Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci tak to zalezy kto ile chce zaplacic.

Jesli widze ze na allegro jest po 2000zl to jestem w stanie nawet tyle zaplacic, czemu? a no temu ze sie nastawiam na to co kupuje, czytaj odkurzacz automatyczny a jak wiemy jest takim np. roomba i inne tanie badziewia.

akurat w moim przypadku nastawilem sie na roombe jako punkt odniesienia, wiec jak widze lepszy sprzet niz roomba za 4.500zl ktory kosztuje 1500-2000zl srednio (50%taniej) to nawet sie nie bede zastanawial czy wydac 200zl mniej czy 300wiecej. bo i tak juz mam duzo tanszy sprzet i ciekawsze opcje niz ma przodownik takich sprzetow czytaj roomba.

Jesli ktos nie ma duzo kasy i liczy kazda zlotowke to ok, rozumiem to i jesli kosztuje cos 1500zl to nie kupi drozej skoro mozna taniej, prawda?

zalezy kto od czego wychodzi, ile ma pieniedzy, i na co sie nastawia oraz jak szybko chce to miec.

Ale ze musialem czekac do 8stycznia (bo bym kupil za 2000zl z mojego miasta) to szukalem gdzie indziej i akurat trafila sie aukcja na PLGSM za 1699zl, to kupilem taniej bo czemu nie, 24h i mialem sprzet.

Kolejny zakup dla taty byl na AZE (bo akurat sie pojawilo a w PLGSM juz wszyscy wykupili tego samego dnia) za 1550zl okolo wiec jeszcze taniej. to kupilem 24h i sprzet u mnie.

Tak wiec sama ocen na czym ci zalezy ile chcesz na to przeznaczyc itp

A czy beda mieli i kiedy dokładnie na xiaomi4you to nie wiem ale ciekawe jaka cena bedzie.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 08:01, kamil004 napisał:

@monic167
-Zamawiajac z allegro od PLGSM dostalem papierek z gwarancja, owszem pewnie musza wtedy cos zrobic odeslac, byc moze podmienic, nie wiem. w kazdym razie dostalem cos z napisem gwarancja.
-Zamawiajac z AZE nie dostalem zadnej gwarancji, nie wiem jak to u nich wyglada, czy poprostu mamy gwarancje prawna ktora nam przysluguje po zakupie sprzetu czy jak?

U mnie zalezy co to jest za sprzet, dla przykladu kupujac smartfona SGS6E+ ktory kosztuje 2x tyle co xiaomi od razu zrobilem roota i nabiłem flage knox ktorej sie nie da wykasowac juz i gwarancji nie przywroce, ale niestety androida bez roota sie nie da uzywac.
W kwesti odkurzacza w ktorym moze sie wiecej rzeczy popsuc, np ktorys silniczek sie zepsuje, cos peknie, czy szczotka przetrze gumowy rekaw miedzy pojemnikiem a szczotka.
Tutaj ma sie co zepsuc, wiec pomimo niskiej ceny dobrze by bylo miec jakies pole manewru.

Ja generalnie z reguły nie interesuje sie gwarancja bo zwyczajnie nigdy nie mialem przypadku ze cos musialem odsylac.
A jak to wyglada w AZE czy PLGSM wypunktowalem na poczatku.


------------------------------------------------------------------------

- I jeszcze pytanie odemnie, czy ktos uzywa tego odkurzacza zalozmy z pol roku dzien w dzien i jest w stanie okreslic jak wyglada ta gumka, gumowy rekawek pod szczotka?
Bo z tego co zauwazylem to chyba szczotka o niego mimo wszystko obciera i jestem ciekaw czy sie to nie przetrze za jakis czas (rok/dwa)

- Oraz czy u kogos ktores z kolek jezdnych od wewnatrz jest poobcierane? i ktore, lewe czy prawe? (chyba wymaga geometrii :P)

Odpisali z AZE, gwarancja 24 miesiące i naprawiają w PL bo tu mają serwis, nie wysyłają do chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2017 o 18:07, milenium17 napisał:

Kupione od majfrenda za 335 USD wysyłka DHL + GA. Ma to zrobić jutro. Pisał że przepakowuje z oryginalnego kartonu i wpisuje deklarację na 20 USD i ponoć nie ma być VAT. Polacy którzy kupili piszą potwierdzenia że tak się stało. Jeśli tak będzie to kwota spadnie na około 1350 zł.

