Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Z dywanem by sobie moim daniem spokojnie poradził, gdyby tylko na niego wjechał... Niestety u mnie na szary, a tym bardziej czarny nie wjeżdża. Sądzę, że na taki jak na filmie też by nie wjechał. To jego jedyny minus. Może firmware jakoś rozwiąże ten problem, może to kwestia czułości czujników?

Ktoś mi dał radę na YT, żeby zakleić białym plastrem czujniki, a schody zabezpieczyć paskiem magnetycznym. Nie wiem czy działa, nie próbowałem. Z nogami nie ma najmniejszego problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W ciągu najbliższych dni planuje sobie kupic taki odkurzacz, ale nie wiem gdzie to zrobic. Mam do wyboru:

  • AZE - 1 789 zł
  • Geekbuying - 330$ z przesylka (co daje ok. 1382zł) - ale mozliwy jest VAT/cło, domyslam sie ze okolo 300zl, co da jakies 1700zł
  • Ali - tez okolo 330-340$ z przesylka, ale tez jest szansa na vaty itp. wiec cena moze byc podobna jak na Geekbuying.

Doradźcie gdzie kupić, czy jest sens kupowac na GB/ALI, czy moze lepiej od razu doplacic i miec bez problemow z AZE? Chyba ze jest sens poczekac jeszcze, moze cena spadnie?

 

Edytowane przez elurin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kamil004 napisał:

na AZE moze cena nie spasc, widze ze nabyli 40sztuk, no chyba ze nie zejdzie to majac tyle sztuk i nie chcac zostac z niczym deko spadnie.
Do 2000zl osobiscie bym bral i nie patrzyl, ale kazdy ma inna sytuacje finansowa i tez na to trzeba spojrzec.

W innym miejscu w internecie wystawili tego robota za 2500 - 29 szt. więc próbują na dwa fronty żeby w razie konieczności obniżenia ceny nie być za bardzo na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adicts napisał:

po 3 tygodniach używania, odkurzacz zaczął niemiłosiernie piszczeć - to na pewno koło - przy jeździe na wprost, 

Ktoś się juz z tym spotkał może ?

 

U mnie wydaje dziwne dźwięki, jakby wpada w rezonans, czasami jak okręca się wokoło własnej osi. Na kaflach i panelach.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak czasem sie zachacza przy wjezdzie na dywan to kola po panelach tak brzecza bo w miejscu sie slizgaja ale to normalne. Myslalem nawet zeby takie szerokie gumki recepturki zalozyc aby kolo bylo gumowe bardziej to moze by mial lepsza przyczepnosc ;)
I na jednym kole u mnie od wewnatrz bylo porysowane to zdjalem klape dolna i poluzowalem srubki od mocowania kola i naginajac do zewnatrz skrecilem ponownie i juz sie wiecej nie rysuje ;) po korekcji zbieżności xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2017 o 19:41, geforc napisał:

jak dostaniesz to napisz co i jak bo jestem ciekawy czy faktycznie dorobkiewicze z AZE musieli dać wyższa cene czy wyszła pazerność

 

Dnia 15.01.2017 o 09:16, milenium17 napisał:

 Hej. Otrzymałeś już odkurzacz? Doszły od nich opłaty VAT i cło?

tak doszedł w piątek (wysłany 16 stycznia). Wysłany przez FASTTECH za pośrednictem DPD. Deklaracja wartosci 20USD jako części zamienne. Obyło się bez Vatu.

Wyszło 297USD = 312USD - 15USD cashback

 

Edytowane przez Mara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mara napisał:

 

tak doszedł w piątek (wysłany 16 stycznia). Wysłany przez FASTTECH za pośrednictem DPD. Deklaracja wartosci 20USD jako części zamienne. Obyło się bez Vatu.

Wyszło 297USD = 312USD - 15USD cashback

 

to gratuluje kolego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 21:27, Tomasz_pb napisał:

Z dywanem by sobie moim daniem spokojnie poradził, gdyby tylko na niego wjechał... Niestety u mnie na szary, a tym bardziej czarny nie wjeżdża. Sądzę, że na taki jak na filmie też by nie wjechał. To jego jedyny minus. Może firmware jakoś rozwiąże ten problem, może to kwestia czułości czujników?

