Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, qwerty napisał:

Myślałem, że będzie pamiętał układ i później nie będzie wszystkiego skanował od początku i budował nowych ścieżek. 

 

Czy wiecie jak się wyłącza ten odkurzacz? W sensie aby nie był w trybie czuwania tylko całkowicie wyłączony?

Odłączasz stację dokującą od prądu, potem przytrzymujesz ikonkę od włączania tak długo,  aż odkurzacz wyda komunikat po chińsku ( z tego co sie zorientowałem mowi chyba dowidzenia) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania odkurzacz działa znacznie sprawniej. 

Generalnie po dniu użytkowania mogę stwierdzić, że największą wadą tego odkurzacza jest oprogramowanie na telefon. Jest wolne, pełne błędów, po chińsku ale na szczęście do opanowania. Co do odkurzacza - bajka. Jestem nim zachwycony. Mogę nie być obiektywny ponieważ jest to mój pierwszy odkurzacz automatyczny ale jest on po prostu niesamowity. Jeśli znajdę jakieś dodatkowe wady tego produktu to napiszę. Xiaomi tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, milenium17 napisał:

Miejmy nadzieję bo wczoraj tak się reklamowali:

Od 1 stycznia nowa strona, nowe produkty, niższe ceny.

Zobaczymy :)

Widziałem stronę  i produkty xiaomi przejdą na drugi plan. Dojdzie dużo rzeczy związanych z obrazem, splitery hdmii inne rzeczy audio/Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3/3 stopniu mocy odkurzył w 113minut 6 różnych pomieszczeń + korytarz - razem 102m2. Zjadł przy tym 78% baterii (poniżej stanu 20% jedzie się ładować). Odkurzył przy tym 3 dywany z krótkim włosiem, miał sporo przeszkód - krzeseł donic, mebli, stojaków z praniem itp.  Zatem na jednym ładowaniu te około 100m2 na najwyższej mocy to maksymalny zasięg przy normalnie umeblowanym mieszkaniu. Na 2 stopniu mocy zjadał około 30% baterii mniej. Mimo, że optycznie było czysto to i tak zebrał prawie pełny pojemnik brudu - nie wiem skąd to się bierze.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, qwerty napisał:

Na 3/3 stopniu mocy odkurzył w 113minut 6 różnych pomieszczeń + korytarz - razem 102m2. Zjadł przy tym 78% baterii (poniżej stanu 20% jedzie się ładować). Odkurzył przy tym 3 dywany z krótkim włosiem, miał sporo przeszkód - krzeseł donic, mebli, stojaków z praniem itp.  Zatem na jednym ładowaniu te około 100m2 na najwyższej mocy to maksymalny zasięg przy normalnie umeblowanym mieszkaniu. Na 2 stopniu mocy zjadał około 30% baterii mniej. Mimo, że optycznie było czysto to i tak zebrał prawie pełny pojemnik brudu - nie wiem skąd to się bierze.

Hahha no to jest właśnie najciekawsze, że wygląda, że jest czysto, a po odkurzaniu cały pojemnik kurzu. Ale to tylko z dywanów. Na dole nie mam w zasadzie w ogóle dywanów i nie ma tego - sam piaseczek. U góry mam 2 dywany i wykładzinę w sypialni, to mimo, że odkurza praktycznie codziennie od prawie miesiąca, to wyjmuje zawsze spory kołtun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahha no to jest właśnie najciekawsze, że wygląda, że jest czysto, a po odkurzaniu cały pojemnik kurzu. Ale to tylko z dywanów. Na dole nie mam w zasadzie w ogóle dywanów i nie ma tego - sam piaseczek. U góry mam 2 dywany i wykładzinę w sypialni, to mimo, że odkurza praktycznie codziennie od prawie miesiąca, to wyjmuje zawsze spory kołtun

Ja nie mam (prawie) żadnych dywanów, i jest tak samo;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

Przecież pisałeś, że są lepsze i tańsze odkurzacze od xiaomi, więc co za różnica?