Sprawdzę jak przyjedzie kurier.

jakby ktoś chciał to tu - https://www.aliexpress.com/item/2016-Original-NEW-XIAOMI-MI-robotic-vacuum-cleaner-with-wifi-and-auto-back-charge-xiaomi-robotic/32742575249.html

hey- faktycznie celny sięnie dowalił ?

dogadałam się z koleżanką na wysyłkę od niej. tearaz tylko myślę jak ugryźć temat żeby Vatu mi nie doliczyli. jak doliczą trudno, i tak wyjdzie taniej ;)

Pan z którym rozmawiałam na AZE nie miał rzekomej informacji że prowadzą serwis w PL...także już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić, żeby odkurzacz w trakcie pracy gdy się rozładuje i wróci do stacji dokującej wrócił po naładowaniu do miejsca, w którym skończył? Teraz gdy wraca do stacji dokującej i klikam w aplikacji, żeby znów rozpoczął pracę to zaczyna odkurzanie zupełnie od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wraca do stacji jak poziom baterii spadnie do 19% i wraca do miejsca w ktorym skonczyl jak sie naladuje do 80%.

aczkolwiek nie sprawdzalem tego i jak wiem ze zostalo mu kawalek to czekam az sie podladuje i klikam clean ponownie i wraca tam gdzie skonczyl.

rozumiem ze mapa pokoju ci sie kasuje w takim przypadku? bo mi nie

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, monic167 napisał:

hey- faktycznie celny sięnie dowalił ?

dogadałam się z koleżanką na wysyłkę od niej. tearaz tylko myślę jak ugryźć temat żeby Vatu mi nie doliczyli. jak doliczą trudno, i tak wyjdzie taniej ;)

Pan z którym rozmawiałam na AZE nie miał rzekomej informacji że prowadzą serwis w PL...także już nie wiem

Wciąż czekam na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie dostałem maila, ze odkurzacz jest ponownie dostępny na AZE (http://www.aze.com.pl/pl/p/Odkurzacz-Smart-Xiaomi/619), ale w cenie aż 1 789,00 zł :/ Jak myślicie, jest sens kupować, czy możne lepiej poczekać? Albo znacie miejsce gdzie można kupić taniej, z zapewnioną dostawą i gwarancją?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil004 napisał:

Ma ktos rozpiske co poprawili w nowym firmware?
Wlasnie zaktualizowalem wersja 3.3.6_003032

Gdzies widzialem ze ktos umieszcza changelogi ale nie pamietam gdzie to bylo.

http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=19479&start=140

Sam tam pisałeś ;)

Edytowane przez lisek84
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz rano patrzylem to nic nie bylo nowego a teraz juz jest. jednak mam wrazenie ze to nie bylo na tym forum ale moge sie mylic.
Wydaje mi sie ze gdzies widzialem wszystkie rozpiski odnosnie FW. mniejsza o to :)

Zastanawia mnie jeszcze skad oni biora takie informacje, przeciez takie info powinno byc na glownej stronie xiaomi a nic takiego nie znalazlem.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lisek84 napisał:

Zaktualizowałem pierwszego posta trochę :)

Ja tam pojemnik opróżniam codziennie po każdym sprzątaniu, u mnie najwięcej kurzu zbiera się na filtrze i myślę, że mocno to wpływa na siłę ssania. Opróżnianie tego pojemniczka jest przecież bezproblemowe. Bez porównania z opróżnianiem worka wielorazowego użytku ze zwykłego odkurzacza :)

Ja tam w każdym razie opróżniam po każdym sprzątaniu i jak w jakiejś recenzji przeczytałem, żeby robić to przynajmniej raz w tygodniu, to się nieco zdziwiłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czyszcze co kazde odkurzanie pojemnik bo zawsze pelny.