Ktoś mi dał radę na YT, żeby zakleić białym plastrem czujniki, a schody zabezpieczyć paskiem magnetycznym. Nie wiem czy działa, nie próbowałem. Z nogami nie ma najmniejszego problemu.

 

Pytanie- tyko Xiaomi nie ogarnia odkurzania czarnego dywanu ?

mam czarno-biały  i zastanawiam sie czy go sobie nie odpuści . czujnika spadania jakby co nie potrzzebuje bo mam parterowy dom, pytanie czy zakrycie go rozwiąże problem ?

Dnia 28.01.2017 o 19:54, kamil004 napisał:

Nie przesadzajmy telefony tez lipne wychodza, jak laptopa kupowalem to 3x oddawalem bo albo touchpad odstawal, albo ramka ekranu nie przylegala, albo jeden glosnik nie dzialal i byla plama na ekranie.
 

Kamil, widac masz słabe szczęście do sprzętów ja już dawno bylabym wsciekla.

nawiązując do Geforc- uważam że skoro sprzęt kosztuje dobre 1500zł , przy odrobinie szczęścia ok 1200 to psując się po miesiącu masz prawo mieć obawy czy to nie szmelc słysząc że coś zaczyna szwankować.

ktoś wie kiedy kończą się święta w Chinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monic167 napisał:

 

Pytanie- tyko Xiaomi nie ogarnia odkurzania czarnego dywanu ?

mam czarno-biały  i zastanawiam sie czy go sobie nie odpuści . czujnika spadania jakby co nie potrzzebuje bo mam parterowy dom, pytanie czy zakrycie go rozwiąże problem ?

Pierwszy raz spotkałem się z tym u teściów w samsungu (jest to napisane w instrukcji), także jak xiaomi nie wjechał na czarny, to nie byłem nawet zdziwiony, ale jak nie wjechał na szary, to się nieco wkurzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, widac masz słabe szczęście do sprzętów ja już dawno bylabym wsciekla.
nawiązując do Geforc- uważam że skoro sprzęt kosztuje dobre 1500zł , przy odrobinie szczęścia ok 1200 to psując się po miesiącu masz prawo mieć obawy czy to nie szmelc słysząc że coś zaczyna szwankować.
ktoś wie kiedy kończą się święta w Chinach?

Tzn jesli chodzi o tel. nigdy nie mialem problemu, z laptopem sie trafilo pierwszy raz.
Wiec raczej mam szczescie :) Pozatym nie przesadzajmy i nie doszukujmy sie problemow, kolega psiknal na kolko srodkowe i po problemie, na sucho to wiadomo jak moze dzialac. I to ze cos komus zapiszczy nie znaczy od razu ze szmelc albo sie psuje. Kupujac go za 1500 wcalem sie nie przejmuje ale jak bym mial wydac 4.5k za roombe i by cos piszczalo to bym sie wtedy wkurzyl.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo musi widziec baze, w lini prostej jak do niej wjezdza aby mu sie promien odbil zza czarnego pola.
Pozatym jak go nie ruszysz od momentu wyjazdu z bazy to zawsze trafi, chyba ze go przeniesiesz to juz nie.
Tak kazdy tak będzie mial jak nie znajdzie bazy, pokreci sie podjedzie kawałek i stanie. norma.

Najwazniejsza zasada nie ruszac go od wyjazdu z bazy nie przenosic i bedzie ok

Tapniete z SGS6 Edge+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, geforc napisał:

musi widzieć bazę? czyli jak jest w drugim końcu mieszkania w innym pokoju to nie znajdzie bazy i nie wróci ?

Jeśli ma wrócić to trzeba pojechać nim na drugi koniec mieszkania ręcznie za pomocą pilota i tam włączyć sprzątanie. Wtedy będzie pamiętał jaką drogę przejechał od bazy do pokoju i wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem może jak jest u mnie.

Bazę mam na piętrze i jak rusza z bazy, to zawsze tam wraca choćby nie wiem co. Jak przynoszę go z dołu, to ręcznie wstawiam do bazy, bo jest szybciej. Jak go postawiłem kiedyś przy schodach (niecałe 2 m dokładnie na wprost bazy), to bazy nie znalazł. Jak postawiłem go z 80cm na wprost bazy, to trafił. Rzeczywiście dziwne. Jak ktoś ma jednopoziomowe mieszkanie, to raczej problem marginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...