Bo pisałem, a dokładniej to Dibea GT100

 

Ale mi chodzi o sam fakt cwaniacki że ceny miały być atrakcyjne wg zapowiedzi a są wyższe niż były. Po prostu dorobkiewicz chce się dorobić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, geforc napisał:

dorobkiewicz chce się dorobić i tyle.

hehe no nie mogę ;)

fakt co za cham, sprzedaje towar (odkurzacze xiaomi jako jedyny w polsce) i chce zarobić ;) - taki mądry to sprowadź, zainwestuj i sprzedawaj taniej - wolny rynekj  

ściągnij sobie z chin Dibea i przestań robić OT

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oliviakrk napisał:

Nie rozumiem czemu sie dziwicie, ze cena poszla w gore. 

 

Przeciez dolar nie tanieje...

 

Co ma dolar do Chin i ich waluty?

Po prostu zobaczyli że jest większe zainteresowanie i po chamsku dowalili cenę. Z 1300 na 1550 to już jest lekka przesada. Mam nadzieje że się zachłysną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Masta5690 napisał:

Co ma dolar do Chin i ich waluty?

Po prostu zobaczyli że jest większe zainteresowanie i po chamsku dowalili cenę. Z 1300 na 1550 to już jest lekka przesada. Mam nadzieje że się zachłysną.

Jak kupowałem na aliexpress czy gearbbest to cena jest w dolarach... Ja kupiłem swój za 335$, najtaniej widzę teraz za 330. Mi by się nie chciało bawić się w to, żeby zarobić 10%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz_pb napisał:

Jak kupowałem na aliexpress czy gearbbest to cena jest w dolarach... Ja kupiłem swój za 335$, najtaniej widzę teraz za 330. Mi by się nie chciało bawić się w to, żeby zarobić 10%

To sobie ustaw na złotówki haha. Tobie tylko wyskakuje przelicznik. Oni dostają kasę na konto w swojej walucie. Jak zamawiasz z Chin to proste że nie płacisz w Yuanach.

ktoś taki jak ten sklep internetowy w Polsce nie zamawia 2 czy 3 robotów. Zamawiają więcej sztuk i mają taniej.

jak sam napisałeś, cena nawet spadła o 5 dolców, czyli nie wzrosła jak to widać na stronie AZE

Edytowane przez Masta5690
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Masta5690 napisał:

To sobie ustaw na złotówki haha. Tobie tylko wyskakuje przelicznik. Oni dostają kasę na konto w swojej walucie. Jak zamawiasz z Chin to proste że nie płacisz w Yuanach.

ktoś taki jak ten sklep internetowy w Polsce nie zamawia 2 czy 3 robotów. Zamawiają więcej sztuk i mają taniej.

jak sam napisałeś, cena nawet spadła o 5 dolców, czyli nie wzrosła jak to widać na stronie AZE

dokładnie, zwęszył zarobek i dorobkiewicz chce się nachapać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zamówiłem z fasttech za 312$ z przesyłką (-15% - na kod TOAST) do tego dojdzie cashback 5% z TOPCASHBACK.COM

W najgorszym razie wyjdzie 70zł drożej niż ten z AZE. W najlepszym 300zł taniej. Wygląda, że przesyłka DPD.

