Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. jesli chodzi o mnie nie jestem alergikiem i tak naprawde wazne jest dla mnie to aby tylko syf nie lecial na silnik i byla odpowiednia sila ciagu, a czy on bedzie puszczal micro alergeny to w moim przypadku nie ma znaczenia.

Czy po 100dniach... no tutaj bym polemizowal,  w tym przypadku nie dniach a godzinach pracy ponadto uwazam ze nawet dni czy godziny nie sa adekwatne, ja bym to rozpatrywal na zasadzie stanu faktycznego jak bardzo jest brudny.
U kazdego po np 100h moze byc inaczej zabrudzony.

PS: Oczywiscie umycie filtra to efekt juz koncowy jak nic innego nie pomaga, ale dla tych co chca zadbac o filtr bardziej mozna przeciez zwyklym odkurzaczem go odkurzyc od strony siateczki ew przedmuchac sprezonym powietrzem.
Zawsze to wydluzy okres, no chyba ze mamy zapasowy to wtedy mozna wymienic ;)
Tak czy owak mialem na mysli zdrowych uzytkownikow bez alergii, nie wiem jak to wyglada od strony alergikow ale zapewne masz tutaj racje i wcale nie neguje bo wiadomo ze ingerencja mechaniczna w filtr zaburzy jego strukture i zdolnosci filtracyjne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2017 o 18:35, Mara napisał:

ja dziś zamówiłem z fasttech za 312$ z przesyłką (-15% - na kod TOAST) do tego dojdzie cashback 5% z TOPCASHBACK.COM

W najgorszym razie wyjdzie 70zł drożej niż ten z AZE. W najlepszym 300zł taniej. Wygląda, że przesyłka DPD.

Promocja trwa jeszcze 11 godzin:
Date: 31 December 00:00 to January 2, 2017 23:59 (US central time)

Kolego, doszło już? trochę długo idzie jak na DPD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2017 o 00:35, milenium17 napisał:

Wciąż czekam na przesyłkę.

Dziś otrzymałem przesyłkę Kurierem. Bez Vat-u. Prezent od majfrenda - lampka led na usb.

Czas to 10 dni od zamówienia. Koszt tak jak pisałem wcześniej to 1434 zł i od tego -12% z GA.

Ale był trochę stresik bo sprawdzali i sprawdzali i nawet samochód DHL się rozbił wczoraj na autostradzie dlatego słuch o paczce zaginął od 17.

Zarzucam screen.

 

dhl.jpg

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, elurin napisał:

Hmm u mnie nadal cena 359,99$ + wysyłka 70,24$. Jest jakiś kupon, że cena tak spadła? Nigdy nic nie kupowałem na GB - jakie opinie? Jak respektowanie gwarancji (domyślam się, że na ten odkurzacz jest 24msc-e?)? Warto kupić w tej cenie?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-Robot---White-372010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil004 napisał:

najpierw instalujesz wsio i aktualizujesz plugin a dopoero potem podmieniasz.

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Tylko że jak robiłem upgrade innych urządzeń z Mihome to zmieniają się nr apk i wtedy nie można podmienić pliku bo jest inny nr.

Spróbuję najpierw podmienić plik a póżniej upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podmienisz plik i zrobisz update to ci nadpisze wiec bez sensu.
a to nie jest tak ze kazde urzadzenie ma swoj plugin? czy w tym apk sa jakies zbiorcze urzadzenia? mozesz jeszcze rozpakowac apk i podmienic czesc plikow w twoim tak sadze.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil004 napisał:

jak podmienisz plik i zrobisz update to ci nadpisze wiec bez sensu.
a to nie jest tak ze kazde urzadzenie ma swoj plugin? czy w tym apk sa jakies zbiorcze urzadzenia? mozesz jeszcze rozpakowac apk i podmienic czesc plikow w twoim tak sadze.

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Wiesz co, podobną sytuację mam z 7 urządzeniami do Mihome gdzie najpierw zrobiłem update i się okazało że zmienia się apk. Jestem na bieżąco z greckim forum odnośnie pluginów i tak właśnie się dzieje. Innym też. Przykład - Mijia, MIwifi, Yi, itp. Tym razem zrobiłem odwrotnie czyli najpierw apk a pożniej update i działa więc spoko :-D

P.S. Czy jak wyłączysz telefon i włączysz to znika EN i jest znów CN? Ja mam tak właśnie z tymi pluginami :-(

35 minut temu, qwerty napisał:

Ja nie rozumiem jak mam ten plugin wgrać. Ściągnąłem na telefon kliknąłem instalację i nic się nie stało więc jak mniemam coś robię źle.

