Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.12.2016 o 20:56, Oliviakrk napisał:

Złożyłam zamówienie w AZE. Zobaczymy kiedy zrealizują.

Ja też złożyłem zamówienie. Daj znać jak dostaniesz to będę wiedział czy ich cisnąć :) Może przed świętami się uda. 

A zamawiałaś DPD? czy inpostem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był jakiś spory update odkurzacza, ściągał i instalował się chyba ze 20 minut. Miałem nadzieję, że zacznie gadać w jakimś ludzkim języku, ale niestety nic się nie zmieniło :) Jest gdzieś info co jest w tych uaktualnieniach? Nie widzę, żeby się coś zmieniło w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

Dzisiaj był jakiś spory update odkurzacza, ściągał i instalował się chyba ze 20 minut. Miałem nadzieję, że zacznie gadać w jakimś ludzkim języku, ale niestety nic się nie zmieniło :) Jest gdzieś info co jest w tych uaktualnieniach? Nie widzę, żeby się coś zmieniło w działaniu.

proponuje google translator, wrzucasz zdjęcie tekstu i przetłumaczy tekst na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie przesyłka dotarła. Jestem już po pierwszym odkurzaniu. Zebrał wszystkie śmieci :-). I wcale nie tak głośno odkurzał. Kupiłam też wirtualną ścianę - super jest, ale trzeba ja przykleić do podłogi. Jest lekka i odkurzacz ja z łatwością przesuwa. 

 

Mam natomiast problem z podłączeniem go do aplikacji. Mam co jakiś czas komunikat, że nie można się skomunikować z serwerem. Próbowałam przez internet domowy jak i mobilny, wiec to nie problem z moim wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Oliviakrk said:

Mam natomiast problem z podłączeniem go do aplikacji. Mam co jakiś czas komunikat, że nie można się skomunikować z serwerem. Próbowałam przez internet domowy jak i mobilny, wiec to nie problem z moim wifi. 

Niestety, jak z tego co rozumiem, to wszystko jest przechowywane na serwerach w Chinach i z tą komunikacją ogólnie jest nie najlepiej. Trzeba czekać aż poprawią to i próbować do skutku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 15 minut później telefon mi plumknął i odkurzacz już był sparowany w aplikacji. Dostał ładnie imię oraz przetestowałam wszystkie poziomy ssania. Na najwyższym (5kropek) oraz Fan Full Speed Mode  mamy mały odrzutowiec.  

Jedyne co to prosi sie o update firmware. Ale chyba poczekam z godzine-dwie az połączenie będzie stabilniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie linka jak mieć appke do obsługi robota w języku angielskim. Działa przed chwila skonfigurowałam na Insigni Goclever 500 (potrzebny jest root, wiec musiałam to zrobić na zapasowym telefonie). 

Funkcja lokalizuj robota tez działa - i daje dużo radości. Jak robot po chińsku wola z innego pokoju :D. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oliviakrk napisał:

Tutaj macie linka jak mieć appke do obsługi robota w języku angielskim. Działa przed chwila skonfigurowałam na Insigni Goclever 500 (potrzebny jest root, wiec musiałam to zrobić na zapasowym telefonie). 

Funkcja lokalizuj robota tez działa - i daje dużo radości. Jak robot po chińsku wola z innego pokoju :D. 

 

 



Działa to na iphone'ach i na urządzeniach z mac OS ( macbook?, ipad?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Oliviakrk napisał:

Tutaj macie linka jak mieć appke do obsługi robota w języku angielskim. Działa przed chwila skonfigurowałam na Insigni Goclever 500 (potrzebny jest root, wiec musiałam to zrobić na zapasowym telefonie). 

Funkcja lokalizuj robota tez działa - i daje dużo radości. Jak robot po chińsku wola z innego pokoju :D. 

 

 

No to czekamy na wersję dla telefonów bez ROOT.

Edit: tu jest opis dla NO ROOT - http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=19479&p=140831#p140831

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z aze i dostałem ;) nie rozpakowywali, tylko naklejki naklejkę InPostu na żółty chiński karton z żółtą taśma;) a odkurzacz, ok, ale czekam aż przemówi do mnie ludzkim językiem, bo nie raz nie wiadomo o co mu chodzi. 

Edytowane przez kotini
Błąd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji jest funkcja zgłaszania uwag (feedback). Ja zgłosiłam, że interfejs nie jest w całości przetłumaczony na angielski i zmniejsza to funkcjonalność robota. 

