrofon, i nagraj to.

podziel sie tym co uzyskasz bo chyba ja tez cos takiego mialem ale raz.

Tylko ustaw chinski jezyk

e2fdf2b4942c37ab68484d24887cfd35.jpg

przy wyjeciu pojemnika

609b7b263c8db6f14c974fe9ac6d6fa7.jpg

po wlozeniu

3abd82c0b5df46328347e224e837864d.jpg

Proba wylaczenia pod ladowarka

5c87aa81b58ccf2e1eae1ba904df8060.jpg

co ciekawe za kazdym razem tlumaczy co innego i blednie jak chce przetlumaczyc slowa podczas odlaczania i podlaczania ladowania

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w Chinach, wysłali DHLem, dziś przyszedł sms z Agencji Celnej DHL, aby w mailu napisać im czy paczka jest na działalność gosp. czy na użytek prywatny oraz o potwierdzenie zawartości. Czy to standardowa procedura? Czy jednak doliczą mi vat i cło? Majfrend napisał, że zadeklarował $35 i jako gift. Oni paczki otwierają? Co piszecie w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wade napisał:

Zamówiłem w Chinach, wysłali DHLem, dziś przyszedł sms z Agencji Celnej DHL, aby w mailu napisać im czy paczka jest na działalność gosp. czy na użytek prywatny oraz o potwierdzenie zawartości. Czy to standardowa procedura? Czy jednak doliczą mi vat i cło? Majfrend napisał, że zadeklarował $35 i jako gift. Oni paczki otwierają? Co piszecie w takim wypadku?

Spróbuj zadać pytanie tu: http://www.wykop.pl/tag/xiaomi/

Tam znają takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wade napisał:

Zamówiłem w Chinach, wysłali DHLem, dziś przyszedł sms z Agencji Celnej DHL, aby w mailu napisać im czy paczka jest na działalność gosp. czy na użytek prywatny oraz o potwierdzenie zawartości. Czy to standardowa procedura? Czy jednak doliczą mi vat i cło? Majfrend napisał, że zadeklarował $35 i jako gift. Oni paczki otwierają? Co piszecie w takim wypadku?

Z mojego doświadczenia - DHL zawsze przechodzi przez Celny. Nie do przeskoczenia temat.

Zadeklarowana wartość nie ma znaczenia specjalnego.

Istotna jest dla nich faktura zakupu. - jeśli sprzedawca do paczki przykleił fakturę na której jest że zapłaciłeś 36USD, to doliczą Ci do tego 23% VAT i zapłacić będziesz musiał.

Możesz im wysłać też fakturę na e-mail. Ja tak robiłem wielokrotnie i na jej podstawie podliczali VAT.

Co do Cła/akcyzy to się nie wypowiem bo nie wiem jak jest z odkurzaczami - ja płaciłem tylko vat.

I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kamil004 napisał:

@elurin

WIesz to nie chodzi o to ze na sile bo jak sie raz wsio poustawia to potem juz nie jest potrzebny jezyk angielski bo i tak wiadomo co gdzie jest, chodzi o sam fakt, a zawalanie kolejna apka fona to tez troche kiepski pomysl zwazywszy ze ta apka tragicznie wyglada jak sa te kwadraty od tlumaczenia.
Nie mniej na poczatek dla chcacych cos zrozumiec to ok, chodz poprzez adb tez mozna zangielszczyc apke , nie trzeba wcale roota ;)
I jak cos moze byc po angielsku , ma sie roota, to czemu nie? :)
 

moglbys prosze napisac cos wiecej o tym ADB ,niestety jestem laikiem a uparlam sie zeby przetlumaczyc aplikacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w pracy jestem. monic na kyorejs stronie wcześniej jak linkowalem film w ktorym jest pokazana apka to tam w opisie i komentarzach jednym z pierwszych masz co i jak zrobic.
jaka jest komenda aby zgrac z fona, potem na kompie rozpakowujesz to i podmieniasz plik i ponownie pakujesz do zipa i wrzucasz komenda przez adb na fona spowrotem. wroce do domu to ci podlinkuje jak nie znajdziesz

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dzieki ogromne !

pytabie czy informacja ktora mi sie wyświetla to wspominany przez Was problem łączenia sie z serwerem czy robię cos zle?raz startuje z apki,raz pokazuje sie ze jest offline (ty akurat podczas instalacji na drugim tel)IMG_4497.PNG

Edytowane przez monic167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Kamil zrobilam sobie screeny z filmiku na youtube i posluguje sie tym, daję radę i raczej  odpuszcze z tym zangielszczaniem zwłaszcza że kilka osób tutaj faktycznie stwierdziło że apka  po dłuższym czasie nie jest już tak potrzebna.

Jestem po pierwszych testach - i powiem krótko- właśnie tego oczekiwałam ! Robot pięknie pojeździł po domu nie latając po nim jak pijany na rowerze; )wjechał w miejsca co do których nie miałam pewności za co spory plus. Nigdzie się nie blokował. Z uporem osła usiłował wjechać na dywan,ale skapitulował prawdopodobnie na jego obramowanie w kolorze czarnym. Posprzątał mi dzisiaj mega brud w wiatrołapie który został po kółkach w wózku i zrobił to w 12minut -przejeżdżając przez pomieszczenie tak długo aż go wysprzątał do końca. Jestem zadowolona. Teraz tylko ustawić sprzątanie nocne na kilka dni w tyg i mogę cieszyć się spokojem z okruchami!

 

ps. udało Wam się poznać zależność- czemu robot jak dzisiaj w moim przypadku sprzątał aż było czysto (pomieszczenie było zamknięte)-a w przypadku jazdy po całym domu przejeżdza przez określoną ścieżkę zwykle tylko 1 raz ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monic167 
jesli masz pomieszczenie male typu lazienka, jakis maly maly pokoik to bedzie on jezdzil kilka razy to samo.
Dla przykladu: wartosci z palca
Zalozmy ze robot robi sobie obszary (bo robi) o wielkosci np. 5m2
I teraz jesli jakies pomieszczenie ma mniej niz 5m2 to bedzie jezdzil dotad az zrobi trase/powierzchnie 5m2 

To tylko moja spekulacja ale faktycznie tak jest ze jak go wrzuce w male pomieszczenie, bardzo male np. regal pod sufitem :D a co kurze tez sprzata 
To jezdzi kilka/nascie razy w te i wewte po regale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalogoaam sie na drugim telefonie ,system zapytał mnie o hasło wifi i jakos poszło .musze sie temu przyjrzeć jak następnym razem beda problemy .

powiedzcie mi,zeby odkurzacz spróbował wjechać na ten czarny dywan -ktos tu sugerował zaklejenie folia alumuminiowa czujniki-chodzi o te od spodu ?zdaje sie 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, milenium17 napisał:

Działa, podmieniając plik apk. Ale przy każdej aktualizacji Mihome muszę to robić ponownie. Cała minuta zabawy :)

Możesz podać jak to się instaluje, bo za każdym razem jak to zrobię wg instrukcji z tego youtuba, to mam nadal po chińsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...