Tak mozesz przytrzasnac, najlepiej taka wloknine do okapow. ona ma grubosc ok 1cm ale jest miekka i pewnie da rade ja przytrzasnac ew odkroic kawalek i wcisnac.
Mi jak sie hepa zabrudzi to go umyje zwyczajnie woda z ludwikiem.

A i pojemnik tez myje co kilka odkurzan bo piasek jest i pyl ktory sie przyczepia do uszczelek.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kamil004 napisał:

Ja tez czyszcze co kazde odkurzanie pojemnik bo zawsze pelny.

Tak mozesz przytrzasnac, najlepiej taka wloknine do okapow. ona ma grubosc ok 1cm ale jest miekka i pewnie da rade ja przytrzasnac ew odkroic kawalek i wcisnac.
Mi jak sie hepa zabrudzi to go umyje zwyczajnie woda z ludwikiem.

A i pojemnik tez myje co kilka odkurzan bo piasek jest i pyl ktory sie przyczepia do uszczelek.

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Też myje ten pojemnik i zastanawiam się czemu tam zaprojektowano tyle "zakamarków". Można by było zaokrąglić nieco krawędzie w środku pojemnika.

Co do zakrywania filtra, to jest on już chroniony przez mikrosiateczkę, nie wiem, czy zakładanie tam jeszcze jednej warstwy nie wpłynie negatywnie na siłę ssania, dokładnie jak gromadzący się na siateczce kurz... Ja po każdym sprzątaniu wywalam zawartość pojemnika do śmieci, wyciągam filtr i pukam nim w dno zlewu kuchennego, po czym spłukuję to co się wydostało i już.

Raz na tydzień myję pojemnik, szczotkę główną i wycieram wnętrze i koła mokrymi chusteczkami i jest git.

 

Ostatnio miałem niespodziankę - wychodząc z domu włączyłem odkurzacz i jak przyszedłem okazało się, że po sprzątnięciu ok 1m2 wyłączył się sygnalizując potrzebę wyczyszczenia bocznego czujnika, spodziewałem się, że jest cały zakryty, a wisiał na nim kurz wielkości 1/4 małego paznokcia.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pojemnik moglby byc bardziej zaokraglony, no ja akurat filtr czyszcze pedzelkiem ew zdmuchuje z siateczki to co zostalo.

co do czujnikow to jak u rodzicow testowalismy to tak sie naelektryzowal ze caly kurz osiadl na czujnikach krawedziowych i wyskoczylo zeby je przetrzec xD madra bestia

Ps z tym odkurzaczem to jak z tamgochi xD maly pupil ktorym trzeba sie opiekowac od czasu do czasu

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie tez filtruje nie stawiajac prawie zadnego oporu powietrza. Mam w domu odkurzacz bez workowy i robilem test, wyjalem filtr hepa z srodka i na wylot z pojemnika dalem jedna warstwie takiej watki do okapow.
Efekt? dziala idealnie i filtruje nawet kurz, po calym mieszkaniu jedna strona byla brudna a druga czysta wiec uwazam ze idealnie sie nadaje.



Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie popadajmy w paranoje :)
Filtr sie zabrudzi to trzeba go wyprac i po problemie. zresetowac licznik i abarot lecimy kolejny cykl.
Oczywiscie mozna jakimis chusteczkami poprzedzac siateczke ale chusteczka ma gorsza przepustowosc niz ta wloknina do okapow.
Tak wiec nie ma co sobie specjalnie sily ciagu zmniejszac, nowy filtr nie jest drogi ale mysle ze kilka prań spokojnie wytrzyma.

Ja filtr hepa od odkurzacza bezworkowego pralem pod woda co kazde odkurzanie i w pracy to samo robimy, z filtrem nic sie nie dzieje a ma juz ponad 2 lata a domowy ponad rok. ;)

Bardziej bym sie bal o elementy ktorych nie moge zastapic w domowych warunkach np. turbo szczotka, wymiataczka, gumka uszczelniajaca pomiedzy odkurzaczem a obudowa turbo szczotki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...