 

Też możecie coś napisać. Może jak kilka zgłoszeń będą mieć to przetłumaczą :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Oliviakrk napisał:

Tak, można. 

 

Odkurzacz jest przypisany do konta xiaomi. Można też współdzielic go pomiędzy kontami (tego nie probowałam jeszcze). 

To współdzielenie umożliwia tylko podglad dla drugiej osoby. 

Używamy z żona na tym samym koncie mi.com, i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz wczoraj wysłany a dzisiaj odebrałem paczkę. Duży plus dla aze.com.pl za szybką wysyłkę. Odkurzacz już pracuje i muszę przyznać, że jestem w lekkim szoku jak fajnie to pracuje. Zobaczymy na dłuższą metę. Dom mam zagracony więc na razie tempo pracy to około 1m2 minutę ale mam nadzieję, że po wstępnych pomiarach następne sprzątania będą szybsze.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qwerty napisał:

Odkurzacz wczoraj wysłany a dzisiaj odebrałem paczkę. Duży plus dla aze.com.pl za szybką wysyłkę. Odkurzacz już pracuje i muszę przyznać, że jestem w lekkim szoku jak fajnie to pracuje. Zobaczymy na dłuższą metę. Dom mam zagracony więc na razie tempo pracy to około 1m2 minutę ale mam nadzieję, że po wstępnych pomiarach następne sprzątania będą szybsze.

O jakich wstępnych pomiarach piszesz? Z tego co widzę, to on sobie buduje tą mapę za każdym razem od początku i nic nie zapamiętuje. Jeździ zawsze tak samo (jak zaczyna od mniej więcej tego samego miejsca) dzieli na sekcje, objedzie dookoła i potem równomiernie w jedną i drugą stronę. Chyba, że o czymś nie wiem, a chętnie się dowiem. Ja mam dość prosty dom i jeszcze na maksa ułatwiam mu zadanie - nie mam leżących kabli, podwieszam zasłony, kładę krzesła na stół, ale 45m2 sprząta 43-52 min (52 jak krzeseł nie wstawię na stół). Na pełnej mocy ssania.

Mnie denerwuje inna rzecz. Jak zamknie się chociaż na chwilę drzwi od pomieszczenia i akurat wtedy (chyba) skanuje, to potem mimo, że drzwi są otwarte, to tam już nie wjedzie, miałem już 2x taką sytuację, więc to nie przypadek. Najlepiej i najszybciej jeździ jak nikogo nie ma w domu. Jak syn chodził po swoim pokoju podczas sprzątania, to też widziałem w telefonie, że zaczął się dziwnie zachowywać i jeździł 2-3 razy w to samo miejsce.

Screenshot_2016-12-28-15-07-11.png

A jak u Was z dywanami? Tak jak pisałem u mnie nie chciał wjeżdżać na 2 płaskie czarne i mam taki szary chodniczek ze średnim włosiem, na który mógłby spokojnie wjechać i czasami na niego wjedzie, ale zaczyna się wtedy kręcić dookoła i szybko z niego zjeżdża.  Pod tym względem jestem nieco rozczarowany.

IMG_20161228_151613.jpg

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 też zauważyłem że jak mój pies się kręci obok robota to potrafi zrobić głupie rzeczy (np. trzy razy w tym samym miejscu przejedzie). Najlepiej mu idzie planowania trasy jak nikogo nie ma w pokoju. 

a to prawda że buduje za każdym razem mapę na nowo, ale z drugiej strony to może i dobrze ;) Nie raz chce żeby wjechał do łazienki, nie raz mu zamykam drzwi, przestawiam stół jadalny itp. Jak by miał jeździć "na pamięć" to mógłby zdurnieć ;P 

i też zauważyłem zależność - mniej więcej 1 min na m2  (pokój 24m2 - 25min ,chyba że kręci się pies obok to nawet 35 min potrafi jeździć ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, kotini said:

 też zauważyłem że jak mój pies się kręci obok robota to potrafi zrobić głupie rzeczy (np. trzy razy w tym samym miejscu przejedzie). Najlepiej mu idzie planowania trasy jak nikogo nie ma w pokoju. 

 

Urządzenia te nie są po to by koło nich biegać. Z doświadczenia widzę, że Xiaomi zachowuje się czasami lepiej niż iRobot. Jak mu się zmienia środowisko, to sobie jeszcze raz podjedzie i sprawdzi. To może być problematyczne jak pies lata wokół robota cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...