Promocja trwa jeszcze 11 godzin:
Date: 31 December 00:00 to January 2, 2017 23:59 (US central time)

Edytowane przez Mara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Masta5690 napisał:

To sobie ustaw na złotówki haha. Tobie tylko wyskakuje przelicznik. Oni dostają kasę na konto w swojej walucie. Jak zamawiasz z Chin to proste że nie płacisz w Yuanach.

ktoś taki jak ten sklep internetowy w Polsce nie zamawia 2 czy 3 robotów. Zamawiają więcej sztuk i mają taniej.

jak sam napisałeś, cena nawet spadła o 5 dolców, czyli nie wzrosła jak to widać na stronie AZE

To dziwne, bo mam w historii w banku na karcie coś takiego:

Kwota w walucie rozliczeniowej:     -397,73 USD

Na gearbest akurat wzrosła o 2$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Mara said:

ja dziś zamówiłem z fasttech za 312$ z przesyłką (-15% - na kod TOAST) do tego dojdzie cashback 5% z TOPCASHBACK.COM

W najgorszym razie wyjdzie 70zł drożej niż ten z AZE. W najlepszym 300zł taniej. Wygląda, że przesyłka DPD.

Promocja trwa jeszcze 11 godzin:
Date: 31 December 00:00 to January 2, 2017 23:59 (US central time)

A VAT? Dolicza VAT...Wyjdzie drozej niz na AZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spitfire napisał:


Wie ktoś jak włączyć ten tryb 2 przebiegów?

No właśnie takiej funkcji chyba nie ma... Ale, ale. Wspominałem o tym, że jak zamknie się na chwilę drzwi, to odkurzacz potem do takiego pomieszczenia nie wjedzie. Po takiej akcji włączyłem go w wiatrołapie 1mx1m oraz w łazience 2mx2m i wtedy właśnie takie małe pomieszczenia jechał na 2 razy. Nie wiem czy zależy to stricte od gabarytów pomieszczenia (wygląda, że właśnie tak). Może jak całe pomieszczenie mieści się w tym obszarze, na który dzieli większe powierzchnie, i wie, że ma do odkurzenia tylko 5-10m2, to wtedy załącza ten podwójny przebieg? Zagadka, chyba, że gdzieś w aplikacji jest rzeczywiście taka funkcja, aczkolwiek przy normalnym sprzątaniu, u mnie góra 40 i dół 45m2 tego nie ma, dopiero po wpuszczeniu go do małego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oliviakrk napisał:

A VAT? Dolicza VAT...Wyjdzie drozej niz na AZE.

Myślałem, że jasno opisałem:

70zł drożej niż w AZE jeżeli doliczą VAT (304zł) i nie będzie CASHBACK (70zł) - 1623zł

300zł taniej niż w AZE, jeżeli uniknę VATU i będzie CASHBACK - 1250zł

Promocja i tak już się skończyła.

Jeżeli będzie cashback i naliczą VAT to wyjdzie tyle co w AZE, warto było zaryzykować. Może być tylko lepiej.

Edytowane przez Mara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mara napisał:

Myślałem, że jasno opisałem:

70zł drożej niż w AZE jeżeli doliczą VAT (304zł) i nie będzie CASHBACK (70zł) - 1623zł

300zł taniej niż w AZE, jeżeli uniknę VATU i będzie CASHBACK - 1250zł

Promocja i tak już się skończyła.

Jeżeli będzie cashback i naliczą VAT to wyjdzie tyle co w AZE, warto było zaryzykować. Może być tylko lepiej.

jak dostaniesz to napisz co i jak bo jestem ciekawy czy faktycznie dorobkiewicze z AZE musieli dać wyższa cene czy wyszła pazerność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geforc zachowaj proszę tego typu uwagi dla siebie. Możesz kupić w Chinach bez problemu jeśli chcesz a inni mają możliwość kupna na miejscu i bardzo dobrze, że jest taka możliwość wyboru.  Tym bardziej, że cena z przesyłką bez promocji wahała się w większości sklepów w okolicach 350-400 dolarów.  A ty w każdym komentarzu musisz wtrącić swoje 3 grosze o AZE. Daruj sobie te komentarze o pazerności bo jest to żenujące. Jak kupowałem odkurzacz to cena w chinach z przesyłką wahała się w przeliczeniu na PLN w okolicach 1500-1600 zł i to bez uwzględnienia VATu.

Edytowane przez qwerty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...