Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy sterowanie zdalne! :-) Ale...Trzeba miec appke w wersji minimum 3.10. W google play jest 3.9. Wystarczy albo zaczekac albo zaktualizowac samodzielnie. 4.0 pewnie jest tylko w MIUI. 

Może nie jest to najlepiej zaprojektowane sterowanie ale jest. Dodatkowo dostalam odpowiedz od Xiaomi. Beda wiecej tlumaczyc na angielski. 

 

 

 

 

Screenshot_2017-01-07-11-43-19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował już akcesoria? Kupiłem dzisiaj na aliexpress za 113 zł (27$) szczotka główna, 2xfiltr hepa, 2x boczna szczotka. Gdzie najlepiej kupować? Na AZE w ogóle nie mają, na allegro też nie. Ciekawostka :) na alle jest jedna oferta odkurzacza za ....uwaga! 2390 zł! WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje wymienić komponenty wtedy kiedy nakazuje producent w aplikacji (czyli tyle ile godzin musi popracować, az spadna wartosci do samego 0 :) )  - tyczy sie to wszystkiego od filtrow po szczotki. Ciekawy tylko jestem co z bateria jak padnie i zacznie tracic na "mocy".... Bo o reszte komponentow sie nie boje... no moze jeszcze silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, qwerty napisał:

Czy już się zużywają u Ciebie te elementy? Jeśli tak to ile czasu już używasz odkurzacza?

Odkąd zakupiłem odkurzam codziennie, rzadko 2x dziennie (61h sprzątania). Mam filtr hepa 59%, szczoteczkę boczną 69%, szczotkę główną 79%. Biorąc pod uwagę, że będzie to szło do 40 dni, to wolałem kupić zawczasu. Co prawda komponenty nie wyglądają na zużyte w ogóle. Pierwszy raz z ciekawości wymienię tak jak nakazuje producent i zobaczę, czy jest jakaś różnica - jeżeli nie, to będę przedłużał czas eksploatacji.

Co do akumulatora, to myślę, że ze 3 lata wytrzyma. Wymiana nie powinna być też chyba mocno kłopotliwa - chyba, że inżynierowie się postarali. Więc przypuszczam, że w odpowiednim czasie pojawia się tutoriale na YT jak to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja dzisiaj dostalem swojego robocika.
Sprzata zaskakujaco idealnie ;) jestem pod wrazeniem.
Zaplacilem 1700zl a kupowalem na alledrogo.
Na razie brak problemow, nawet na dywanie welnianym o grubosci ok 1cm oraz przy progach tez sobie radzi z przejazdem.
Ogolnie to mam wrazenie ze sprzata lepiej niz ja normalnym odkurzaczem. :)

Jesli chodzi o apke to mam po angielsku.
Tutaj macie plik zangielszczenia i video co i jak wyglada, dziala pieknie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kotini napisał:

wymiana baterii rzeczywiście nie wygląda na kłopotliwa 

,ale pytanie jak z dostępnością ;)

Myślę, że nie będzie problemu. Jak widać wymiana to pikuś.

Przewiduję podobny scenariusz jak z akumulatorami do dji phantom (mam dwójkę), tam też jest "inteligentna" bateria z jakąś elektroniką. Najpierw były tylko oryginały, po kilku miesiącach pojawiły się niedoskonałe podróbki, a potem już pełnoprawne zamienniki o nawet większej teoretycznej pojemności. Tu będzie pewnie podobnie, jak baterie zaczną padać i będzie popyt, to ktoś zrobi coś takiego albo może nawet Xiaomi będzie sprzedawało oryginały. Teraz nikt jeszcze nie myśli o wymianie, więc nie ma co inwestować i rzucać na rynek takiego produktu.

Dziwię się za to, że nie można jeszcze kupić pojemnika na śmieci.

 

@kamil004

Witamy po jasnej stronie mocy :) Ja niestety jeszcze muszę 2x w tygodniu użyć normalnego odkurzacza ze względu na schody, ale pewnie za kilka generacji będą i takie, które po schodach wejdą...

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wymiana bateri nawet gdyby nie bylo zamiennika bedzie banalnie prosta,  wystarczy podmienic na nowe akusy 18650 i bedzie smigac.  Nie sadze aby tu byly takie jazdy jak zliczanie zuzycia w laptopach.  i zwykla podmiana ogniw zalatwi sprawe. 

Zobaczymy w przyszlosci jak zuzycie i dostepbosc elementow. 