Root telefonu jest? Plugin podmienia się w plikach telefonu.

Data/Data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/folder z nr

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe ze nie podmienia potem pliku. No nic mniejsza wazne ze dziala.

Dopóki nie bedzie aktualizacji na nowy plugin zawsze mam po EN i moge z fonem robic co chce i nie znika EN.

Wracajac do tematu filtra dzisiaj sobie to ogarnalem nastepujaco Watka do okapow kuchennych, poki mam nieskazitelnie czysty filtr warto troszke o niego zadbac

fc953a5e3c764fd5113904e50bfca785.jpg

517a747fe3a17530838c76319b637cd9.jpg

16400f034ab668655189df8d59760816.jpg

Edit. Ps.

ktos pisal aby chusteczke wsadzic, sprawdzalem to robi mega opor powietrza i sie nie nadaje. :)

Tapniete z SGS6 Edge+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja sprawdzalem ustami, przylozylem szczelnie chusteczke i dmuchalem, zasysalem ustami.
To samo zrobilem z watka do okapow, roznica kolosalna.
Chusteczki velvet ;)
 

Jaka ma moc jako tako silnik ssacy to nie wiemy, wiemy ze wytwarza 1800Pa co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich dostepnych robotow (roomba ma mniej i nic lepszego nie widzialem wiec co do reszty moge sie mylic).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się jakieś fajne porównanie Xiaomi z Roomba 980. Tylko nie takie że ktoś rozsypuje pół kilo piachu i puszcza odkurzacz, bo żaden z takich odkurzaczy nie jest do tego stworzony, a pełno takich testów jest na YT, co dla mnie jest to bezsensownym porównaniem.

 

Sondejmarek widać że z ciebie zagorzały fan roomby. Szukasz dziury w całym. I chusteczka na pewno nie będzie lepsza, niż materiał do tego stworzony, czyli taki który musi przepuszczać powietrze i wyłapywać brud.

Edytowane przez Masta5690
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba porównanie zrobione w tym filmiku, świetnie pokazuje różnice w algorytmie poruszania się obu robotów. Owszem są na nim też testy zbierania rozsypanej kawy itp., ale wg mnie pokazujące raczej różnice pod kątem algorytmów ogarniania pomieszczeń, niż samego zbierania:

https://www.youtube.com/embed/Gs48LtyMuBg

Edytowane przez elurin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Masta5690 napisał:

Przydało by się jakieś fajne porównanie Xiaomi z Roomba 980. Tylko nie takie że ktoś rozsypuje pół kilo piachu i puszcza odkurzacz, bo żaden z takich odkurzaczy nie jest do tego stworzony, a pełno takich testów jest na YT, co dla mnie jest to bezsensownym porównaniem.

 

Sondejmarek widać że z ciebie zagorzały fan roomby. Szukasz dziury w całym. I chusteczka na pewno nie będzie lepsza, niż materiał do tego stworzony, czyli taki który musi przepuszczać powietrze i wyłapywać brud.

Jakiego testu się spodziewasz? Jeżeli nie będzie widać jak zbiera, to chcesz wierzyć komuś jedynie na słowo? Tak jak pisał elurin, ten test jest ok. Mimo, że masz rację, że te odkurzacze do tego nie służą, to tym bardziej wielki plus, że sprzątają (lepiej lub gorzej) te rozsypane rzeczy, masz tam pokazane w prawdziwym pokoju jak jeżdżą i w czym xiaomi jest lepszy :)

 

Mnie ten test przekonuje w 100%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta5690 jestem bardzo wielkim fanem Roomby. Xiaomi również mam -MiBand 2 i power bank- jak na razie tylko tyle. Na razie...

Testowałem kilka marek robotów. Roomba serii 6xx bije w moich warunkach wszystkie na głowę. Jestem bardzo ciekawy jak poradził by sobie Mi w takich 3 przypadkach.

Porada z chusteczką była "od serca". Nie zauważyłem że ten HEPA w Mi to nie ma odsłoniętych kieszeni, są one przykryte materiałem. 1 warstwa chusteczki lub papieru toaletowego upraszcza czyszczenie/trzepanie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...