Tak przy okazji krotki time laps jak zasuwa po grubym dywanie wełnianym

https://drive.google.com/file/d/0By-g5w4KtyiYSUJ4dXVhN2IzWXM/view?usp=drivesdk

I fotka z calego mieszkanka

Screenshot_2017-01-10-08-10-54.png

PS: orientuje sie ktos po co jest zlacze usb lub podlaczal robocika pod komputer? Znajduje sie ono pod mala kwadratowa zaslepka od spodu na brzegu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie użytkowania i mogę stwierdzić, że te urządzenie jest genialne. Jedzie co dwa dni 100-120m2. Po ostatnich aktualizacjach mam wrażenie, że lepiej radzi sobie z przeszkodami i ogólnie odkurza nieco szybciej. Jedyna niewiadoma to trwałość tego urządzenia. Oceniając jakość plastików wygląda to bardzo solidnie. Widziałem zdjęcia elektroniki w sieci i też wyglądała jak na moje oko - solidnie więc wygląda na to, że Xiaomi nie oszczędzało tutaj na materiałach. Mam nadzieje, że każdy element jest przemyślany i nie będzie żadnej wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ADB pewnie na tej samej zasadzie co na telefon mozna wejsc, poprzez adb.
Nie mniej brak sterownikow, google milczy, szukalem tez po PID i VID. (czy jakos takos)
4GB RAMu to zrozumiem, ma co robic ale skoro ta maszynka ma 32GB pamieci wbudowanej to nie wiem co ona z tym robi :D chetnie bym podmienil pliki dzwiekowe na jakies bardziej zrozumiale dla nas.
ewentualnie pogrzebal w systemie, zastanawia mnie tylko skad pobrac jakies drivery aby dalo sie z tym skomunikowac odpowiednio, bo skoro jest to zlacze na wierzchu to oprocz pewnie aktualizacji kablowej firmware oferuje cos wiecej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, 

tu możesz poszukać albo zapytać (http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=19479&start=140) - chłopaki dużo wiedzą na temat tego robota ;)

i na tym forum też można znaleźć Changelogi akutalizacji. fajnie widzieć co się zmienia ;)

a jak jesteś mocno zdesperowany to można tutaj ;)http://bbs.xiaomi.cn/f-469-1 ) - też dużo ciekawostek, ale bez translatora nie podchodź ;P 

 

Edytowane przez kotini
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam tego boskiego robocika od 24h. Moja ocena - genialny, mam na prawdę masę szpargałow w salonie  (powierzchnia całego mieszkania ok 100m2) - a one wszytko pięknie omija. Wszytko w zasadzie jest bez problemowe - poza ustawianiem czasu sprzątania - zrobiłem wg. filmików w zasadzie sprawdziłem każdą opcję i niestety przychodzi dana godzina a odkurzacz śpi:) Kiedy wyzwole bezpośrednio  go z appki od razu rusza sprzątać:) natomiast o planowaniu nie ma mowy:(

Jakieś sugestie?

Nie udało mi się też nim sterować (nowa funkcja w menu).

Robota kupiłem w sklepie AZE - od momentu zamówienia dostałem go w przeciągu 24h (nawet wtyczkę dostałem) polecam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 1550 byla przez ok 24h moze krocej i za tyle kupilem,  na nast dzien juz tylko 5sztuk ponad zostalo i cena poszla w gore. 

Mike29 sprawdzalem czas i jest ok,  czyli nasza godzina,  wystartowal o tej co ustawilem.  moze masz wylaczone?  po prawej na zielono przelacznik. 

Screenshot_2017-01-14-19-15-56.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kamil004 napisał:

cena 1550 byla przez ok 24h moze krocej i za tyle kupilem,  na nast dzien juz tylko 5sztuk ponad zostalo i cena poszla w gore. 

Mike29 sprawdzalem czas i jest ok,  czyli nasza godzina,  wystartowal o tej co ustawilem.  moze masz wylaczone?  po prawej na zielono przelacznik. 

Screenshot_2017-01-14-19-15-56.png

 

Jeszcze wcześniej była za 1400 ...

Może nowa dostawa obniży cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wcześniej była za 1400 ...
Może nowa dostawa obniży cenę

Ja jak wchodzilem na AZE w srode wieczorem albo w czwartek to bylo ze brak produktu i kliknalem zapytaj o dostepnosc. po tej czynnosci pojawilo sie za pare minut ze maja ponad 10szt i cena 1550zl wlasnie.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil004 napisał:


Ja jak wchodzilem na AZE w srode wieczorem albo w czwartek to bylo ze brak produktu i kliknalem zapytaj o dostepnosc. po tej czynnosci pojawilo sie za pare minut ze maja ponad 10szt i cena 1550zl wlasnie.

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Dorobkiewicze z AZE znowu zwiększyli cenę hahahahahahahaha masakra, typowy polak cebulak z tej pseudofiremki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arcadioush napisał:

Mała prośba do posiadaczy - jakie są wymiary stacji dokującej (wys/szer/głęb)? Nie wiem czy zmieści mi się pod komodę...

Szerokosc 32cm
Glebokosc 12cm (okolo)
Wysokosc 13cm (12.5cm)

Edytowane przez kamil004
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...